Kadıköy'den şehit öğretmene mektup
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’den şehit öğretmene mektup

Kadıköy’den şehit öğretmene mektup
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçeliler Derneği Kadıköy Şubesi yöneticileri, Batman’ın Kozluk ilçesindeki terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın Çorum’daki mezarını ziyaret ederek, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Başkanı Okan Yelkovan tarafından yazılan mektubu şehit öğretmenin amcasına teslim etti.

Dernek yöneticileri Levent Şaş, Sevilay Ayça ve Özlem İlik, Osmancık’taki şehitlikte bulunan öğretmen Yalçın’ın kabrini ziyaret etti. Burada Aybüke öğretmenin amcası Ertuğrul Yalçın’a başsağlığı dileyen yöneticiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Başkanı Yelkovan tarafından kaleme alınan mektubu da amca Yalçın’a teslim etti.

Fenerbahçeliler Derneği

YÜREĞİMİZDE GÜLEN YÜZÜNÜN IŞIĞI HİÇBİR ZAMAN SÖNMEYECEK…

“Aybüke Öğretmenim” diye başlayan mektupta; “Sen gideli 14 gün oluyor. Arkanda onlarca filizlenmeyi bekleyen fidan bırakarak sonsuzluğa gittin. Öğretmen demek anne demek, baba demek. Sen de o çocukların hem annesi, hem de babası oldun. Ben o çocuklardan biri değilim ama bizim başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenliğin en yüksek makam olduğunu öğretti. Kim bilir daha o çocuklara içten gülümsemeyi, sevmeyi öğretecektin, müzikten öte. Seni aramızdan alan hain terör, yüreğimizde gülen yüzünün ışığını hiçbir zaman söndürmeyecek. Gözün arkada kalmasın. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Aybüke öğretmenimiz” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçeliler Derneği

AMCA YALÇIN’DAN TEŞEKKÜR…

Dernek yöneticileri, Türk bayrakları bulunan mezara su döküp, dua etti. Amca Ertuğrul Yalçın ise dernek yöneticilere teşekkür ederek; “Allah razı olsun. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünün duyarlılığı karşısında çok duygulandık. Teşekkür ediyorum. Allah, tüm öğrencilerimize gönüllerine göre bir ömür nasip etsin” şeklinde konuştu.

ENGELLİ TARAFTARI DA ZİYARET ETTİLER…

Fenerbahçeliler Derneği Kadıköy Şubesi yöneticileri, Çorum’da yaşayan Fenerbahçe taraftarı, bedensel ve zihinsel engelli Murat Memiş’i (41) de evinde ziyaret etti. Annesi ve babası yıllar önce vefat eden ve 40 yıldır halası Pakize Memiş’in baktığı Murat Memiş’i Yavruturna Mahallesi’ndeki evinde ziyaret eden Şaş, Ayça ve İlik; “Tek hayalim Kadıköy’de Fenerbahçe’yi izlemek” diyen ve bu hayali geçen sezon Çaykur Rizespor maçında gerçek olan Memiş ile bir süre sohbet etti.

DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞANDI…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Memiş, çok duygulandığını ve mutlu olduğunu belirterek; “Sizlerin sayesinde geçen sezon Fenerbahçe’mi Kadıköy’de izlemiştim. Benim için yaptıklarınıza teşekkür ediyorum” dedi. Memiş’in yaklaşık 40 yıldır bakımını üstlenen halası Pakize Memiş de evladı gibi baktığı Murat’ın Fenerbahçe sevgisine değinerek; “Ben futboldan anlamam ama Murat’ın ve bu güzel insanların sayesinde ben de Fenerbahçeliyim. İnşallah Fenerbahçemiz, sonuna kadar başarılı olur. Rabbim utandırmasın” değerlendirmesinde bulundu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir