Fenerbahçelilerden Aziz Yıldırım onuruna coşkulu gece
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçelilerden Aziz Yıldırım onuruna coşkulu gece

Fenerbahçelilerden Aziz Yıldırım onuruna coşkulu gece
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Cemil Turan, Zafer Tüzün, Ali Kıratlı, Mehmet Bastoncu, Metin Mataracı, Faruk Yaşar, Hasan Çolakoğlu, Abdullah Efendiler ve Ahmet Yetkin… Fenerbahçe’ye adeta ruhunu vermiş bu isimler, başkanları Aziz Yıldırım onuruna coşku dolu bir gece düzenledi.

Geçtiğimiz akşam Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen gece, tek kelime ile muhteşemdi. Yaklaşık 900 kişinin katıldığı etkinlikte bir de Ferhat Göçer sürprizi vardı ki, Fenerbahçelileri adeta aldı götürdü.

Aziz Yıldırım

“FENERBAHÇE VEFA DEMEKTİR, DEĞER BİLMEKTİR”

Gecede sahneye davet edilen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, aynı zamanda güne de damgasını vuran bir konuşma yaptı. Yıldırım, herkesin büyük bir merakla beklediği konuşmasında şunları söyledi: “Fenerbahçe demek, vefa demektir. Fenerbahçe demek, değer bilmektir. İyi ki Fenerbahçe var ve iyi ki Fenerbahçeliyiz. Nokta”

“ARABAMDA İKİ BAYRAK VAR”

Geceye sanatçı olarak katılan Ferhat Göçer, yaklaşık iki saat süren müthiş bir performans sergiledi. Eline aldığı büyük boy Fenerbahçe bayrağı ile konukların arasına dalan Göçer, yaklaşık 900 kişinin bulunduğu salonu öylesine hareketlendirdi ki, bir anda bütün masalar coşku seline dönüştü. Arabasının bagajında iki bayrak olduğunu, bunlardan birinin Türk bayrağı, diğerinin ise Fenerbahçe bayrağı olduğunu dile getiren sanatçı; “Fenerbahçeli olmak bambaşka bir duygu. Başka bir şey düşünemiyorum bile” dedi. Ferhat Göçer’in orkestrasında yer alan kanun sanatçısı Bahadır Şener ve klarnet ustası Şükrü Kabacı’nın performansları da konuklar tarafından dakikalarca alkışlandı.

NİCE YILLAR FERİHA ABLA…

Gecenin bir başka sürprizi ise, Fenerbahçe camiasının “Feriha Abla’sı” olan Feriha Bilge’nin doğum gününün kutlanmasıydı. “Böylesine coşku dolu ve anlamlı bir geceyle birlikte doğum günümün kutlanmasından büyük mutluluk duydum” diyen Bilge, gözyaşlarını tutamadı.

Feriha Abla pastasındaki mumları söndürürken, ona nice yıllar diyen Aziz Yıldırım ve oğlu Mehmet Bilge de hayli duygulu anlar yaşadı.

Gecenin konukları arasında, Kadıköy Gazetesi’nin son sayısında yazdığı “Her Fenerbahçelinin Aziz Yıldırım’a vefa borcu vardır” başlıklı yazısı ile dikkatleri çeken ünlü avukat Mehmet Köksal da vardı.

Coşku dolu geceye Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İlyas Bulcay, 1997-2002 yılları arasında Kadıköy Kaymakamı olarak görev yapan Hüseyin Eker ve amigo Zekai Tiryakioğlu da katılım gösterdi.

Etkinliğin sonunda Ferhat Göçer’e, Aziz Yıldırım ve Cemil Turan tarafından Fenerbahçe forması hediye edildi. Geceyle ilgili bir başka teşekkür ise, organizasyona katkılarından dolayı Cemil Turan’ın oğlu Ahmet Turan’a geldi.

Ferhat Göçer’in orkestrasında yer alan kanun sanatçısı Bahadır Şener ve klarnet ustası Şükrü Kabacı’nın performansları, konuklar tarafından dakikalarca alkışlandı. Gecenin sahne organizasyonu ise, Fuat Ekinci’nin sahibi olduğu F&M Müzik tarafından gerçekleştirildi.

Etkinlik başlamadan önce Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri girişinde bir de kokteyl düzenlendi. Kokteylin konukları arasında, Kadıköy Life Dergisi yazarlarından Dr. Ayhan Cingi ve oğlu genç Fenerbahçeli Cansın Cingi de vardı. Dr. Cumhur Heper, Kadıköy eski Kaymakamı Hüseyin Eker, Cansın Cingi, Dr. Ayhan Cingi ve Can Ayaroğlu…         

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir