Fenerbahçelilerden büyük gövde gösterisi…
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçelilerden büyük gövde gösterisi…

Fenerbahçelilerden büyük gövde gösterisi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

UEFA’nın Beşiktaş ile birlikte ceza yağmuruna tuttuğu Fenerbahçe Spor Kulübü’nün onbinlerce taraftarı, Suadiye’den Altıyol’a kadar gerçekleştirdikleri yürüyüş ile sert mesaj verdi.

Ancak yürüyüşte yaşanan tatsız olaylar nedeniyle yer yer yürekler ağza gelirken, bir taraftar da henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan kavgada yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kadıköy Life ekibinin anı anına takip ettiği yürüyüş, Suadiye’de yoğun bir kalabalık ve sloganlarla başladı. Her geçen dakika taraftar katılımının artması ile birlikte Bağdat Caddesi, sarı-lacivert renklere büründü.

Çevre sakinleri ve esnaf da taraftarlara destek verdi. UEFA aleyhinde slogan atan taraftarlar, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a da destek mesajları verdi.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI DA DESTEK VERDİ…

Fenerbahçeli taraftarlara, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlarının da destek verdiği görüldü. Onbinlerce Fenerbahçe forması içerisinde gezinen farklı kulüplerin tişörtleri, ilginç enstantaneler oluşturdu.

SELAMİÇEŞME CAMİİ ÖNÜNDE KAN AKTI…

Taraftarlar Selamiçeşme’ye geldiklerinde, henüz bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Ara sokaklara dağılan gruptan bir kişi, Selamiçeşme Camii önünde yaralandı. Yaralının apar topar hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

SAĞDUYULU FENERBAHÇELİLER FELAKETİ ÖNLEDİ…

UEFA’nın Avrupa maçlarından 2+1 yıl men ettiği takımlarına destek amacıyla Bağdat Caddesi’ne gelen taraftarlar, yer yer kavgaların meydana gelmesine tepki gösterdi. Gezi Parkı olaylarına destek vermediği öne sürülen bazı işletmelerin Bağdat Caddesi şubeleri önünde toplanan bazı kişilerin tahrikleri nedeniyle yer yer yürekler ağza gelirken, sağduyulu taraftarların yoğun çabalarıyla olaylar büyümeden önlendi. Olayların önlenememesi halinde Bağdat Caddesi’nde büyük bir felaket yaşanması olasılığının yüksek olması tedirgin etti.

CAMA BAYRAK ASTILAR, KENDİLERİNİ DÜKKANA KİLİTLEDİLER…

Onbinlerce taraftarın sloganlarıyla inleyen Bağdat Caddesi’nde, protesto edilen bazı işletmelerde çalışanların vitrinlere Fenerbahçe bayrakları astığı, taraftarların yaklaşması ile birlikte ışıkları söndürüp, dükkanlarını kapattıkları görüldü.

BAĞDAT CADDESİ’Nİ BOŞ BULUNCA…

Yine Kadıköy Life objektiflerine yansıyan karelerde, lüks aracıyla caddede aniden duran taraftarın aracına spin attırması yürekleri ağza getirdi. Bazı taraftarların panikle kendini kaldırıma attığı görüldü.

ONBİNLER KADIKÖY’Ü İNLETTİ, O UYUDU…

En küçük protestocu 2,5 aylık Alperen Avni, annesi ve dayısı ile birlikte Bağdat Caddesi’ndeydi. Alperen, onbinlerce taraftarın sloganları arasında, dayısının kucağında uyumayı tercih etti.

ALTIYOL ve RIHTIM’DA SON BULDU…

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı yanında Aziz Yıldırım’a sevgi gösterisinde bulunan taraftarlar, Yoğurtçu Parkı’nda Alex ve Lefter’in heykelleri önünde hatıra fotoğrafları çekilip, Altıyol’a kadar yürüdü. Boğa Heykeli önünde tekrar yoğunlaşan taraftarlar, sloganlar ve protestolarının ardından Altıyol ve Rıhtım’da eylemlerini sonlandırdı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir