Kadir Toprakkaya

Fikirtepe’de son viraja girildi!..

Fikirtepe’de son viraja girildi!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yeni imar planının askıya çıkmasının ardından gözler, itiraz süresinin sona ereceği 25 Eylül Çarşamba gününe çevrildi. Fikirtepe sakinleri ise, bölge portalı üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ı topa tuttu.

Sorunlarla çalkanan Fikirtepe’de emsal 4,14’ten 4,00’e düşürülmüş, bina yüksekliği ise aynı değerde tutularak 80 metre olarak belirlenmişti. Bölgede uzun süredir nihai sonuca ulaşılamaması nedeniyle, Fikirtepelilerden Bakan Bayraktar’a sert tepki geldi.  www.fikirtepehaber.com adlı portalda yer alan tepki açıklamasında şu ifadeler öne çıktı:

"Sayın Bakanım, Ankara’dan Fikirtepe nasıl görünüyor bilmiyoruz, ama Fikirtepe’den sizin bakanlığınız aşağıdaki gibi görünüyor:

Devlet, firmalar ile pazarlık halinde ve ticari firmaların projelerini bile hazırlar hale geldi. Bunca teşvik, vergi, resim, harç muafiyeti ve kredi desteğinin ardından, firmalar lehine vatandaşın devletten ekstra alacağı kira yardımından da muaf tutulması, ‘Firmalar ile bakanlık arasında nasıl bir ilişki var?’ sorularını Fikirtepe’de gündeme getiriyor. Vatandaş, firmaların yalan ve döndürdükleri dolaplar arasında kalmış, bu kadar cesareti sizden bulduklarını düşünüyor. Sizden bulduklarını düşünüyor, çünkü bunca cambazlıkları ve filmleri görmenize rağmen görmezden geliyor ve sadece vatandaşı buradan boşaltmaya değil, buradan yer kapan uyanık firmalara kâr üstüne kâr kazandırmaya uğraşıyorsunuz. Fikirtepeliler, yapacağınız icraatlerinizle ezilmek yerine bu düşüncelerden dolayı utanmayı umut etmekte ve size verdikleri emaneti bu şekilde kullanmanızı beklemektedir."

TWİTTER ‘SAVAŞI’…

Bakan Bayraktar’ın twitter üzerinde Fikirtepe sürecine yönelik şu açıklamaları ise dikkat çekti: "Fikirtepe’nin önceki planları iptal olmuş, biliyorsunuz. Biz ise faydalı olalım diye topa girdik. Esas sorumlu ben miyim?.. Lütfen insaf!.."

İTİRAZ OLMAZSA FİKİRTEPE’DE DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR…

Yeni imar planına 25 Eylül Çarşamba gününe kadar itiraz olmaması halinde, Fikirtepe’de kentsel dönüşüm başlayacak ve binalara ilk kazmalar vurulacak, ruhsatlar dağıtılacak. Gözler, önümüzdeki haftaortasına çevrildi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir