Fikirtepe Platformu yeni başkanını seçti
 Kadir Toprakkaya

Fikirtepe Platformu yeni başkanını seçti

Fikirtepe Platformu yeni başkanını seçti
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fikirtepe’de aynı amaç altında bir araya gelmiş 35 firma; “Güçlü Başkan, Güçlü Yönetim” sloganı ile yeni başkanını seçti. Nazmi Durbakayım, platformu oluşturan tüm üyelerin oybirliği ile Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Ali Nuhoğlu (Nuhoğlu İnşaat), Şemsettin Aydın (Baysaş İnşaat), İmdat Ekşi (Mist Yapı), Kürşat Ufuk (Pana Yapı), Ali Temel (Panorama Group), Ahmet Sarıcalı (Şua İnşaat) ve Ömer Faruk Balata’dan (Vartaş Yapı) oluştu.

Fikirtepe Platformu’nun Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Ali Nuhoğlu, misyonunu tamamlayan Fikirtepe Derneği’nin lağvedilmesinden sonra kurucusu olduğu Fikirtepe Platformu’nun yeniden yapılanması gerektiğini ifade etti. Nuhoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Fikirtepe’deki sorunların çözümlenmesi için etkili ve güçlü bir yapı kurulmasına ve iletişim bağının sürekliliğine yönelik hassasiyetinin altını çizerken; bu kapsamda bölgedeki sorunların tespiti ve çözümlerinin üretilmesinin, bakanlık ve yerel yönetim ile yapılan görüşmelerin platform tarafından yapılacağını açıkladı.

Fikirtepe Platformu

OLUMSUZ BİR ALGI YARATILMAK İSTENİYOR…

Son aylarda Fikirtepe için olumsuz bir algı yaratılmak istendiğine dikkat çeken Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe’nin gelecek vaat ettiğini anlayan ancak ilk başlarda risk almaya çekinen bazı çevreler tarafından oluşturulmak istenen bu algıyı göğüsleyecek bir yapılanma kaçınılmaz oldu” şeklinde konuştu. “Fikirtepe’nin ulaştığı noktayı daha da ileriyi taşıyabilecek birine ihtiyaç vardı” diyen Nuhoğlu;  ömrünü inşaat sektörüne veren, güçlü iletişim kurabilen ve yılların deneyimine sahip Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın bu açıdan platform üyelerinin tek adayı olarak ön plana çıktığını belirtti.

NAZMİ DURBAKAYIM BAYRAĞI DEVRALDI…

Ali Nuhoğlu;  “Oy birliği ile Nazmi Bey’in Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmesi hepimiz için büyük bir şans” diyerek, bugüne kadar başarıyla yaptığı Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Başkanlık bayrağını Nazmi Durbakayım’a devretti. Bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı Nuhoğlu’na teşekkür eden Durbakayım ise; “Sayın Ali Nuhoğlu, Fikirtepe Platformu’nu çok zorlu şartlarda teslim aldı. Birleştirici ve güçlü bir başkanlık yaptı. Platformdaki üyelerle birlikte her cephede, tam güçle ve çok etkili bir şekilde çalışmalar yaptı” diyerek konuşmasına başladı.

FİKİRTEPE PLATFORMU, UZLAŞMACI RUHUNU ORTAYA KOYDU…

Ali Nuhoğlu’nun sorun yumağı halindeki Fikirtepe’de her ilmiği tek tek ve sabırla çözerek bugünlere geldiğini belirten Nazmi Durbakayım; “Fikirtepe’deki firmalar inşaat sektörünün en mücadeleci ve fedakâr isimleri oldu. Binlerce kat maliki ve onlarca bürokratik engelleri tek tek aşan bu yönetim, sadece inşaat yapma becerilerini değil, aynı zamanda uzlaşmacı ruhlarını da ortaya koydu” diyerek, Ali Nuhoğlu ve platform üyelerine teşekkür etti.

BAKANLIĞIN GİRİŞİMLERİ UMUT VERİCİ…

Durbakayım ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İlbank ve Kiptaş operasyonunu çok olumlu karşıladığını belirterek; “Bu adım bakanlığımızın Fikirtepe’deki kentsel dönüşeme ne kadar önem verdiğini ve bir an önce sorunların çözümlenerek sonuca varılması konusunda hassas olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan Çevre ve İl Müdürlüğü, bölgedeki firmalarla tek tek görüşerek yıkım ve temel atılması konusunda daha hızlı hareket edilmesine çalışıyor” açıklamasında bulundu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir