Fikirtepe'de sorunlu sürece mercek tutulacak
 Haber Merkezi

Fikirtepe’de sorunlu sürece mercek tutulacak

Fikirtepe’de sorunlu sürece mercek tutulacak
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kentsel dönüşümünde çeşitli sorunların yaşandığı Fikirtepe’de gelinen son süreç ve bazı adalarda meydana gelen şikâyetlerin, toplantı ile masaya yatırılacağı açıklandı. Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği (FİKENTDER) tarafından yapılan açıklamaların bir kısmında şu ifadeler yer aldı:

“FİKENTDER, Kadıköy Fikirtepe’de devam eden kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan sorunlara yönelik, alanında uzman ve tecrübeli avukatlar ile mimarların eşliğinde vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Dernek, bu amaçla 10 Temmuz 2017 Pazartesi akşamı Fikirtepe Mandıra Caddesi Saray Düğün Salonu’nda herkese açık bir panel düzenliyor. Toplantıda Fikirtepe’de uygulanan kentsel dönüşüm ve sorunlarına yönelik tüm vatandaşlara bilgilendirme yapılacak, hukuki ve mimari destek sunulmaya çalışılacak.

HUKUKİ VE TEKNİK CEVAPLAR ARANICAK…

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Vartaş, Anka, Ceylan, Başaran, Taşyapı, Sunja-Tepe-Sera, Mist, Dumankaya, Palmadoro, Mandarins, Ortadoğu-Haytek-Erol, Fortis-Sinanlı, Keleşoğlu-Eminevim, Emiroğlu-Srp, Sefa-Koyuncuoğlu, Selimoğlu-Pana-Rochel, Sevgili-Platin, Panaroma, Erkan, Güral, Babacan, Barsan, SVR, Nuhoğlu adalarından bazılarından toplu ve/veya bireysel olarak FİKENTDER’e gelen yoğun şikayetler de bu toplantıda masaya yatırılacak, herkesin sorunlarına hukuki ve teknik olarak cevaplar aranmaya çalışılacak.

KONUŞULMAYAN, DEĞİNİLMEYEN SORUNLAR KALMAYACAK…

İmza atılmış ve/veya atılmamış olsun mevcut yapı adalarında var olan, özellikle Fikirtepe‘de faal olan çantacı firmalar, dayatılan tek taraflı sözleşmeler, sözleşme maddeleriyle vatandaşın hakkı olduğu halde verilmeyen ve gözlerden kaçırılmaya çalışılan ticari alanlar, fazlalık metrajlar, buharlaşan emsaller, vatandaştan habersiz yapılan devirler, pazarlıklar ve dayatılan yeni ve emrivaki sözleşmeler-vekaletnameler, keyfi ödenmeyen kiralar, imzalar bitmesine rağmen hala başlanılmayan inşaatlar, şerefiyelendirme yöntemleri, şerefiyelendirme ve paylaşımlarda dikkat edilmesi gereken noktalar ve daha fazlası bu toplantıda masaya yatırılacak; konuşulmayan, değinilmeyen sorunlar kalmayacak.

Fikirtepe

FİKİRTEPE TOPLANIYOR…

Toplantıya FİKENTDER tarafından davet edilen katılımı kesinleşmeyen bazı süpriz avukatlar, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Ahmet Gediz, Merdivenköy Mahalle Muhtarı Nazan Gürkan da teşrif edecekler. Ayriyeten Fikirtepe’de faaliyet gösteren FİDEM Başkanı Ercüment Oruç ve Fikirtepem Dernek Başkanı Sabır Karakoçoğlu’nun da katılımı beklenmekte. FİKENTDER’in düzenleyeceği toplantıya, alanında uzman ve konusuna hakim hukukçu Av. Hürriyet Azak ve SPK lisanslı Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık’tan Değerleme Uzmanı Ahmet Arslan katılacaklar.”

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Fikirtepe’de sorunlu sürece mercek tutulacak

 1. Salim Bel Temmuz 10, 2017 at 5:04 pm

  Başaran adası iyi gidiyor derken bazı SORUNLAR çıktı kiralar ödenmiyor bu konuyu atlamamak lazım

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir