Fransız gönüllüler Kadıköy’de…
 Kadir Toprakkaya

Fransız gönüllüler Kadıköy’de…

Fransız gönüllüler Kadıköy’de…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

15 Ağustos’ta Kamboçya’dan üç tekerlekli araçları “Tuk Tuk” ile yola çıkarak Çin, Myanmar, Laos, Tayland ve Vietnam’dan geçerek Türkiye’ye gelen 3 Fransız yardım gönüllüsü, Kadıköy’de mola verdi.

Geçtikleri güzergâh üzerindeki Asya ülkelerinde yaşayan yoksul çocukların mektuplarını Fransa’da bulunan “Enfants Du Mekong” adlı yardım kuruluşuna götüren Thibaut Labey, Marine Daguet ve Raphael Daguet; yolculuk sırasında bozulan “Tuk Tuk”larını tamir ettirmek için Kadıköy’de mola verip, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle araçlarını tamir ettirdiler.

KADIKÖY’DE TAMİR-BAKIM MOLASI VERDİLER…

Dört ay önce başlayan yolculuklarının Türkiye ayağında Kadıköy’de tamir-bakım molası veren Fransız gençler, Kadıköy Belediyesi’nin misafiri oldular. Kadıköy Belediyesi’ne gelen gençleri Başkan Selami Öztürk ve belediye çalışanları karşılayarak, çay ve lokum ikram ettiler.

“EN BÜYÜK YARDIMI TÜRKİYE SINIRLARINDA GÖRDÜK…”

Asya ülkelerindeki yoksul çocukların okula gidebilmeleri için başlattıkları iyilik yolculuğuna Türkiye’den geçerek devam ettiklerini belirten Fransız gençler, en büyük yardımı Türkiye sınırlarında gördüklerini dile getirdiler. Özellikle Çin sınırlarını geçerken zorlandıklarını, Türkiye de ise sevgi ve ilgi ile karşılaştıklarını kaydeden gençler, iyilik yolculuğunu tamamladıktan sonra önümüzdeki yıl İstanbul’a turist olarak geleceklerini söylediler.

BAŞKAN ÖZTÜRK ARKALARINDAN SU DÖKTÜ…

Yoksul ailelerin çocuklarının yazdığı mektupları Fransız yardım kuruluşuna ileteceklerini ve bulunacak sponsor aileler ile çocukların okula gitmesini sağlayacaklarını kaydeden gençler, taşıdıkları mektupları basına gösterdiler. Kadıköy Belediyesi’nin misafiri olarak 3 gün İstanbul’da kalan gençler, “Tuk Tuk”larını tamir ettirdikten sonra yolculuklarına kaldıkları yerden devam etmek için yola çıktılar. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, gençleri arkalarından su dökerek yolculadı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir