Daha önce birinin gözlerine bu kadar yakından baktınız mı?
 Özgür Uysal

Daha önce birinin gözlerine bu kadar yakından baktınız mı?

Daha önce birinin gözlerine bu kadar yakından baktınız mı?
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İnsanların makro göz çekimleri ve gözlerinin arkasındaki ilginç hikayelerinin yer aldığı sanat projesi “Gate of Soul” (Ruhun Kapısı), 1-14 Haziran 2018 tarihleri arasında Büyük Kulüp’te sergilenecek.

HER GÖZ, SAHİBİ GİBİ EŞSİZDİR…

Gate of Soul, özel olarak geliştirilmiş bir ışık ve çekim sistemiyle, bireylerin iris fotoğraflarının çekildiği bir sosyal sanat projesi. Parmak izi gibi, yaşayan her canlının kendine özel bir göz yapısının ve o gözlerin tanık olduğu benzersiz hikayelerin olduğunu “Her göz, sahibi gibi eşsizdir” manifestosuyla destekleyen Gate of Soul, ilk sergisini 1-14 Haziran tarihleri arasında açıyor. Sergide Burcu Esmersoy, Nasuh Mahruki, Gülhan Şen, Özlem Kotan, Ogeday Girişken gibi farklı alanlarda başarı yakalamış ünlülerin; değişik yaş, millet ve kültürlerden eşsiz hikayelere sahip olan isimlerin makro göz çekimleri ve hikayeleri bulunuyor.

Gate of Soul

HERKES GELECEĞİ GÖREBİLSİN…

Nazmi Kılıçer, Burcu Kılıçer ve Özgür Uysal’ın 1 yıl önce başladığı projede şu ana kadar 50’den fazla göz ve o gözlerin sahiplerinin hikayeleri bulunuyor. Sergide bu çekimlerin sadece bir bölümü yer alacak. Sergi alanında kurulacak sistemle, sergiyi ziyaret eden kişilere de yerinde göz çekimi yapılacak. Kişiler göz çekimlerini isterlerse dijital ortamda, isterlerse de baskı olarak satın alabilecek. Çekimlerden elde edilecek olan gelirler, “Herkes geleceği görebilsin” sloganıyla görme engelliler ve yardıma muhtaç çocukların eğitimi için çalışan sivil toplum kuruluşları ve sosyal yardım topluluklarına bağışlanacak. Sergiye herkes davetli…

Instagram: @gateofsoul

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir