Gazeteci Nuh Köklü, Kadıköy'de anıldı
 Haber Merkezi

Gazeteci Nuh Köklü, Kadıköy’de anıldı

Gazeteci Nuh Köklü, Kadıköy’de anıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Uğradığı bıçaklı saldırı sonucu 17 Şubat 2015’te hayatını kaybeden gazeteci Nuh Köklü, Kadıköy’de anıldı. Rasimpaşa Mahallesi Karakolhane Caddesi’nde bir araya gelen Köklü’nün arkadaşları; “Unutmadık, sevgi ve özlemle anıyoruz”, “Gazeteci Nuh Köklü burada öldürüldü” yazılı dövizler taşıdı, fotoğrafının etrafına mumlar dizildi.

Grup adına konuşan Ferda Sayın, neşe içinde kartopu oynayan arkadaşının nefretin kurbanı olduğunu belirterek; “Kartopu oynamak öldürülme nedeni olamaz, olmamalı. Yaşam hakkımız elimizden alınamaz. Acılarımız hep tazedir bizim” dedi. Kartopu ve cinayet kelimelerini aynı cümlede kullanmaktan ezildiklerini dile getiren Sayın, şu açıklamalarda bulundu:

Nuh Köklü

HER ZAMAN DİK DURAN BİR BASIN EMEKÇİSİYDİ…

“Ölüm kavramını kullanamıyorum Nuh’u kaybettikten beri. Nuh bir basın emekçisiydi ve onu kaybettiğimizde 9 aydır işsiz olan bir gazeteciydi. Buna rağmen her zaman dik durmayı başardı. O, kimse okumasa bile yazdı. Aykırı bir yolcuydu, sürekli üretti o. Sevdiklerimiz gidince, bıraktıkları emaneti geleceğe taşımaktan başka şey kalmıyor elimizde. Nuh da güzel bir dünya düşünü bize emanet bıraktı.”

Nuh Köklü

KARTOPU OYNARKEN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ…

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Karakolhane Caddesi’nde 17 Şubat 2015’te arkadaşlarıyla kartopu oynayan Nuh Köklü, camına kartopu isabet eden aktar Serkan Azizoğlu tarafından bıçaklanmış, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Serkan Azizoğlu, “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

17 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda arkadaşları ile birlikte kartopu oynadığı sokak üzerinde bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü, günlerce ülke gündemine taşınmıştı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir