Gel de kapılma, Bahariye'nin tutkusuna!
 Haber Merkezi

Gel de kapılma, Bahariye’nin tutkusuna!

Gel de kapılma, Bahariye’nin tutkusuna!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstiklal’den el eteğin çekildiği son aylarda, sanki bir başka değişiyor Bahariye… Tramvay, Süreyya Operası, örgülü rengarenk bonibonlar ve cıvıl cıvıl kalabalık ile Bahariye’nin enerjisi daha da artıyor.

Kadın eli değdi, Bahariye’nin bonibonları ve ağaçları örgülendi. İstanbul’un dört bir yanından Kadıköy’ü gezmeye gelenlerin ilk uğrak noktalarından Bahariye’de sokak müzisyenlerinin notaları eşliğinde her saniye, bambaşka bir İstanbul’un kapılarını aralıyor.

bahariye

DEĞERİ VERİLMEYEN CADDE, KENDİ KENDİNE YETİYOR…

Anadolu Yakası’nın tramvaylı, sanat-sosyal ve alışveriş temalarını mahalle dokusu ile aynı çatı altında toplayan tek bölgesi Bahariye’de yerel yönetimlerin yetersizliğine rağmen sosyal renklilik, mutlu etmeye yetiyor. Keyfine göre günün her saatinde mal indiren pazarlama araçlarının tramvayları dakikalarca bekletmesi, uzun araç kuyruğu oluşturması, seyyar satıcıların köşebaşlarını esir alması, broşür dağıtıcıları ve pazarlamacıların sürekli diyaloga girmeye çalışıp, bazen rahatsızlık veren davranışlarda bulunması gibi olumsuzlukları görmediğinizde, Bahariye’de şöyle bir boydan boya salınmanız için o kadar çok sebep var ki!

BAMBAŞKA BİR ENERJİ KAYNAĞI…

Bir gün akıl edilip, esnafların ürün transferine saat düzenlemesi getirilerek trafik akışı da modernize edildiğinde, Bahariye’nin çok daha huzurlu olacağı kesin. Sadece Süreyya Operası’nın gündüz gölgesi, gece de ışığı Bahariye için bambaşka bir enerji kaynağı…

Bahariye ve Kadıköy’e özgü renkli bonibonlar artık örgülü…

Bu fotoğraf karemizde tramvay var ama, yok gibi… Bölgedeki esnafa ürün indirmek için günün her saati araçlarını yol ortasına bırakan kamyonlar, bu manzaraya neden oluyor….

Hemen her gün Bahariye’de diziler, filmler ve klipler çekiliyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir