Geleceğin diş hekimleri Yeditepe'de!
 Kadir Toprakkaya

Geleceğin diş hekimleri Yeditepe’de!

Geleceğin diş hekimleri Yeditepe’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünyanın pek çok ülkesinden diş hekimliği fakültesi öğrencilerinin birbirinden iddialı bilimsel çalışmalarıyla yer aldığı Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (YUDBAT) Kongresi başladı. Bu yıl 13-14 Nisan tarihlerinde yedincisi düzenlenen kongre, katılımcılardan büyük ilgi görüyor.

İngiltere, İtalya, Makedonya, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Mısır, Hırvatistan, Moldova, Ukrayna, İsviçre ve Türkiye olmak üzere 12 ülkeden yaklaşık 400 öğrenciye ev sahipliği yapan YUDBAT Kongresi’nde; tüm dünyadan araştırmaların kıyasıya rekabet edeceği yarışmada dereceye girenlere para ödülünün yanı sıra katılımcılara sponsor firmalardan sürpriz hediyeler verilecek, eğlence dolu birçok aktivite yer alacak.

Yeditepe üniversitesi

BİRÇOK ÖNEMLİ İSİM, KONUŞMACI OLARAK YER ALIYOR…

Kongrenin konuşmacıları arasında Türkiye’de diş hekimleri arasında önemli arasında yere sahip olan Prof. Dr. Gündüz Bayırlı, esprili kişiliğiyle diş hekimliği dünyasında adını sıkça duyuran Prof. Dr. M. Erhan Çömlekoğlu, uzmanlık alanı “Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi” olan Prof. Dr. Cüneyt Korhan Oral, Okan Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan Yrd. Doç. Dr. Melek Altan Köran, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk mezunlarından Dr. Melih Şengül, birçok diş hekimliği öğrencisine ilham olan Dt. Eyüp Çelik ve geçtiğimiz yıl New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde “Cinsiyet, Bilim ve Sürdürülebilir Kalkınma” başlıklı yüksek düzeyli panelde konuşan 12 yaşındaki Talya Özdemir bulunuyor. YUDBAT Kongresi ile ilgili ayrıntılar, Kadıköy Gazetesi’nin yeni sayısında yayınlanacak…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir