Geleceğin teknoloji ağı CDN, Kadıköy'de tanıtıldı
 Kadir Toprakkaya

Geleceğin teknoloji ağı CDN, Kadıköy’de tanıtıldı

Geleceğin teknoloji ağı CDN, Kadıköy’de tanıtıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İnternet performansını bir üst seviyeye taşıyan CDN teknolojisi, İstanbul Kadıköy’de yapılan etkinlik ile tanıtıldı. Dorabase Türkiye münhasır iş ortağı ve dünyanın önde gelen CDN çözüm şirketlerinden CDNetworks, online dünyanın oyuncularına performanslarını geliştirebilecekleri yeni teknoloji ve çözümleri tanıttı.

Kadıköy’de gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’de teknoloji altyapısı hizmeti alan önemli markaların yanı sıra CDNetworks’ün üst düzey yöneticilerinden, alanında uluslararası çapta bir üne sahip olan Sam Arora da konuşmacı olarak yer aldı. CDN (Content Delivery Network – İçerik Dağıtım Ağı Teknolojisi) ürününün önemi ve yeni güncellemelerden bahseden, sektörel deneyimini katılımcılarla paylaşan Arora, etkinlik boyunca büyük ilgi gördü.

CDN

ONLINE FAALİYET VE İŞLEMLERDE BÜYÜK ARTIŞ…

Sam Arora, online mecralarda en ufak gecikmenin büyük bir müşteri memnuniyetsizliğine yol açtığını ve bu yüzden yüksek web performansını her zaman koruması gereken online dünyanın oyuncularının verimli ve güvenilir altyapılara yatırım yapması gerektiğinden bahsetti. Başarılı yönetici, yaptığı sunumunda teknolojinin gelişmesi ve teknoloji kullanımının artmasının e-ticaret tarafında büyük bir sıçrama getirdiğini belirterek; akıllı telefon, tablet ve kablosuz ağların kullanımının çoğalması ile birlikte online faaliyet ve işlemlerde büyük artış görüldüğüne dikkat çekti.

YAVAŞ YÜKLENEN SİTELER, MÜŞTERİ VE GELİR KAYBINA YOL AÇIYOR…

Online mecrada sabırsız ve talepkâr müşterinin bir e-ticaret sitesinden diğerine geçmesindeki en büyük nedenin bekleme süresinin uzunluğu olduğunu gösteren Frost & Sullivan araştırması, yavaş yüklenen sitelerin müşteri ve gelir kaybına neden olmasının yanı sıra genel marka algısına verdiği zararın altını da çiziyor. Arora’nın belirttiğine göre; müşteri talebinin kesintisizlik ve hız olduğunun farkında olan uygulama ve web sitesi girişimcilerinin, bu önemli ihtiyacı karşılamak için CDN hizmetine yöneldiği görülüyor. CDN, sağladığı fiyat performans etkisiyle girişim ve şirketlerin işlerini kolaylaştırarak, merkez işlerine odaklanmalarını sağlıyor.

CDN İLE ÜSTÜN WEB PERFORMANSI…

CDN teknolojisi, içeriği hızla sunarak web performansını hızlandırmakta büyük rol oynuyor. Frost & Sullivan araştımasına göre sadece bir saniyelik hız artırımı, her müşteride yüzde 3 satış artışı olarak geri dönüş sağlıyor. Birçok büyük e-ticaret markası ve içerik sağlayıcısı CDNetworks’ü tercih ederek, global bir CDN sağlayıcısının güveni ile web uygulamalarını ve içeriklerini hızlandırmayı tercih ediyor.

ONLINE DÜNYADA REKABET İÇİN TEKNOLOJİYİ BENİMSEMEK ŞART…

Dorabase CTO’su Atakan Titiz, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada online dünyada rekabette öne geçmenin anahtarının, teknolojik gelişmeleri takip etmek ve teknolojinin benimsenmesini hızlandırmak ile mümkün hale geldiğini paylaştı. “Kullanıcılarına en iyi web deneyimini yaşatmak isteyen markaların teknolojik altyapılarına verdiği önemi arttırması gerekir. Dorabase olarak, IT ihtiyaçlarına ve sitelerini optimize etmeye vakit ayırmaktansa işine odaklanmak isteyen müşterilere hizmet etmekteyiz” diyerek, gerçekleştirilen etkinliğin online dünyada fırsat yaratmak isteyen herkes için çok önemli ve etkili olduğunu belirtti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir