Gönül Ülkü Özcan son yolculuğuna uğurlandı
 Kadir Toprakkaya

Gönül Ülkü Özcan son yolculuğuna uğurlandı

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz gün evinde hayatını kaybeden ünlü tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan için Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören düzenlendi.

Gönül Ülkü Özcan’ın özgeçmişi okunduktan sonra veda konuşmalarının yapıldığı törende, Özcan’ın ailesi adına oğlu Kılıç Işılay; “Öncelikle burada olmanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Anneciğim, 17 yaşında tiyatroya başladı. 70 senede her gün en iyisini vermeye çalıştılar. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle Türk tiyatrosuna yardım ettiler. Gülse Birsel’e buradan teşekkür etmek istiyorum, anneme yaptıkları yardımlar unutulmaz” şeklinde konuştu.

gonul-ulku-ozcan-son-yolculuguna-ugurlandi-2

EŞİ GAZANFER’İ ÇOK ÖZLEMİŞ VE UNUTAMAMIŞTI…

Veda konuşması yapan torunu Tarık Gündüz, tek tesellilerinin şu anda dedesiyle buluşuyor olmaları olduğunu ve kendi ailesinin çekirdek bir aile olduğunu belirterek, bir daha böyle üzüntülü bir durumla karşılaşmamalarını arzu ettiğini belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da; “Öncelikle sevgili ailesinin ve Türk tiyatrosunun başı sağolsun. Çok önemli ve değerli bir sanatçımızı kaybettik. Aynı zamanda Uygur ailesi için de bir baba dostunu kaybettik. Tiyatroya verdiği değer ve katkılarla ismini ölümsüzler arasına yazdırmıştır. Kendisiyle en son görüştüğümüz zaman Gazanfer’i çok özlediğini ve unutamadığını söylemişti. Biliyorum ki şu an yanına gitti ve cennette bulaşacaklar” ifadelerini kullandı.

Gönül Ülkü Özcan

KOMEDİNİN YANI SIRA BÜYÜK BİR DRAM OYUNCUSUYDU…

Şehir Tiyatroları adına veda konuşmasını yapan Engin Gürmen ise; “Oyunlarını defalarca seyretmiştim, çok hayrandım. 10 yıl onlarla beraber aynı sahneyi paylaştım. Benim için gerçekten büyük bir sanatçıydı. Bunun yanı sıra çok mütevazı bir hanımefendiydi. Hiçbir zaman egosunu kullanmadı. Onu seyirci genelde bir komedi oyuncusu olarak tanıdı, fakat aslında kendisi büyük bir dram oyuncusuydu aynı zamanda. Kendisini sevgi ve saygıyla anacağım. Ruhu şad olsun” dedi.

Sanatçı, öğle namazını müteakip Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Gönül Ülkü Özcan

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir