Güllüce ve Topbaş’tan “Fikirtepe” müjdesi...
 Kadir Toprakkaya

Güllüce ve Topbaş’tan “Fikirtepe” müjdesi…

Güllüce ve Topbaş’tan “Fikirtepe” müjdesi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, ilk belediye ziyaretini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yaptı. Bakan Güllüce ve Başkan Kadir Topbaş’tan, İBBi’nin Saraçhane’deki binasında yapılan görüşmenin ardından açıklama geldi.

Başkan Topbaş, “Çiçeği burnunda bakanımıza bakanlığı hayırlı olsun. Kendisi aynı zamanda mesai arkadaşımız, beraber İstanbul’a hizmet vermiştik. Şu anda Türkiye’nin en önemli icra bakanlığının başında… Sayın Bakan, bize bir nezaket ziyaretinde bulundu. İlk defa bir belediyeyi ziyaret ediyor. Bundan dolayı da kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bakan Güllüce’nin görüşmeye ekibiyle birlikte geldiğini ve İBB ile Bakanlık arasındaki konuların ele alındığını vurgulayan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Esasında bürokratlarımız dünden itibaren genel kararlar üzerine birlikte çalışıyorlar. Belediyemiz ve bakanlık arasındaki ilişkiler değerlendiriliyor. Gayet güzel bir sonuç aldık, ancak çalışmalar yine sürecek. Sayın Bakanımıza bu hassasiyetinden dolayı özellikle teşekkür ediyorum.”

“İBB, TÜRKİYE’NİN BEŞTE BİRİNDEN BÜYÜK…

Bakan Güllüce ise, görüşmeye ilişkin olarak şunları ifade etti:  “Sayın Kadir Topbaş, İstanbul’a 10 yıldır akıllara gelmeyecek kadar güzel hizmetler yaptı. Genel merkezimiz tarafından yeniden aday ilan edildi. Geçmiş hizmetlerinden dolayı hem teşekkür için, hem de yeni adaylığından dolayı tebrik için bir ziyarette bulunmak istedim. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin beşte birinden büyük… Birlikte ‘Nasıl yönetişim yaparız’ diye konuştuk.”

“15 GÜNE KALMAZ FİKİRTEPE’YE GİDİP KAZMAYI VURACAĞIZ…”

“Ziyaret sırasında Kadir Topbaş ile uzun zamandır kangren olmuş olan ve bazı sorunlar oluşturan Fikirtepe konusunu konuştuk ve hallettik” diyen Bakan Güllüce, sözlerine şöyle devam etti: “Müjdeler olsun, 15 güne kadar kalmaz Fikirtepe’ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz göreve ve işe başlayacaklar. Allah herkese hayırlı etsin. Birkaç güne kadar Büyükşehir Belediyesi ruhsat için avam proje almaya başlayacak. Bir hafta sonra da bizden ruhsatı alırlar. Takriben 15-20 gün içerisinde biz orada kazmayı vururuz.” dedi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir