GÜNDEM – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası. Haber Sitesi Tue, 16 Jul 2019 13:52:31 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1 https://www.kadikoylife.com/wp-content/uploads/2016/06/logo1-50x50.jpg GÜNDEM – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com 32 32 Kadıköy’ün Heredot’u Dr. Müfid Ekdal anıldı https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-heredotu-dr-mufid-ekdal-anildi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-heredotu-dr-mufid-ekdal-anildi/#comments Sat, 13 Jul 2019 21:13:23 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52475 Yaşamını hekimliğe ve Kadıköy tarihi üzerine yaptığı araştırmalara adayan, Haydarpaşa Numune Hastanesi eski başhekimlerinden Dr. Müfid Ekdal, vefatının beşinci yılında ailesi, sevenleri ve okurlarınca anıldı. Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) gerçekleşen etkinliğe; Özalp Birol, Ali Ekdal ve Burak Çetintaş konuşmacı olarak katıldılar.

Toplantıyı kalabalık bir grupla izleyenler arasında Arif Atılgan, Emekli Tümgeneral Tarık Özkut, Deniz Kanbay, Turgut Demirkazık, Ömer Butur ve Demir Alp Serezli’nin de üyeleri arasında bulunduğu “Düşlerdeki Kadıköy Gönüllüleri” dikkat çekti. Söyleşi sonrasında söz alan Demir Alp Serezli’nin, geçmişte Moda Yaver Bey Sokağı merkezli 11 sokak ve 2 caddede uygulanmış olan Mahalle Meclisi’ni anımsatarak, bu uygulamanın öncülerinden Dr. Müfid Ekdal’ın pek bilinmeyen örgütçü kimliğini vurgulaması ilgiyle karşılandı.

Müfid Ekdal
DR. MÜFİD EKDAL HAKKINDA…

Dr. Müfid Ekdal, 1918’de İstanbul’da doğdu. 1942’de İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1950’de Kadıköy Numune Hastanesi’nde dâhiliye uzmanı oldu. 1963-65 yılları arasında kardiyoloji ihtisası için İngiltere’ye gitti ve bu dalda uzman oldu. 1979’da Numune Hastanesi’nde Dâhiliye Servis Şefi, daha sonra da Başhekim oldu. 1983’te emekli oldu.

DOĞDUĞU KÖŞKTE YAŞADI VE ÖLDÜ…

Dr. Müfid Ekdal, 11 Temmuz 2014 tarihinde 96 yaşında vefat etti. Hayatı boyunca Feneryolu’nda doğduğu köşkte yaşadı. 2012 yılında Kadıköy Belediyesi, Ekdal’ın evinin bulunduğu sokağın devamındaki Gazi Muhtar Paşa Çıkmazı’na, ilçeye yaptığı katkılardan dolayı “Dr. Müfid Ekdal Çıkmazı” adını verdi.

Müfid Ekdal
KADIKÖY’ÜN YAKIN TARİHİNİ KİTAPLARIYLA ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ…

Müfid Ekdal’ın “Kardiovasküler Sistem Hemodinamiği”, “Tıphaneden Numuneye” gibi tıbbi yayınlarının yanı sıra “Kapalı Hayat Kutusu: Kadıköy Konakları”, “Prenses Ela”, “Eski Bir İhtilalciden Dinlediklerim”, “Tanıdığım İnsanlar, Yaşadığım Olaylar”, “Bir Fenerbahçe Vardı”, “Bir Konak, Bir Ömür, Bir Devir”, “Bizans Metropolünde İlk Türk Köyü Kadıköy” ve “Kadıköy Sokakları” adlı eserleri bulunuyor.

Yaşamını hekimliğe ve Kadıköy tarihi üzerine yaptığı araştırmalara adayan Dr. Müfid Ekdal, vefatının beşinci yılında ailesi, sevenleri ve okurlarınca Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nde anıldı…
Melih Bey’in eczanesinde Moda’nın sorunları görüşülüyor. Niyazi Yılmazay, Cahit Kayra, Dr. Müfid Ekdal, Melih Ziya Sezer, Ayten Türel… Yıl 1998
Kadıköy Kültür Dostları Yönetim Kurulu Toplantısı… Betül Demirağ, Ergün Başak, Dr. Müfid Ekdal, Ergün Başak, Demet Taner, Demir Alp Serezli… Yıl 2000
Kadıköy Kültür Dostları Kültür Komitesi çalışması…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-heredotu-dr-mufid-ekdal-anildi/feed/ 1
Akupunkturun duayeni Nüzhet Ziyal hayatını kaybetti https://www.kadikoylife.com/akupunkturun-duayeni-nuzhet-ziyal-hayatini-kaybetti/ https://www.kadikoylife.com/akupunkturun-duayeni-nuzhet-ziyal-hayatini-kaybetti/#respond Sun, 07 Jul 2019 13:00:38 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52430 Akupunkturun duayeni Dr. Nüzhet Ziyal, tedavi görmekte olduğu hastanede 97 yaşında vefat etti. Ülkemizdeki Akupunktur Derneği’nin kurucu başkanı da olan 40 yıllık Akupunkturist Dr. Nüzhet Ziyal, çok yakın zamana kadar Kadıköy’deki muayenehanesinde hasta kabul etmekteydi. Bu veda, özellikle akupunktur camiasını yasa boğdu.

Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz, aynı zamanda Nüzhet hocadan sonra Akupunktur Derneği Başkanlığı’nı da yapmış olan Dr. Ayhan Cingi; “Camiamız gerçekten ulu çınarını kaybetti. Nüzhet hocamız gerek bilimselliğiyle ve gerekse insanlığıyla hepimiz için mükemmel bir örnekti. Kendisinden çok şey öğrendik. Nur içinde yatsın. Yeri doldurulamaz. Tüm camiamızın başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar ülkemizde yüzlerce akupunktur hekimini yetiştiren Nüzhet Ziyal’in cenazesi, Karacaahmet Şakirin Camii’nde 6 Temmuz Cumartesi günü ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Nüzhet Ziyal
NÜZHET ZİYAL HAKKINDA…

Göğüs-İç Hastalıkları Uzmanı, Akupunktur Derneği Başkanı, Sağlık Bakanlığı Akupunktur Bilimi Kurul Üyesi, Yeditepe Üniversitesi Akupunktur Kurs Öğretim Üyesi, Dünya Akupunktur Birliği (WAFS) Komite Üyesi, Japonya-İngiltere-Fransa-Almanya Dernekleri Üyesi olarak ulusal ve uluslararası birçok derneğin üyesi ve yöneticisi olan Dr. Nüzhet Ziyal, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Türkiye’de Göğüs ve İç Hastalıkları Uzmanlığı ihtisasını ilk yapan kişi olarak 1952’de uzman olmuş ve Süreyyapaşa Sanatoryumu’nun ilk astım kliniği şefliği yapmıştı.

AKUPUNKTURU TÜRKİYE’YE GETİREN HEKİM…

Nüzhet Ziyal, bilimsel anlamda akupunkturu Türkiye’ye ilk getiren doktordur. Akupunktur öğrenimine Japonya ve Çin’de başlamış, defalarca bu ülkelerde eğitim için bulunmuş, ardından Almanya Akupunktur Derneği üyeliğine kabul edilmiştir. Yazıları Alman dergilerinde yayınlanmış, Dr. Kampik ve Dr. Richter ile çalışmıştır. Duesseldorf Kongresi’nde bildiri sunmuş ve Stockholm Dünya Kongresi’nde PhD ve şeref madalyası almıştır. İngiltere Derneği ve Japonya Ryodoraku Derneği üyesi olan ve derneğin düzenli yayınlanan dergisinde yazıları bulunan Nüzhet Ziyal, Prof. Dr. Nakatani’den öğrenim görmüştür. Akupunkturu ilerletmek için dünyanın her yerindeki kongrelere gitmiş ve bildiriler sunmuştur. Stockholm, Duesseldorf, İspanya, Malaga, Roma, Sofya, New York, Pekin, Seul, Avustralya, Brezilya kongrelerine aktif olarak katılmıştır. Banghok, Hindistan, Moskova’da akupunktur eğitimleri almıştır. Polonya’da Başka Zbigniev Garnuzevski ile çalışmıştır. Danimarka’da Flayborg öğrenimi görmüştür.

]]>
https://www.kadikoylife.com/akupunkturun-duayeni-nuzhet-ziyal-hayatini-kaybetti/feed/ 0
Dinç Çoban’dan bekârlığa veda https://www.kadikoylife.com/dinc-cobandan-bekarliga-veda/ https://www.kadikoylife.com/dinc-cobandan-bekarliga-veda/#respond Sun, 30 Jun 2019 20:07:20 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52405 Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın basın danışmanlığı görevini yürüten, geçmişte de pek çok siyasetçiye bu hizmeti veren Dinç Çoban, “Bekârlığa veda” diyerek Ayfer Sarıca ile hayatını birleştirdi. Fenerbahçe Khalkedon’da gerçekleşen düğünde, özellikle CHP çevrelerinden yoğun bir katılım vardı.

NİKÂH ŞAHİTLERİ GÜRSEL TEKİN VE CANAN KAFTANCIOĞLU…

Ayfer Sarıca & Dinç Çoban çiftinin nikâhını Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı kıyarken, nikâh şahitliklerini CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptı. Nikâhın kıyılmasının ardından evlilik cüzdanını sadece geline değil, ikisine birlikte veren Odabaşı; “Evlilik her iki tarafın da fedakârlık göstererek yürütmek zorunda olan bir müessese. Bu nedenle ikinizden de bu özveriyi bekliyor ve sonsuz mutluluk dileklerimi iletiyorum” dedi.

EKREM İMAMOĞLU KATILAMADI…

Büyük bir davetli topluluğunun katılması beklenen düğünün onur konukları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ikinci defa seçilen Ekrem İmamoğlu da vardı. Ancak İmamoğlu, Heybeliada’da çıkan yangın nedeniyle nikâha katılmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, gönderdiği çelenk ve mesaj ile Dinç Çoban & Ayfer Sarıca çiftine tebriklerini iletti.

ŞEYDA SAHNE ALDI…

Uzun yıllar Büyük Kulüp’te sahne alan Şeyda, geceye solist olarak katıldı. Orkestrası eşliğinde yaklaşık iki saat süren performansı, konuklar tarafından uzun süre alkışlandı. Daha sonra F&M Müzik organizasyonu ile yerel müzik performanslarının sergilendiği düğün, yöresel halk oyunları ile sona erdi.

Düğünün davetlileri arasında son zamanlarda yıldızı parlayan gazetecilerden Gürkan Hacır da vardı. Hacır; meslektaşı Barış Yarkadaş, Kadir Gökmen Öğüt ve dostlarının bulunduğu masada oturdu…
Kadıköy ve Ataşehir Belediye Meclis Üyelerinin büyük bölümü, Dinç Çoban & Ayfer Sarıca çiftinin düğününe katılım sağladı. Nevzat Gül, Muammer Ayvalı ve Kasım Keskintaş, aynı masada oturmayı tercih eden isimler olarak objektiflerimize takıldı…
Kadıköy Belediye Meclisi’ne beşinci defa üye seçilerek bir rekorun da sahibi olan Hasan Gökpınar, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Kayhan, CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın Özel Kalem Müdürü Sennur Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mesut Kösedağ…
Dinç Çoban
Kadıköy Belediye Meclisi Başkanı Sait Yılmaz, Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Fuat Kalyoncu, Fenerbahçe Kulübü İletişim Direktörü Can Gebetaş, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Altan Şentürk, Yükselen Türkiye Enstitüsü Başkanı Durmuş Çelen, Fenerbahçe Spor Kulübü Medya Sorumlusu Arif Kalem, Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Arif Kızılyalın ve eşi…
Dinç çoban
]]>
https://www.kadikoylife.com/dinc-cobandan-bekarliga-veda/feed/ 0
Wyndham Grand İstanbul Kalamış ödüle doymuyor https://www.kadikoylife.com/wyndham-grand-istanbul-kalamis-odule-doymuyor/ https://www.kadikoylife.com/wyndham-grand-istanbul-kalamis-odule-doymuyor/#respond Thu, 27 Jun 2019 08:37:15 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52378 Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, dünya çapındaki tüm Wyndham Grand otelleri arasında yapılan değerlendirme sonucunda “Best of Wyndham Grand” ödülüne layık görüldü.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Genel Müdürü Mustafa Alparslan’a ödül ve sertifikası, Wyndham Hotel Group Başkan Yardımcısı Edwin Broers ve Orta Avrupa bölgesinde görev yapan Franchise Operasyonları Direktörü Ayça Beslen tarafından takdim edildi.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış
MUSTAFA ALPARSLAN: ÖDÜLLER BİZİ MOTİVE EDİYOR…

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Genel Müdürü Mustafa Alpaslan, ödül takdimi sonrası yaptığı konuşmada “Hak edilerek büyük emeklerle elde edilen bu başarılar ve ödüller, bizi daha iyiyi yapmak ve daha büyük başarılar elde etmek için motive ediyor. Bu ödülü başarıda büyük emekleri bulunan tüm ekibim adına alıyorum” ifadelerini kullandı.

Rafet ince
Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Mutfak Şefi Rafet İnce, ekibiyle birlikte ödül töreninde yer aldı. Rafet İnce, Fox TV’de yanınlanan “Taste of Türkiye” yarışmasında gösterdiği performans ile genç aşçıların gözdesi haline geldi…
Wyndham Grand Kalamış
]]>
https://www.kadikoylife.com/wyndham-grand-istanbul-kalamis-odule-doymuyor/feed/ 0
Enis Fosforoğlu’nu kaybettik https://www.kadikoylife.com/enis-fosforoglunu-kaybettik/ https://www.kadikoylife.com/enis-fosforoglunu-kaybettik/#comments Sat, 22 Jun 2019 17:14:09 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52315 Köşe yazarımız, ünlü tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu vefat etti. Büyükada’daki evinde kalp krizi geçiren usta tiyatrocu, 71 yaşında hayata gözlerini yumarak sevenlerini yasa boğdu. Geçtiğimiz 11 Haziran’da hastaneye kaldırılan Fosforoğlu, daha sonra Memorial Şişli Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Bundan 13 yıl önce de kalp krizi geçiren sanatçının damarları değişmişti.

Enis Fosforoğlu’nun cenazesi, 24 Haziran Pazartesi günü Moda Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek. Kadıköy Life Ailesi olarak değerli köşe yazarımız ve usta sanatçımıza Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve sevenlerine ise başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz…

Enis Fosforoğlu
ENİS FOSFOROĞLU HAKKINDA…

1948 yılında İstanbul’da doğan Enis Fosforoğlu, Galatasaray Lisesi’ndeki eğitiminin ardından tiyatroya başladı. Sinema ve dizilerde rol almış olsa da, tiyatroyu hayatının olmazsa olmazı kabul etti. Sanatçı Renan Fosforoğlu ve Mualla Kavur’un oğlu olan Enis Fosforoğlu; Belkıs Dilligil (teyzesi), Avni Dilligil (eniştesi), Aliye Rona (eniştesinin kızkardeşi) gibi sanat kökenli bir aileden gelmekte. Tiyatro ve dublaj sanatçısı Ferdi Merter ile kardeş olan Enis Fosforoğlu’nun kızı Seren Fosforoğlu da tiyatroyu tercih etti.

Enis Fosforoğlu

Enis Fosforoğlu, 1970-76 yılları arasında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde görev yapıp, değişik tiyatro toplulukları içinde rol aldı. Kendi adına kurduğu EFT Tiyatrosu ile uzun yıllar birçok sanatçının yetişmesine katkıda bulundu. Kadıköy Gazetesi’nde ve Kadıköy Life Dergisi’nde 1980’li yıllardan bu yana aralıksız olarak köşe yazıları yayınlanan Enis Fosforoğlu’nun TRT FM ve Halk TV Radyo’daki radyo programları büyük ilgi görüyordu.

Enis Fosforoğlu
]]>
https://www.kadikoylife.com/enis-fosforoglunu-kaybettik/feed/ 1
Caddebostan İskele Sokak’ta hayat var https://www.kadikoylife.com/caddebostan-iskele-sokakta-hayat-var/ https://www.kadikoylife.com/caddebostan-iskele-sokakta-hayat-var/#respond Thu, 20 Jun 2019 10:15:19 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52294 Halk arasında “Barlar Sokağı” olarak bilinen, fakat gerçekte hiç de öyle olmayan Caddebostan İskele Sokak, bütün canlılığıyla her yaş aralığındaki Kadıköylülerin eğlence merkezi olma konumunu sürdürüyor. Geçtiğimiz akşam konuk olduğumuz bölgenin renkli mekânlarından birinde öylesine dolu dolu bir lezzet ve eğlenceye tanık olduk ki, burada siz değerli takipçilerimizle de paylaşmak istedik.

GÖÇMEN’S WORLD MUSIC…

Her biri aynı zamanda birer solist olan; gitarda Gürkan Bek, kemanda Tuğçem Arslan Kar ve akordiyonda Hakan Kaya’dan oluşan “Göçmen’s World Music” grubu öylesine güzel ve canlı bir performans sergiledi ki, konuklar adeta gece hiç bitmesin dedi.

“EĞİTİM ŞART” DEDİLER, 5 YILI KİTLEDİLER…

Mekânda objektiflerimize bazı kutlamalar da takıldı. Bunlardan biri, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden bu dönem mezun olan grubun kutlamasıydı. Son sınavlarını başarıyla verip, aynı günün akşamında birlikte kutlamayı planlayan Abdülkerim Eser, Ceyda Çakır, Alp Öztemiz, Buse Durgun, Melis Kaya, Hilal Yıldız ve Gözde Özkurt, “Son derece isabetli bir seçim yapmışız” yorumunda bulundular. Grup, bu gece için Cemil Copy Center’da yaptırdıkları ve üzerinde “Eğitim şart dediler, 5 yılı kitlediler” yazılı postlarla espri anlayışlarının ne denli yüksek olması ile de dikkat çekti.

AHMET ÇAKAR’A NİCE YILLAR…

Mekânın bir başka masasında ise, doğum gününü kutlayan ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar vardı. Diğer konukların da nice yıllar dileklerini kabul eden Çakar, yeni kimyacılara da mezuniyetlerinin hayırlı olması dileklerini iletti.

caddebostan iskele sokak
Mekân ile orkestranın tanışmasını sağlayan Kadıköy’ün renkli isimlerinden Ferit Kasar, seslendirdiği iki şarkı ile geceye renk kattı. Kuyumcu ustalığı kadar müzik konusunda da olumlu not alan Kasar’a gelen alkışlar, orkestraya gelen alkışlar kadar fazlaydı…
Saki Balık
Ferit Kasar, Patryk Wojciechowski, Cenay Toprakkaya, Canan Toprakkaya ve Çağdaş Salman…
caddebostan iskele sokak'ta hayat var
Pelin Arslan, Zeynep Çetin…
]]>
https://www.kadikoylife.com/caddebostan-iskele-sokakta-hayat-var/feed/ 0
Ziyaretçilerinize en iyi web deneyimini yaşatmak ister misiniz? https://www.kadikoylife.com/dorabase-ile-ziyaretcilerinize-en-iyi-web-deneyimini-yasatin/ https://www.kadikoylife.com/dorabase-ile-ziyaretcilerinize-en-iyi-web-deneyimini-yasatin/#respond Thu, 20 Jun 2019 09:02:45 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52287 Maliyet avantajı ve gelir artışı sağlamak için doğru teknoloji altyapısı, internet işletmelerine büyük fırsatlar sunuyor. E-ticarette ve medya sektöründe birçok ulusal ve uluslararası markaya uçtan uca teknoloji desteği sağlayan Dorabase ile doğru performansın avantajlarını yaşayın.

Dijital dünyada iş yapan işletmeler için performans ve sürdürülebilirlik en önemli beklenti. Özellikle yoğun ve beklenmedik trafik karşısında web sitesinin yavaşlaması; prestij, müşteri ya da iş kaybına neden olabilir. Web sitenizin performansını arttırmak için kullanacağınız doğru teknoloji altyapısı, müşteri memnuniyetinizi arttırdığı gibi kusursuz bir web deneyimi yaşatmanızı da sağlayacaktır.

dorabase
DAHA ÇOK FIRSAT, DAHA ÇOK MÜŞTERİ, DAHA AZ MALİYET…

Yaklaşık 2,5 milyar internet kullanıcısının olduğu internet ekosisteminde büyük fırsatlar bulunuyor. Bu fırsatları iyi yöneten işletmeler büyüyor. Bu noktada ‘kusursuz web deneyimi’ yaşatmak, birçok işletme için artık yaşamsal bir konu. Yoğun ve beklenmedik trafikle karşılaştığında bir web sitesinin performansı düşüyorsa, müşterinin siteden ayrılması an meselesi. İki saniyenin üzerinde yanıt aldığı web sitelerini kolaylıkla terk eden müşterinin beklentisi, performans ve sürdürebilirlik yönünde… İşte bunu sağlamanın, işe değer katmanın yolu doğru ve kompakt çözümlerden geçiyor.

DOĞRU ÇÖZÜM, MUTLU MÜŞTERİ…

‘Uçtan Uca Hizmet Modeli’ ile maliyetleri yönetin. Dorabase, işinizin ihtiyacı olan doğru çözümleri tek noktadan çözerek, hem performans hem de maliyet avantajı sunar. İşinizin ve sektörünüzün gerekliliklerini en iyi şekilde analiz ederek, markanıza fayda üretecek doğru çözümlerle mutlu ziyaretçiler ve daha çok kazanç fırsatı elde etmenizi sağlar.

web
NEDEN DORABASE?

Dorabase; sektörel tecrübesi, deneyimli ekibi ve uçtan uca hizmet sunma avantajı ile işinize fayda sunmak odaklı çalışır. Tecrübe sahibi olduğu alanlarda Türkiye’nin önde gelen markalarına uzun süredir hizmet veren Dorabase, bu sürede edindiği tecrübeleri ve gelişim odaklı kurumsal yapısı sayesinde markanıza doğru çözümü ve doğru performansı sunar. Markanızın tercih sebebi olması ve mutlu, sadık ziyaretçi kitlesini oluşturması için yüksek performans ve hız, vazgeçilmez iki parametre olarak karşımıza çıkıyor. İşinize değen ve fayda üreten Dorabase çözümleri ile yatırım yaparak, ziyaretçilerinize zengin bir web deneyimi yaşatmak mümkün.

DİJİTAL EKONOMİ, DİJİTAL ÇÖZÜMLER…

Dünya dijital bir ekonomi ekseninde… Kullanıcılarının dijital düşünmeye ve hareket etmeye adapte olduğu bu ekosistemde başarılı olmanın yolu, doğru dijital çözümleri kullanarak rekabet gücünü arttırmaktan geçiyor. Çünkü dijital bir ekosistem yaratan dünya ekonomisi, bu ekosistemin ortasına da hız ve performansı yerleştirdi ve bu iki kavram, ziyaretçilerin markaları tercih etmesindeki en önemli parametreler haline geldi. Doğru teknoloji çözümleri ile siteniz hızlansın, müşteri memnuniyetiniz artsın.

Dorabase web

DORABASE HAKKINDA…

Dorabase; yeni nesil Cloud, CDN ve Veri Merkezi hizmetlerini hibrit bir şekilde sunan ve Türkiye’nin en yüksek dijital servis deneyimini sağlayan servis sağlayıcısıdır. Sektörel bilgi birikimi ile servislerini sürekli güncelleyip, doğru çözümler ile rekabet üstünlüğü sağlar. Servisleri ile ilgili bilgi birikimini, uçtan uca hizmet modeliyle müşterilerine aktarır. İşletmelerin doğru ve performanslı çözümlerden faydalanmalarını teşvik eder.

Dorabase.com

]]>
https://www.kadikoylife.com/dorabase-ile-ziyaretcilerinize-en-iyi-web-deneyimini-yasatin/feed/ 0
Haydarpaşa açıklarında can pazarı! https://www.kadikoylife.com/haydarpasa-aciklarinda-can-pazari/ https://www.kadikoylife.com/haydarpasa-aciklarinda-can-pazari/#respond Sat, 15 Jun 2019 17:55:22 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52215 Haydarpaşa açıklarında seyir halinde olan zodyak bot, mendirek yakınından geçerken alabora oldu. Bu sırada Kadıköy İskelesi’ne yaklaşan ve Şehit Hatları’nın Karaköy-Kadıköy seferini yapan “Beşiktaş 1” adlı vapurun personeli, olayı fark ederek Kıyı Emniyeti ekiplerine haber verdi; denize can yelekleri ve simit atarak yardım etmeye çalıştı.

Kadıköy’deki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kaptan Fahrettin Aksu Kılavuzluk İstasyonu gözcüsü de durumu fark ederek, olay yerine kurtarma ekiplerini sevk etti. Kısa sürede bölgeye giden ekipler, alabora olan bottaki 1’i çocuk 5 kişiyi kurtararak Harem İskelesi’ne çıkardı. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından 5 kişi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/haydarpasa-aciklarinda-can-pazari/feed/ 0
Irmak Okulları’nın acı kaybı https://www.kadikoylife.com/irmak-okullarinin-aci-kaybi/ https://www.kadikoylife.com/irmak-okullarinin-aci-kaybi/#respond Mon, 03 Jun 2019 22:01:07 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52096 Kadıköy’ün önde gelen eğitim kurumlarından Irmak Okulları’nın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Bektaş hayatını kaybetti. 1936 yılında Adapazarı’nda doğan Bektaş, 83 yaşındaydı.

EŞSİZ BİR EĞİTİM NEFERİ, TAM BİR ATATÜRKÇÜYDÜ…

Erdem Bektaş’ın vefat haberini sosyal medyada paylaşan Tufan Ömer Özgenler, şu ifadeleri kullandı: “Yüzlerce genç O’nun desteğiyle okudu, üniversiteli oldu. Eşsiz bir eğitim neferi, tam bir Atatürkçüydü. Huzur içinde yat Erdem Bektaş. Gençlik, Kültür ve Hizmet Vakfı ile Irmak Okulları’ndaki çocukların seni çok özleyecek. Biz de öyle…”

]]>
https://www.kadikoylife.com/irmak-okullarinin-aci-kaybi/feed/ 0
Cengiz Korkut’tan iftar daveti https://www.kadikoylife.com/cengiz-korkuttan-iftar-daveti/ https://www.kadikoylife.com/cengiz-korkuttan-iftar-daveti/#respond Wed, 29 May 2019 18:54:02 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52048 Sosyal yaşamdaki etkinlikleriyle adı Kadıköy ile bütünleşen isimler arasında yer alan Tema Sigorta kurucularından Cengiz Korkut, özel bir iftar daveti verdi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da onur konuğu olarak katıldığı davet, iftar sonrasında sazlı sözlü eğlenceye dönüşerek, uzun yıllar konuşulacak bir geceye dönüştü.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Şendoğan Karadeli’nin seslendirdiği şarkılara konuklar da eşlik edince, bu buluşmaların sık sık tekrarlanması istendi. Kozyatağı Hayati Ocakbaşı’ndaki özel bölümde gerçekleşen buluşmaya Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Kayhan, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Kadıköy ve Ataşehir Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

ANAVATAN PARTİSİ KURUCULARI…

Gecenin en renkli tarafı ise, 1984-1994 yılları arasında Türkiye’nin kaderini değiştiren projelere imza atan Anavatan Partisi’nin kurucularının da buluşmaya katılması oldu. ANAP Kadıköy İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Şeref Ekşi, o dönem meclis üyesi olarak görev yapan Özcan Dündar, Vedat Çakıroğlu, Yusuf Sürmen, Turan Kubat, Şevket Yıldız, Cengizhan Serter, Fikri Yılmaz, Metin Alkan, Neşe Canyurt, Güzin Gözberk, Melek Leventoğlu, Turan Ekşioğlu, Celal Kansu, Cevat Akova gibi isimler, o yılların anılarıyla dolu yolculuğa çıktı.

Cengiz Korkut
]]>
https://www.kadikoylife.com/cengiz-korkuttan-iftar-daveti/feed/ 0
Hayati Ocakbaşı iftarını mutlaka denemelisiniz https://www.kadikoylife.com/hayati-ocakbasi-iftarini-mutlaka-denemelisiniz/ https://www.kadikoylife.com/hayati-ocakbasi-iftarini-mutlaka-denemelisiniz/#respond Wed, 22 May 2019 21:54:26 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52015 Kozyatağı’nda Nida Kule arkasında bulunan özel lezzet noktası Hayati Ocakbaşı’nda, kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedebileceğinizi bir kez daha hatırlatıyoruz. Diğer zamanlarda farkı belli olan mekân, iftar sofrasında da hayli iddialı. Özellikle açık büfe tatlı-meyve servisindeki cezbedici seçenekler, kontrolünüzü kaybetmenize davetiye çıkarıyor. Biz denedik, sizlerin de mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz…

Mekanda Efektif Gümrükleme’nin geleneksel iftar buluşmasını internet haber portalımız için görüntüledik. Bu yıl beşinci defa bir araya geldiklerini ve bundan çok memnun olduklarını dile getiren Efektif Gümrükleme Genel Müdürü Ekin Kalenderoğlu’ndan, Kadıköy Life Dergisi için bir de özel röportaj sözü aldık. Atilla Bülent Ercan, Erdal Günbeyi, Anıl Bıyıklıoğlu, Bahar Kandemir, Rahime Tutum, Tuğba Karabulut, Zülfiye Çoker, Ekin Kalemdaroğlu, Ümit Can, Gökhan Payir ve Ersin Zorlu…
Toyzz Shop İnsan Kaynakları Departmanı çalışanlarından Hilal Erdinç ve Ece Kılıç, Ramazan ayı başlar başlamaz karar verdikleri Hayati Ocakbaşı iftarını geçtiğimiz akşam gerçekleştirmiş olmanın keyfini, 9 çeşit tatlı setinden aldıkları örneklerin hepsini de test ederek çıkardılar. Hemen karşı masada bulunan diyet uzmanı bir tanıdığımız ise “İş yerleri İzmit’te, eğer yürüyerek gidebilirlerse sorun olmaz” yorumunda bulundu…
Hayati Ocakbaşı’nın müdavimleri arasında yer alan EUBSA Genel Müdür Yardımcısı Sinem Çolak, bu defa yakın arkadaşı Neslihan Zennure Erzurumlu’yu konuk olarak mekânda ağırladı…
Hayati Ocakbaşı
Dillere destan olan Hayati Ocakbaşı iftarını biz de yaşamak istedik ve Kadıköy Life Ailesi olarak mekânın lezzetlerini test ettikten sonra hak verdik. Cenay Toprakkaya, Canan Toprakkaya, Gökçe Özdüven, Emrah Özdüven ve Kadir Toprakkaya…
Hayati Ocakbaşı’nda kuruluşu 1953 olan Kozyatağı Şükran Karabelli İlkokulu’nun da iftar buluşmasına denk geldik. Okul Müdürü İsmet Sancak’ın ev sahipliği yaptığı buluşmada öğretmenler ve idareciler; “Önümüzdeki günlerde başlayacak olan tatil dönemi öncesi bu buluşma iyi geldi” dedi. Öğretmenler arasında daha önce sayfalarımıza konuk olan Esin Elüstün ile Nesrin Kayıran da vardı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/hayati-ocakbasi-iftarini-mutlaka-denemelisiniz/feed/ 0
ZİÇEV’den Kozyatağı’nda Bahar Şenliği https://www.kadikoylife.com/zicevden-kozyataginda-bahar-senligi/ https://www.kadikoylife.com/zicevden-kozyataginda-bahar-senligi/#respond Wed, 22 May 2019 13:21:49 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51968 Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) yararına organize edilen Bahar Şenliği büyük ilgi gördü. Kozyatağı Kriton Curi Parkı’nda gerçekleşen şenlik, özellikle çevre sakinlerinin beğenisiyle karşılandı.

18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen şenlikte, doğal ürünler ve özgün el sanatlarından oluşan eserler sergilendi. Satışlardan elde edilen gelirin büyük kısmı, ZİÇEV yararına kullanılmak üzere vakfa aktarıldı.

35 YILDIR AKTİF…

Türkiye genelinde 14 şubesi bulunan derneğin genel merkezi Ankara’da olmasına rağmen, Ümraniye’de yer alan İstanbul Şubesi tam 35 yıldır çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şenlik boyunca ZİÇEV’e gönül verenlerle buluştuklarını dile getiren ZİÇEV İstanbul Şubesi Başkanı Şua Eriç, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “İki gün boyunca öğrencilerimizin becerilerini ziyaretçilerimizle paylaşmış olmaktan büyük mutluluk duyduk. Ayrıca ziyaretçilerimizi takı tasarımları, giyecek ve yiyeceklerden oluşan el yapımı ürünlerle buluşturduk. İmza günleri, söyleşiler, folklor gösterileri gibi etkinlikler yaptık. İnşallah gelecek yıl yine aynı yerde daha yaygın aktiviteler eşliğinde katılımcılarımızla birlikte olmayı planlıyoruz” dedi.

ZİÇEV
ZİÇEV’in Bahar Şenliği’ne ürettiği takı tasarımlarıyla destek veren Acıbadem Hastanesi doktorlarından Dr. Asuman Aytar; “Benim için en büyük mutluluk, onların yaşamlarına renk katmak ve katkıda bulunmaktı” dedi…
Şua Eriç, İnci Cengiz, Beyhan Alper, Ayşim Akurgal ve Alican Eser…
]]>
https://www.kadikoylife.com/zicevden-kozyataginda-bahar-senligi/feed/ 0
Kadıköy’de karnaval gibi 19 Mayıs! https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-19-mayis/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-19-mayis/#respond Mon, 20 May 2019 14:38:20 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51922 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. yılı, Kadıköy’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Gün boyu süren etkinliklerin doruk noktasını ise, Bağdat Caddesi’nde gerçekleşen “100. Yıl Yürüyüşü” oluşturdu. Kadıköy Life Dergisi Fotoğraf Editörü Emin Küçükserim’in objektifine yansıyan anlarda yüz binler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 19 Mayıs akşamı Bağdat Caddesi’nde “Her Şey Çok Güzel Olacak” mesajları ile yürüdü.

19 Mayıs

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın bu yılki adresi yine Kadıköy oldu. Gün boyu devam eden etkinlikler, saat 09:00’da Kadıköy İskele Meydanı’nda siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve okulların yer aldığı resmi törenle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

KALAMIŞ PARKI FESTİVAL ALANINA DÖNDÜ…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın merkez üssü Kalamış Atatürk Parkı oldu. Gün boyunca DJ performansı ile müziğin renklendirdiği etkinlikte, katılımcılar sportif aktivitelerle doyasıya eğlendi. Özellikle çocuklar için oyun aktiviteleri hazırlandı. Kaykay ve halk oyunları gösterilerinin yer aldığı etkinlikte; fileli bir sopa ve top ile oynanan, beyzbola benzeyen lakros sporu için de bir gösteri maçı düzenlendi.

PEDALLAR 100. YIL İÇİN DÖNDÜ…

19 Mayıs için bu yıl da her yıl olduğu gibi her yaştan yurttaş, yaklaşık 12 kilometrelik bisiklet turunda pedal çevirdi. Katılımcılar, “Her Şey Çok Güzel Olacak” mesajları ile bisiklet sürdü. Saat 11.00’de Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayan bisiklet turu kapsamında Bağdat Caddesi’nde duran bisikletliler, 15’er metrelik Türk bayrağı ile birlikte Atatürk posteri açarak saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı’nı söylediler.

BAŞKAN ODABAŞI BİSİKLET SÜRDÜ…

Bisiklete binenler arasında, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve eşi Rojvan Odabaşı da vardı. Bu yıl beşinci kez düzenlenen bisiklet turuna, 7’den 70’e tüm bisiklet sürücüleri katıldı. Düdük sesleri eşliğinde bisiklet süren bisikletliler, hayli renkli görüntüler oluşturdu. Bireysel sürücülerin dışında Kadıköy’ün bisikletli bir kent olma kimliğine katkıda bulunan Bisikletli Ulaşım Platformu, Bisikletliler Derneği, Engelsiz Pedal Derneği, Bisikletli Kadın İnisiyatifi, Perşembe Akşamı Bisikletçileri, İstanbul Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (İSBİDOS), 29 Ekim Bisikletçileri, Sahil Bisiklet Grubu, Cyclist gibi önemli bisiklet topluluklarına çağrı yapıldı. Bisiklet turu, yaklaşık iki saatlik sürüşün ardından yine Atatürk Parkı’nda son buldu. Sürüş sonrasında katılımcılar, sürüş boyunca bisikletlerinin ardına bağladıkları Türk bayrağı desenli balonları gökyüzüne bıraktı.

MOTOSİKLETLİLERDEN 1500 KİŞİLİK KONVOY..

19 Mayıs kutlamalarına, Türkiye Motosikletliler Platformu da 1500 kişilik bir konvoy ile katıldı. Türkiye’nin pek çok bölgesinden 19 Mayıs için gelen motosikletliler grubu, sabah saatlerinde sahilyolunda toplanıp, Suadiye Oteli önünden Bağdat Caddesi‘ne çıktı. Ardından da Cadde’yi boydan boya geçerek Kızıltoprak’tan çevreyoluna bağlandılar ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçip, Edirnekapı Şehitliği’ne ulaşarak ülkemiz için kendilerini feda eden vatansever şehitlerimizi ziyaret ettiler.

BAĞDAT CADDESİ’NDE 100. YIL YÜRÜYÜŞÜ…

19 Mayıs etkinliklerinin doruk noktasını, Bağdat Caddesi’nde düzenlenen “100. Yıl Yürüyüşü” oluşturdu. Yüz binlerce kişi, ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleriyle Bağdat Caddesi’nde yürüdü. Suadiye Işıklar’dan başlayacan yürüyüşe Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın yanı sıra CHP geçmiş dönem Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, Kadıköy’e önemli hizmetlerde bulunan geçmiş dönem Belediye Başkanı Selami Öztürk de yer aldı.

19 Mayıs
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-19-mayis/feed/ 0
Bağdat Caddesi Derneği iftarda buluştu https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi-dernegi-iftarda-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi-dernegi-iftarda-bulustu/#respond Sun, 19 May 2019 15:58:55 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51886 Kuruluş çalışmaları geçtiğimiz ay tamamlanan ve Kadıköylülerin çok şey beklediği Bağdat Caddesi Derneği, ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Bostancı Tavacı Recep Usta’da iftar programı şeklinde düzenlenen etkinliğe 120 davetli katıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da katılanlar arasında yer adlığı iftar davetinde bir konuşma yapan Bağdat Caddesi Derneği Başkan Ali Güvenç Kiraz; “Bağdat Caddesi, Kadıköylü olmak bir ayrıcalıktır sözünün vücut bulduğu yerdir. Bizler bu bölgede yaşayanlar, sanatçılar, iş adamları, yazarlar olarak ona hak ettiği değeri yeniden kazandırmak, hatta daha da ötesine geçmek adına bu derneği kurduk. Sizlerden gelecek fikirlere de hep açık olacağız. Değerli desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

“HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Kiraz’dan sonra söz alan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da yaptığı konuşmada Bağdat Caddesi’nin bundan 5-6 yıl önce dünyanın en önemli alışveriş caddeleri arasında yer aldığını, son zamanlarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu özelliğinden hızla uzaklaştığını dile getirerek, Cadde’ye hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

“TÜM TARAFLARIN FEDAKÂRLIK YAPMASI GEREKİYOR”

Kadıköy Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Mukadder Çeyiz ile birlikte bir sunum da yapan Odabaşı; “Sorunlar o kadar farklı boyutlarda ki, çözüm için tüm tarafların fedakârlık yapması, özveride bulunması gerekiyor. Örneğin, kaldırımların kenarlarına dikilen babalar yayalar için engel teşkil ediyor. Bunları kaldırdığımızda ise hemen otoparka dönüşüyor. Esnafımızın imara aykırı çıkıntıları da bir başka sorun. Fakat burası bizim vitrinimiz, en güzel ve en doğru şekilde değerlendirmeliyiz. Bağdat Caddesi Derneği’nin bu yolda çaba harcayacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

*Bağdat Caddesi Derneği’nin çalışmaları ve Cadde için geliştireceği projeleri Kadıköy Life Dergisi sayfalarında, internet haber portallarımızda sizlerle paylaşacağız. Bizi takip edin, Kadıköy’den ve Bağdat Caddesi’nden habersiz kalmayın…

Bağdat Caddesi Derneği
Bağdat Caddesi Derneği’nin iftar davetine; Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Belediye Meclisi Başkanı Sait Yılmaz, Meclis Üyeleri Mesut Kösedağı ve Arif Kızılyalın ile birlikte Kentsel Tasarım Müdürü Mukadder Çeyiz ve Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu da katıldı…
Bağdat Caddesi Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ve AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu…
Derneğin konukları arasında TV programcıları, radyocular, bebek alışveriş koçları ve psikologlar da vardı. Didar Üstün, Pelin Akgün, Elmas Çakar, Ferda Saraçoğlu ve Gizem Kösoğlu Yılmaz…
Bağdat Caddesi Derneği’ne sanatçılarımızdan da büyük destek verileceği, her ortamda dile getiriliyor. Davete katılanlar arasında yer alan “Çukur” dizisinin iki ünlü ismi Barış Kılıç ve Erkan Avcı, “Her zaman yanınızda olacağız” mesajı verdiler…
Davetin konukları arasında biz de vardık. Derneğin başkan yardımcılığını yürüten aile dostumuz Tolga Şahlıoğlu ve Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi yöneticilerinden, bu dönem Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Arif Kızılyalın ile aynı masayı paylaştık. Tolga Şahlıoğlu, Arif Kızılyalın, Şebnem Kızılyalın, Canan Toprakkaya ve Kadir Toprakkaya…
]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi-dernegi-iftarda-bulustu/feed/ 0
İstanbul Kadıköy Lisesi’nde 19 Mayıs şöleni https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-19-mayis-soleni/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-19-mayis-soleni/#respond Sun, 19 May 2019 14:48:30 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51869 Mustafa Kemal’in Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlattığı gündür 19 Mayıs… Halkıyla bütünleşerek kurtuluş mücadelesini gerçekleştiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’ya ayak basışının 100. yılı…

Bu anlamlı günde Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi de görkemli bir şölene imza attı. Konuşmalar, şiirler, türküler, şarkılar eşliğinde tam bir bayram havasında geçen törende İstanbul Kadıköy Lisesi öğretmenlerinden oluşan Öğretmenler Korosu, söylediği parçalarla güne çok farklı bir anlam yükledi. Bu arada Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nden Aziz Şasa, Samsun’a deniz yoluyla giden arkadaşlarıyla canlı bir bağlantı kurdu. Etkinlikte, Haydarpaşa Folklor Eğitim Merkezi’nin gösterisi büyük ilgiyle izlendi.

İstanbul Kadıköy Lisesi Basın Yayın ve İletişim kulübü de hazırladığı “Atatürk Şiirleri” adlı kitapçığı öğrencilere dağıttı ve bir de “100. Yıl Panosu” hazırladı. Ayrıca, Kültür ve Edebiyat Kulübü’nün düzenlediği 19 Mayıs konulu kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere, İstanbul Kadıköy Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mustafa Sağlık tarafından ödülleri verildi. Bu sene yapılan sınıflar arası spor turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ve okul öğretmenlerine de ödülleri ve plaketleri verildi.

19 Mayıs

Fotoğraflar: Fatih Yalçın & Miray Özdemir

]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-19-mayis-soleni/feed/ 0
100. yıla Bağdat Caddesi’nde coşkulu kutlama https://www.kadikoylife.com/yuzuncu-yila-bagdat-caddesinde-coskulu-kutlama/ https://www.kadikoylife.com/yuzuncu-yila-bagdat-caddesinde-coskulu-kutlama/#respond Sun, 19 May 2019 13:59:58 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51859 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşları ile birlikte 19 Mayıs 1919’da kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıkışı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Hassasiyetlerimizin daha fazla olduğu bugünlerde ise, bazı bölgelerde daha bir farklı kutlanıyor. Bu yerlerin başında tabi ki Kadıköy geliyor. Kadıköy Life derginizin kapak konusu yaparak sayfalarına taşıdığı “Kadıköy’de İngiliz İşgali Yılları” ve İzmir’in işgaline ilk tepki hareketinin Haydarpaşalılar tarafından Kadıköy’den başlatıldığını hatırladığımızda, bunun aynı zamanda bir misyon olduğunu da paylaşmak isteriz.

Bugün sabahın erken saatlerinde başlayan 19 Mayıs kutlamaları gün boyunca, hatta geceyarısına kadar sürecek. Kutlamalara, Türkiye Motosikletliler Platformu da 1500 kişilik bir konvoy ile katıldı. Türkiye’nin pek çok bölgesinden 19 Mayıs için gelen motosikletliler grubu, sabah saatlerinde sahilyolunda toplanıp, Suadiye Oteli önünden Bağdat Caddesi‘ne çıktı. Ardından da Cadde’yi boydan boya geçerek Kızıltoprak’tan çevreyoluna bağlandılar ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçip, Edirnekapı Şehitliği’ne ulaşarak ülkemiz için kendilerini feda eden vatansever şehitlerimizi ziyaret ettiler.

Türkiye Motosikletliler Platformu’na Türk Polis Teşkilatı güvenlik desteği sağlarken, İstanbul Motorize Arama Kurtarma Ekibi (İSMAK) ile Bisikletçiler Grubu da destek verdi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/yuzuncu-yila-bagdat-caddesinde-coskulu-kutlama/feed/ 0
Kadıköy Life yayınlandı https://www.kadikoylife.com/kadikoy-life-yayinlandi-8/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-life-yayinlandi-8/#respond Thu, 16 May 2019 20:29:49 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51816 Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran 2019 sayısı bayilerde yerini aldı. Kadıköy’de İngiliz işgalinin 100. yılı nedeniyle başlattığımız dört sayılık özel çalışmanın üçüncüsü olan bu sayıda, sonrasında Haydarpaşa Lisesi’ne de ev sahipliği yapacak olan “Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane” ve Haydarpaşa’lıların muhteşem direniş hikâyesini sayfalarımıza taşıdık.

İŞGALDEN KURTULUŞA…

Aziz vatanımızın “İşgalden Kurtuluşa” geçirdiği evrelerin gelecek kuşaklara aktarılmasının Türk ulusuna ödenmesi gereken önce bir borç, sonra da ulvi bir görev olduğu sorumluluğundan yola çıkarak özel bir sayı daha hazırladık. Ünlü araştırmacı-yazar ve koleksiyoner R. Sertaç Kayserilioğlu tarafından Kadıköy Life Dergisi için kaleme alınan Haydarpaşa’lıların “Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane” Direnişi’ni mutlaka okumalısınız.

Kadıköy Life
KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NE ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Kitapyurdu, Magzter ile dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethemefendi, Kozyatağı ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-life-yayinlandi-8/feed/ 0
Kadıköy, 19 Mayıs’a hazır! https://www.kadikoylife.com/kadikoy-19-mayisa-hazir/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-19-mayisa-hazir/#respond Wed, 15 May 2019 11:00:18 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51789 Kadıköy Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. yılını coşkuyla kutlayacak. Gün boyu sürecek etkinliklerin doruk noktasını, Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek “100. Yıl Yürüyüşü” oluşturacak. Yüz binler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 19 Mayıs akşamı Bağdat Caddesi’nde “Her Şey Çok Güzel Olacak” mesajları ile yürüyecek.

100. YIL BİSİKLET TURU…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Kadıköy’de bisiklet turu ile başlayacak. Bu yıl da her yıl olduğu gibi her yaştan yurttaş, yaklaşık 12 kilometrelik bisiklet turunda pedal çevirecek. Tur, saat 11.00’de Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayarak aynı noktada son bulacak.

19 Mayıs
KALAMIŞ PARKI, BAYRAMIN ADRESİ OLACAK…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın merkez üssü Kalamış Atatürk Parkı olacak. DJ performansı ile renklenecek etkinlikte katılımcılar saat 11.00’den itibaren sportif aktiviteler, trambolin, tırmanma duvarı gibi etkinliklerle günün tadını çıkaracak.

19 Mayıs
BAĞDAT CADDESİ’NDE 100. YIL YÜRÜYÜŞÜ…

19 Mayıs’ta İstanbul’un kalbi Kadıköy Bağdat Caddesi’nde atacak. Milli Mücadele’nin 100. yılında Bağdat Caddesi’nde yüz binlerce kişi, ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleriyle yürüyecek. Yürüyüş, saat 18:00’de Suadiye Işıklar’dan başlayacak.

KALAMIŞ VE YOĞURTÇU PARKI’NDA MAÇ İZLEME KEYFİ…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın son etkinliği, Euro League 2019 Final Four maçları olacak. Final Four final maçı ile üçüncülük maçlarını hep birlikte izlemek için Kalamış ve Yoğurtçu Parkı’na dev ekranlar yerleştirilecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-19-mayisa-hazir/feed/ 0
Yardımlaşmayı öğrenmek için Fikirtepelilere iftar yemeği dağıttılar https://www.kadikoylife.com/yardimlasmayi-ogrenmek-icin-fikirtepelilere-iftar-yemegi-dagittilar/ https://www.kadikoylife.com/yardimlasmayi-ogrenmek-icin-fikirtepelilere-iftar-yemegi-dagittilar/#respond Wed, 15 May 2019 10:26:53 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51786 Marmara Üniversitesi “Topluma Hizmet” yüksek lisans öğrencileri, Türkiye’nin profesyonel ilk Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu’nun önderliğinde 13 Mayıs Pazartesi günü Fikirtepeli halka iftar yemeği dağıtarak, yardımlaşma duygusunu uygulamalı olarak öğrendi. 30 öğrenci, evden çıkamayan yaşlı ve hastaların evlerine yemek götürürken, Fikirtepe Yeni Cami’nin önünde de aynı zamanda mahalleliye iftar yemeği dağıttılar.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2019 yılını “Gönüllülük Yılı” ilan etmesiyle daha da anlam kazanan gönüllülük kavramı üzerine üniversitelerde de eğitimler veriliyor. Uzun zamandır “Topluma Hizmet” adı altında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans dersi verilirken, dersin öğrencileri de öğrendiklerini uyguluyor. Bu anlamda Türkiye’nin ilk Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, 30 öğrencisine gönüllüğü daha iyi anlatabilmek, Ramazan ayıyla birlikte daha da anlam kazanan yardımlaşma duygusunu onlara yaşatabilmek için 13 Mayıs Pazartesi günü öğrencileri Fikirtepelilerle bir araya getirdi. Ramazan duygusunun maneviyatına uygun olarak öğrenciler, Fikirtepe Yeni Cami’nin önünden mahalleliye iftar yemeği dağıttı. Evden çıkamayan yaşlıların, hastaların ise bizzat evlerine giderek yiyecekleri verdiler.

ŞENLİK SOFRASI GİBİ…

Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Ramazan’ın rahmetini ve bereketini paylaşabilmek için bu camide toplandık. Fikirtepe, Kadıköy’ün ekonomik düzey olarak en altta kalan bölgesiydi. Burada halkımızla birlikte olmak, bir gönül birliğine ulaşabilmek, Ramazan’ın güzelliğini dostlarımızla birlikte paylaşabilmek istedik. Bunun için de Marmara Üniversitesi’nde ders verdiğim ‘Topluma Hizmet’ öğrencileri, mahalle halkına hizmet etmek üzere cami avlusuna geldi. 25’i aşkın öğrencim var. Çünkü onlar gönüllülük dersi okuyor, topluma hizmet etme dersi görüyorlar. Kendilerine bir görgü, bir eğitim alanı olarak seçtiler. Ben de onların varlığından, burada bulunmalarından, halkımızla birlikte olmalarından, onlara ikramda bulunmalarından, onların gönüllerini almalarından, aynı masada birlikte olmalarından büyük bir mutluluk duyuyorum. Böylece Ramazan’ın güzelliğini içimizde daha yakından hissediyoruz. Bereketi gönlümüzde daha yakından hissediyoruz. Bu bir yemek sofrası değil, şenlik sofrası gibi. Mahalleli gruplar halinde geliyor. Hem mahalleli kendi arasında bütünleşiyor, hem de bizim öğrencilerimiz onlarla birlikte olmanın sevincini ve kıvancını yaşıyor.”

“DAHA ÇOK İNSANA HİZMET İÇİN BURADAYIZ”

Öğrenciler adına açıklama yapan, aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde Sosyal Yardımlaşma Kulübü Başkanı Hakan Avinç ise; “Bu dersi aldıktan sonra bakış açımız ve çevreye duyarlılığımız çok değişti. Kulüp olarak Fikirtepeli arkadaşlarımızın durumunu göz önünde bulundurarak, onlara nasıl faydalı bir şey sunarız derken böyle bir organizasyonda yer alma kararını verdik. Şu an hem kendi sınıfımdan hem de kulübümden bir sürü arkadaşım burada. Umarım herkes için iyi olmuştur. İşi biz organize ettik ama finans noktasında bize destek olan tüm kurumlara ve özellikle hocamız İnal Bey’e teşekkür ediyoruz. Her zaman bizim ve kulübümüzün bir destekçisi oldu. Kulüp olarak aynı zamanda sosyal medya hesabımız üzerinden bize yazan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Daha çok insana hizmet etmek için buradayız” derken, insanların yüzündeki gülümsemeyi görünce yardımlaşmanın önemini bir kez daha anladıklarını vurguladı. İftara katılanlar da gençlerin böyle bir organizasyonda yer almalarından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, her zaman onların iyiliksever ve yardımsever olmalarını istediler. Öğrencilerin mahalleliye iftar yemeği dağıtımı sonrasında öğrenciler ve mahalleli hep birlikte iftar açtılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/yardimlasmayi-ogrenmek-icin-fikirtepelilere-iftar-yemegi-dagittilar/feed/ 0
Seçim iptaline tencere tavalı protesto! https://www.kadikoylife.com/secim-iptaline-tencere-tavali-protesto/ https://www.kadikoylife.com/secim-iptaline-tencere-tavali-protesto/#respond Wed, 08 May 2019 16:55:12 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51715 Tartışmalı bir süreci beraberinde getiren 31 Mart Yerel Seçimleri’nin yankıları yurt genelinde sürüyor. Son olarak Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin yeniden yapılması kararına tepki gösteren İstanbullular, birçok semtte “tencere tava eylemleri” başlattı.

Başta Ekrem İmamoğlu’na en çok oyun çıktığı Kadıköy olmak üzere; Göztepe, Şişli, Beşiktaş ve Maltepe gibi birçok noktada vatandaşlar sokaklara döküldü. Tencere, tava ve sloganlarla yürüyüş gerçekleştiren seçmenlere sürücüler de klakson çalarak destek verdi. Kadıköy’de özellikle Moda, Yeldeğirmeni ve Rıhtım gibi noktalarda toplanan İstanbullular, birçok koldan yürüyüş gerçekleştirdi.

HAK, HUKUK, ADELET…

Eylemlerin sürdüğü saatlerde Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da sosyal medya hesabından eylemlere destek mesajları yayınladı. Genç, yaşlı herkesin sokaklarlara döküldüğü protestolarda sık sık “Hak, hukuk, adalet” sloganları atıldı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/secim-iptaline-tencere-tavali-protesto/feed/ 0
Michelin yıldızlı şef Michael Riemenschneider iftara katıldı https://www.kadikoylife.com/michelin-yildizli-sef-michael-riemenschneider-iftara-katildi/ https://www.kadikoylife.com/michelin-yildizli-sef-michael-riemenschneider-iftara-katildi/#respond Mon, 06 May 2019 21:55:16 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51703 Dünyanın en ünlü Michelin yıldızlı şefleri arasında gösterilen Michael Riemenschneider, 6 Mayıs Pazartesi akşamı Wyndham Grand Kalamış Hotel’de turizm basını için düzenlenen iftar davetine katıldı. Davet sonrası TOURMAG Turizm Dergisi ve “Çok Gezen Gurme” adıyla bilinen Akif Budak ile röportaja katılan Riemenschneider, Türk mutfağı için ilginç yorumlarda bulundu.

TUZ AZ, ŞEKER ÇOK…

Türk mutfağının hayli zengin olduğunu ve geleceğinin oldukça parlak olduğunu dile getiren Michael Şef; “Türk asıllı ve dünyalar güzeli bir kadınla evliyim. Yakında ikiz bebeklerimiz dünyaya gelecek. Kendimi bir taraftan da Türkiye’ye ait hissetmeye başladım. Türk mutfağını hızla tanımaya çalışıyorum. İlk edindiğim izlenimler tuzun az, şekeri fazla kullanıldığı yönünde” dedi.

Michael Riemenschneider ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajı TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısında sizlerle paylaşacağız…

Michael Riemenschneider
Michael Riemenschneider, Türk asıllı ve ikiz bebek bekleyen eşi Celine ile birlikte Wyndham Kalamış’ın teras katında en güzel selfie çekimini yaptı…
Wyndham Grand Kalamış Hotel Genel Müdürü Mustafa Alparslan ve Satış Direktörü Deniz Dikkaya, Michelin yıldızlı şef Michael Riemenschneider’e Türk mutfağı hakkında bilgi paylaşımında bulundu…
Kadir Toprakkaya, Nihat Başeğmez, Bahar Bilgili, Akif Budak, Michael Riemenschneider, Celine Riemenschneider, Canan Toprakkaya ve Hazal Budak…
]]>
https://www.kadikoylife.com/michelin-yildizli-sef-michael-riemenschneider-iftara-katildi/feed/ 0
Kadıköy’de cinayet! https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-cinayet-2/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-cinayet-2/#respond Mon, 06 May 2019 16:29:21 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51700 Kadıköy’de tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı yakalandı. Kızıltoprak İstasyon Caddesi’ndeki evlerinde Türkay C. (51), sabaha karşı eşiyle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Türkay C., eşi Billur C.’yi bıçaklayarak öldürdü.

Evden valizini alarak kaçan şüpheli, daha sonra apartman görevlisini telefonla arayarak eşini öldürdüğünü söyledi. Görevlinin hemen polisi arayarak durumu bildirmesi üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Billur C.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Katil zanlısı Türkay C., Sarıyer’de yakalanarak gözaltına alındı. Billlur C.’nin cesedi incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-cinayet-2/feed/ 0
Çengelköy Kokoreççisi, Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/#respond Sat, 04 May 2019 13:24:13 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51649 “Hopppp ne oluyor, bu da nereden çıktı şimdi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat hiç de öyle düşünmeyin… İstanbul’da en iyi kokoreç yapan yerlerin başında gelen “Meşhur Çengelköy Kokoreççisi”, Bağdat Caddesi’ne geldi.

Nam-ı diğer “Yediren Adam” olarak bilinen Mehmet Erözcan’ın Bağdat Caddesi’ne kazandırdığı mekân, geçtiğimiz hafta kapılarını açarak faaliyete başladı. 10 yılı aşkın süredir Halk Caddesi üzerindeki Üsküdar mekânları arasında yer alan Çengelköy Kokoreççisi, İstanbul’un her bölgesinden özel olarak gelen konuklarını ağırlamaktaydı.

CADDE’DE FARKLI KONSEPT…

Bağdat Caddesi’nde farklı bir konsept ile cadde sakinlerine hizmet vereceği bilgisini aldığımız Mehmet Erözcan; “Bağdat Caddesi’ne gelmemiz, dünyada tek olmak hedefimizin ilk basamaklarından biridir. Çengelköy Kokoreççisi zaten iyi bir markaydı, ‘Yediren Adam’ enerjisi ona da ruhunu katmaya başladı. Yediren Adam’ın renkli kişiliğini Bağdat Caddesi üzerinden dünyaya açmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bağdat Caddesi’nin Suadiye bölümünde kapılarını açan Çengelköy Kokoreççisi, açılış nedeniyle caddeden geçenlere lezzetlerinden ikram ederek “merhaba” dedi…
Açılışa katılanlar arasında bölgenin ünlü gayrimenkul danışmanlarından Recai Tanıtkan da vardı…
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Fahri Tekeşin, açılışın konukları arasındaydı. Mehmet Erözcan’ın yakın dostu da olan Tekeşin, davetlilere ev sahipliği de yaptı…
Ünlü futbol yorumcusu Ahmet Çakar da açılışta hazır bulundu. Mehmet Erözcan ve Ali Akhan ile birlikte TV’ye verdikleri röportajlarda, markanın özel lezzetlerini anlattılar…
çengelköy Kokoreççisi
Açılışa iş, spor ve magazin çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı. Ünlü magazinci Salih Keçeci de bu isimler arasındaydı. Tabi yanından hiç ayırmadığı mankenleri de onunla birlikteydi…
Çengelköy Kokoreççisi
Kokoreçin ayrılmaz bir parçası olan motorcular grubu da motorlarıyla birlikte Çengelköy Kokoreççisi’nin açılışını renklendirenler arasındaydı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/feed/ 0
Balığın lezzetine doyacağınız mekân; Marina Balık https://www.kadikoylife.com/baligin-lezzetine-doyacaginiz-mekan-marina-balik/ https://www.kadikoylife.com/baligin-lezzetine-doyacaginiz-mekan-marina-balik/#respond Thu, 02 May 2019 20:51:10 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51603 Tüm zamanların en iyi balık mekânları arasında yer alan Çapari, Vino Surf & Turf ve Marea’nın işletme müdürlüğünü yapan ünlü Şef Recai Ayçiçek, “Artık yeter” diyerek kendi yerini açtı. Kozyatağı Can Sokak üzerinde hizmete giren küçük, bir o kadar da sevimli ve tam bir lezzet noktası olan mekânın adı “Marina Balık”…

Recai Ayçiçek’in uzun yıllar birlikte çalıştığı Mutfak Şefi Ali Asker Ataş ile birlikte yürüdükleri lezzet yolculuğunda dostları da onları yalnız bırakmıyor, çok uzaklardan da olsa gelip Marina Balık’ın lezzetlerini test ediyorlar.

Levrek ızgara, minekop pirzola, balık köftesi ve balık çorbası gibi mekânın özel lezzetlerini mutlaka denemenizi tavsiye ediyor, tatlı olarak da ayva tatlısı ile kabak tatlısını yanında kaymakla birlikte istediğinizde “Böyle de olmaz ki” diyeceğinizi garanti ediyoruz.

Marina Balık
Adres: Can Sokak No:2/A Kozyatağı – Kadıköy
Tel: 0216 362 39 21

Kozyatağı Mahallesi’nde Kozzy Alışveriş Merkezi’ne çok yakın olan Marina Balık’ın lezzetlerini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Ali Asker Ataş, Kadir Toprakkaya, Canan Toprakkaya ve Recai Ayçiçek…
Marina Balık
]]>
https://www.kadikoylife.com/baligin-lezzetine-doyacaginiz-mekan-marina-balik/feed/ 0
Kadıköy’de Hıdırellez Şenliği https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-hidirellez-senligi-2/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-hidirellez-senligi-2/#respond Thu, 02 May 2019 18:22:17 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51593 Baharın gelişiyle birlikte Türk dünyasının geleneksel kutlamalarından Hıdırellez için de geri sayım başladı. Kadıköy Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras ve Kent Belleği Çalışma Grubu, 5 Mayıs Pazar günü Yoğurtçu Parkı’nda Hıdırellez Şenliği düzenliyor. Kadıköy Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlik kapsamında sivil toplum örgütleri ve Kadıköylüler, hep birlikte yazı karşılayacak.

Anadolu’nun “somut olmayan kültürel miras” değeri olarak kabul edilen Hıdırellez, kış mevsiminden sonra doğanın canlanması ile bolluk ve bereket beklentisini ifade ediyor. Şenlikte Agapia Dans Grubu ile Romanistanbul Müzik ve Dans Grubu’nun gösterilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları da kermes gerçekleştirecek.

Hıdırellez
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-hidirellez-senligi-2/feed/ 0
Göztepe’nin çınarından hayata veda https://www.kadikoylife.com/goztepenin-cinari-mustafa-toprakkaya-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/goztepenin-cinari-mustafa-toprakkaya-vefat-etti/#respond Sat, 27 Apr 2019 18:37:37 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51458 Göztepe’nin asırlık çınarı, Toprakkaya Ailesi’nin büyüğü Hacı Mustafa Toprakkaya hayatını kaybetti. 26 Nisan Cuma akşamı, 101 yaşında hayata gözlerini kapayan Mustafa Toprakkaya, yaşlılığa bağlı solunum yetmezliği nedeniyle bir süredir Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

GÖZTEPE’NİN CANLI TARİHİYDİ…

Mustafa Toprakkaya, 1919 yılında Çankırı’da doğmuş, 1941 yılında yerleştiği Göztepe’den hiç ayrılmamıştı. İkinci Dünya Savaşı’nın Kadıköy ve Göztepe’deki etkilerine tanıklık etmiş, İstanbul’da yaşayan Rum azınlığa karşı 6-7 Eylül 1955’te gerçekleşen organize toplu saldırının Göztepe Çarşısı’ndaki faillerini sopayla kovalayan altı kişilik grubun içinde yer almıştı.

RIDVAN PAŞA’DAN NADİR AĞA’YA, ATLI MUAZZEZ’E…

Mustafa Toprakkaya, başta Kadıköy’ün Heredot’u olarak bilinen Dr. Müfid Ekdal olmak üzere, Göztepe hakkında ilk kitabı yazan Prof. Dr. Bedi Şehsuvaroğlu ile birlikte pek çok araştırmacıya anılarıyla kaynak olmuştu. İstanbul’un ilk belediye başkanı Rıdvan Paşa’dan, Sultan Abdülhamid’in harem ağalarından Nadir Ağa’ya, Atlı Muazzez Hanım’a kadar pek çok bilgi onda saklaydı.

Mustafa Toprakkaya
Mustafa Toprakkaya’nın cenazesi, 27 Nisan Cumartesi günü Sahrayıcedit Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı’na defnedildi.
Mustafa Toprakkaya

]]>
https://www.kadikoylife.com/goztepenin-cinari-mustafa-toprakkaya-vefat-etti/feed/ 0
Gazeteci Cenk Şefik annesini kaybetti https://www.kadikoylife.com/gazeteci-cenk-sefik-annesini-kaybetti/ https://www.kadikoylife.com/gazeteci-cenk-sefik-annesini-kaybetti/#respond Fri, 26 Apr 2019 20:06:22 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51447 Kadıköy Life Ailesi’nin yakın dostlarından gazeteci ve iletişim uzmanı Cenk Şefik’in annesi Hatem Filiz Şefik, geçtiğimiz akşam vefat etti. Kızıltoprak Zühtüpaşa Camii’nde 26 Nisan Cuma günü ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kartal Merkez Mezarlığı’na defnedilen Hatem Filiz Şefik, son yolculuğuna büyük bir kalabalık tarafından uğurlandı.

“AİLEMİZDEN BİR ÇINAR DAHA DEVRİLDİ”

Taziyeleri Zühtüpaşa Camii’nde kabul eden ve son derece bitkin olduğu gözlenen Cenk Şefik; “Ailemizden bir çınar daha devrildi. Yaklaşık bir haftadır Tuzla Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Servisi’nde yaşam mücadelesi veren canım annem Hatem Filiz Şefik, geçtiğimiz akşam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, saat 20:40’da hayatını kaybetti. Çok üzgünüm” açıklamasında bulundu.

Cenk Şefik
]]>
https://www.kadikoylife.com/gazeteci-cenk-sefik-annesini-kaybetti/feed/ 0
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu uygulama sorunlarını tartıştı https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-uygulama-sorunlarini-tartisti/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-uygulama-sorunlarini-tartisti/#respond Thu, 25 Apr 2019 09:11:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51404 İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu tarafından düzenlenen Çarşamba Buluşmaları’nın ikincisi 24 Nisan’da gerçekleşti. Komisyonun bu ayki konuğu, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Nomer Ertan oldu.

Katılımın oldukça yüksek olduğu sunumda Prof. Ertan, Fikri Mülkiyet ve Haksız Rekabet Hukuku ilişkisine değindi. Sınai Mülkiyet Kanunu’nda getirilen yeniliklerin Haksız Rekabet Hukuku bakımından sonuçlarının da anlatıldığı sunum sonrası, soru-cevap bölümünde avukatlar uygulamada karşılaştıkları sorunları anlattı. Komisyon Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer ise bilirkişilik görevi sırasında karşılaştığı uyuşmazlıklardan örnekler vererek, mahkemeler nezdinde sık karşılaşılan, avukatlar açısından zaman ve emek kaybına yol açan sorunlara değindi.

FİKİR VE SANAT ESERLERİ HUKUKU’NDA SEMPOZYUM DUYURUSU…

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Oğuz Müftüoğlu, yakında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun yasalaşmasını müteakip komisyon nezdinde bir sempozyum düzenleneceğini duyurdu.

İstanbul Barosu
Av. İrem Toprakkaya Babalık, Av. Ömer Şenoğlu, Av. Oğuz Müftüoğlu, Av. Müge Tekil, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, Av. Deniz Dinar, Av. Erdem Türkekul, Av. Burcu Aslan, Prof. Dr. Füsun Nomer Ertan, Av. Dr. R. Tamer Pekdinçer, Dr. Öğretim Üyesi Eda Giray, Dr. Öğretim Üyesi Gökmen Gündoğdu, Dr. Öğretim Üyesi Kadir Baş, Av. Ali Ozan Yıldız, Av. Ali Cem Bilgili, Av. Ahmet Ercan, Av. Ceren Gülal Karakuş, Av. Meliha Akbilek, Ceren Aytekin…
istanbul Barosu
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu eski Başkanı Av. Burcu Aslan, keyifli sunumu için Prof. Dr. Füsun Nomer Ertan’a teşekkür belgesi verdi. Burcu Aslan, Füsun Nomer Ertan, İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer…
KURUM İÇİ VEKİL GÖZÜYLE PATENT SUNUMU…

Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu’nun alt çalışma gruplarından Patent Grubu, Av. Müge Tekil başkanlığında ilk sunumunu “Kurum İçi Vekil Gözüyle Patent” konusunda gerçekleştirdi. Makine Mühendisi ve Avrupa Patent Vekili Volkan Hamamcıoğlu tarafından yapılan sunumda patent kavramı, patentlenebilir buluşlar ve istisnaları, yenilik ve buluş basamağı gibi Patent Hukuku’nun en temel kavram ve konuları tartışıldı. Patent vekillerinin yoğun katılım gösterdiği sunum sonrası, Av. Müge Tekil’den patent hakkına tecavüz konusunda bir toplantı için söz aldılar.

Av. Erdem Türkekul, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, Av. Oğuz Müftüoğlu, Av. Ömer Şenoğlu, Av. Deniz Dinar Uğur, Patent Vekili Volkan Hamamcıoğlu, Av. Müge Tekil, Dr. Öğretim Üyesi Eda Giray, Av. Selman Kılıç, Özden Bilgiç, Av. Ceren Gülal Karakuş, Av. Tuba Uçar, Av. Ceren Aytekin, Av. Kezban Alan, Av. Meltem Şengüder, Av. Banu Salazar, Dr. Öğretim Üyesi Kadir Baş…
]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-uygulama-sorunlarini-tartisti/feed/ 0
Kadıköy’de karnaval gibi 23 Nisan https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-23-nisan/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-23-nisan/#respond Wed, 24 Apr 2019 10:28:36 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51361 Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Özgürlük Parkı’nda gerçekleşen şenlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı; “Ne olursunuz çocuk kalın. Dünün çocuklarıydık, bugünün büyükleriyiz. Ama çocuk kalalım ki dünya daha güzel olsun, Türkiye daha aydınlık olsun” dedi.

ÖZGÜRLÜK PARKI ŞENLİK ALANI OLDU…

Selamiçeşme Özgürlük Parkı, konserlerden atölyelere, pantomim sanatçılarından spor etkinliklerine kadar her yaştan çocuğun ilgisini çeken rengarenk bir programa ev sahipliği yaptı. Tahta bacaklı oyuncuların, jonglörlerin bando eşliğinde yaptığı geçit töreni ilgiyle izlendi. Çocuklar, cansız mankenler ve birbirinden ilginç kostümleri olan sahne sanatçıları ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi (ÇSM) tarafından hazırlanan “Ritmin Yıldızları” konseriyle başlayan şenlikte, performans sanatçıları 4-5 metre yükseklikten ip ve çemberler ile akrobatik hareketler sundu.

ODABAŞI: O GÜN DE BUGÜN DE TEK ADAMLIĞA ‘HAYIR’ DİYORUZ!

Çocuk Sanat Merkezi’nden eğitim almış Çocuk Sanat Merkezi Pop Orkestrası, Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da Barış Manço şarkıları söyledi. Keman, viyola, çello, flüt, obua, saksafon ve vurmalılardan oluşan orkestraya, ÇSM Çoksesli Çocuk Korosu ve Estryikas d’Estambol Sefarad Çocuk Korosu da eşlik etti. Çocukların verdiği konseri dinleyen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bugün hem çocukların bayramı hem de ulusal egemenlik bayramı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’yi açarken ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ demişti. O gün tek adamla monarşiye, padişahlığa ‘hayır’ demişti. Bugün de tek adamla monarşiye, padişahlığa ‘hayır’ diyoruz” şeklinde konuştu.

“NE OLURSUNUZ ÇOCUK KALIN”

Yerel seçim çalışmaları sırasında söylediği vaatleri gerçekleştirmeye başladığını ifade eden Odabaşı; “Birinci sözüm, kreşlerimizde artık çalışma saatleri 07:30-19:30’dur. İkinci sözüm, Özgürlük Parkı’nda bir Atatürk heykeli yapılmasıydı, bunu 30 Ağustos’a yetiştireceğiz. Üçüncüsü de, bu yıl 19 Mayıs 1919’un 100. yılını Kadıköy’de, Kadıköylüye yakışır bir şekilde kutlayacağız” açıklamasında bulundu. Başkan Odabaşı, sözlerine şöyle devam etti: “Ne olursunuz çocuk kalın. Dünün çocuklarıydık, bugünün büyükleriyiz. Ama çocuk kalalım ki dünya daha güzel olsun, Türkiye daha aydınlık olsun. Çocukluğumuzu kaybetmeyelim ve bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını unutmayalım.”

ÇOCUK MECLİSİ VE ÇOCUK HAKLARI ATÖLYESİ…

Özgürlük Parkı’na meclis mobilyaları ve kürsüsü yerleştirilerek, temsili olarak Çocuk Meclisi kuruldu. Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde yıl boyunca eğitim alan öğrenciler, çocuk haklarını konuşmak için mecliste söz aldı. Alanda ayrıca çocukların haklarını öğrenebilmeleri için Çocuk Hakları Bildirisi dağıtıldı. Meclis sıralarında yer alan isimlerden birisi de Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı oldu. Şenlik boyunca Odabaşı’na, eşi Rojvan Odabaşı ile çocukları Rona ve Asmin eşlik etti.

KÜÇÜK BİLİM ADAMLARI YETİŞİYOR…

Şenlik kapsamında katılımcıların kendi aerodinamik tasarımlarını yaptıkları, roket teknolojisi ile tanıştıkları Roket Bilim Atölyesi, inşa edilen ya da tasarlanan şeylerin nasıl çalıştıklarını görmek için Steam Bilim Atölyesi, bitki ve sebzelerden elektrik elde etmeyi öğreten Vejeteryan Elektrik Bilim Atölyesi, böceklerin incelenerek basit bir elektrik devresi kurularak yapılan Pil Böcek Bilim Atölyesi gibi bilime meraklı çocukların ilgisini çeken atölyeler de düzenlendi. Ayrıca, alanda yapılan arkeolojik kazı çalışması ile çocuklara arkeoloji, hiyeroglif yazı ve kilden üretim süreçleri gösterildi.

GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI…

Atölyelerin yanı sıra eski kuşakların özlemle andığı çocuk oyunları da şenlik alanındaydı. Çocuklar seksek, yakan top-istop, çuval yarışı, dokuz taş, ip atlama, ip çekme gibi oyunları keyifle oynadı.

23 Nisan
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde eğlence dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Şenlik kapsamında palyaçolar, oyun alanları, atölyeler, açık alan etkinlikleri, sahne şovları gibi sayısız eğlence ve sürpriz çocuklarla buluştu…
23 Nisan
BÜMED MEÇ Moda Okulu’nun 23 Nisan kutlamaları da renkli görüntülere sahne oldu. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, çocuklar hayli keyifli saatler geçirdi…
23 Nisan
Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-23-nisan/feed/ 0
Kadıköylüler, 23 Nisan’ı ziyafetle noktaladı https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-cocuk-bayramini-hayati-ocakbasi-ziyafetiyle-noktaladi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-cocuk-bayramini-hayati-ocakbasi-ziyafetiyle-noktaladi/#respond Tue, 23 Apr 2019 21:50:10 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51349 Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılını ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutladı. Kadıköy, Ankara’nın Çankaya ilçesiyle birlikte kutlamaların en yoğun olduğu merkezlerden biriydi.

23 Nisan akşamında ise aileler mekânlara akın ederek, bu önemli bayramı harika bir ziyafet ile noktaladı. Kozyatağı Hayati Ocakbaşı da bu mekânlardan biriydi. Günün anlam ve öneminin bilincinde olan mekân yöneticileri, mekânın girişine kocaman bir Türk bayrağı astı, masaları da balon şeklinde Türk bayrakları ile süslediler.

Hayati Ocakbaşı
“TETHEVA – Kozmik Şifa Frekansları” alanında ilk 3 seviyeyi geçerek ‘usta’ unvanına ulaşan Müjde Yaşaroğlu, ailesi ve dostları ile birlikte Hayati Ocakbaşı’nın konukları arasındaydı. Müjde Yaşaroğlu, Şule Yaşaroğlu, Emre Yaşaroğlu, Sinan Tan, Banu Öznalbant ve Ada Öznalbant…
İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği üyeleri arasında yer alan Göztepeli iki psikolog, Hayati Ocakbaşı’nın konukları arasındaydı. Gülnihal Salgın ve Buse Özyalçın ikilisi, zaman zaman Kadıköy Life sayfalarında bilgilendirme yazıları da yazma sözü verdi…
Compass Danışmanlık kurucularından Bahri Yağımlı, dostlarıyla birlikte aldığı ziyafet sonrası Hayati Demir’e teşekkürlerini iletti. Özge Serin, Mahir Yağımlı, Figen Kızıltaş, Bahri Yağımlı, Nergiz Kara ve Ayşe Kandemir…
1990’lı yılların en hızlı borsacıları arasında yer alan, son yıllarda ise dünyanın önde gelen ağaç işleme makinaları üreticisi İtalyan Biesse’nin Türkiye Bölge Satış Müdürü olarak faaliyet gösteren Dinçer Özyılmaz’a, sevgili eşi Elif Hanım ile birlikte Hayati Ocakbaşı’nda rastladık. Konukları ise yakın dostları olan Barış & Hilal Açıkgöz çiftiydi…
Kadıköy Life Ailesi’nin yakın dostları arasında yer alan Furkan Albayrak’ın, memleketi Samsun’dan konukları vardı. Türkiye’nin önde gelen perde sistemleri üreticisi AKPER’in sahiplerinden Hakan & Yeşim Akdemir çiftini Hayati Ocakbaşı’nda ağırlayan Albayrak’a, oğlu Emre ve dostları Kürşat & Çağatay Kehribar kardeşler eşlik etti…
Hayati Ocakbaşı’nda gecenin en neşeli masası, Tunalı çiftinin masası olarak dikkat çekti. Nissan otomotiv bayisi olan Serdar Tunalı ve eşi Ece Tunalı, kutlamaya hazırlandıkları 10. evlilik yıldönümü için planlarını da yaptılar. Bağdat Caddesi’nin yeni ve çağdaş diş kliniği Dentisland’ın İşletme Müdürü Ece Tunalı ile yapacağımız söyleşinin Kadıköy Life sayfalarında yer alacağını da şimdiden siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-cocuk-bayramini-hayati-ocakbasi-ziyafetiyle-noktaladi/feed/ 0
Her 23 Nisan ve “Çocuk Biz” https://www.kadikoylife.com/her-23-nisan-ve-cocuk-biz/ https://www.kadikoylife.com/her-23-nisan-ve-cocuk-biz/#respond Tue, 23 Apr 2019 06:19:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=34232 Bir imparatorluk, cihan imparatorluğu; Osmanlı… Son yüz yılı çalkantılarla geçmiş o koca imparatorluğun Trablusgarp, Balkan ve 1. Dünya Savaşı sonrası emperyalist güçlerin istilasına uğraması ne hüzünlü ve acı verici bir durumdu. Birileri İngiliz himayesi ve Amerikan mandasını son çare olarak görüyorlardı. Bu daha da iç acıtıcıydı. Vatanseverlerin ise tek bir düşünceleri vardı; direnmek ve işgale karşı durmak… Lakin bir tek işaret ve bu işareti verecek bir lider bekliyorlardı.

İşte o işareti Samsun’da Mustafa Kemal veriyordu. Havza, Amasya Genelgeleri, Erzurum, Sivas ve yerel kongreler, Balıkesir, Alaşehir, Temsil Heyeti ile Ankara, Kuva-yı Milliye’den düzenli ordulara… Misak-ı Milli hedeflenmişti ve artık Ulusal Kurtuluş Savaşımızı yönetecek bir meclise gereksinim vardı. O meclis, yani “Gazi Meclis”, Sinop Milletvekili Şerif Bey’in başkanlığında açıldı. İlk anayasası Teşkilat-ı Esasiye’de “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” maddesi yer alıyordu.

İşte o meclis; yönettiği Ulusal Kurtuluş Savaşımız ile cephelerde zaferler kazanıyor, yeni bir devletin temellerini atıyor, inkılaplara temel oluşturuyor, saltanatı kaldırıyordu. İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı her 23 Nisan, bu sevinçle “Çocuk Ben”, “Çocuk Biz”…

mustafa kemal atatürk

Masmaviydi gözleri / Derin bakıyordu / “Geldikleri gibi gidecekler” diye haykırdı / Ve de gittiler / Egemenlik milletindi artık / Her 23’ünde Nisan’ın / Çocuklar eğlendiler   (Nusret Karaca)

23 Nisan, SENİN YERİN YÜREĞİM… Çocuklara kitap, çocuklara şiir olmaz mı? Atatürk’e armağan olmaz mı bir eğitimciden… “Yeni nesiller” diyor ya bizlere bir veciz sözünde; “Hepimizin bir atası var bu topraklar için cephelerde savaşan, hepimizin…” (Nusret Karaca)

23 Nisan

‘ÇOCUK BEN’den ‘ÇOCUKLARA’
Samsun’da doğdu ilk kez egemenlik güneşi
Yanıbaşında Havza
Bir adım ötesi Amasya
Türküler söyleniyor Ankara’nın taşlarına
Bir Meclis ki Anadolu’nun tam ortasında
Koşun, ışıklara koşun çocuklar
Aydınlık günler sizin
Bugün 23 Nisan
Öyle bir miras ki
Ata’nızdan armağan
(Nusret Karaca)

23 nisan

]]>
https://www.kadikoylife.com/her-23-nisan-ve-cocuk-biz/feed/ 0
Başkan Odabaşı: Kadıköylülerle birlikte yöneteceğiz https://www.kadikoylife.com/baskan-odabasi-kadikoylulerle-birlikte-yonetecegiz/ https://www.kadikoylife.com/baskan-odabasi-kadikoylulerle-birlikte-yonetecegiz/#respond Sat, 20 Apr 2019 18:50:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51273 Kadıköy Belediye Meclisi, yeni döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı başkanlığında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis salonunda yapılan toplantıya muhtarlar, siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Odabaşı, bütün meclis üyelerine başarılar dileyerek şunları söyledi:

“Bir seçim dönemini Kadıköy’de herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan, Kadıköy’e yakışır bir biçimde bitirdik. Burada olan olmayan, seçime giren bütün siyasi partilerin temsilcilerine teker teker teşekkür ediyorum. Çok demokratik bir ortamda yarış oldu. Bu yarışın sonucunda Kadıköy halkı, beni Kadıköy Belediye Başkanı olarak seçti. Diğer aday arkadaşlarımla en kısa sürede bir araya gelip, onlarla Kadıköy’ü konuşmak istiyorum. Çünkü onlar da Kadıköy için bir iddia koydular. Kadıköy’de daha iyiyi, daha güzeli nasıl yaparız diye konuşmak için onlarla da görüş alışverişinde bulunmak istiyorum. Kadıköy Belediye Meclisi’nde Kadıköy halkının tercihleri doğrultusunda iki siyasi parti temsil ediliyor. Seçime giren veya girmeyen bütün siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret ederek, onların da bu sürece katkılarını isteyeceğim. Seçim dönemimdeki bütün konuşmalarımda Kadıköy’ü birlikte yönetmek vardı. Kadıköylülere sormadan, Kadıköylülere danışmadan karar almamak gibi niyetimizi, irademizi beyan ettik. Mümkün olduğu kadar bunun çabası içinde olacağım.”

Şerdil Dara Odabaşı
“KADIKÖY, TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ”

Kadıköy’ün Türkiye’nin gözbebeği olduğunu söyleyen Şerdil Dara Odabaşı; “Kadıköy’ün birçok problemi var. Bu problemleri hep beraber çözeceğiz. Muhalefet veya iktidar mantığı ile hareket etmenin çok doğru bir hareket tarzı olmayacağını düşünüyorum. Sorun Kadıköylülerin sorunlarıysa, muhalefet veya iktidar yok. Bunu tüm Kadıköylülerle beraber; kanaat önderleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber çözme niyeti içerisinde olacağım” dedi.

37 MECLİS ÜYESİ GÖREV YAPACAK…

CHP Grup Başkanvekili Fahrettin Kayhan ise yeni meclise başarı dileklerini ileterek; “CHP ve grubumuz adına seçilen tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kadıköy halkı, 37 meclis üyesini görevlendirdi. Kadıköy’e sağlıklı ve verimli hizmetler yapacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Koyunoğlu da konuşmasında “Belediye meclis üyelerini tebrik ediyorum. 2019-2024 dönemi yerel yönetimler meclisinin hayırlı işlere imza atmasını temenni ederim. Bu süre içerisinde Kadıköy’ün yararına ve ihtiyacı olan tüm projelere olumlu karar vereceğimizi, destek olacağımızı söylüyorum. Ancak Kadıköy’ün yararına olmayan ve partimizin prensiplerine ve tüzüğüne aykırı olan maddelere de muhalefet olacağız. Yeni başkandan Kadıköy için vaat ettiği projeleri hayata geçirmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DAHA ÇOK KADIKÖY”

Kadıköy’ün yeni belediye meclisinde dikkat çeken genç isimlerden biri olan Mimar Barış Antik, Kadıköy Life Dergisi’ne yeni döneme ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstleniyorum. Bu yeni dönemle beraber bir nesil değişikliği ve yepyeni bir siyaset dili olacak. Bütün genç arkadaşlarımızla beraber çok sayıda komisyonda görev aldık. ‘Daha Çok Kadıköy’ diye yola çıktık, Kadıköy’deki değerleri tüm İstanbul’a yaymak adına. Bundan sonra da mücadelemiz bu doğrultuda devam edecek.”

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ…

Meclisin ilk toplantısında “Meclis Divan Kâtipliği”, “Meclis Başkan Vekilliği” ve “Komisyon Üyelikleri” seçimleri yapıldı. Meclis Birinci Başkanvekili Sait Yılmaz, Meclis İkinci Başkanvekili olarak ise Ayşegül Deprem seçildi. Divan Kâtipliği Üyeleri de Ebru Hürcan Kumru, Berrak Sular Emiroğlu oldu. Belediye Encümeni Üyeliklerine Yener Kazak, Zeki İbişhükçü, Nurhan Zabcı seçildi. Oylamalar sonucunda kurulmasına karar verilen komisyonlar şöyle: Gençlik ve Spor Komisyonu, Tarife ve Ekonomi Komisyonu, Mesken ve Kentsel Yenileme Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Engelsiz Kadıköy Komisyonu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Hayvan Hakları Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre ve Enerji Verimliliği Komisyonu, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu, Doğal Afetleri Önleme ve Sonrası Önleme Komisyonu,Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu, Ulaşım ve Trafik İhtisas Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu. Her komisyonun beşer kişiden ve bir yıl süreyle görev yapmasına karar verildi.

İKİ PARTİLİ KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ…

Kadıköy Belediye Meclisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve AK Partili meclis üyelerinden oluşuyor. 37 meclis üyesinden oluşan Kadıköy Belediye Meclisi’nde 33 Cumhuriyet Halk Partili ve 4 AK Partili meclis üyesi bulunuyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/baskan-odabasi-kadikoylulerle-birlikte-yonetecegiz/feed/ 0
TEV’den muhtarlara seçim tebriği https://www.kadikoylife.com/tev-den-muhtarlara-secim-tebrigi/ https://www.kadikoylife.com/tev-den-muhtarlara-secim-tebrigi/#respond Thu, 18 Apr 2019 14:57:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51239 Yakın zamanda Bağdat Caddesi Suadiye’de Anadolu Yakası Şubesi’ni açan Türk Eğitim Vakfı (TEV), Kadıköy’ün muhtarları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ilk buluşmadan sonra Kadıköy’ün diğer muhtarlarıyla çay-kahve eşliğinde sohbet eden TEV Anadolu Yakası Şubesi Müdürü Seda Ekincioğlu Oral, vakfın çalışmalarına dair bir sunum da yaptı.

Etkinlik hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Seda Ekincioğlu Oral, Kadıköy’deki çalışma ve hizmetlerine dair muhtarları bilgilendirdiklerini ifade ederek şunları aktardı: “Türk Eğitim Vakfı Anadolu Yakası Şubesi olarak geçen hafta Kadıköy ilçemize ait 10 muhtarımızı misafir etmiş, hem seçim sonuçlarını kutlamak hem de vakfımız hakkında kendilerine bilgi vermek amacıyla bir toplantı düzenlemiştik.

MUHTARLARIMIZA HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ…

Bu hafta da Kadıköy ilçemizin diğer muhtarlarıyla buluşarak, çalışmalarımız ve hizmetlerimiz hakkında onları bilgilendirdik ve desteklerini rica ettik. Zorlu bir seçim atlattıkları için kendilerini tebrik ettik. Muhtarlarımız da kendi bölgelerindeki vasiyet ve hibe bağışçısı kişilerle bizleri bir araya getirebileceklerini dile getirdi. Bizler de TEV olarak öğrencilere umut olabilmeleri için her zaman muhtarlarımıza destek olacağımızı tekrar belirtmek isteriz.”

TEV Anadolu Yakası Şubesi’nde düzenlenen etkinliğe şu muhtarlar katılım gösterdi: Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Gediz, Fikirtepe Mahallesi Muhtarı Halil Erdoğan, Fenerbahçe Mahallesi Muhtarı Tuba Aldeniz, Koşuyolu Mahallesi Muhtarı Eylem Bilir, Merdivenköy Mahallesi Muhtarı Nazan Gürkan, Hasanpaşa Mahallesi Muhtarı Ali Ekşi…
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ilk buluşmadan sonra Kadıköy’ün diğer muhtarlarıyla çay-kahve eşliğinde sohbet eden TEV Anadolu Yakası Şubesi Müdürü Seda Ekincioğlu Oral, vakfın çalışmalarına dair bir sunum da yaptı.
Türk Eğitim Vakfı TEV
]]>
https://www.kadikoylife.com/tev-den-muhtarlara-secim-tebrigi/feed/ 0
Bağdat Caddesi’nde Ekrem İmamoğlu coşkusu https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesinde-ekrem-imamoglu-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesinde-ekrem-imamoglu-coskusu/#respond Thu, 18 Apr 2019 13:47:36 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51223 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geciken mazbatanın verilmesi, ülke genelinde büyük bir sevinç yarattı. Pek çok yerde insanlar, bireysel kutlamaların yanı sıra toplu kutlama etkinlikleri de düzenledi. Bağdat Caddesi de bu kutlamalardan birine ev sahipliği yaptı. En renkli etkinlik ise, Cadde’nin ünlü gayrimenkul danışmanlarından Recai Tanıtkan’ın mazbata sevincini davul zurna ekibiyle kutlaması oldu.

DOĞUŞTAN CHP’Lİ…

Doğuştan CHP’li olduğunu, 1970’li yıllarda CHP Gençlik Kolları’nda çalıştığını bizlerle paylaşan Tanıtkan’ın, Gaziantep’ten getirttiği davul zurna ekibiyle Bağdat Caddesi’nin Caddebostan ile Göztepe arasındaki bölümünde gerçekleştirdiği kutlamaya Kadıköy eski Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, Kadıköy Belediyesi Meclis Üyelerinden Fahri Tekeşin, Hasan Gökpınar ve Caddebostan Mahallesi Muhtarı Nihal Cengiz de katıldı.

Ekrem imamoğlu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geciken mazbatanın verilmesi, ülke genelinde büyük bir sevinç yarattı.
Ekrem İmamoğlu
]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesinde-ekrem-imamoglu-coskusu/feed/ 0
Kadıköy Kaymakamı’ndan TEV’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kaymakami-ozarslandan-tev-ziyareti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kaymakami-ozarslandan-tev-ziyareti/#respond Mon, 15 Apr 2019 20:36:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51156 Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Anadolu Yakası Şubesi’ni ziyaret etti. Şubenin Kadıköy ilçe sınırları içerisinde olmasından dolayı ziyareti gerçekleştirdiğini dile getiren Özarslan; “Eğitim benim için en başta gelen önceliklerim arasındadır. Türk Eğitim Vakfı’na her zaman destek olacağım” şeklinde konuştu.

“DÜZGÜN ÇALIŞAN VAKIFLARI TERCİH EDİN”

TEV Anadolu Yakası Şubesi’nde Şube Müdürü Seda Ekincioğlu Oral ve TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdem tarafından karşılanan Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, ziyaretinden ayrılırken çoğu yaşlı kişilerin vasiyet ve hibe açısından kandırıldığını, bu nedenle Türk Eğitim Vakfı gibi düzgün çalışan vakıfların vasiyet ve hibe bağışları konusunda tercih edilmesini tavsiye etti.

Kadıköy Kaymakamı
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kaymakami-ozarslandan-tev-ziyareti/feed/ 0
Fenerbahçe, Kadıköy derbisinde 1 puanı kaptı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-kadikoy-derbisinde-bir-puani-kapti/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-kadikoy-derbisinde-bir-puani-kapti/#respond Sun, 14 Apr 2019 19:01:54 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51136 Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Galatasaray ile uzun süre 10 kişi oynadığı ve geriye düştüğü derbide 1-1’lik skorla 1 puanı aldı. Sarı-lacivertliler, böylelikle puanını 33’e yükseltti ve haftayı 14. sırada tamamladı. Fenerbahçe-Galatasaray maçını, toplam 44 bin 612 taraftar izledi.

Fenerbahçe, bu sezon oynadığı dördüncü derbi maçta da geriye düşmesine rağmen sahadan mağlubiyetle ayrılmamayı başardı. Sezonun ilk yarısında Galatasaray’a karşı Türk Telekom Stadı’nda 2-0 geriye düşen Fenerbahçe, müsabakayı 2-2 tamamlamıştı. Beşiktaş’a karşı Kadıköy’de 1-0, Vodafone Park’ta ise 3-0 geriye düşen sarı-lacivertliler, ikinci yarılarda bulduğu gollerle birer puanı almıştı. Fenerbahçe, Galatasaray karşısında Kadıköy’de yine 1-0 geriye düşmesine rağmen sahadan 1 puanla ayrılmayı bildi.

GALATASARAY’A KARŞI 9 MAÇLIK SERİ…

Fenerbahçe, Galatasaray’a karşı Süper Lig’deki yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı. Sarı-lacivertliler, rakibi karşısında son lig yenilgisini 2014-2015 sezonunda, 18 Ekim 2014’te Türk Telekom Stadı’nda 2-1’lik skorla aldı. Ligde rakibine karşı yenilmezliğini 9 maça yükselten sarı-lacivertliler bu derbilerde 3 galibiyet alırken, 6 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı.

fenerbahçe
SON 4 DERBİ BERABERE…

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan son 4 derbi de berabere sona erdi. Geçen sezon iki maçta da 0-0 berabere kalan taraflar, bu sezon da eşitliği bozamadı. Sezonun ilk yarısında Türk Telekom Stadı’nda oynanan karşılaşma 2-2 bitmişti.

KADIKÖY’DE 19 YILLIK GALİBİYET HASRETİ…

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Galatasaray, rakibine karşı Kadıköy’de galibiyet hasretini sürdürdü. Fenerbahçe deplasmanında son galibiyetini 22 Aralık 1999’da 2-1’lik sonuçla alan sarı-kırmızılı takım, aradan geçen 19 yılı aşkın sürede rakibini deplasmanda yenmeyi yine başaramadı. Galatasaray, Fenerbahçe deplasmanında çıktığı son 23 müsabakada gol yollarında da büyük sıkıntı yaşadı. Sarı-lacivertli ekip karşısında bu müsabakalarda 15 gol atan sarı-kırmızılı takım, kalesinde ise 44 gole engel olamadı.

ekrem imamoğlu
EKREM İMAMOĞLU, DERBİYİ ŞERDİL DARA ODABAŞI İLE BİRLİKTE İZLEDİ…

Mazbatasını almayı bekleyen Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan derbi maçını önceki gün Kadıköy Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Av. Şerdil Dara Odabaşı ile birlikte izledi. İmamoğlu’na maç boyunca tribünlerden büyük sevgi gösterileri yapıldı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-kadikoy-derbisinde-bir-puani-kapti/feed/ 0
Ekrem İmamoğlu, Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/#respond Sun, 14 Apr 2019 16:08:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51126 Fenerbahçe-Galatasaray kritik derbi maçı öncesinde Kadıköy’e gelen Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile Bağdat Caddesi’nde kısa bir yürüyüş yaptı. Şaşkınbakkal Boyner Mağazası önünden Erenköy Divan Pastanesi’ne kadar süren yürüyüşte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını bekleyen İmamoğlu’na büyük bir sevgi seli gerçekleşti.

DERBİ MAÇINI İZLEYECEK…

Şu sıralarda eşi Dilek Hanım ile birlikte Fenerbahçe-Galasaray arasında oynanancak derbi maçını izlemek üzere stada giren Ekrem İmamoğlu; “Çok güzel, kardeşçe bir maç olacak. Dostluk ve sevgi kazanacak” mesajı verdi.

Ekrem imamoğlu
Ekrem İmamoğlu
Fenerbahçe-Galatasaray kritik derbi maçı öncesinde Kadıköy’e gelen Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile Bağdat Caddesi’nde gövde gösterisi yaptı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/feed/ 0
Nuhoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni Odabaşı’na teslim etti https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/ https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/#comments Fri, 12 Apr 2019 09:23:06 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51076 Kadıköy Belediyesi’nde devir teslim işlemi gerçekleşti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Av. Şerdil Dara Odabaşı, önümüzdeki 5 yıl boyunca Kadıköy için hizmet vereceği yeni döneme Kadıköy Belediye Binası önünde düzenlenen törenle başladı.

2 BİN KİŞİ KATILDI…

Devir teslim törenine büyük çoğunluğu CHP çevrelerinden olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı. CHP Milletvekilleri, Aykurt Nuhoğlu dönemi öncesinde dört dönem üst üste belediye başkanlığı görevini üstlenen Av. Selami Öztürk, CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş törende hazır bulundu.

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜM SİZLERE VE AİLEME”

Törende bir konuşma yapan Şerdil Dara Odabaşı; “Söze bugün burada olmama katkısı olan sizlere ve bana her anlamda destek olan aileme sonsuz teşekkürlerimi ileterek başlamak istiyorum. Ayrıca, şu anda iki önemli değerimizi kaybetmiş olmanın burukluğu içinde olduğumu da belirtmek isterim. Kadıköy’ün kurucu belediye başkanı Osman Hızlan ile Türk sporunun efsane ismi Can Bartu’yu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

“ROZETİMİ ÇIKARMIYORUM”

Bu tür törenlerde rozet çıkartmanın gelenek olduğunu ifade eden Odabaşı; “Ben bunu yapmayacağım, rozetimi çıkarmıyorum. Ancak, Gençlik Kolları Başkanımız Ali Yiğit Karaca’ya bu rozeti takıyorum. Ayrıca, Aykurt Nuhoğlu’na da yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Kendisine zaman zaman başvuracağımı, desteklerini esirgemeyeceğini biliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CHP Milletvekilleri, İstanbul İl Örgütü, Kadıköy İlçe Teşkilatı, Gençlik Kolları, Parti Meclisi üyeleri ve mahalle temsilcileri, Av. Şerdil Dara Odabaşı’nı ilk tebrik edenler arasında yer aldı…
Şerdil Dara Odabaşı
Kadıköy Belediye Başkanlığı görevini Aykurt Nuhoğlu’ndan devralan Şerdil Dara Odabaşı’nı, ailesi de bu özel gününde yalnız bırakmadı…
Şerdil Dara Odabaşı, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ali Yiğit Karaca’ya rozetini takarken…
Kadıköy Belediyesi, Şerdil Dara Odabaşı döneminin başlangıcında yaklaşık 2 bin kişiye ev sahipliği yaptı…
Tören sonrasında objektiflerimize takılan Kadıköy eski Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yürüyerek belediye binasından ayrıldı…
Kadıköy Belediyesi
]]>
https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/feed/ 1
Kadıköy’ün ilk belediye başkanı Osman Hızlan’ı kaybettik https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-ilk-belediye-baskani-osman-hizlan-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-ilk-belediye-baskani-osman-hizlan-vefat-etti/#comments Tue, 09 Apr 2019 21:02:36 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51031 Kadıköy’ün seçimle işbaşına gelen ilk belediye başkanı Osman Hızlan vefat etti. 1984 yılında Turgut Özal liderliğindeki Anavatan Partisi’nin Kadıköy için belediye başkan adayı olarak gösterdiği Hızlan, o zamana kadar hep sol partilerin kalesi olan Kadıköy’de sağ partinin adayı olarak büyük oy farkıyla seçilmişti.

Osman Hızlan

Bir süredir kanser tedavisi gören Osman Hızlan, 9 Nisan Salı akşamı saat 20.00 sularında tedavi görmekte olduğu Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Hızlan’ın cenazesi, 12 Nisan Cuma günü Erenköy Galip Paşa Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy’de bulunan aile kabristanına defnedilecek.

KADIKÖY’E ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLERİ OLDU…

Osman Hızlan’ın görev yaptığı 1984-1989 yılları arasında Kadıköy’e çok önemli hizmetleri olmuştu. Kalamış Yat Limanı, Caddebostan-Bostancı Sahilyolu, Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Sabit Semt Pazarları Projesi, Yeledeğirmeni bölgesinin hiç olmayan altyapısının baştan sona yapılması, Hasanpaşa’da bulunan Kadıköy Belediye Başkanlığı binasının yapımı, Şehremaneti binasının kapsamlı restorasyonu, bunlardan sadece bazıları olarak biliniyordu.

Kadıköy Life Ailesi olarak o yıllarda ve sonrasında birlikte çalıştığımız Osman Hızlan’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bildiriyor, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-ilk-belediye-baskani-osman-hizlan-vefat-etti/feed/ 1
Bağdat Caddesi’nde cinayet! https://www.kadikoylife.com/kadikoy-bagdat-caddesinde-cinayet/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-bagdat-caddesinde-cinayet/#respond Sun, 07 Apr 2019 16:38:30 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50997 Kadıköy Bağdat Caddesi’nde bir kişi, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kişinin, Naci Zindaşti isimli uyuşturucu baronu ile olan husumeti sonucu cezaevinde tutuklu bulunan Orhan Ünğan’ın kardeşi İlhan Ünğan olduğu belirlendi.

Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümünde saat 16.30 sularında meydana gelen olayda İlhan Ünğan, bir kafenin önünde bulunan arabasının yanında silahlı saldırıya uğradı. Şüpheli ya da şüpheliler olay sonrasında kaçtı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan inceleme sonucunda Ünğan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Görgü tanıkları, Ünğan’ın eşi ve çocuğunun olay sırasında arabada bulunduğunu, çevredekiler tarafından bölgeden uzaklaştırıldığını ifade etti.

FİRARİ SANIK OLARAK ARANIYORDU…

Bölgede inceleme yapan polis, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. İlhan Ünğan, 26 Eylül 2014’te Büyükçekmece’de trafik ışıklarında durdukları sırada Devrim Öztunç ve Arzu Sharifi Zindaşti’nin çapraz ateşe tutularak öldürülmesi davasında firari sanık olarak aranıyordu. Davada, Ünğan’ın ağabeyi Orhan Ünğan ise tutuklu olarak yargılanıyor.

Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümünde saat 16.30 sularında meydana gelen olayda İlhan Ünğan, bir kafenin önünde bulunan arabasının yanında silahlı saldırıya uğradı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-bagdat-caddesinde-cinayet/feed/ 0
Türk-Amerikan ilişkileri Büyük Kulüp’te konuşulacak https://www.kadikoylife.com/turk-amerikan-iliskileri-buyuk-kulup-te-konusulacak/ https://www.kadikoylife.com/turk-amerikan-iliskileri-buyuk-kulup-te-konusulacak/#respond Sat, 06 Apr 2019 20:09:51 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51065 1882 yılında kurulan, İstanbul’un cemiyet ve sosyal hayatının önde gelen kurumlarından Büyük Kulüp (Cercle D’orient), Türk dış politikasının içinden geçtiği kritik süreçte önemli bir geceye ev sahipliği yapıyor. Uluslararası İlişkiler ve Kardeş Kulüpler Komitesi tarafından düzenlenen “Diplomatik ve Ekonomik Boyutlarıyla Türk-Amerikan İlişkileri” başlıklı etkinlik, 12 Nisan Cuma akşamı gerçekleşecek.

Etkinlikte; T.C. Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan, Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin ve Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Efe Sıvış konuşmacı olarak yer alacak. Düzenlenen gecede, Yrd. Doç. Dr. Efe Sıvış’ın Ötüken Neşriyat tarafından piyasaya sürülen “Türk Demokrasisinin Sıfır Noktası: ABD Dışişleri Belgeleri Işığında Türkiye’de Çok Partili Hayata Geçiş” isimli kitabının tanıtımı da yapılacak.

Büyük Kulüp
Büyük Kulüp (Cercle D’orient), Türk dış politikasının içinden geçtiği kritik süreçte önemli bir geceye ev sahipliği yapıyor.
]]>
https://www.kadikoylife.com/turk-amerikan-iliskileri-buyuk-kulup-te-konusulacak/feed/ 0
Fenerbahçe’den dev kaynak oluşturma projesi: FENER OL https://www.kadikoylife.com/fenerbahceden-dev-kaynak-olusturma-projesi-fener-ol/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahceden-dev-kaynak-olusturma-projesi-fener-ol/#respond Thu, 04 Apr 2019 20:11:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50949 Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübü sürdürülebilir finansal bağımsızlığına kavuşturacak dev kitlesel kaynak hareketi “FENER OL” projesini Fenerbahçe TV’de yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 4 Nisan tarihinde başlatılan FENER OL, modern spor tarihinde bugüne kadarki en büyük kitlesel kaynak oluşturma projesi olma özelliğini taşıyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün sürdürülebilir mali bağımsızlığına yönelik oluşturulan “FENER OL” kitlesel kaynak oluşturma projesinin detaylarını Fenerbahçe TV’deki konuşmasında paylaştı. Dünya spor tarihinde bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük kitle kaynak projesi olan FENER OL’u bir taraftar hareketi olarak tanımlayan Ali Koç; “Fenerbahçe’nin yaşadığı en karanlık günlerin birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz. FENER OL, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşarak, gerçek ekonomik özgürlüğüne kavuşturmak için tasarladığımız en önemli projelerimizden biri” dedi.

FENER OL
YENİ BİR TARİHİ YAZMAK İÇİN…

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tarihindeki en karanlık günlerden birinde başlatılan projenin öncesinde dikkat çekmek adına kulüp Fenerium’ları kapattı, FBTV ve Fenerbahçe Radyosu’nun yayınını kesti, sosyal medya hesapları, resmi web sitesi, Alex de Souza ve Lefter Küçükandonyadis heykellerini kararttı. 4 Nisan tarihiyle ilgili olarak konuşan Ali Koç; “4 Nisan 2015’de Fenerbahçe’nin Rizespor deplasmanı dönüşü, 40 canını taşıyan takım otobüsü kurşunlandı. O kara günde Fenerbahçe’nin canına kıymak istendi, varlığına kast edildi. Biz bir 4 Nisan’da yok edilmek istendik ama bir başka 4 Nisan’da hep birlikte yeni bir tarihi yazmak için bir aradayız. 4 Nisan, artık bağımsız yarınlarımız için hep birlikte yazacağımız hikâyenin ilk günü” açıklamasında bulundu. Koç, sözlerine şöyle devam etti:

FENER OL
DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK…

Fenerbahçe Spor kulübü olarak yakın tarihimizde ilk kez bu kapsamda bir finansal destek kampanyası gerçekleştiriyoruz. Kampanyamızın sonuçlarının dünyada bir spor kulübünün gerçekleştirdiği en başarılı örnek olacağına inanıyorum. FENER OL kampanyası, uzun vadeli bir stratejinin en önemli ayaklarından biri. Kulübün geçmiş dönemlerden gelen ve yakın gelecekte karşılanması gereken yükümlülükleri için sıcak para girişine ihtiyacımız vardı. Yönetimi devraldığımızdan beri ana hissedar olarak kulübümüzün ve küçük hissedarlarımızın sermaye artışına katılımı, yönetim olarak şahsi kefaletlerimizle aldığımız düşük faizli kredi ve getirdiğimiz sponsorluklara 140 milyon dolarlık kaynakla acil ihtiyaçlarımızı karşıladık.”

AVRUPA KUPALARINA KATILIM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR…

“FENER OL” kampanyasının bir diğer kritik amacına dikkat çeken Ali Koç, projedeki başarının Şampiyonlar Ligi katılımına büyük etki edeceğini belirterek, UEFA ile gerçekleştirilmiş olan uzlaşma sözleşmesini gündeme taşıdı: “UEFA ile 2016’da yapılan ve 31 Mayıs’ta sona erecek FFP (Financial Fair Play) anlaşmasına göre, kulübün 3 yıllık süreçte hem yıllık bazda hem de anlaşma süresinde uyması gereken iki ayrı zarar seviyesi var. Buna göre, 2016-2019 arasında futbol faaliyetlerindeki zararın 30 milyon Euro’yu geçmemesi gerekiyor. Ancak sezon başında göreve geldiğimizde iki yıllık zarar toplamı 90 milyon Euro idi. 31 Mayıs’a kadar 60 milyon Euro’luk farkı kapatmazsak, UEFA yaptırımlarına maruz kalacağız. Kampanyamız başarılı olursa, Avrupa kupalarına katılma hakkımızı kormuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE, VEFA VE FEDAKÂRLIKLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ HAK EDİYOR”

Fenerbahçe’nin yükünü sırtlamak için 7’den 70’e tüm Fenerbahçelilerin tek yürek olması gerektiğini belirten Ali Koç; “Vefa ve fedakârlıkların en büyüğünü hak eden Fenerbahçe’dir. Çorbada hepimizin tuzunun olması gereken, hep birlikte kayıtsız şartsız Fenerbahçe’ye FENER OL’ma günüdür” mesajı verdi.

GÖNÜLLÜLER ARACILIĞIYLA TÜM TÜRKİYE’YE YAYILACAK…

FENER OL, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün binlerce kişiyi bulan gönüllü organizasyonu aracılığıyla tüm Türkiye’ye yayılacak. İlk etapta 38 ilde 3000’in üzerinde gönüllü, kulübe yaratılacak kaynağın istikrarlı bir şekilde artması için çalışmalarını sürdürecek. Bu harekete destek vermek isteyen taraftarlar, kulübün resmi sitesindeki kampanya sayfasında (www.fenerbahce.org/fenerol) yer alan ödeme şekillerinden (kredi kartı, banka hesaplarına havale veya EFT, PTT Posta çeki, SMS ile) katkıda bulunabilecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahceden-dev-kaynak-olusturma-projesi-fener-ol/feed/ 0
Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu https://www.kadikoylife.com/savas-dincel-tiyatro-odulleri-sahiplerini-buldu/ https://www.kadikoylife.com/savas-dincel-tiyatro-odulleri-sahiplerini-buldu/#respond Wed, 03 Apr 2019 13:40:55 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50899 12 yıl önce kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in 77. yaşı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından seçilen ve ustanın vefatının ardından her yıl doğum gününde verilen Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ile kutlandı.

Baba Sahne’de 1 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşen özel davete Dinçel’in ailesinin, yakın dostlarının ve öğrencilerinin yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Sumru Dinçel, Haldun Dormen, Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Özge-Şevket Çoruh, Zuhal Olcay, Mazlum Çimen, Gani Müjde, Ozan Güven, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Mustafa Üstündağ, Murat Akkoyunlu, Ömür Arpacı, Emre Karayel, Nazlı Tosunoğlu, Betül Demir, Ahmet Saraçoğlu, Caner Güler, Fırat Doğruloğlu, Cem Cücenoğlu, Anta Toros, Özen Yula, Rıza Sönmez, Ruhi Sarı gibi isimler katıldı.

GECENİN SUNUCULUĞUNU İLKER AYRIK ÜSTLENDİ…

Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nde gecenin sunuculuğunu Dinçel’in eski öğrencilerinden biri olan İlker Ayrık üstlenirken; Şamil Yılmaz “En İyi Oyun Yazarı”, Yiğit Serdemir “En İyi Yönetmen”, Nezaket Erden “En İyi Kadın Oyuncu”, Murat Akkoyunlu ise “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Savaş Dinçel’in eşi Sumru Dinçel, Şevket Çoruh, eski öğrencileri, torunu ve torunları sayılan öğrencilerinin çocukları, bu yıl da sahnede bir araya geldiler.

Savaş Dinçel
DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞANDI…

Öğrencileri sahnede, Savaş Dinçel’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” oyununda seslendirdiği ve sözleri kendisine ait olan “Bir Sanatkâr Asla Ayı Değildir” şarkısını söylediler, ardından doğum günü pastası kestiler. Dinçel için özel olarak hazırlanan videonun gösterimi sırasında ise konuklar duygu yüklü anlar yaşadı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/savas-dincel-tiyatro-odulleri-sahiplerini-buldu/feed/ 0
Kadıköy Belediyesi 35. yılını kutluyor https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-otuz-besinci-yasini-kutluyor/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-otuz-besinci-yasini-kutluyor/#respond Mon, 01 Apr 2019 19:32:46 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51010 Kadıköy Belediyesi, kuruluşunun 35. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Yeni seçilen belediye başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın ev sahipliğinde, 10 Nisan Çarşamba akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek kutlamaya, ünlü sanatçı Şevval Sam da şarkıları ile eşlik edecek.

Yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen etkinlik kapsamında bir de film gösterimi yapılacak. Kültür-sanat çevreleriyle iş ve siyaset dünyasından yoğun bir katılımın beklendiği buluşmada, Kadıköy’ün 15 yıl süreyle belediye başkanlığını yürütmüş olan Selami Öztürk ile son belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu da bulunacak.

Kadıköy Belediyesi
Kadıköy Belediyesi, kuruluşunun 35. yılını yeni seçilen belediye başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın ev sahipliğinde, 10 Nisan Çarşamba akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde kutlayacak…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-otuz-besinci-yasini-kutluyor/feed/ 0
Fenerbahçe Gönüllüleri’nde doğum günü coşkusu https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinde-dogum-gunu-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinde-dogum-gunu-coskusu/#respond Sun, 31 Mar 2019 15:15:54 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50853 Kadıköy’ün sosyal faaliyetleriyle dikkatleri çeken sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Fenerbahçe Gönüllüleri, renkli bir etkinliğe daha imza attı. Her ayın sonunda o ay doğanların toplu doğum günü kutlamasına ev sahipliği yapan gönüllüler, bu kez mart ayında doğan Bilge Saraçoğlu, Gülay Tiryakioğlu, Osman Nasır (Merhum Remziye Nasır anısına) ve Sevinç Çolak için coşku dolu bir parti düzenledi.

Hafta sonu kahvaltısı şeklinde organize edilen ve keyifli anlara sahne olan etkinlik kapsamında ayrıca, edebiyatın bütün dallarında sekiz adet kitabı bulunan Fenerbahçe Gönüllüleri Kültür Komitesi Başkanı Yazar Cahide Yormaz Öz, kendi ölmüşleri adına gönüllü evinde hayır lokması dağıttırdı.

Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe Gönüllüleri, renkli bir etkinliğe daha imza attı…
Fenerbahçe Gönüllüleri
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinde-dogum-gunu-coskusu/feed/ 0
Muhtar Nihal Cengiz: Yeni bir platform oluşturacağım https://www.kadikoylife.com/muhtar-nihal-cengiz-yeni-bir-platform-olusturacagim/ https://www.kadikoylife.com/muhtar-nihal-cengiz-yeni-bir-platform-olusturacagim/#respond Sat, 30 Mar 2019 09:25:03 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50841 Caddebostan Mahallesi Muhtarı Nihal Cengiz, yerel seçimler öncesinde Kadıköy Life Dergisi’ne konuştu. Yeniden muhtar olmak istediğini söyleyen Nihal Cengiz; “Mahallemi seviyorum. Buralıyım. Burada oturuyor, burada yaşıyorum. Daha önce de mahallemde esnaftım. Bir şarküterim vardı. Dolayısıyla mahalle halkını çok iyi tanıyorum, tabi onlar da beni. İletişimimiz çok kuvvetli, iletişim açısından herhangi bir sorun yaşamıyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MAHALLELERİNDEN BİRİ CADDEBOSTAN…

Tüm dünyanın gözünde Kadıköy’ün özel bir yeri olduğunu ifade eden Caddebostan Muhtarı Nihal Cengiz, sözlerine söyle devam etti: “Kadıköy mükemmel bir konumda. Mahalle olarak ise hiç tartışmasız Türkiye’nin en güzel mahallelerinden birinde yaşıyoruz. Caddebostan Mahallesi özgürce yaşayabildiğiniz, kendinizi ifade edebildiğiniz, insanların birbirlerine günaydın dediği, çok rahat ve güzel bir mahalle ama tabi ki sorunlarımız da var. Fakat yavaş yavaş hepsini hallediyoruz. Ben insanların problemlerini, sokakta yaşadığı sorunları dinleyip onlara yardımcı olmayı çok seviyorum. Elimden geldiği kadar tabi… Çünkü muhtarların bir bütçesi yok ne yazık ki. Belediyemiz bize çok yardımcı oluyor, destek alıyoruz ama keşke kendi bütçemiz olsa da sorunlarımızı daha hızlı çözebilsek. Yine de belediye ve mahalle halkı arasında köprü görevi üstlenerek, sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler bulmaya çalışıyorum.

Nihal Cengiz
GEÇTİĞİMİZ YAZ ÇOK İYİ ÇALIŞTIK…

Geçtiğimiz süreçte bazı sokaklarımızda sokak lambalarımızın elektrikleri yoktu. Bu aydınlanma konusuna çok dikkat ediyorum. Çünkü yaz aylarında bizim portföyümüzün birçoğu yazlıklarında oluyor. Dolayısıyla güvenlik açısından bir problem açığa çıkıyor. O sebeple şu an karanlık olan tüm sokakları aydınlattık. Bunun yanında bekçilerimizin sayısını yükselttik. Çünkü mahallemizde ne yazık çok sık rastladığımız araba hırsızlığı sorununa bir çözüm bulmamız gerekiyordu. Bekçi sayısının arttırılması bu anlamda işe yaradı. Yine yaz aylarında Caddebostan sahili, bizim nüfusumuzu neredeyse 5’e, 10’a katlıyor. Orada da yine aynı şekilde ciddi bir güvenlik açığa çıkıyor. Bu sebeple geçtiğimiz yaz bekçilerimiz ve polislerimizle beraber çok iyi çalıştık.

KAFAMIZDA PROJELER VAR, DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ…

Eğer seçimlerden sonra yola devam edecek olursam, yeni bir platform oluşturmayı düşünüyorum. Bu platform sayesinde mahallemizin tüm sorunlarını sakinlerimizle birlikte çözme şansı yaratmış olacağız. Bunlardan sadece birisinden bahsedeyim. Yaşlı nüfusumuz çok fazla. Bu yaşlı sakinlerimizin birçoğunun yakınları yurtdışında ya da il dışında yaşıyor. Sakinlerimizin çoğunun yanında yabancı uyruklu yardımcılar bulunuyor. Her konuda yardımcı olamayabiliyorlar. Yaşadıkları ve çözemedikleri bir problemde bize daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yeni bir platform oluşturmaya karar verdik. Bunun üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalışıyoruz. Yani hedefimiz, Caddebostan’da yaşayan her sakinimizin bize ulaşabileceği bir sistem kurmak. Böylece sorun odaklı çalışıp, doğru çözümleri bulmamız daha da kolaylaşacak.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/muhtar-nihal-cengiz-yeni-bir-platform-olusturacagim/feed/ 0
Muhtar Zeynep Ayman: Mahalle sorunlarına duyarlı olmak gerekiyor https://www.kadikoylife.com/muhtar-zeynep-ayman-mahalle-sorunlarina-duyarli-olmak-gerekiyor/ https://www.kadikoylife.com/muhtar-zeynep-ayman-mahalle-sorunlarina-duyarli-olmak-gerekiyor/#respond Fri, 29 Mar 2019 11:39:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50799 Yerel seçimlerin gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı. Muhtar ve belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları ise devam ediyor. Kadıköy Life Dergisi olarak, Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman ile yeniden muhtar adayı olmasıyla ilgili görüştük.

“10 yıldır muhtarım. Profesyonel bir çalışma hayatından sonra emekli oldum ve emekli olduktan 4-5 ay sonra da böyle bir görevde 10 yıldır çalışıyorum. Muhtar olduğum yıl itibariyle muhtarlık artık eskiden olduğu gibi para kazanılan, maddi getirisi yüksek bir görev olmaktan çıkmıştı” şeklinde konuşan Muhtar Zeynep Ayman, sözlerine şöyle devam etti: “Sosyal ilişkileri kuvvetli, bireysel bir sivil toplum kuruluşu gibidir muhtarlar. Mahallenizin sorunlarına duyarlı olmanız gerekiyor. Bu sorunlar için de bir şeyler yapmanız gerekiyor. O yapacağınız şeyin de ucu açık ama burada olması gereken ile olmayanlar genelde işi zorlaştırıyor. Gönül ister ki burada yetkimiz olsun. Muhtarların yetkisi yoktur, yaptırım gücü yoktur. Bu önemli bir detay, çünkü var olduğu sanılıyor. Bu böyle değil.

OLAYIN TAM ORTASINDA YER ALIYORUZ…

Bizim mahallemizin sorunları genelde belediye bağlantılı sorunlar. Yani şehirlerdeki mahalle sorunları, belediye merkezli sorunlar. Yolumuz, ağacımız, çiçeğimiz, temizliğimiz gibi mahallenin gündelik sorunları. İBB’den kaynaklı sorunlar bunlar. Yeri geliyor Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık ile de sorunlar yaşanabiliyor. Onlar arasında bir köprü oluyor muhtarlar. Muhtarların yaptıkları bu. İyi ilişkilerimiz doğrultusunda sorunu önce kabul ettirmeniz gerekiyor karşı tarafa. Bu büyük bir şey de olabilir, çok küçük bir kaldırım düzenlenmesi de olabilir. Önce sorunun kabul edilmesi gerekiyor. Sonra çözümün var olabileceği konusunda ikna olunması gerekiyor. Çözüm konusunda da adım atılması gerekiyor ve bütün bu aşamalarda muhtarın hiçbir yetkisi yok. Sadece ikili ilişkiler üzerinden götürülen bir çözüm süreci var. İşin en zor tarafı burada. Yetkisiz, elemansız ama olayın tam ortasında ve mahallinin sizden çözüm beklediği bir noktada yer alıyoruz.

Zeynep Ayman
10 YILDIR BU ÇABANIN İÇİNDEYİZ…

Deprem toplanma alanı ile ilgili şunu yaptık; bu alanı çok katlı binaya vermedik. İnşaatın önüne geçmek ve otopark yaptırmamakla 10 yılımız gitti. 10 yıldır bu çabanın içindeyiz. Hakikaten burası çok katlı bir bina olmadan, yani imar planında bir değişiklik olmadan kendini koruyabildi. Son zamanlarda ‘Moda Huzursuz’ ve Gezi olayları sırasında ‘Gaz Silahtır’ adlarında iki tane basın duyurumuz olmuştu. Özellikle ‘Gaz Silahtır’ çalışmamızdan sonra biraz gaz atılması azaldı. Çocukların derse girmesi bile zorlaşmıştı, astım hastaları çok sıkıntılı dönemler geçiriyordu. Bu sıkıntılı dönemleri atlattık.

BÜTÜN MAHALLEYE AÇIK BİR MÜZİK TOPLULUĞU…

23 Nisan, 19 Mayıs gibi bütün bayramlarda mahallenin bütününün içine katılabileceği özel bazı kutlamalar yaptık. Sponsorlar bulduk, mahallelimiz sponsor oldu. Kendi içimizde bandoyla yürüyüşümüzü tamamladık. Sonra bütün mahalleye açık bir müzik topluluğu kurduk mesela. Bununla ilgili iki senedir Cumhuriyet Konserlerimiz gerçekleşiyor. Sakinlerimiz ücretsiz olarak hem dinleyebiliyor hem de katılabiliyor.

GENÇLER ÇOK MERAKLI DEĞİL…

Engelli Okulu’nun özel eğitim şenliğine üç sene boyunca sponsor bularak katkı sağladık. Sonrasında yine bizim mahallenin geneline yönelik sorunlarımız var. Kadıköy Meydanı’ndaki cami inşaatına karşı geliyoruz. Kurbağalıdere’deki atıl sürece müdahil olmaya çalıştık. Moda İskelesi’nin bütün süreçlerinde sürekli olarak yer aldık. Bütün bunlarda sadece muhtarlık olarak değil, birçok kuruluşla beraber yer aldık. Bunun haricinde Moda Gençlik Forumu düzenlemeye çalıştık, fakat olmadı. Ben etrafımdaki 5-6 genci çağırdım. Fakat işlemedi süreç. Gençler çok meraklı değil.

HER MAHALLE KENDİ POTLAÇ’INI YARATABİLİR…

‘Düş Sandığı’ adında bir proje gerçekleştirdik. Moda’da oturup evinde bir şeyler üreten kadınların mallarını satabilecekleri bir ortam oluşturdum. Sonrasında bir yaz boyunca İstanbul Kadıköy Lisesi’nin bahçesinde pazar açtık. Sonra iş büyüdü, iş büyüdükten sonra da çok kabul görmedi. Şu anda Potlaç yapıyor bunu. Düş Sandığı’nın büyütülmüş bir şekli oldu Potlaç. Bizden örnek aldılar demiyorum ama bizim de tasarrufumuz oydu. Elimizde imkân ve yetki olsa, her mahalle kendi Potlaç’ını yaratabilir.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/muhtar-zeynep-ayman-mahalle-sorunlarina-duyarli-olmak-gerekiyor/feed/ 0
Muhtar Soner Arafal: Kadıköy’ün en güzel mahallesinde yaşıyoruz https://www.kadikoylife.com/soner-arafal-kadikoyun-en-guzel-mahallesinde-yasiyoruz/ https://www.kadikoylife.com/soner-arafal-kadikoyun-en-guzel-mahallesinde-yasiyoruz/#respond Fri, 29 Mar 2019 08:58:48 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50790 Seçime az bir zaman kala, 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal ile bir araya geldik. Yeniden aday oluşuyla ilgili açıklamalarda bulunan Arafal; “Mahallemiz Kadıköy’ün en sakin, en nezih, sosyo-kültürel ve refah seviyesi yüksek bir mahallesi. Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alana sahibiz. Bana göre Kadıköy’ün en güzel mahallesi” dedi. Muhtar Soner Arafal, konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

“1992’den bu yana, yani mahallemiz kurulduğundan beri muhtarlık yapıyoruz. 1992’den 2014 senesine kadar babam hizmet ediyordu. Ondan sonraki seçimlerde babamın rahatsızlığı nedeniyle ben aday oldum ve 2014’ten 2019’a kadar hizmet ettim. Bu süreç içerisinde mahallemizde eskiden günümüze gelmiş yeşil alanlar, o dönemde mücadele ile kazanılmış. Yapılaşma olmaması için mahalle sakinleriyle birlikte kazanılan yerleri koruyarak yenileme yaptık. Kadıköy Belediyesi ile birlikte bu 5 sene içerisinde 5 tane parkımız A’dan Z’ye yenilendi. Oyun gruplarının aydınlatmaları LED oldu. Artık gece vakti de gündüz olduğu gibi parklarımızda rahat rahat gezebiliyoruz.

Alzheimer Merkezi
UMARIM HER MAHALLEDE AÇILIR BÖYLE BİR MERKEZ…

Mahallemizde Alzheimer Merkezi ve Sosyal Yaşam Evi, yani şu anda muhtarlığın olduğu bina kuruldu ki, bu merkezde birlikte işler biraz değişti. Bu defa insanlar biz size ne katabiliriz diyerek gelmeye başladılar. Bu merkezin en büyük artılarından biri de bu. Çok da güzel gidiyor. Merkezde yaklaşık 80 tane Alzheimer hastası vatandaşa bakılıyor. Bu hastaların eskiye nazaran rehabilitasyonda iyiye gittiğini görüyoruz. Ailelerin geri dönüşleri çok güzel. Üst katta 65 yaş üstü Sosyal Yaşam Evimiz var. Orada da yaklaşık 1000’nin üzerinde üyemiz var. 1000 tane üyemiz buraya gelip, değişik sporları ve faaliyetleri yapıyorlar. Umarım her mahallede açılır böyle bir merkez.

KADIKÖY BELEDİYESİ İLE İYİ ORGANİZE OLDUK…

Mahallemiz Kadıköy’ün en sakin, en nezih, sosyo-kültürel ve refah seviyesi yüksek bir mahallesi. Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alana sahibiz. Bana göre Kadıköy’ün en güzel mahallesi. Bu 5 sene içerinde seçimden arda kalan zamanlarda birçok şey yapmaya çalıştık Kadıköy Belediyesi ile birlikte. Çünkü yaklaşık 5 senede 5 seçim yaşadık. Seçim, ülkemizi çok fazla oyaladı. Arda kalan zamanlarda da belediye ile ikili ilişkilerimiz iyi gelişti. Mahalledeki sorunları tespit edip, iyi organize olduk. Bence iyi bir dönem geçirdik Kadıköy Belediyesi ile. Şu anda da rakibim yok. Bu da onu gösteriyor. Bu yüzden başarılı bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum.

Soner Arafal
MEVCUDU KORUMAYA ÇALIŞACAĞIZ…

Önümüzdeki 5 senede de hangi başkan seçilirse, umarım bu 5 sene içerisinde yaşadığımız gibi, Aykurt Nuhoğlu’nda gördüğümüz gibi kamu arazilerini koruyarak, kamu arazilerini halka açarak, belediye yönetimi ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Şu anda büyük bir ihtimalle mevcudu korumaya çalışacağız. Hepimizin yaşadığı büyük bir ekonomik kriz var zaten. Seçimden sıkılmış durumda insanlar.

MAHALLEYE GİREN VE ÇIKANI BİLMEM GEREKİYOR…

Nüfus Müdürlüğü’nde yapılan her uygulamaya katılıyorum. Çünkü vatandaşın sistemde kaydı varsa, bir günde işlerini halledebiliyor. Eskiden bu böyle değildi. Fakat bu uygulamayı muhtarlıklarla entegreli bir şekilde yapabilseydik daha güzel olurdu. Mahalle kültürünü yaşatabilmek için mahalleye giren ve çıkanı bilmem gerekiyor. 30 bine yakın seçmenimiz var. 30 bine yakın kişinin oyunu almış bir kişi de bu sistemde bazı şeylere ulaşabilmeli.

SEVGİ, HER ŞEYİN BAŞINDA GELİYOR…

Bu 5 senelik yönetiminin başarılı olmasının en önemli sebebi ikili ilişkiler. Belediyenin personelleriyle, müdürlerimizle birlikte kurabildiğimiz ikili ilişkiler… Sevgi ve saygı çok önemliydi. Bu sevgi ve saygıyı gösterdiğimiz için de bu 5 seneyi böyle güzel ve başarılı geçirdik diyebilirim. İkincisi ise empati yapabilmek. Empati yaparak ve karşımızdakine sevgi ile bakarak sadece 5 seneyi değil, 1992’den bu yana bu işi sadece bu sebeple başardık. Çünkü biz her geleni ailemizden biri gibi gördük. Sevgi, her şeyin başında geliyor. İnsanlar severse, her şey daha kolay olacak diye düşünüyorum.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/soner-arafal-kadikoyun-en-guzel-mahallesinde-yasiyoruz/feed/ 0
Emel Perk Afacan: Amacımız, halkımıza ve mahallemize hizmet! https://www.kadikoylife.com/emel-perk-afacan-amacimiz-halkimiza-ve-mahallemize-hizmet/ https://www.kadikoylife.com/emel-perk-afacan-amacimiz-halkimiza-ve-mahallemize-hizmet/#respond Thu, 28 Mar 2019 21:14:55 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50777 Yerel seçimler öncesinde Suadiye Mahallesi Muhtarlığı’na yeniden aday olan Emel Perk Afacan ile buluştuk. “25 yılın ardından rahmetli babacığımdan sonra 2009 ve 2014 yılındaki yerel seçimlerde mahalle sakinlerimizin destekleriyle muhtar adayı oldum. İki dönem (10 yıl), toplamda da 35 yıldır mahallemize yakışır hizmetler vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuşan Muhtar Afacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şükürler olsun ki sakinlerimizin kalbinde yer edinmişiz. Görev sürecimizde ‘Muhtar, mahallesinde her ailenin bir ferdidir’ ilkesini en temel prensibimiz olarak bildik. Muhtarlık kurumunu herkesin rahatlıkla her sorununu anlatabileceği; hepimizin acı tatlı, hüzünlü sevinçli anlarımızı birlikte paylaştığımız bir kurum olarak gördük. Böyle inandık, böyle davrandık. Allah kısmet ederse böyle de devam edeceğiz.

Emel Perk Afacan
HAYAT FELSEFEMİZ VE MUHTARLIK ANLAYIŞIMIZ: HİZMET

2007 yılı itibariyle Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ‘Mernis’ sistemine geçilmesiyle birlikte aslında muhtarlıkların pek bir işlevi kalmadı. Beni üzen tarafı da saygınlığının kalmaması. Atanmış memurun, seçilmiş muhtarın önüne geçirilmesi ve yetkilendirilerek tüm bilgilerin muhtarlıklarda değil de nüfus müdürlüklerinde toplanması. Muhtarların, mahallesinde yaşayan sakinleriyle ilgili bilgilerden ve durumlardan yoksun bırakılması. Amacımız, mahallemizin sorunlarını ve çözümlerini yakından bilen biri olarak, hedefleri tespit edip gerek kendi bilgi birikimimiz gerekse yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak mahallemize katkı sunmak ve sakinlerimizin ihtiyaçlarına çözüm bulup onlara destek olmak, onların hayır dualarını almak. Bizim en büyük kazancımız, hayat felsefemiz ve muhtarlık anlayışımız bu.

KADIKÖYLÜLER CEZALANDIRILIYOR…

Suadiye Mahallesi, daha önce yazlıkçıların yaz aylarında gelip yazlık olarak kullandıkları, çok güzel köşklerin ve bahçelerin olduğu, Kadıköy’ün en nezih mahallelerinden biriydi. Ne yazık ki rant yüzünden bunlar yok edildi ve sayfiye yeri olan Suadiye’de şu an sadece bir adet küçük çocuk parkı mevcut, başka yeşil alan yok. İBB’ye ait olan sahil kesiminde belediyeden gerekli yer tahsisinin yapılarak gençlerimizi bir araya getirecek, sportif etkinlikler içinde olmalarını sağlayacak oyun sahalarının ve çocuk parklarının yapılması için 2009 yılındaki seçimlerde sakinlerime söz vermiştim. O zaman İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş idi. Çok sayıda sakinimin imzalı dilekçeleriyle birlikte bu durumu anlatan güzel bir yazı yazdım. Olumlu bir geri dönüş alamadık. Fakat bu konunun peşini bırakmayacağım. Yeni seçilecek olan İBB Başkanımıza yine durumu anlatıp, yapılana kadar konunun takipçisi olacağım.

YOLA TERK OLAN YEŞİL ALANLAR BİLE İMARA AÇILDI…

Son 5-6 senedir kentsel dönüşümden dolayı var olan yeşil alanımızın da büyük bir bölümü yok edildi. Yola terk olan yeşil alanlar bile imara açıldı, yerine beton yığınları yapıldı. 5 katlı binalar yıkıldı, 30 katlı binalar dikildi. Ne yazık ki doğamızı, denizlerimizi, yeşillerimizi katlettik. Yaz tatillerinde temiz denize girebilmek için hepimiz 900-1000 km yol kat ediyoruz. Oysa bizler çocukluğumuzda Moda’dan, Fenerbahçe’den, Caddebostan’dan, Suadiye’den, Küçükyalı’dan, Maltepe’den girerdik denizimize, tertemizdi o zamanlar. Umarım bundan sonra seçilenler daha duyarlı davranır.

MAKAMLA, KOLTUKLA BİZİM İŞİMİZ YOK…

Bizler bugün varız ama yarın olmayabiliriz. Fakat yaşadığımız yer çocuklarımıza kalacak. Onlara kalacak her şeyi çok hoyratça kullandık, bozduk, yok ettik. Kendi adıma söylemem gerekirse yaşadığım sürece, gücüm yettiğince elimden geleni esirgemeyeceğim ve bu konuda ne gerekiyorsa yapacağım. Amacımız, halkımıza hizmet, yaşadığımız yere hizmet, mahallemize hizmet! En önemlisi de görevi bıraktığınızda geride hoş bir seda bırakmak ve güzel anılmaktır. Bugüne kadar hep yanımda olan ve ailem olarak gördüğüm değerli sakinlerime, desteklerinden ve her zaman yanımda olmalarından dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

Sizlerin aracılığıyla bir teşekkürüm daha olacak, hem şahsım hem sakinlerim adına. Mahalleme kazandırdıkları muhtarlık binası için, Mehmet Karamanca İlköğretim Okulumuza kazandırdıkları konferans salonu için ve bu 5 yıllık süre zarfında mahalleme verdikleri hizmetten dolayı Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Aykurt Nuhoğlu’na, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Şengün’e, diğer başkan yardımcılarımıza, birim müdürlerimize ve tüm belediye çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Mutlu, huzur dolu, aydınlık yarınlar için seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/emel-perk-afacan-amacimiz-halkimiza-ve-mahallemize-hizmet/feed/ 0
Erenköy Muhtarı Necla Alpüstün: Sosyal projelere çok önem veriyorum https://www.kadikoylife.com/erenkoy-muhtari-necla-alpustun-sosyal-projelere-cok-onem-veriyorum/ https://www.kadikoylife.com/erenkoy-muhtari-necla-alpustun-sosyal-projelere-cok-onem-veriyorum/#respond Thu, 28 Mar 2019 11:44:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50602 Yerel seçimlere doğru gün sayarken, Erenköy Mahallesi Muhtarı Necla Alpüstün ile bir araya geldik. 2014 yılında Erenköy Mahallesi’nin ilk kadın muhtarı olan Alpüstün, yeniden adaylığı ile ilgili “Erenköy Mahallesi’ni çok seviyorum. Burada muhtar olarak görev yaptığım için onur ve gurur duyuyorum. Bu sebeple de yeniden seçilmek ve görevime devam etmek istiyorum” dedi. Muhtar Necla Alpüstün, konuşmasını şöyle sürdürdü:

EN BÜYÜK SORUN KENTSEL DÖNÜŞÜM…

“Sosyal projelere çok önem veriyorum. Yardımlaşma çok önemli. Erenköy halkı, çok yardımsever bir halk… Komşusuna yardım eder, herkese yardım eder, bir proje olduğu zaman bir araya gelirler. Biz burada Erenköy ve birtakım başka mahallelerden kullanılmayan temiz eşya ve kıyafetleri toplayarak, ihtiyacı olanlara aktarıyoruz. Bizim mahallemizin en büyük sorunu, kentsel dönüşümden kaynaklanan sorunlar. Sokaklarda birçok bina üst üste yıkıldı. Hal böyle olunca da çocuk ve yaşlılar yürümekte zorluk çekiyor. Bundan dolayı problemlerimiz var. Ayrıca bu sene ekonomik kriz ve kentsel dönüşümden dolayı mahallemizden taşınan birçok emekli kişi geri dönemedi. Çünkü müteahhitlerin çoğu işi yarıda bıraktı gitti. Tüm sorunların yakın zamanda çözülmesini umut ediyoruz.

Necla Alpüstün
VATANDAŞIN İLK ULAŞABİLECEĞİ YER MUHTARLIK…

Erenköy Mahallesi, Kadıköy Belediyesi ile ortaklaşa çevre, geri dönüşüm, atık toplama konularında pilot mahallelerden biriydi. İlk burada başladı çalışmalar. Mahallemiz buna çok duyarlı oldu, toplantılar yaptık. Ayrıca bizim muhtarlığımızda da atıklar, atık pil, geri dönüşüm için plastik ve kağıtlar da buraya gelmeye başladı. Biz vatandaşa kurumlarla iletişimi sağlıyoruz. Vatandaşın bir problemi olduğu zaman ilk ulaşabileceği yer muhtarlık. Yani biz muhtar olduktan sonra çok güler yüzlü ve ilgili olduğumuz için, mahalleli bizi evladı gibi gördü. Vatandaşımız gelir, derdini anlatır, çayını kahvesini içer, her türlü problemiyle ilgileniriz.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/erenkoy-muhtari-necla-alpustun-sosyal-projelere-cok-onem-veriyorum/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’ün kanaat önderleriyle buluştu https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/#respond Wed, 27 Mar 2019 20:54:45 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50757 Ak Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’ün kanaat önderleriyle buluştu. Marmara Yelken Kulübü’nde 27 Mart Çarşamba günü gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ile Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın da katıldı.

Kadıköy’de gerçekleştirmek istedikleri projelerinin özetini kısa bir sunum ile konuklara anlatan Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyar liranın üzerinde bir yatırım yapıldığını, seçilmesi durumunda bambaşka bir Kadıköy yaratılacağını dile getirdi.

Özgül Özkan Yavuz
Ak Parti’den Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan Özgül Özkan Yavuz; “Seçilmemiz durumunda saat 16.45’te kapılarını kapatan belediye değil, hem kapıları hem gönülleri açık olan bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz” dedi…
Kadıköy’ün ünlü inşaat şirketlerinden Dervişoğlu İnşaat’ın kurucusu Fehmi Öztürk de etkinliğe katılanlar arasındaydu. Öztürk, Ak Parti’nin Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olan isimlerin masasında oturdu…
Kadıköy’ün kanaat önderleriyle gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ile Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın da katıldı. İki siyasetçi, yaptıkları konuşmalarda Kadıköy’ün belediyecilik yönünden hak ettiği yerde olmadığını dile getirdiler…
Marmara Yelken Kulübü salonlarında kahvaltı şeklinde düzenlenen programın mekân organizasyonunu, Ak Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı Eğitimci Ahmet Koyunoğlu yaptı. Özgül Özkan Yavuz’un Kadıköy için olabilecek en doğru aday olduğunu dile getiren Koyunoğlu, “Yavuz’un dopdolu CV’si ve deneyimi, çok farklı bir Kadıköy’ün yaratılmasına olanak sağlayacaktır” şeklinde konuştu…
ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ’UN KADIKÖY MANİFESTOSU…

• Kadıköy için yapacağım her işte, atacağım her adımda, gönüllerinde ne varsa Kadıköylülerin aynası olacağım. Kadıköy’ün müthiş potansiyelini kullanarak, daima her yaştan genç Kadıköylülerden ilham alarak, Kadıköy’ün kültürel zenginliğini koruyup, geliştireceğim.
• Kadıköyümüzü cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlayacağız. Kadıköy için yacağım her şeyin, hem burada doğan hem de burada yaşamaktan mutlu olacak tüm Kadıköylüler için olduğuna inanıyorum.
• Hedefimiz büyük: Sizlerle birlikte Kadıköy, İstanbul’un yaşam kalitesi en yüksek en mutlu ilçesi olacak.
• Hedefimize Kadıköylülere daha çok kulak vererek, İstanbul ve Kadıköy için çalışan her paydaşla daha iyi bir uyumla, daha yenilikçi yöntemler kullanarak ulaşacağım.
• Sizlerin teveccühleriyle Kadıköy Belediye Başkanı olarak ilk işim Kadıköylülerin gönlünde yer bulabilmek, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını belirleyip, Kadıköy’ün kaynaklarını Kadıköy’ün kalkınması için kullanmak, şeffaf biçimde sizin emanetlerinize sahip çıkarak, size en iyi şekilde hizmet etmek olacak.
• Gönüllere giren, tevazu sahibi, sanat ve estetiğe değer veren, ahlaklı, çalışkan, yaşamı tüm canlıları seven, hoşgörülü, yardımsever, yeniliğe meraklı, sportmen, özveriyle çok çalışan, güler yüzlü, modern, eğitimli bir kadro ile çalışacağım.
• Kadıköy’ü İstanbul’un en güzel ilçesi nasıl yaparız, bunu sizden daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle önce gönlünüze girip, aranıza karışıp size kulak vereceğim. Tek bir gerçek var; Kadıköy, Kadıköy’ü sevenlerin, Kadıköy’e hizmet edenlerin omuzlarında yükselecek.
• İleri görüşlü, hoşgörülü, çevreye duyarlı, irfan sahibi, kültürel değerlerine ve birbirine bağlı, medeni ve çağdaş Kadıköylüler ile İstanbul’un örnek gösterilen, ilham alınan ilçesi olacak.
• Sanatta, sporda, kültürel yaşamda, ulaşımda, teknolojide, planlamada, mimaride, çevrede, sporda lider bir Kadıköy için hazırım. Biliyorum ve inanıyorum, yenilenen Kadıköy çocuklarımıza yaşam standartları yüksek bir hayatın, mutlu bir geleceğin kapısını açacak. Çünkü Kadıköy hepimiziz.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/feed/ 0
Kadıköy’de yangın paniği! https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-yangin-panigi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-yangin-panigi/#respond Wed, 27 Mar 2019 10:01:15 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50749 Kadıköy’de inşaat halindeki bir gökdelende çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Eğitim Mahallesi Hızırbey Caddesi’nde 3 bloktan oluşan ve inşaat halindeki sitede, 30 katlı binanın elektrik kablolarının bulunduğu enerji odası ve yanındaki malzeme deposunda yangın çıktı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kadıköy, Maltepe, Üsküdar ve Ümraniye’den yaklaşık 20 itfaiye takımının müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Ekiplerin binada duman tahliye çalışmaları sürüyor. Yangın nedeniyle polis ekipleri Hızırbey Caddesi’ni trafiğe kapatırken, sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bekletildi.

yangın
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-yangin-panigi/feed/ 0
Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy’ü hoşgörü kenti yapacağım https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-hosgoru-kenti-yapacagim/ https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-hosgoru-kenti-yapacagim/#respond Mon, 25 Mar 2019 19:11:42 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50721 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, “Kültür ve Sanat Çevresi” olarak adlandırdığı bir grup ile bir araya geldi. Moda Kayıkhane’de 24 Mart tarihinde akşam yemeği şeklinde gerçekleşen buluşmaya ünlü yazarlar, tiyatrocular, sanatçılar ve gazetecilerden oluşan 150 kişilik bir grup katıldı.

“YARDIMINIZI İSTİYORUM”

Şerdil Dara Odabaşı, davetine gelen konukları CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte kapıda karşıladı. Daha sonra konuklara seçim kampanyası için hazırlanmış olan Baran Seyhan imzalı tanıtım filmi gösterildi. Ardından konuşmasını yapmak üzere mikrofonu eline alan Odabaşı; “Kültür ve sanat çevrelerinin değerli isimleriyle tanışmak için bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyorum. Davetimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kadıköy’de benim için en büyük proje, Kadıköy’ü bir hoşgörü kenti yapmak olacaktır. Bu uğurda hepinizin yardımını istiyorum. Lütfen bana değerli desteklerinizi esirgemeyin” dedi.

MODA’DA YILDIZLAR GEÇİDİ…

Şerdil Dara Odabaşı’nın davetine katılanlar arasında Müjdat Gezen, Enis Fosfotoğlu, Ahmet Ümit, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Buket Uzuner, Mario Levi, Irmak Zileli, Edip Akbayram, Burhan Şeşen, Zuhal Olcay, Mazlum Çimen, Metin Uca, Bülent Emrah Parlak, Çiçek Dilligil, Bora Öztoprak, Nur Sürer, Hüseyin Turan, Özcan Sapan, Onur Akın, Eşber Yağmurdereli, Vedat Kemer gibi isimler dikkat çekti.

Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman, gecede Moda’nın renkli simalarıyla birlikte Kadıköy Life objektiflerine yansıdı…
şerdil Dara Odabaşı
Şerdil Dara Odabaşı
]]>
https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-hosgoru-kenti-yapacagim/feed/ 0
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu, Uğur Çolak’ı ağırladı https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-ugur-colaki-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-ugur-colaki-agirladi/#respond Thu, 21 Mar 2019 20:53:06 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50635 İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Çarşamba Buluşmaları’nın ilk konuğu; üretkenliği, özverili ve disiplinli çalışmaları ile tanınan Emekli Hakim Uğur Çolak oldu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 16. Hukuk Dairesi’nden emekli olan Çolak, 10 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanunu’nun üçüncü yılında marka hukukunun güncel sorunlarına değindi.

GÜNCEL SORUNLAR TARTIŞILDI…

Katılımın oldukça yüksek olduğu buluşmada, kullanmama sebebiyle marka tescili iptali, kötü niyetli marka tescil başvurusu, tütün mamullerinde düz paketleme düzenlemesi, paralel ithalat, sessiz kalma yoluyla hak kaybı, uluslararası tükenme, marka hukukunda dava şartı arabuluculuk uygulaması gibi güncel sorunlar tartışıldı.

ALANINDA UZMAN KONUŞMACILARLA DEVAM EDECEK…

Günümüz koşullarında uzmanlaşmanın önemine değinen İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer, hayatın içinden birçok alanda varlığını hissettiren fikri ve sınai mülkiyet hukukunun üniversitelerde ayrı bir anabilim dalı olarak yerini alması gerektiğini, komisyon nezdinde oluşturulan marka, haksız rekabet, fikir ve sanat eserleri, patent, coğrafi işaret çalışma gruplarının tüm meslektaşlara açık olduğunu belirtti. Avukatların mesleki gelişimi ve tecrübelerini paylaşması için oldukça verimli geçen buluşmaların, her ay alanında uzman konuşmacılarla sürdürülmesi planlanıyor.

Uğur Çolak
Av. Ali Cem Bilgili, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer, Emekli Hakim Uğur Çolak, Dr. Öğr. Üyesi Eda Giray, Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Gündoğdu, Dr. Öğr. Üyesi Kadir Baş, Dr. Av. Ozan Ali Yıldız, Av. İrem Toprakkaya Babalık…
Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Filiz Saraç, İstanbul Barosu adına Uğur Çolak’a teşekkür belgesi takdim ederken…
]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-ugur-colaki-agirladi/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz, dernek başkanlarıyla buluştu https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/#respond Wed, 20 Mar 2019 21:54:41 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50557 AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, seçim çalışmaları kapsamında Dünya Basın Mensupları Derneği’nin Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirdiği etkinliğe katıldı. Etkinlikte 147 farkı dernekten 207 temsilciyle bir araya gelen Yavuz, Kadıköy için planladığı projelerini ve hedeflerini anlattı, dernek başkanları ve temsilcilerinin sorularını cevapladı.

Kadıköy’deki mevcut yönetimin kapılarını kapadığını ve yalnızlaştığını söyleyen Özgül Özkan Yavuz; “Kadıköy’ün yaşam kalitesini artırmak için her konuda odalar ve bakanlıklar başta olmak üzere tüm kurumlarla işbirliği içinde olacağız” dedi. İşbirliğinin gücüne inandıklarını ve güçlü bir sivil toplum için STK Destek Merkezi kuracaklarını belirten Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz; “Kuracağımız merkezde STK’lara çalışma mekanları tahsis edilecek. Konferans salonu, toplantı odası gibi ortak kullanım alanları olacak. Sivil toplumun gelişmesi, belediyemizin hizmetlerinin geliştirilmesi ve Kadıköy’ün sosyo-ekonomik gelişimi için kilit rol oynayacak” şeklinde konuştu.

kadıdköy belediye başkan adayı özgül özkan yavuz
Özgül Özkan Yavuz
]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/feed/ 0
Bugün 21 Mart, bugün şiir konuşsun! https://www.kadikoylife.com/bugun-21-mart-bugun-siir-konussun/ https://www.kadikoylife.com/bugun-21-mart-bugun-siir-konussun/#respond Wed, 20 Mar 2019 20:22:18 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50623 Bugün, Dünya Şiir Günü… Şiir her yerde, her zaman… “Şiir yaşantının yüreği” der Mehrizat. Arif Damar ise; “Şiir depremdir, gök gürültüsüdür.”

Bugün şiir sokakta, şair yollarda… Bugün şiir dağıtacak Türkiye Yazarlar Sendikası şairleri Maltepe sokaklarında. Ve ben de buradan, bu sayfalardan katılacağım uzaktan da olsa.

Bugün yalnız şiir konuşsun. Şiir hayatın yansıması ise, dizelere ve şaire kulak vermeli bugün.

şiir

ŞAİR

Bir tek şiir seçti şair
Onca şiir arasından
Hepsi hepsi üç beş dizeydi
Birini ayırdı diğerlerinden
O dize kendisiydi
Çiçeği bir kez kokladı şair
Tomurcuklar açtı düşüncelerinde
Bahar geldi dallarına ağaçların
Her yanı şiir oldu
Tek dizeydi yine
Adı “Sevgi” idi
Bir kere tutuldu şair
Kalemini bir kere kullandı, sevdiği için
Yokluğunda bir kere ağladı
Bir kere düşündü
Yanındayken bir kere dokundu saçlarına
Bir kere sarıldı
Bir kere öptü dudaklarından
Yüreğinde bir yer de ona açtı
Yalnızca bir sözcük
O da “aşk” idi
Gökyüzünü bir kere tanıdı şair
Sonra uçtu gitti güvercin kanatlarından
Uçsuz bucaksız maviliklere
Kalemi de hala ütopyalar peşinde koşuyordu
Yeryüzünde kendince evlendi şair
Bir kızı, bir de oğlu oldu
Kızının adını “Sevgi”
Oğlunun adını da “Barış” koydu
Bir kere doğdu şair herkes gibi
Ama bin kere yaşadı doyasıya
Hep yanında taşıdı kağıdı kalemi
Hep koynunda sakladı
İsim vermedi yazdıklarına
Ne öykü dedi ne de şiir
Başkaları açtılar yüreğini
Baktılar, okudular
Dediler ki “Dolu dolu yaşamış adam”
Her anı şiir
Anladılar ki o “şair”

(Nusret Karaca)

* * * * * * *

PEMBE ZARF

Bir pembe zarf yolla bana
İçinde kurumuş gül yaprakları olsun
Ne bir resim çıksın içinden
Ne de üç-beş satır
Yeter ki ellerin güllere değmiş olsun

(Nusret Karaca)

]]>
https://www.kadikoylife.com/bugun-21-mart-bugun-siir-konussun/feed/ 0
Fenerbahçe Mahallesi’ne Boğaziçili muhtar adayı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-mahallesine-bogazicili-muhtar-adayi-tuba-aldeniz/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-mahallesine-bogazicili-muhtar-adayi-tuba-aldeniz/#respond Mon, 18 Mar 2019 20:41:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50546 Yerel seçimlere sayılı günler kala muhtar adayları, mahalle sakinleriyle tanışmaya ve muhtar olmaları halinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri son hızla tanıtmaya devam ediyor. Fenerbahçe Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Aldeniz de “Vatandaşa, çevreye, dört ayaklı dostlara her koşulda güler yüzlü hizmet sözü veriyorum” sloganıyla adaylığını açıkladı.

1972 yılında dünyaya gelen Tuba Aldeniz, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü mezunu. Sırasıyla Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü Avrupa Birliği Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuku Sertifika Programı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkilapları Enstitüsü Kemalizm programında yüksek lisansı tamamlayan Aldeniz, “Seçilmem durumunda ‘sosyal muhtarlık’ anlayışını benimseyeceğim” diyor.

Tuba Aldeniz
“YAŞLI NÜFUSA DÖNÜK ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK”

Fenerbahçe Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Aldeniz’in gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler ise şöyle: “Öncelikle kıyafet ve eşya yardımına ihtiyacı olanları belirleyeceğim. Bu anlamda kullanmadığı eşya ve kıyafeti olan kişiler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturmayı hedefliyorum. Ayda bir mutlaka atölye çalışmaları düzenleyeceğiz. Mahallemizin yaşlı nüfusu çok fazla, onlara dönük çalışmalarımız da olacak. Bayram kutlamalarına ileri yaşın getirdiği sağlık problemleri nedeniyle katılamayan mahalle sakinlerimizle alternatif kutlamalar organize edeceğiz. Fenerbahçe Parkı’nda sosyalleşmeyi teşvik ederek gönüllü evimiz, belediyemiz ve yerel medya ile yakın ilişkiler kuracağım. Muhtarlık hizmetlerine dair tüm güncel bilgilere de aktif olarak kullanacağım facebook sayfamızdan ulaşılabilecek. Bunun yanında sokak hayvanlarının barınak ve gıda ihtiyacının karşılanması konusunda süreklilik yaratacağız. Hemen hemen herkesin akıllı telefon kullandığı günümüzde telefonlara yüklenen bir ‘Fenerbahçe App’ uygulamasıyla, tek bir tık sayesinde herkes adına muhtarlığa gelen bir evrak olup olmadığını kontrol edebilecek.”

“BAHARA BOYANSIN GÜLÜŞLERİNİZ”

Son olarak “Fenerbahçe’de bahar bir başka güzeldir. Bahara boyansın gülüşleriniz” mesajıyla mahalle sakinlerine seslenen Tuba Aldeniz; “Her ne olursa olsun hizmet esnasında güler yüzden asla ödün vermeyeceğim. Diyalog mekanizması her zaman açık ve sürekli olacak” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Aldeniz; “Vatandaşa, çevreye, dört ayaklı dostlara her koşulda güler yüzlü hizmet sözü veriyorum” sloganıyla adaylığını açıkladı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-mahallesine-bogazicili-muhtar-adayi-tuba-aldeniz/feed/ 0
İstanbul Kadıköy Lisesi’nde 18 Mart etkinliği https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-18-mart-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-18-mart-etkinligi/#respond Mon, 18 Mar 2019 12:36:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50535 18 Mart Çanakkale Zaferi, şehitleri şükran ile anma günü… Çanakkale bir destandır ve bu destan yüreklere yazılmıştır; kan ile, gözyaşı ile… Bugünler için kendini feda etmiş, bedenleri toprağa karışmış, “vatan” olmuş Mehmetçiklerin destanıdır Çanakkale…

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde 18 Mart için geniş kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Beden Eğitimi Öğretmeni Elif Arifağaoğlu, Müzik Öğretmeni Gürcan Erdaş ve Hilal Su Özdemir koordinasyonundaki etkinlikte Tarih Öğretmeni Nayim Üngör, gün anısında anlamlı bir konuşma yaptı. Etkinlikte ayrıca müzik dinletisi sunuldu, şiirler okundu, tarihi anılar aktarıldı. Öğrenciler duygu yüklü anlar yaşayarak, gösteri sonunda etkinliği düzenleyen öğretmenleriyle etkinlikte yer alan arkadaşlarının performanslarına alkışlarla karşılık verdiler.

Sunuculuğunu Y. Çağatay Doğan’ın yaptığı 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği’nde Damla Kızılyer, Alper Mert, Aliisandros Gürbüz, Abdullah Begbağa, Derya Turan, Ayşe Alkan, Melisa Gül, Altay Örki performansları ile beğeni kazandılar.

18 Mart

Fotoğraflar: Semih Bozkurt – Dağhan Arslan – Gülsüm Yugurtçu

]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-18-mart-etkinligi/feed/ 0
Bugün günlerden Çanakkale! https://www.kadikoylife.com/bir-asiri-asti-bu-destan-18-mart-canakkale-zaferi/ https://www.kadikoylife.com/bir-asiri-asti-bu-destan-18-mart-canakkale-zaferi/#respond Sun, 17 Mar 2019 20:48:13 +0000 /?p=43031 Yüreklerde yeri ayrı destan Çanakkale… Bugün, 18 Mart 2019… Tam 104 yıl oldu, bir asırı geçti bu destan yazılalı. Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan emperyalist güçler kapımıza aç kurtlar gibi dayanmış, yanlarında ne için, kimin için savaştıklarını bile anlayamamış sömürge askerleri…

Birine sormuşlar: “Niçin savaşıyorsunuz? Siz o kadar uzaklardan, buradakileri tanır mısınız?” Cevap ilginç: “Ben ülkemde boksörüm, kavga var dediler geldim.” Ya diğerleri; savaştıklarıyla sigaralarını, yiyeceklerini paylaşanlar, yaralı düşmanını taşıyanlar? Osmanlı’nın zor döneminden yararlanmaya çalışanlar birlik olmuş avını parçalamaya, paylaşmaya çalışıyor. Savaştan savaşa koşuşturan, cepheden cepheye yetişmekten ailelerini unutan gencecik insanlar… Ya Mustafa Kemal olmasaydı, ya bu gencecik çocuklar direnmeseydi, ya Seyyidler kaldıramayacakları yükün altına girmeseydi? Bugün kalemimin ucuna takıldı yine Koca Seyyid. Hani o yokluk içinde ölen, miras olarak ailesine yalnızca giysilerini bırakabilen Seyyid Onbaşı.

18 mart Çanakkale zaferi

1889 yılında Balıkesir’in Havran/Çamlık Köyü’nde doğan Seyyid, fakir bir ailenin çocuğudur. Hayvan güderek, zeytin toplayarak geçimini sağlar. Mektep görmez ama iyi kötü meramını anlatacak kadar okur-yazar bir eğitimi vardır. Güzel Kur’an-ı Kerim okur. Pehlivan yapılıdır, ona “Koca” lakabını yakıştırır çevredekiler. Balkan Harbi derken kendini Çanakkale’de bulur. Kilitbahir Mecidiye tabyasında görev alır. İngiliz, Fransız Çanakkale’ye yüklenir. Yanlarında Avustralyalı, Yeni Zelandalı sömürge güçleri. Siperlerimiz zorlanır, adeta göğe yükselir. “Ocean” ve “Queen Elizabeth” zırhlıları Kilitbahir önlerine gelir. Yoğun ateş… Koca Seyyid, gözünü açtığında bir sıhhiyelinin yanında bulur kendini. Kırık bir top vardır. Seyyid, 276 kiloluk mermiyi gözüne kestirir, kavrar ve yanındaki Niğdeli Ali’nin yardımıyla sırtına atar. 6 basamak çıkar ve mermiyi namluya koyar.

çanakkale destanı

Sonrasına gelince… Atılan top mermilerinden biriyle Ocean’ın dümen tertibatı devreden çıkar. Nusret’in döşediği mayınlardan birine toslar. Kumandan Cevat Paşa, Koca Seyyid’i alnından öper, onbaşı rütbesi takar. Seyyid Onbaşı izin ve para tekliferini kabul etmez. İlerde o mermiyi nasıl kaldırdığı sorulur, “Cenab-ı Hakk’ın yardımıyla” der. Çünkü Seyyid, o ağırlıktaki bir mermiyi o günün koşullarında nasıl kaldırmıştır; belki kendi bile bu soruya verdiği cevabın dışında bir cevap bulamamıştır düşündüğünde. Koca Seyyid, 1918’de terhis olur. Yunanlılar, Ayvalık ve Edremit’e girer. Silahını kapar, dağlara çıkar, çarpışır. Sonraları köyüne döner. Dal budak toplayarak, odun kömürü yaparak geçinir. 1939 yılında vefat eder.

Bugün 18 Mart, bugün günlerden tarih, bugün günlerden Çanakkale… Bugün acıyla ve gözyaşıyla, zaferin sevincin birbirine karıştığı gün… Bugün günlerden Koca Seyyid, bugün günlerden Mehmetçik, bugün günlerden Çanakkale Kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk…

]]>
https://www.kadikoylife.com/bir-asiri-asti-bu-destan-18-mart-canakkale-zaferi/feed/ 0
Kadıköy’ün acı kaybı: Dr. Jirayr Kaynar vefat etti https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-aci-kaybi-doktor-jirayr-kaynar-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-aci-kaybi-doktor-jirayr-kaynar-vefat-etti/#respond Sat, 16 Mar 2019 21:05:58 +0000 /?p=50516 Kadıköy’ün efsane isimlerinden Dr. Jirayr Kaynar hayatını kaybetti. Tarihi Kadıköy Çarşısı’ndaki muayenehanesinde pek çok Kadıköylünün derdine deva olan, insanlığı doktorluğunun çok daha önünde olan bir Kadıköy orijinalinin aramızdan ayrılmasından dolayı çok üzgünüz. Tüm Kadıköy’ün başı sağolsun…

Moda’da uzun yıllar muhtarlık yapan bir başka duayen isim Oğuz Sarıcaoğlu, Dr. Jirayr Kaynar ile ilgili şu satırları yazdı: “Çok sayıda adayla yaptığımız 1984 muhtar seçimlerinde Dr. Jirayr Kaynar, benim listemi delerek Caferağa Mahallesi İhtiyar Heyeti Azası olmuştu. Adayların çoğu sevgili doktorumuzu listesine alınca, bir rekor çıkmıştı ortaya. Tabii baştan düşünemediğim için kendime hayli kızmıştım. Bir sonraki seçimde listemde yer vermek için iznini istediğimde, kibarca ‘Beni affet’ demişti. Meğer hiç sorulmadan aday gösteriliyormuş.

Jirayr Kaynar
HEPİMİZİN O’NUNLA BİR İYİLİK HİKÂYESİ VARDIR…

Jirayr Kaynar, muhtarlığımı hiç onurlandırmadı. Gerek olduğunda hep zarif eşi gelirdi. Şikayetim neydi hatırlamıyorum, Dr. Jirayr Kaynar’a gitmiştim. Beni tepeden tırnağa muayene ederek ilaç yazmıştı. Ödeme ısrarıma rağmen vizite ücreti almamıştı. Ara sıra telefon eder, hal hatır sorar ve her seferinde maddi durumu iyi olmayan hastalarımızı kendisine göndermemi hatırlatırdı. Hepimizin O’nunla bir ‘iyilik hikâyesi’ vardır. Ruhu şad olsun!”

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-aci-kaybi-doktor-jirayr-kaynar-vefat-etti/feed/ 0
Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’in seçim klibi yayınlandı https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/#respond Tue, 12 Mar 2019 09:28:44 +0000 /?p=50356 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’in seçim klibi yayınlandı. İşte, Erbil’in “Zor Günler İçin Varız. Gülümse Kadıköy, Biz Yaparız” isimli seçim klibi:

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/feed/ 0
ÇYDD Kadıköy Şubesi, Büyük Kulüp’te buluştu https://www.kadikoylife.com/cydd-kadikoy-subesi-buyuk-kulupte-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/cydd-kadikoy-subesi-buyuk-kulupte-bulustu/#respond Tue, 12 Mar 2019 09:02:19 +0000 /?p=50348 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kadıköy Şubesi, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Büyük Kulüp’te bir kahvaltı düzenledi. Etkinliğe katılan üyeler ve burslu öğrenciler, Cumhuriyet’in kazandırdığı hakları koruma bilincine sahip kadın-erkek her yurttaşın, bu hakların kullanılmasını sağlamak amacıyla birlikte mücadele etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.

ABD’de 8 Mart 1857 tarihinde, daha iyi çalışma koşulları istedikleri için hayatlarını kaybeden kadınları anmak ve bir arada olmanın gücünü hissetmek amacıyla düzenlenen kahvaltıda kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi hakları konuşuldu. Atatürk Devrimleri ile kazanılan hakların hayata geçirilemediği, kadınların iş gücüne katılmalarının engellendiği, sosyal baskının devam ettiği, şiddetin önlenemediği, eşit işe eşit ücret alınamadığı, siyasette yer alamadıkları, çocuk yaşta evlendirilmelerin devam ettiği, eğitim politikaları nedeniyle kız çocukların eğitim hayatına devam edemediği vurgulandı. Bu engellere ve zorluklara rağmen kadınların bilim, iş, siyaset, sanat ve spor alanlarında kazandıkları başarılar dile getirildi.

ÇYDD
]]>
https://www.kadikoylife.com/cydd-kadikoy-subesi-buyuk-kulupte-bulustu/feed/ 0
Sakine Güvenç: Daha temiz, güvenli ve huzurlu bir Acıbadem için! https://www.kadikoylife.com/sakine-guvenc-daha-temiz-guvenli-ve-huzurlu-bir-acibadem-icin/ https://www.kadikoylife.com/sakine-guvenc-daha-temiz-guvenli-ve-huzurlu-bir-acibadem-icin/#comments Thu, 07 Mar 2019 17:12:46 +0000 /?p=50215 Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde muhtar adaylarını da kıyasıya bir yarış telaşı sardı. Kadıköy’ün Acıbadem Mahallesi’nden aday olan emekli bankacı Sakine Güvenç, tam 25 yıldır Kadıköy’de yaşamını sürdürüyor. Muhtar olmasının ardından “Acıbadem Günleri” adı altında kermes düzenleme fikri olduğunu ifade eden Güvenç, böylelikle Acıbadem’in marka değerini yükseltmeyi hedefliyor.

Öncelikle sizi tanıyalım?

1968 yılında Kars’ta doğdum. İlkokulu İstanbul’da, ortaöğretim ve bankacılık eğitimimi Amerika’da tamamladım. Sekiz yıl Amerika’da, devamında da İstanbul’da bankacı ve yönetici olarak çalıştım. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Sakine Güvenç

Muhtar adayı bir kadın olarak, kadınların siyasetteki yeri konusunda neler söylersiniz?

Demokrasi, eşitlik ve özgürlük temelli bir yönetim anlayışıdır. Dolayısıyla ana ve eş olarak toplumun yarısını oluşturan kadınların sadece seçmen olarak değil, aynı zamanda yönetici olarak demokrasideki yerini alması gerektiğine inanıyorum. Türk kadınının haklarına sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Türk kadınının haklarına sahip çıkması ve koruyabilmesi için siyasetteki ağırlığının mutlaka artması gerektiğini düşünüyorum.

Peki, neden Acıbadem Mahallesi?

25 yıldır Acıbadem’de yaşıyorum. Acıbadem’i çok seviyorum. Kadıköy’ün en güzide semtlerinden birisi. İnsanlarının kültür düzeyi, çağdaş düşünce yapısı övgüye değer.

Muhtarlıktaki öncelikleriniz ve amaçlarınız nelerdir ?

Öncelikle güleryüzlü, tarafsız ve adaletli bir hizmet anlayışı… Kolayca ulaşılabilen, güvenilir muhtar azaları ile birlikte şeffaf, dürüst, katılımcı bir yönetim anlayışı… Amacımız, Acıbadem’in çağdaş kimliğinin, çevre ve insan bilincinin, mahalle kültürünün korunması.

Acıbadem Mahallesi’nin problemleri nelerdir? Sorunların çözüm yollarına yönelik projelerinizden bahseder misiniz?

Yasaların muhtarlığa tanıdığı yetkiler içerisinde ve belediyelerden alabileceğimiz desteklere dayanarak; Acıbadem’deki yaşlı, engelli, yardıma muhtaç komşularımızın hakkaniyet içerisinde yardımlardan yararlandırılması, yeşil alanların mutlaka korunması, tarihi ahşap yapıların yok olmaktan kurtarılması için ilgili kurumlar nezdinde girişimler, kadın potansiyelinin harekete geçirilerek Acıbadem’in temizliği, gençlerimizin kötü alışkanlıklara karşı uyarılması çalışmaları, deprem hazırlık çalışmalarının planlanması öncelikli hedeflerimizden.

]]>
https://www.kadikoylife.com/sakine-guvenc-daha-temiz-guvenli-ve-huzurlu-bir-acibadem-icin/feed/ 1
Vatan Partisi Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’na üye oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/#respond Wed, 06 Mar 2019 21:59:11 +0000 /?p=50188 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’nın toplantısında çevrecilerle bir araya gelerek; Kadıköy’ün daha yaşanabilir, doğayla barışık bir kent olması için nelerin yapılabileceğiyle ilgili TEMA Vakfı yöneticileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal ise toprağı, ağacı, denizi sevmenin vatanı sevmek kadar önemli olduğunu, çocuktan yaşlıya her yaştaki insanımızda doğa sevgisi bilincinin kazandırılmasını için gönüllüler ile birlikte çalıştıklarını ifade etti, yürüttükleri çalışmaları Osman Erbil’e aktardı.

Erbil, doğayla barışık bir kentleşme için beton ve taşıtın değil, insan ve doğanın ön planda olması gerektiğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu: “Belediyeleri yönettiğimizde, öncelikle TEMA gibi doğa dostu kurumlarımızla birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Belediyenin binalarını TEMA gibi kamu çıkarı için çalışan dernek ve vakıflara tahsis edeceğiz. Kira ödemek zorunda olanları kiradan kurtaracağız. Kadıköy’de kentsel yenilenme dedikleri rant dönüşümünü mutlaka azaltmalıyız. Yeşili korumadan yapılan imara karşı çözüm yaratacağız.

TEMA Vakfı
DENİZDE HAYAT VAR, RANT YOK!

Eğer tarımı teşvik etmezsek, insanlar metropollere akmaya devam eder. Bunu önlemek için merkezi planlama şart. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İlker Yücel’in açıkladığı ‘Mavi İstanbul’ projesiyle, toplu taşımacılıkta deniz yolunun oranını artırmayı dile getiren sadece Vatan Partisi oldu. Denizde hayat var, rant yok! O yüzden karayolu değil, deniz yolu diyoruz. Kadıköy’de de aynı şeyi yapacağız. Eskiden olduğu gibi Kadıköy’ün mahalleleri arasındaki ulaşımı deniz dolmuşları ile sağlayacağız.”

DAHA YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY İÇİN…

“Daha yaşanabilir bir Kadıköy’ü ancak TEMA gibi kurumlarımızla yaratabiliriz” diyen Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA ile ortak projelerde buluşacaklarının sözünü vererek, toplantı sonunda TEMA Vakfı’na üye oldu. Erbil’in rozetini, TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal taktı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/feed/ 0
TEV, Büyükada Maratonu’na hazırlanıyor https://www.kadikoylife.com/tev-buyukada-maratonuna-hazirlaniyor/ https://www.kadikoylife.com/tev-buyukada-maratonuna-hazirlaniyor/#respond Wed, 06 Mar 2019 15:04:41 +0000 /?p=50171 Yeni nesil bağışlarda önemli girişimler başlatan Türk Eğitim Vakfı (TEV), bireysel bağışçılık kulvarında her yıl büyüyerek ilerliyor. TEV, en son 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda her yaş ve meslek grubundan kişinin katıldığı 700’ü aşkın gönüllü koşucusu ile 1 milyon TL’yi aşan rekor bir bağışa imza atmıştı. TEV Anadolu Yakası Şubesi, bu kez 10 Mart Pazar günü gönüllü koşucularla “Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar” projesi için Büyükada Maratonu’na katılmaya hazırlanıyor.

Bu maraton için TEV ile koşacak ilk kurum olan MG International Fragrance Company’nin 20 kişiden oluşan gönüllü koşu takımı, çevrelerinden topladıkları bağışlarla şube bünyesinde açtıkları fonları destekleyecekler. Sizler de Büyükada Maratonu‘nda koşmak ya da yürümek için Türk Eğitim Vakfı Umut Takımı’na katılarak destek olmak veya proje hakkında bilgi almak isterseniz, 0216 361 10 31 no’lu telefondan TEV İstanbul Anadolu Yakası Şubesi’ne ulaşabilirsiniz.

Büyükada Maratonu
]]>
https://www.kadikoylife.com/tev-buyukada-maratonuna-hazirlaniyor/feed/ 0
Osman Erbil kadınlarla birlikte Özgürlük Parkı’ndaydı https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadinlarla-birlikte-ozgurluk-parkindaydi/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadinlarla-birlikte-ozgurluk-parkindaydi/#respond Mon, 04 Mar 2019 22:26:02 +0000 /?p=50135 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Emekçi Kadınlar Günü için Özgürlük Parkı’nda stant açan kadın derneklerini ziyaret etti. Ekibiyle birlikte bütün dernekleri gezen Erbil, kadınların satmak için sergiledikleri el işi çanta, şal, bileklik, örgü vb. ürünleri inceledi.

Hem dernek yöneticileri hem de standa uğrayan vatandaşlarla sohbet eden Osman Erbil, “Mustafa Kemal’in askeri” olarak Kadıköy Belediyesi Başkanlığı’na aday olduğunu vurguladı. 3 Mart 1924’te devrim yasalarının çıkarılmasının yıldönümünü de kutlayan Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, “3 Mart kanunlarıyla Cumhuriyetimizin laik sisteminin temelleri atıldı” dedi. Erbil ayrıca sohbet ettiği herkese 3 Mart’ın önemi adına, üzerinde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin yer aldığı kitap ayraçlarını hediye etti. Vatan Partisi adayına teşekkür eden Kadıköylüler, Osman Erbil’e seçim için başarı dilediler.

Osman Erbil
]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadinlarla-birlikte-ozgurluk-parkindaydi/feed/ 0
Saadet Partisi seçim ziyaretlerini sürdürüyor https://www.kadikoylife.com/saadet-partisi-secim-ziyaretlerini-surduruyor/ https://www.kadikoylife.com/saadet-partisi-secim-ziyaretlerini-surduruyor/#respond Mon, 04 Mar 2019 22:10:17 +0000 /?p=50122 Saadet Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için temaslarına aralık vermeksizin devam ediyor. Kadıköy İlçe Teşkilatı olarak oldukça gayretli bir performans sergileyen Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz ve çalışma arkadaşları, “Kadıköy’de ayak basmadık yer bırakmayacağız” mesajı verdi.

Saadet Partisi
KADIKÖY KAYMAKAMI ZİYARETİ…

Bu kapsamda Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’a da bir ziyaret gerçekleştiren Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz’a; Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adaylarından Fethi Engin ve Ali Alptekin, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali Rıza Erdoğrual ile İlçe Başkan Yardımcıları Mehmet Kahya ve Ebubekir Babalı eşlik ettiler.

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI…

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar ile birlikte Fikirtepe’ye bir ziyaret gerçekleştiren Saadet Partililer, burada kentsel dönüşüm mağdurları ile görüşerek sorunlarını dinledi.

MUHTARLAR İLE KARŞILIKLI İSTİŞARE…

Aynı gün bazı mahallelerin muhtarlarını da ziyaret kapsamına alan Saadet Partililer; Acıbadem, Koşuyolu ve Rasimpaşa Muhtarları ile buluştu. Mahallelerdeki sorunlar hakkında bilgi alan Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz; “Kadıköylüllerin teveccühlerini almamız durumunda tüm sorunları çözmek için gerekli altyapıya sahibiz” açıklamasında bulundu.

“EMEKLİLERİN YANINDA OLACAĞIZ”

Emekliler Derneği’ni de bir ziyaret eden Recep Yılmaz; “Öncelikle çözüm listemizde onlar yer almaktadır. Onların huzurlu bir yaşam sürmeleri için hazırladığımız programı önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Saadet Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için temaslarına aralık vermeksizin devam ediyor.
]]>
https://www.kadikoylife.com/saadet-partisi-secim-ziyaretlerini-surduruyor/feed/ 0
Avrupa Radyoloji Kongresi’nden yenilikler https://www.kadikoylife.com/avrupa-radyoloji-kongresinden-yenilikler/ https://www.kadikoylife.com/avrupa-radyoloji-kongresinden-yenilikler/#respond Sun, 03 Mar 2019 16:43:28 +0000 /?p=50074 Her yıl Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen Avrupa Radyoloji Kongresi’nde yeni gelişmeler masaya yatırıldı, cihazların tanıtımı yapıldı. Tüm dünyadan binlerce radyoloji uzmanı ve tıbbi görüntüleme firmasının katıldığı organizasyonda Türkiye de vardı.

Önde gelen markalarımızdan Kadıköy merkezli Sonomed’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Ayhan Cingi, Avrupa Radyoloji Kongresi’ni hem kendi firması hem de Kadıköy Life Dergisi adına izledi. Aynı zamanda yazarımız da olan Cingi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bu kongreye Sonomed olarak her yıl düzenli bir şekilde katılmaktayız. Deneyimli uzmanlar ve meslektaşlarımızla bir araya gelip, dikkatlice panelleri izlemekteyiz.”

Ayhan Cingi
“KONGREDEN BÜYÜK YARAR SAĞLIYORUZ”

Avrupa Radyoloji Kongresi boyunca uzmanlarla dünyanın farklı bölgelerindeki vakaları da inceleme ve tartışma fırsatı bulduklarını dile getiren Dr. Ayhan Cingi; “Bununla birlikte dünyanın en gelişmiş cihazlarını öncelikle görerek, bu kongreden büyük yarar sağlıyoruz. Ayrıca, burada yeni geliştirilmiş cihazları da inceleme ve öncelikli sipariş verme şansı da elde edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa Radyoloji Kongresi
Her yıl Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen Avrupa Radyoloji Kongresi’nde yeni gelişmeler masaya yatırıldı, cihazların tanıtımı yapıldı. Tüm dünyadan binlerce radyoloji uzmanı ve tıbbi görüntüleme firmasının katıldığı organizasyonda Türkiye de vardı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/avrupa-radyoloji-kongresinden-yenilikler/feed/ 0
Kadıköy’e “çılgın projeler” mi? https://www.kadikoylife.com/kadikoye-cilgin-projeler-mi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoye-cilgin-projeler-mi/#respond Sat, 02 Mar 2019 17:03:44 +0000 /?p=50032 Kadıköy’e çılgın projeler mi geliyor? Tüm Türkiye olarak 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere kilitlenmişken, rastladığımız iki isim bu soruyu sormamıza neden oldu. Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) üyesi olarak Malta’da iki Türk turizmciye verilen anlamlı ödülün kutlaması için bulunduğumuz Büyük Kulüp’te, ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp ve CHP’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı ile karşılaştık.

Kadıköy

İkilinin Kadıköy hakkında olduğunu tahmin ettiğimiz heyecan dolu konuşmalarına “yazmamak” koşuluyla sonradan dahil olduk ve çok şey öğrendik. Daha sonra buluşmaya Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın kuzenlerinden Cenk Odabaşı da dahil oldu. Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’in özellikle ulaşım konusundaki çözüm projelerine, inşaat sektörünün deneyimli ismi olarak Cenk Odabaşı da “Olur” verdi.

Olgun Çiçek, Mehmet Kılıçel, Delal Atamdede, Kadir Toprakkaya, Hüseyin Kurtoğlulları, Ülkü Kurtoğulları, Esra Atamdede, Yonca Atamdede ve Dilara Çiçek…

FIJET TÜRKİYE’DEN KUTLAMA…

Malta’da düzenlenen Akdeniz Turizm Forumu’nda FIJET Türkiye (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede’ye turizme katkılarından dolayı Büyük Akdeniz Ödülü, duayen turizmci Hüseyin Kurtoğulları’na da Yaşam Boyu Onur Ödülü verilmişti. Bu iki değerli ödülü kutlamak için Delal Atamdede tarafından verilen yemekte bir araya gelen ATURJET üyeleri, “Durmak yok yola devam” mesajı verdiler.

Ahmet Vefik Alp
Ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Av. Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoye-cilgin-projeler-mi/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz’da mesai 16 saate çıktı https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/#respond Sat, 02 Mar 2019 16:40:00 +0000 /?p=50022 Ak Parti’nin “şehir plancı, işletmeci” kimlikli Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, şubat sonuna kadar planladığı 12 saatlik çalışma mesaisini 1 Mart itibariyle 16 saate çıkardı. Çok hızlı bir ziyaret trafiği içerisinde bulunan Yavuz’a, asistanları dahil kimse yetişemiyor.

Özgül Özkan Yavuz’un Mart ayının ikinci günündeki ziyaret programı listesinde, Bağdat Caddesi’nin ilk 5 yıldızlı butik oteli BROYT Suites de vardı. Oteli inceleyen Yavuz, BROYT’un Cadde’ye çok yakışacağını ancak çok iyi pazarlanması gerektiğini söyledi.

SÜRYANİ ORTODOKS METROPOLİTİ ZİYARETİ…

Özgül Özkan Yavuz’un Bağdat Caddesi’ndeki BROYT Suites ziyareti sonrasındaki randevusu, Moda Cem Sokak’ta bulunan İstanbul Süryani Ortodoks Metropoliti Yusuf Çetin’e oldu. Burada Kadıköy için geliştirdiği projeler hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Yavuz; “Olmazsa olmazımız Kadıköy’ün kültürel zenginliğini korumak, geliştirmek ve daha ileriye taşımak” mesajı verdi.

HAYAT BOYU ÖĞRENMEYE DEVAM…

Özgül Özkan Yavuz’un bir başka ziyareti, Kozyatağı Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK’e oldu. Burada el emeği göz nuru ile yoğurularak işler çıkaran kursiyerlerle sohbet eden Yavuz; “Kadıköy’ün üreten kadınlarının güzel ürünlerini e-ticaret sitesi kurup, alıcılarla buluşturacağım” vaadinde bulundu.

Özgül Özkan Yavuz
Bağdat Caddesi’nin gelecek ay kapılarını açacak olan ilk beş yıldızlı butik oteli BROYT Suites’i ziyaret eden Özgül Özkan Yavuz, oteli Cadde’ye kazandıran Hüseyin Gündüz ve oğlu Yücel’e işletme ve turizm değerleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu…
]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/feed/ 0
Kalamış İncir’de eğlence doludizgin https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-eglence-doludizgin/ https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-eglence-doludizgin/#respond Fri, 01 Mar 2019 22:47:21 +0000 /?p=50006 Kadıköy’ün önde gelen canlı müzik mekanlarından Kalamış İncir’de eğlence doludizgin sürüyor. Güçlü sesi ve yılların deneyimiyle büyük bir sahne gücüne sahip olan Nuri Şekerciler’in seslendirdiği şarkılar, konuklar tarafından uzun süre alkışlanıyor.

Şarkıların arasında zaman zaman stand-up performansı da sergileyen Şekerciler; “Bu mekanda neredeyse tüm konuklarımızla sanki yıllardır birlikteymişiz gibi bir atmosfer altındayız. Bu da iyi müzik, iyi sahne ve iyi sonuç olarak yansıyor” şeklinde konuştu.

Kalamış İncir
İZMİR’DEN KONUK AĞIRLADI…

Kalamış İncir’in bu başarısında önemli bir paya sahip olan İşletme Müdürü Simla Halıcıgil’in İzmir’den konuğu vardı. İzmir’in önde gelen şirketlerinden Kadoma Orman Ürünleri’nde çalışan, ancak sosyal sorumluluk projelerindeki faaliyetleriyle öne çıkan Müge Canözden; “Biz İzmir’in eğlencesiyle övünüyoruz ama burası da İzmir’i aratmayacak kadar var” yorumunda bulundu.

NİCE YILLAR AYLA ERKOÇAK…

Kalamış İncir, geçtiğimiz akşam Ayla Erkoçak’ın 41. yaş gününe de ev sahipliği yaptı. Dostlarıyla birlikte yeni yaşını İncir’de karşılayan Erkoçak; “Mekanın özel lezzetlerine bir de Nuri Şekerciler’in lezzetli performansı eklenince, harika bir doğum günü oldu benim için” dedi. Ayla Erkoçak’a dostları Yasemin Tüylü, Yeşim Aydın, Özlem Yılmaz, Derya Tüylü, Özlem Arslantürk, Oğuzhan İğrek, Nurgül Çakır, Müzeyyen Kaya ve Gülbeyaz İğrek eşlik etti.

Kadıköy’ün önde gelen canlı müzik mekanlarından Kalamış İncir’de eğlence doludizgin sürüyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-eglence-doludizgin/feed/ 0
Akif Güztoklusu: DSP’nin seçimlere girmesi bir hava yarattı https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/ https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/#respond Fri, 01 Mar 2019 09:30:35 +0000 /?p=49992 DSP’den Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Akif Güztoklusu, Demokratik Sol Parti‘nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde “Ben de varım” demesinin büyük hava yarattığını dile getirdi.

“KADIKÖY’DE DOĞDUM, FİKİRTEPELİYİM”

Kadıköy Belediyesi tarafından yayınlanmakta olan Gazete Kadıköy’de uzun yıllar yerel gazetecilik yapan Güztoklusu, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Gazeteciyim. Kadıköy’de doğdum, Fikirtepeliyim. Kadıköy’ün 21 mahallesini de iyi bilirim” dedi.

Akif Güztoklusu
“ECEVİT’Çİ BİR AİLEDEN GELİYORUZ”

1974 yılı CHP Kadıköy Gençlik Kolu Üyesi, CHP Fikirtepe Mahalle Temsilciliği gibi görevlerde bulunan, Ecevit’çi bir aileden gelen Akif Güztoklusu; “Kadıköy’de AKP’nin karşılığı yok. CHP’de partiye gönül verenler ise hızla yönetimlerden uzaklaştırıldı. DSP’nin seçimlere girmesi, sol kesimde büyük bir hava yarattı. Çift kutuplu arayış birbirinin kopyası, karşılıklı olarak birbirlerinden besleniyorlar. Ne Cumhur İttifakı, ne de Millet İttifakı’nı oluşturan partiler tek başlarına hareket edemiyor. DSP’nin seçimleri alması, ülkemize demokrasiyi getirmesi kadar partilere de demokrasi getirecektir” açıklamasında bulundu.

“BİR OY HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR”

DSP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli’nin üç kuşak Kadıköylü olduğuna da değinen Güztoklusu; “Kadıköy’de odunu koysak kazanırız söyleminde olanlara DSP olarak ‘Dur orada’ diyeceğız. Kadıköylü yurttaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Bir oy kutsaldır. Bir oy özgürlüktür. Bir oy her şeyi değiştirir” mesajı verdi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/feed/ 0
Demokrat Parti Kadıköy’den FİKENTDER’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyden-fikentdere-ziyaret/ https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyden-fikentdere-ziyaret/#respond Wed, 27 Feb 2019 23:11:02 +0000 /?p=49976 Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan, yerel seçimlere sayılı zaman kala çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Öncelikli olarak sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeyi ve projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmayı hedeflediğini belirten İnan, şunları ifade etti:

“Bu doğrultudaki ziyaretlerimden birini, sorunların hayli fazla olduğu Fikirtepe’ye yaptım. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği (FİKENTDER) Başkanı Yasin Bektaş ile bölgenin mevcut durumu ve geleceği üzerine kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunduk. Tabi en çok da Fikirtepe için neler yapabileceğimizi ve projelerimizi anlattık. Verimli bir görüşme oldu.”

Demokrat Parti
“SORUNLARIMIZ ÇOK, KALICI ÇÖZÜMLER BEKLİYORUZ”

Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan’ın ziyaretinden son derece memnun olduğunu dile getiren Yasin Bektaş ise; “Kadıköy’ü önümüzdeki 5 yıl boyunca yönetmeye talip olan adaylarımızla görüş alışverişinde bulunmak son derece faydalı oluyor. Sorunlarımız çok, bir an önce kalıcı çözümler sağlanmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyden-fikentdere-ziyaret/feed/ 0
Mehmet Günyeli ile Moda’da iki saat https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/ https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/#respond Wed, 27 Feb 2019 21:41:32 +0000 /?p=49967 Demokratik Sol Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli, önceki akşam partinin Kadıköy ilçe yöneticileriyle birlikte yaşadığı semt Moda’ya konuk oldu. İlk özel röportajı salı günü piyasaya çıkacak olan Kadıköy Gazetesi’nde yayınlanacak olan Günyeli ve Kadıköy hakkındaki düşüncelerini çok beğenecek, bir o kadar da şaşıracaksınız.

Mehmet Günyeli
OĞUZ SARICAOĞLU YAZIYOR…

İşte, Kadıköy’ün bir başka değeri Oğuz Sarıcaoğlu’nun sosyal medya hesabında kaleme aldığı yazı: “Bugün Mehmet Günyeli ile Moda’da beş çayında birlikte olduk. Mehmet Bey, Moda’nın çocuğu. Annesi Moda İlkokulu’nu bitirmiş, babası Kadıköy’de doğmuş. Ressam Şeref Akdik Sokak’ta aile apartmanları var. Saint-Joseph Fransız Lisesi mezunu, çok donanımlı bir kimlik. Bizim de grup üyemiz. Ara sıra eski Moda ile ilgili paylaşımları oluyor. Meğer bir Moda kitabının da hazırlığı içindeymiş.

İÇİMİZDEN BİRİ…

Uzun lafın kısası; çakma değil, gerçek anlamda ‘içimizden biri’. Sorunlarımıza ilişkin çözümleri beni tatmin etti. Çok akılcı önerileri var. Onların odağında da kuralların ve kaçan ölçülerin yeniden egemen kılınması var. Kadıköy için düşündükleri de çok ilginç. Onlar arasında ilçemizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınması bile var. Mehmet Günyeli çok iyi niyetli, Kadıköy’e yakışan bir kişilik. Etkili mavi gözlerini nereden aldığını sormadım. Sosyal medyada kullanılan dilden şikayetçi. Bir de oyların bölünmesi konusundaki uyarıları haksız buluyor ve ekliyor: ‘Yoksa demokrasi nasıl işleyecek?’ Umarım başarılı olur…”

]]>
https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/feed/ 0
Osman Erbil: CHP-HDP arasındaki ittifak açıktır! https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/#respond Tue, 26 Feb 2019 20:29:57 +0000 /?p=49933 Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Yarışın hız kazandığı bu dönemde CHP-HDP ittifakını eleştiren Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Erkan Yücel Kültür Merkezi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Türkiye’yi bölme emellerinde olan HDP/PKK ve CHP arasındaki ittifak açıktır. HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde üç büyük il başta olmak üzere Türkiye’nin çok sayıda il ve ilçesinde aday çıkarmayarak, CHP-İYİ Parti ittifakını destekliyor. Yani ‘Millet İttifakı’ dedikleri ortaklığın üçüncü partisi HDP’dir” mesajı veren Erbil’in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“HDP, İzmir’de olduğu gibi kendisine kürsülerden açık açık destek veren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i adayı olarak ilan etmiştir. İstanbul ve Ankara için de aday çıkarmayarak, Ekrem İmamoğlu’nu CHP ve İYİ Parti ile birlikte büyükşehir belediye başkan adayı olarak desteklemektedir. HDP, Ankara’da da ülkücü kökenli CHP adayı Mansur Yavaş’ı desteklemektedir. 2015 seçiminde HDP’yi Meclis’e sokan, Adalet Yürüyüşü’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’lileri kol kola yürüten güç ABD; şimdi de CHP, İYİ Parti ve HDP’yi birlikte seçime sokmaktadır. ABD, Türkiye’yi ekonomik krizden faydalanarak dizayn etme hedefinde, kontrolündeki bu üç partiye önemli misyonlar yüklemiştir.

Osman Erbil
HDP DESTEĞİNİN PERDELENMESİ, İTTİFAK PLANININ ÖNEMLİ BİR PARÇASI…

HDP desteğinin İzmir gibi bazı il ve ilçeler haricinde perdelenmesi, inkâr edilmesi, ittifak planının önemli bir parçasıdır. Vatansever seçmenin önemli bir bölümünü ürkütmemek için ‘HDP ile ittifakımız yok’ demeçlerinin, hem CHP hem de İYİ Parti kanadından sıklıkla verilmesi gereklidir. Zaten veriliyor da… Ancak ayrıca HDP tarafına da düşen önemli bir görev var. Geçtiğimiz gün olduğu gibi Selahattin Demirtaş’tan ittifakı inkâr eden ve hatta CHP ve İYİ Parti’yi eleştiren beyanatlar alınıyor. Çünkü, ‘HDP yönetiminin CHP ve İYİ Parti merkezleriyle anlaşma yapmadığı ve seçmenlerini serbest bıraktığı’ yalanı inandırıcı olmalıdır. İnandırıcı olmalı ki, daha önceki belediye seçimlerinde her yerde aday çıkaran HDP’nin bu kez neden aday çıkarmadığının yanıtı bulunmasın. Aday çıkarmama yoluyla CHP ve İYİ Parti adaylarını desteklediği anlaşılmasın.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

Ne yaparlarsa yapsınlar, cümbür cemaat hangi senaryoyu oynarlarsa oynasınlar, güneş balçıkla sıvanmaz! İşte, Feriköy’de bir düğünde ortaya çıkan rezil manzara, bu üçlü ittifakın işlerinin kolay olmadığını kanıtladı. CHP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’le birlikte sahneye çıkan HDP İlçe Başkanı Mutlu Öztürk, CHP’li adaya oy isterken Türkiye’nin güneydoğusundan Kürdistan diye bahsetti. Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafının önünde açıkça bölücü ifadeler kullanan Öztürk; “Muammer Bey, Şişli demokrasi cephesinin adayıdır. Halkların Demokrasi Partisi’nin bu konudaki tavrı çok net. Kürdistan’da kayyumun el koyduğu belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız’ dedi. Bu ifadelere HDP’li Öztürk’ün yanı başında duran CHP Şişli adayının en küçük bir itirazı olmadı. İtirazı olmadığı gibi, konuşmasında da Mutlu Öztürk’ü onayladı ve şu ifadeleri kullandı: ‘Şişli’de de gerek HDP’li dostlarımız gerekse de bizimle birlikte yol yürüyen siyasi aktörlerle zaferin işaretini beraber vereceğiz.’

HDP’NİN DEMOKRATİK ÖZERKLİK PLANINA SESİNİZ ÇIKMAYACAK MI?

Biri, Kandil’den aldığı talimatla siyaset yapan bir HDP’li ilçe başkanı… PKK’nın siyasi hedefi olan Türkiye’yi parçalayıp Kürdistan kurma amacını pervasızca zikrediyor, CHP’yle yaptıkları seçim ortaklığından övgüyle bahsediyor. Diğeri, Şişli Belediyesi’ni yönetmeye aday ve Kürdistan’a itiraz etmeyen bir CHP’li siyasetçi… Başta CHP’lilere ve İYİ Parti’lilere soruyoruz: Ülkemizde Kürdistan diye bir yer var mı? Türkiye tarafı neresi? Türkiye ikiye mi bölündü? HDP’nin demokratik özerklik planına sesiniz çıkmayacak mı? Yapılanlar, CHP-İYİ Parti-HDP ittifakında nasıl bir görev paylaşımı yaptıklarının dışa vurumudur. Görev paylaşımında CHP ve İYİ Parti’ye düşen, Türkiye’nin batısındaki merkezleri almak… PKK’nın siyasal kolu HDP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki illeri sözüm ona ele geçirecek. Feriköy’de ayyuka çıkan bu kirli ittifak, Türkiye’ye bir uyarı mesajıdır. Bütün vatanseverlere erken bir uyarıdır aslında. Demek ki HDP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP-İYİ Parti adaylarına oy vermeyi hesaplaması, aslında güneydoğuda yeniden yerel otorite kurma amaçları için! Akılları fikirleri yerel yönetimlerde özerklik ilanında.

VATAN PARTİSİ OLARAK BU TUZAĞI TÜRK MİLLETİNE GÖSTERİYORUZ…

Bakın HDP, Şişli’de olduğu gibi Kadıköy’de de CHP’nin yüksek oy aldığı yerlerde aday çıkarmıyor ve CHP’yi destekliyor. Şişli’de Kürdistan sözüne itiraz etmeyen bir aday var. HDP, CHP’li adaydan daha iyisini mi bulacak? Kadıköy’de de CHP’nin adayı Şerdil Dara Odabaşı, HDP çizgisinde. PKK’lıların 2013’te Lice’deki kışkırtmasını destekleyen bir aday, ondan da daha iyisi olmaz tabii… Vatan Partisi olarak bu tuzağı Türk milletine gösteriyoruz. CHP-İYİ Parti-HDP ortaklığına giden her oy, HDP’nin meşruiyet kazanması ve güneydoğuda özerkliğe taş döşemeye yardım etmek demektir. HDP asla Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi değildir, çok açık bir şekilde PKK’nın siyasi koludur. Vatan Partisi, kimsenin ifade edemediği bu gerçeği cesaretle dile getirmektedir. Yalnızca dile getirmemiş, partimiz kanıtlarıyla birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’nin kapatılması için başvurmuştur. HDP ittifak yapılacak bir meşru bir güç değil, kapatılması ülke güvenliği için zorunlu olan bir partidir. Bunu tespit eden yalnızca Vatan Partisi değildir. Yargıtay da PKK-KCK yargılamasında HDP’li belediye başkanları için verdiği gerekçeli kararda aynı saptamayı yapmıştır. Yani Yüksek Yargı da HDP’nin PKK’nin hizmetinde olduğunu tespit ediyor.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/feed/ 0
Recep Yılmaz: Dürüstlük ana hedefimiz olacak https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/ https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/#respond Sun, 24 Feb 2019 13:25:12 +0000 /?p=49865 Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Recep Yılmaz, hedeflerini ve projelerini açıklayan bir toplantı düzenledi. Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Salonu’nda 22 Şubat Cuma akşamı gerçekleşen buluşmaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar da katıldı.

Kadıköy’ün önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamlarından oluşan bir grubun da davetliler arasında yer aldığı programda bir konuşma yapan Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Recep Yılmaz; “Kadıköy’ün yönetimine talibiz. Bu yolda önce dürüstlük diyoruz” dedi. Dürüstlük ve iyi niyetin her şeyden önce geldiğini dile getiren Yılmaz; “Dürüstlüğün olmadığı hiçbir işin sonu hayırlı değildir. Bu nedenle dürüstlüğü ana hedefimiz, hatta olmazsa olmazımız olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Recep Yılmaz
“HER ANLAMDA ENERJİYE YÖNELECEĞİZ”

Kadıköy’de belediye yönetimine gelmeleri durumunda içinde bulunduğumuz çağın enerji çağı olduğundan yola çıkarak her anlamda enerjiye yöneleceklerini de sözlerine ekleyen Recep Yılmaz; “Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm Kadıköylülerin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşam sürmelerini sağlamak için projeler hazırladık. Bunların başında yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek geliyor. Böylece Kadıköy daha temiz, daha ekonomik ve daha güvenli olacak” ifadelerini kullandı.

RecSaadet Partisi Recep Yılmazep Yılmaz
“GÜVENLİ BİR KADIKÖY YARATACAĞIZ”

İnsan yaşamında güvenliğin en başta gelen unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz; “Maalesef Kadıköy’ün bazı cadde ve sokaklarında yıllardan beri güvenlik sorunu yaşanmaktadır. Bu bölgeler çok net bilindiği halde bir türlü önlem alınamamıştır. Bizim yapacağımız öncelikli işlerden biride ilgili birimlerle yapacağımız ortak çalışmalar ile Kadıköy’ün her metrekaresinin tertemiz, güvenli ve huzurlu bir Kadıköy olması yolunda olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/feed/ 0
Ünlü mimar Ahmet Erkurtoğlu’nu Beykoz’a kaptırdık https://www.kadikoylife.com/unlu-mimar-ahmet-erkurtoglunu-beykoza-kaptirdik/ https://www.kadikoylife.com/unlu-mimar-ahmet-erkurtoglunu-beykoza-kaptirdik/#respond Fri, 22 Feb 2019 11:30:58 +0000 /?p=49818 Kadıköy’de yaşayan ve Kadıköy’ü seven gerçek Kadıköylülerin yıllardır “Kadıköy için mutlaka mimar bir belediye başkanı gerekli” şeklinde taleplerde bulunmalarına rağmen, bu istek bir türlü karşılanamadı. Kadıköy Belediye Meclisi üyelikleri için de müthiş bir karmaşanın yaşandığı CHP’de, 193 aday adayı arasında mimar olmaması da dikkatleri çekti.

Kadıköy’de 1000’den fazla projeye imza atan AE Mimarlık’ın kurucusu Ahmet Erkurtoğlu‘nun ise, CHP dışındaki tüm partilerin ideal belediye başkan adayı listesinde olmasına rağmen CHP dışında hiçbir partiye sıcak bakmayacağını açıklaması Kadıköy için umut olmuştu. Ancak açıklanan listelerde, Erkurtoğlu’nun CHP Beykoz’dan 1. sıra meclis üyesi adayı olduğu görüldü.

Ahmet Erkurtoğlu
KADIKÖY İÇİN KAYIP, BEYKOZ İÇİN KAZANÇ…

Son yıllarda kentsel dönüşümün gündemdeki yeri, Ahmet Erkurtoğlu’nun da bu konuda hayli deneyimli isimler arasında yer alması nedeniyle Kadıköy için kayıp, ancak Beykoz için önemli bir kazanım olacağı fikrinde olan dostları, “Seçilmesi durumunda hep birlikte göreceğiz” yorumunda bulundu. Kadıköy Life Ailesi’nin de bir üyesi olan Ahmet Erkurtoğlu’nu kararından dolayı kutluyor, hayırlı olması dileklerimizi paylaşıyoruz…

]]>
https://www.kadikoylife.com/unlu-mimar-ahmet-erkurtoglunu-beykoza-kaptirdik/feed/ 0
Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Meclisi üye adayları belli oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/#respond Fri, 22 Feb 2019 09:42:30 +0000 /?p=49905 Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Meclisi üye adayları belli oldu. Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı, aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti.

İşte, Vatan Partisi Kadıköy’ün aralarında mühendis, avukat, mimar, eczacı, öğretmen ve hemşirelerin olduğu, 4’ü kontenjan toplam 37 kişilik aday listesi:

Vatan Partisi Kadıköy
]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/feed/ 0
SKAL Marmara, Elite World Asia’da buluştu https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/ https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/#respond Thu, 21 Feb 2019 21:21:06 +0000 /?p=49799 SKAL International Marmara Kulübü, şubat ayı buluşmasını Anadolu Yakası’nın en yeni oteli Elite World Asia’da gerçekleştirdi. Geceye katılanlar arasında SKAL Dünya Şeref Üyesi Somer Özkök ve Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik Alsaç da vardı.

Elite World Hotel Asia Genel Müdürü Ahmet Korkut’un ev sahipliğinde düzenlenen buluşmada, 15-17 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu hakkında bilgi paylaşamında bulunan USDF Genel Sekreteri Orhon Atameriç, “Bu toplantıya tüm üyelerin katılmalarını arzu ediyorum” dedi.

Elite World
SEVGİLİLER GÜNÜ VE ERKAN ERDEM SÜRPRİZİ…

Etkinlik kapsamında 14 Şubat Sevgiler Günü de bir hafta gecikmeyle kutlandı. Merih Kırlı’nın hazırlattığı kalp şeklindeki çikolatalar ve sahneye yerleştirilen güllerden işlenmiş kocaman bir kalp panosu, geceyi renklendiren unsurlar arasındaydı. Ancak gecenin en önemli sürprizi, SKAL Marmara’nın kurucu üyelerinden Erkan Erdem’in sergilediği müthiş performans oldu. Elinde gitarı ile seslendirdiği şarkılar, üyeleri 1970’li ve 80’li yıllara götürdü. Erdem’in sergilediği stand-up performansı da ayrıca görülmeye değerdi.

SKAL International Marmara Kulübü’nün şubat ayı toplantısına ev sahipliği yapan Elite World Hotel Asia Genel Müdürü Ahmet Korkut’a, Başkan Mert Okan tarafından kuübün bayrağı hediye edildi…
Gecenin sonuında Elite World Hotel Asia’nın mutfak ve servis personeline teşekkür edildi…
Erkan Erdem performansı öncesi aralarında Emin Güde’nin de yer aldığı ve Galatasaraylı olmaları ile dikkat çeken bazı üyeler, Fenerbahçe’nin Zenit ile oynadığı maçı cep telefonlarından takip etti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/feed/ 0
Moda Gönüllüleri usta sanatçı Göksel Arsoy’u konuk etti https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/ https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/#respond Wed, 20 Feb 2019 21:54:46 +0000 /?p=49765 Moda Gönüllüleri, Sevgililer Günü’nde Moda Gönüllü Evi’nde sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u ağırladı. Söyleşi havasında geçen etkinlikte Arsoy, geçmişte yaşadığı eğlenceli anılarını ve zorlu süreçlerini anlattı.

Etkinliği organize eden Moda Gönüllüleri Başkanı Estella Eskenazi, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Değerli sanatçımız Göksel Arsoy’a bizleri kırmayarak konuğumuz olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Bizlerle anılarını paylaşan, ‘Altın Çocuk’ adlı kitabını imzalayan Arsoy’un 14 Şubat’ta Modalılarla buluşması çok hoş bir etkinlik oldu. Tarihin 14 Şubat olması da tesadüfen gelişen bir durum oldu” dedi.

Göksel Arsoy
GÖKSEL ARSOY: BİR ŞİRKET KURDUM VE PARAMI SİNEMAYA YATIRDIM…

Usta sanatçı Göksel Arsoy ise şunları söyledi: “Benim bütün hayatım sporla geçti. Küçüklüğümden beri basketbol hariç bütün sporları yaptım. Haydarpaşa Lisesi’nde okurken burada Modaspor’un diğer kolu olan Yeldeğirmeni Gençlik Spor’da voleybol oynuyordum. Ardı ardına film çekip para da kazanınca, diğerleri gibi parayı alıp gitmedim. Bir şirket kurdum ve paramı tekrar sinemaya yatırdım. 12 tane film yaptım. Hepsi de çok değişik ve sinemaya hizmet eden hikâyelerdi.”

Moda Gönüllüleri, Sevgililer Günü’nde Moda Gönüllü Evi’nde sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u ağırladı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/feed/ 0
CHP Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları belli oldu https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-adaylari-belli-oldu/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-adaylari-belli-oldu/#respond Tue, 19 Feb 2019 21:05:27 +0000 /?p=49680 Toplamda 193 aday adayının yer aldığı ve büyük merakla beklenen CHP Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları açıklandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde CHP, Kadıköy’de Şerdil Dara Odabaşı’nı belediye başkan adayı olarak gösterdi. Odabaşı ile birlikte Kadıköy’de yarışacak CHP Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları da belli oldu.

KONTENJAN ADAYLARI…

Listede ilk dört sıra kontenjan adayı olarak ayrıldı. Bu isimlerden Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayfer Yazgan Kubal ilk sırada yer alırken, Trabzonspor yönetiminden bankacı Altan Şentürk ikinci sırada, Fenerbahçe İletişim Koordinatörü Can Gebetaş ise üçüncü sırada yer aldı. Dördüncü sıra ise açıklanmadı. İşte, CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın İlçe Seçim Kurulu’na verdiği liste:

 1. Fahrettin Kayhan
 2. Hatice Ülkü Özer
 3. Mesut Kösedağı
 4. Hasan Gökpınar
 5. Nevzat Gül
 6. Ediz Zeyrek
 7. Soydan Alkan
 8. Cahide Eşrefoğlu
 9. Nurhan Zabcı
 10. Arif Kızılyalın
 11. Sait Yılmaz
 12. Barış Antik
 13. Burcu Kara
 14. Yener Kazak
 15. Namık Kemal Ceylan
 16. Nesrin Tibet
 17. Mustafa Günalp
 18. Ayşegül Deprem
 19. Sami Can Okakın
 20. Zeki İbişhükçü
 21. İrfan Gümrah
 22. İpek Demirtaş
 23. Ayhan Çakas
 24. Ebru Kumru
 25. Berrak Sular Emiroğlu
 26. Turanay Gelirli
 27. Süleyman Şahin
 28. Nuray Aşçı
 29. Fahri Tekeşin
 30. Gülsüm Aksiray
 31. Hüseyin Göze
 32. Muharrem Söker
 33. Günay Önalan
Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek’in ağabeyi olan Mali Müşavir Ediz Zeyrek de Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği için 6. sıradan aday gösterildi…
Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği’nde beşinci döneme girerken arka arkaya ilk 5 sıra içinde yer alan Hasan Gökpınar, seçilmesi durumunda bir rekora da imza atmış olacak…
Fenerbahçe Kongre Üyesi ve Karadeniz İşadamları Derneği Geçmiş Dönem Başkanı Sait Yılmaz, Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği için CHP listesinde 11. sırada yer aldı…
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi
CHP kadrolarının en deneyimli isimleri arasında yer alan ve geçtiğimiz yıllarda İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı da olan ünlü eğitimci Yener Kazak da Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları arasında yer aldı. Hâlihazırda Meclis Üyesi olan Kazak’ın sırası 14…
]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-adaylari-belli-oldu/feed/ 0
Demokrat Parti, Kadıköy’de Ali İnan ile seçime gidiyor https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/ https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/#respond Mon, 18 Feb 2019 13:18:47 +0000 /?p=49632 Demokrat Parti, yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanlığı için Ali İnan’ı aday gösterdi. Kadıköy’de uzun yıllardır mali müşavirlik yapan İnan, Demokrat Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

Kadıköy’de mahalleler arası eşitliğin sağlanacağını, tek bir mahalleye değil bütün ilçeye hitap edeceğini söyleyen Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan; “Ekonomi ve kültürel alanlar başta olmak üzere her anlamda güzel bir ilçe hayal ediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de azimli ve kararlıyız” dedi. İnan, konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

Ali İnan
BÜTÜN CANLILARIN BELEDİYESİ…

“Kentsel dönüşüm ile ilgili öncelikli hedefimiz, bu durumu çözüme kavuşturmak. Şu anda kangren haline geren sorunu masaya yatırmamız lazım. Bunun haricinde biz sadece insanların değil, hayvanların da bütün canlıların da belediyesi olacağız. Onların yaşam alanlarını daha kolay hale getirecek, sokak hayvanlarını koruyacağız. İnsanların sokak hayvanlarına bağış yapabilmeleri için ufak alanlar oluşturacağız. Her mahalleye kadın sığınma evleri oluşturmak istiyoruz.

TEKNOLOJİK VE MEKANİK GELİŞMİŞLİK…

Ayrıca, belediyemize ait kadınların evlerinde yapmış olduğu el emeği ürünlerini paraya dönüştürecek bir pazar oluşturacağız. Bunun haricinde gençler ve çocuklar bizler için çok önemli. Özellikle gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan korunmaları için zaman geçirecekleri mekânlar oluşturmak istiyoruz. Bu alanlarda hem teknolojik hem de mekanik anlamda gelişmişlik sağlanacak.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/feed/ 0
Osman Erbil apartman görevlileriyle buluştu https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/#respond Mon, 18 Feb 2019 11:18:06 +0000 /?p=49610 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, apartman görevlileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan’ın da katıldığı buluşmada Erbil, görevlilerin sorunlarını kendilerinden dinledi.

Apartman görevlileri sigortalarının yapılmadığını, çalışma saatlerinin belirsiz olduğunu, apartman işleri dışında bazı özel işlerin dayatıldığını, horlanmaya maruz kaldıklarını, sendikaya üye olmada baskı hissettiklerini belirtterek, yaşadıkları olayları aktardı. Sorunları dinleyen Osman Erbil, apartman yönetimi ve apartman görevlileri arasındaki iş ilişkisinin hukuki sözleşmelere bağlı olmasının önemine dikkat çekerek; “Eğer yasal haklarımızı bilir ve sendika hakkımızı kullanırsak, karşılıklı olarak iş sınırları net bir şekilde çizilir. Apartman yönetimlerinin hatalı uygulamalarından kaynaklanan istismarı da önlemiş oluruz. Belediye başkanı olduğumuzda sizlerin yaşamış olduğu problemleri dinlemeye ve çözüm bulmaya açık olacağız. Öncelikle de barınma hakkınızın insani koşullarda kullanılmasını özellikle sağlayacağız” dedi.

Osman Erbil
“SENDİKALI OLMA BİLİNCİ YÜKSELİYOR”

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan da gelecek ve iş güvencesi kaygısının apartman görevlilerinde yoğun bir şekilde yaşandığını kaydederek; “Apartman görevlilerimizin haklarını bilmesi ve çalışma koşullarının iyileşmesi için sendika çok önemli. Sendikalı olma bilinci yükseliyor. Vatan Partisi‘nin mücadelemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, daha öncesinde Kayhan’ı da ziyaret ederek, apartman görevlilerinin yaşadığı sıkıntılar hakkında görüşmüştü.

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/feed/ 0
Osman Erbil, Kadıköy’ün sorunlarını dinlemeye devam ediyor https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/#respond Mon, 18 Feb 2019 09:32:34 +0000 /?p=49731 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy’ün sorunlarına ilişkin çözümleri yerinde değerlendirmek için mahalle muhtarlarıyla görüşmelerine devam ediyor. Erbil’in bu seferki ziyareti Koşuyolu Mahalle Muhtarlığı’na oldu. Koşuyolu Muhtarı Taşkın Tuna ile görüşen Osman Erbil, mahallenin sorunlarını dinledi.

Koşuyolu Kavşağı’nın uzun süredir çözüme kavuşturulmadığını, bu yüzden trafikte yaşanan sıkışıklığın sürdüğünü belirten Taşkın Tuna, ayrıca Avrasya Tüneli’nin açılmasından sonra yol düzenlemesinin yapılmaması nedeniyle, mahalleden E5 karayolu Tuzla yönü çıkışında ulaşımın zorlaştığını aktardı. Tuna’nın önerilerini dinleyen Erbil; “Seçildiğimizde sorunları izleyen bir belediyecilik yapmayacağız. Büyükşehir ise büyükşehir, karayolları ise karayolları… Muhataplarımızla konuyu bizzat görüşüp, halkın taleplerini karşılamak için muhtarlarımızla, halkımızla birlikte çözene kadar çalışma yürüteceğiz” dedi. Görüşmenin sonunda Tuna, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’e başarılar diledi.

Osman Erbil
]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/feed/ 0
Gazanfer Özcan, Kadıköy’de anılacak https://www.kadikoylife.com/gazanfer-ozcan-kadikoyde-anilacak/ https://www.kadikoylife.com/gazanfer-ozcan-kadikoyde-anilacak/#respond Tue, 12 Feb 2019 19:09:00 +0000 /?p=49578 Yıllarını tiyatroya adamış usta sanatçı Gazanfer Özcan, aramızdan ayrılışının onuncu yılında Kadıköy’de anılacak. Özcan, 17 Şubat Pazar günü saat 20:00’de Kozyatağı Kültür Merkezi’ndeki Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan sahnesinde “Matruşka” oyunuyla anılacak.

İBB Şehir Tiyatroları tarafından sahneye konulan oyunun yönetmeni Bora Seçkin, yazarı Tuncer Cücenoğlu, oyuncuları ise Cem Karakaya ve Derya Yıldırım. Bir kadın-erkek ilişkisinden yola çıkarak, varoluştan bugüne değişmeyen rutine, iki insanın birbirini tanıma, anlama, bir arada yaşama mücadelesine yeniden ve farklı bir yorumla yaklaşan Matruşka’da ilişkilerde ideali arama uğraşısı mercek altına alınıyor.

Kadıköy Belediyesi, ustanın ölümünün ardından Kozyatağı Kültür Merkezi içindeki sahneye Gazanfer Özcan ve tiyatro sanatçısı eşi Gönül Ülkü’nün ismini vermişti.

Gazanfer Özcan
]]>
https://www.kadikoylife.com/gazanfer-ozcan-kadikoyde-anilacak/feed/ 0
Eğitim çınarı Cevher Karakayalı vefat etti https://www.kadikoylife.com/egitim-cinari-cevher-karakayali-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/egitim-cinari-cevher-karakayali-vefat-etti/#respond Mon, 11 Feb 2019 21:28:22 +0000 /?p=49544 Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yapan ve çok kısa bir süre önce emekliliğe ayrılan Cevher Karakayalı, 10 Şubat Pazar günü vefat etti. Karakayalı’nın cenazesi, Bağlarbaşı İlahiyat Fakültesi Camii’nde 11 Şubat Pazartesi günü öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Kabristanı’nda defnedildi.

Cevher Karakayalı’nın cenaze törenine başta Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan olmak üzere; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Akkaş ve diğer ilçelerimizin Milli Eğitim Müdürleri ile eğitim camiasının her kademesinden öğretmen, müdür yardımcısı ve müdürler, son görevlerini yapmak için katılım gösterdiler. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İBB Meclis Üyesi ve Yeşilay Kadıköy Şube Başkanı Ömer Şahan, Foto Yurt ve birçok kurum da çelenk göndererek, ailenin ve eğitim camiasının acısını paylaştılar.

Kadıköy Life Ailesi olarak eğitim camiasının değerli ismi Cevher Karakayalı’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz…

Cevher Karakayalı
]]>
https://www.kadikoylife.com/egitim-cinari-cevher-karakayali-vefat-etti/feed/ 0
LUVOCO Corner, Tasarım Parkı’nda! https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/#respond Sun, 10 Feb 2019 18:02:27 +0000 /?p=49492 Dünyanın en büyük organik Ganoderma ve kahve üreticisi Gano Excel tarafından üretilen LUVOCO, yeni şubesini Yoğurtçu Parkı’nın karşısında 2010’dan bu yana tasarım ve kültür-sanat etkinlikleriyle faal olan Tasarım Parkı bünyesinde açtı. LUVOCO’nun en gurme kahve severleri bile memnun edebilecek mükemmellikte bir kahve keyfi sunduğunu söyleyen Tuğba Görenli Başar ve Hakan Yolagelen; “Kahvelerimiz çok özeldir. İçtiğinizde kahvelerden sağlık bulduğunuz bir noktadadır. İçimleri son derece keyifli, son derece lezzetli ve tadımları harika olan kahvelerimizle Türk kahve severleri bir araya getirmek amacındayız” mesajı verdi.

Başar ve Yolagelen, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “Malezya’dan Gano Excel firmasının bir projesi bu. Coffee corner ve kiosklar ile başlayıp, daha sonra kafelere dönüşecek bir çalışmadır. Bizim için önemli olan, çok özel ve sağlıklı kahvelerimizin sunumudur. Dileyenler bayilik haklarını alarak, kendi yerlerini kendileri açabilirler.

Luvoco
TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA YAYILACAK ÖZEL BİR PROJE…

Daha yeni başladığımız bu projede 50 yere şube açtık, 51. yerimiz de bitmek üzere. Yoğurtçu Parkı’nın karşısında bugün açılışını yaptığımız Tasarım Parkı LUVOCO Corner da projemizin bir örneği. Eşsiz lezzetteki kahvelerimizi herkese sunuyoruz. Yola çıkış sebebimiz ise kahve tüketiminde insanları sağlıklı kahvelerle buluşturarak, bir kahveyi içerken midelerinin rahatlaması, lezzetin hoşluğu, sizi taşıyacağı yerler ve bunları tadarak içmeleri. LUVOCO, çok özel bir proje ve devamlı gelecek. İlk başta Türkiye’de açılmış olmakla birlikte buradan dünyaya yayılacak bir proje.”

Tasarım Parkı, artan etkinlikler ve gelen yoğun talep üzerine cafe alanını daha profesyonel bir hale getirerek, LUVOCO Corner ile bir yeniliğe imza attı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/feed/ 0
İyi Parti’nin Kadıköy adayı kim olacak? https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/ https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/#respond Sun, 10 Feb 2019 15:24:30 +0000 /?p=49475 “Türkiye İYİ olacak” sloganı ile Meral Akşener önderliğinde Türk siyasi hayatına katılan İyi Parti’nin bir türlü belirlenemeyen Kadıköy Belediye Başkan Adayı’nın 12 Şubat Salı günü netleşmesi bekleniyor.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak kapsamında aday çıkarıp çıkarmama konusunda çalışmalar yaptıkları bilinen İyi Parti’de alınan son karar, aday çıkarma yönünde olmuştu. Bu nedenle gecikme olduğunu dile getiren parti yönetimine yakın isimler, son olarak iki adayın belirlendiğini, hangisinin İyi Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı olacağına ise 12 Şubat Salı günü karar verip, akabinde hemen açıklanacağı bilgisini paylaştılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/feed/ 0
Binali Yıldırım’ın Kadıköy sevgisi https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/ https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/#respond Sun, 10 Feb 2019 11:47:36 +0000 /?p=49443 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği TBMM Başkanı Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta geldiği Kadıköy’ü tekrar ziyaret etti.

“VAPURDA ÇAY SİMİT SOHBET” PROGRAMINA KATILDI…

Kadıköy ziyareti öncesinde yapımcılığını ve sunuculuğunu Ömer Öztürk’ün üstlendiği “Vapurda Çay Simit Sohbet” programının konuğu olan Binali Yıldırım’ın içinde bulunduğu vapur Kadıköy’e yanaştığında, vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

KADIKÖY ADAYI ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ KARŞILADI…

Beşiktaş-Adalar İskelesi’nden Kadıköy’e ayak basan Yıldırım’ı, iskelede seçilmesi durumunda birlikte çalışacağı ve Kadıköy’e sürpriz hizmetler planlayan partisinin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz karşıladı. Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan ve Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın’ın da katıldığı karşılama sonrasında dolmuşçularla bir süre sohbet eden Binali Yıldırım, daha sonra Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda esnaf ziyaretinde bulundu.

Binali Yıldırım
“TUTKU YALÇIN TUTKUMUZ OLDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her programını takip eden Tutku Yalçın, bu defa Binalı Yıldırım’ı karşılamak için Kadıköy’deydi. Onunla bir süre sohbet eden Yıldırım; “Tutku artık bizim tutkumuz oldu. Sonuna kadar onunlayız” dedi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/feed/ 0
By Mezedaki’nin Cantina’sına uğradınız mı? https://www.kadikoylife.com/by-mezedaki-cantina-ugradiniz-mi/ https://www.kadikoylife.com/by-mezedaki-cantina-ugradiniz-mi/#comments Sat, 09 Feb 2019 10:27:38 +0000 /?p=49420 2019 yılı ile birlikte Kadıköy’ün gastronomi kültürüne katılan Cantina by Mezedaki’ye yolunuz düşmediyse, mutlaka düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Bahariye Caddesi’ni Kadıköy İskelesi’ne doğru kesen sokaklardan biri olan Nail Bey Sokak üzerindeki bu mekân, tek kelime ile harikalar yaratıyor.

200 YILLIK KÜLTÜRÜN LEZZETLERİ…

Mekânda başta İstanbul Rum mutfağı olmak üzere, pek çok kültürün lezzetlerini bugün ile buluşturan Mery Simyonidis; “Kaybolmaya yüz tutmuş 200 yıllık bir kültürün lezzetlerini yaşatmak, yeni kuşaklarla buluşturabilmek benim için büyük mutluluk kaynağı” diyor.

DOSTLARI YALNIZ BIRAKMIYOR…

Ulusal ve uluslararası gastronomi kültürüne belgesel niteliği de taşıyan kitaplar kazandıran Simyonidis’i, dostları da yalnız bırakmıyor. İstanbul dışından bile Cantina by Mezedaki’ye gelen konuklar, hem onunla sohbet edebilme hem de özel lezzetlerini test edebilme fırsatı elde ediyor. Merak edenler için Meri Çevik Simyonidis’in kitaplarından bazılarının isimleri şöyle: “Tadı Damağımda Kaldı”, “İstanbul Kokulu Mutfaklar”, “İstanbulum Tadım-Tuzum (Bir Varmış Bir Yokmuş)”.

Mezedaki
HEM DOSTLUK HEM LEZZET, DAHA NE OLSUN

Cantina by Mezedaki’nin konukları arasında objektiflerimize takılan Simyonidis’in dostları Hayriye Tuncer, Silva Pesen, Anna Maria Poridis, Hülya Çalışır, Hande Korkmaz ve Türkan Eker; “Hem dostluk hem lezzet, daha ne olsun” der gibiydiler.

Mezedaki’nin konukları arasında yer alan bir başka ikili ise, Göztepeli İpek Tuna Bilgeman ve Niko Yovannidis idi. Meri Çevik Simyonidis’e böylesine güzel bir mekân kazandırdığı için teşekkürlerini ileten ikili, “Bundan böyle buraya sık sık geleceğiz” dediler…
Cantina by Mezedaki için Tarabya’dan gelen Anastasia Aslanoğlu; “Sadece buraya sık sık uğrama imkânım olsun diye, gitar derslerimi Kadıköy Halk Eğtim Merkezi’ne aldım. Böylece ders sonrası uğradığım Cantina’da hem değerli dostumuz Simyonidis ile sohbet edebilme imkanı buluyor, hem de hiçbir yerde bulamadığım lezzette kahve içebiliyorum” yorumunda bulundu…
]]>
https://www.kadikoylife.com/by-mezedaki-cantina-ugradiniz-mi/feed/ 1
Dinç Çoban, Odabaşı’nın basın danışmanı oldu https://www.kadikoylife.com/dinc-coban-odabasinin-basin-danismani-oldu/ https://www.kadikoylife.com/dinc-coban-odabasinin-basin-danismani-oldu/#respond Fri, 08 Feb 2019 22:13:19 +0000 /?p=49410 Gürsel Tekin, Kadir Gökmen Öğüt gibi CHP’nin önde gelen isimlerinin basın danışmanlığını yapan deneyimli gazeteci Dinç Çoban, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı’nın basın danışmanı oldu.

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarında çalışan ve partinin vizyonu hakkında büyük bilgi birikimi olan Dinç Çoban’ın bu görevi üstlenmiş olmasının son derece yerinde bir karar olduğunu paylaşan bazı CHP’liler; “Arkadaşımız CHP’ye gönül vermiş, hayli donanımlı bir gazetecidir. Kadıköy’ü de çok iyi bilen bir kimlik olması, belediye başkan adayımız Şerdil Dara Odabaşı’nın tanıtımında etkili olacaktır” yorumunda bulundu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/dinc-coban-odabasinin-basin-danismani-oldu/feed/ 0
Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’den mahalle muhtarlarına ziyaret https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/#respond Fri, 08 Feb 2019 21:34:30 +0000 /?p=49398 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy mahallelerinin durumunu konuşmak için muhtarlara gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor. Osman Erbil, heyetiyle birlikte Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman ve Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Ali Ekşi ile görüştü.

Caferağa Muhtarlığı’na yapılan ziyarette Ayman; mahallede uyuşturucu satışı, gürültü kirliliği, açık hava meyhanesine dönüşme, kriminal suçların artması, güvenlik sorunu gibi problemlerin ciddi boyutlarda olduğunu söyledi. Uzun süredir sorunlara çözüm bulmak için yoğun çaba harcayan Muhtar Ayman, Kadıköy Kaymakamlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikleri şikayetlerin sonuçsuz kaldığını kaydetti.

Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman
“BELEDİYE-HALK BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, sorunları dinledikten sonra partisinin çözümlerini paylaşarak, Kadıköy Belediyesi’nin imkânlarını mahalle sorunlarını çözmeye odaklamasının, halkı seferber etmesinin önemli olduğunu belirtti. Erbil; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili çözümsüz kalan meselelerde, belediye-halk birliğini sağlamak çok önemli. Kamuoyu oluşturmada belediyeye büyük bir görev düşüyor. Güvenlik de dahil tüm sıkıntıları bu şekilde aşarız” diye konuştu.

Osman Erbil
“HASANPAŞA’DA SOSYAL ALANLARA İHTİYAÇ VAR”

Hasanpaşa Muhtarı Ali Ekşi’ye yapılan ziyarette de mahallenin güncel durumu ele alındı. Ekşi, tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin açılmasının önemli olduğunu dile getirerek; “Mahallemizde park ve çocuk oyun alanı gibi sosyal alanlara ihtiyacımız var. Gazhane, mahallelinin söz konusu ihtiyacını karşılamakta faydalı olacaktır. Ayrıca, kaldırılan tanzim satış merkezlerini de arıyoruz. Satış noktası olarak kullanılan alan, şimdi belediye otoparkı yapıldı” dedi.

“UCUZ VE SAĞLIKLI GIDA TEMİN EDİLECEK”

Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil, projelerinin başında tanzim satış merkezlerini yeniden kurmak olduğunu kaydederek; “Aracıları devreden çıkarıp, belediye personeliyle doğrudan üreticiye ulaşacak, ucuz ve sağlıklı gıdayı vatandaşımızın sofrasına ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. Görüşmelerin sonunda iki mahallenin muhtarları da Osman Erbil‘e başarılar diledi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/feed/ 0
Fenerbahçe Gönüllüleri’nden “Manuel Terapi” etkinliği https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/#respond Thu, 07 Feb 2019 20:32:03 +0000 /?p=49330 Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe Gönüllüleri’nin sosyal sorumluluk faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Fenerbahçe Mahallesi ve çevresinde yaşayan Kadıköylüler tarafından yoğun ilgi gören gönüllülerin aktivitesi, bu defa “Manuel Terapi” üzerineydi. Fizik Tedavi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Elmira Seferli’yi konuk eden Fenerbahçe Gönüllüleri, bu konuya ilgi duyan üyelerini ayrıntılı biçimde bilgilendirdi.

EKLEM KİREÇLENMESİ, OMURGA RAHATSIZLIKLARI…

Azerbaycan asıllı Dr. Elmira Seferli tarafından gerçekleştirilen sunumun konusu, eklem kireçlenmesi ve omurga rahatsızlıkları üzerineydi. Manuel Terapi’nin bu rahatsızlıklarda son derece başarılı sonuçlar verdiğini dile getiren Seferli; “Hayat enerjinizde saklıdır. Bu nedenle enerjinizi kaybetmeyin” mesajı verdi.

Fenerbahçe Gönüllüleri
Fenerbahçe Gönüllüleri’nin Fenerbahçe Yarımadası girişindeki lokalinde gerçekleşen “Manuel Terapi” etkinliğinin sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektiren üyeler, Dr. Elmira Seferli’ye teşekkürlerini iletti…
manuel terapi
Dr. Elmira Seferli, Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan ve üyelere kendisine böyle bir fırsat sağladıklarından dolayı teşekkür etti…
Elmira Seferli
Dr. Elmira Seferli, yakın dostu olan ve buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan Fenerbahçe Gönüllüevi Üyesi Necla Kargılı ile hatıra fotoğrafı çektirdi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/feed/ 0
Şerdil Dara Odabaşı’ndan Vatan Partisi Kadıköy’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/ https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/#respond Thu, 07 Feb 2019 19:56:39 +0000 /?p=49318 CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, siyasi ziyaretlerinden ilkini Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı’na yaptı. CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte Yeldeğirmeni’nde bulunan Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı’na giden Odabaşı, burada aynı zamanda Kadıköy Belediye Başkan Adayı da olan rakibi Osman Erbil ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. Yerel seçimler üzerine karşılıklı değerlendirmelerde bulunan iki belediye başkan adayı, birbirlerine şans dileklerini ilettiler.

TV’DE AÇIK OTURUM ÖNERİSİ…

Bu arada Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’in TV’de açık oturum önerisine de sıcak bakan Şerdil Dara Odabaşı; “Kadıköy için tüm partilerin adayları belli olsun, sonrasında bunu gerçekleştirelim” dedi. Buluşmanın sonunda Osman Erbil ve Vatan Partisi Kadıköy İlçe Yönetimi tarafından Şerdil Dara Odabaşı‘na Atatürk’ün “Nutuk” kitabı ve “Andımız” hediye edildi.

Şerdil Dara Odabaşı
]]>
https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/feed/ 0
İşletmelerde @tavsiyecini dönemi başladı https://www.kadikoylife.com/isletmelerde-tavsiyecini-donemi-basladi/ https://www.kadikoylife.com/isletmelerde-tavsiyecini-donemi-basladi/#respond Wed, 06 Feb 2019 13:16:14 +0000 /?p=49260 Onlar en iyi yemek, en güzel mekan, en iyi hizmet, en iyi ürün, en iyi mesaj, en iyi fiyat ve en iyilerin duyurulmasıyla amacı ve tüketicinin zarar görmemesi için dürüst ve korkusuzca izleme yapıyor. Bir avukat, bir iç mimar, bir diyetisyen ve bir gazetecinin bir araya gelmesiyle oluşan fahri denetleme ve sonuç değerlendirme organizasyonu, günlük hayat içinde yaptıkları değerlendirmeleri sosyal medya üzerinden yayınlıyor. Kendilerine “@tavsiyecini” adını veren ekip, bu çalışmayı yaparken olabildiğince yorumsuz yansıtmaya çalışıyor.

Bugüne kadar bin 500 mekan, ürün ve hizmeti değerlendiren @tavsiyecini ekibi, sonuçlarını sosyal medya hesaplarından yayınladı. Ekip, değerlendirmelerini fiyat, kalite ve hizmet kriterlerini göz önüne alarak yapıyor. Amaçlarının her alanda tüketiciyi uyarmak ve bilinçlendirmek olduğunu belirten @tavsiyecini organizasyonu sözcüsü Serdar Şahin; “Uğradığımız mekan veya aldığımız bir hizmeti, ürünü dört kişilik ekip olarak tek tek deneyerek değerlendiriyoruz. Ortaya çıkan sonucu, internet üzerinden kendi aramızda raporlayarak paylaşıyoruz. Sonrasında ekip üyeleri, yaptıkları oylama sonucu çıkan sonucu sosyal medyadaki takipçilerimizle ve internet sitemizle paylaşıyoruz” dedi.

tavsiyecini
MICHELIN YILDIZI BENZERİ BİR UYGULAMA…

Ekibin verdiği not ve raporlamayı fotoğraflarıyla birlikte @tavsiyecini adlı sosyal medya hesabından duyurduklarını anlatan Şahin; “Yaptığımız bu çalışmanın benzerlerini dünyanın farklı yerlerinde görmek mümkün. Avrupa’daki Michelin Restorant bunun en güzel örneği. 1900’lü yılların başında Michelin lastiklerinin sahibi Andre Michelin, müşterilerine fayda sağlamak için hazırladığı rehber ile müşterilerine konaklayabilecekleri, yemek yiyebilecekleri, araçlarını tamir ettirebilecekleri ve benzin alabilecekleri yerleri tavsiye eder. İlk yıllarında yalnızca mekan tavsiyesinde bulunurken, ardından bu mekanları kalitesine göre puanlama yapmaya başladılar. Şimdilerde Michelin Yıldızı olarak bilinen uygulamanın benzerini biz sosyal medya ve internet sitemiz üzerinden yapıyoruz. Yeni açılan mekanları da duyuruyoruz, kapananları da. Ekibimiz bugüne kadar bin 500 mekan, ürün ve hizmeti değerlendirdi” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR EDEN DE VAR, TEHDİT EDEN DE…

@tavsiyecini sözcüsü Serdar Şahin, fikrin ortaya çıkış nedenini ise şöyle anlattı: “Biz bu işe uğradığımız haksızlıklar sonrası başladık. Maalesef ülkemizde birçok işletmede ödediğiniz ücretin hizmet karşılığını alamıyorsunuz, haksızlığa uğruyorsunuz. Bazen iyi hizmet vermesine rağmen çok iyi bir mekan müşterisiz kalabiliyor. Bu gibi nedenlerden dolayı dört arkadaş; ürünleri, hizmetleri, işletmeleri yakın takibe aldık. Amatörce başladığımız bu çalışmayı yaklaşık bir yıldır sürdürüyoruz. Ulaştığımız sonuçları sosyal medyadan yayınlıyoruz. İşletme sahipleri yayımladığımız sonuçlardan dolayı bazen teşekkür ediyor, bazen de tehdit. Mesela Kadıköy’de bir çorbacı ile ilgili değerlendirmemizden dolayı yoğun tehdit aldık ama önemli değil. Çünkü sonuçta biz görevimizi yaptık ve objektif değerlendirmemizle tüketiciye yol gösterdik. Sosyal medya takipçilerimiz ise sonuçlardan oldukça memnun, çünkü bir değerlendirmeden dolayı yüzlerce teşekkür aldığımız da oluyor.”

TAMAMEN ÜCRETSİZ…

@tavsiyecini çalışmalarını ücretsiz olarak sürdürüyor. Her üyenin 25 puanla sınırlı oy hakkı var. 80’in üstünde puan alan işletmenin kapısına “tavsiye rozeti” takılıyor. Yapılan değerlendirmeler, Instagram’da @tavsiyecini hesabından ve diğer sosyal medya hesapları üzerinde yine @tavsiyecini adıyla yayımlanıyor. Ayrıca www.tavsiyerotasi.com sitesi üzerinden de tüketicilerin en iyi yemek, en güzel mekan, en iyi hizmet, en iyi ürün, en iyi mesaj ve en iyi fiyat gibi en iyilerden haberdar olmaları mümkün.

]]>
https://www.kadikoylife.com/isletmelerde-tavsiyecini-donemi-basladi/feed/ 0
JCI Kadıköy’de bayrağı Fidan Aydın devraldı https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoy-subesinde-bayragi-fidan-aydin-devraldi/ https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoy-subesinde-bayragi-fidan-aydin-devraldi/#respond Tue, 05 Feb 2019 12:08:35 +0000 /?p=49210 Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Kadıköy Şubesi, 2018-2019 Devir Teslim Töreni’ni Hotel Suadiye’de gerçekleştirdi. JCI Kadıköy 2018 Başkanı Emrah Tezcan, başarıyla geçen senenin sonunda başkanlık görevini Fidan Aydın’a devretti.

JCI Türkiye 2019 Başkanı Burcu Erol, Başkan Yardımcıları İrem Güllüoğlu, Cihan Güzel ve Selahattin Yakın ile JCI Türkiye bünyesindeki şubelerin başkan ve üyelerinin yoğun katılım gösterdiği gece, Başkan Emrah Tezcan’ın “Anlam Yarat!” mottosuyla çıktığı JCI başkanlığı yolculuğunu paylaştığı konuşmasının ardından, yönetim kurulu ve direktörlerine plaket takdimiyle devam etti.

JCI Kadıköy
10. YILA ÖZEL VİDEO…

2019 JCI Kadıköy Başkanı Fidan Aydın, başkanlık konuşmasıyla birlikte yönetim kurulunu JCI ailesine tanıttı. Geçmiş başkanların JCI Kadıköy’ün hayatlarındaki yerini anlattıkları “10. Yıl Özel Videosu” büyük ilgi görürken, 10. yılındaki şube ikinci senatörünü de bu özel gecede açıkladı.

KENDİNİ KEŞFET!

2018 ve 2019 JCI Kadıköy başkanları, gökyüzüne bıraktıkları balonlarla ülkemiz ve dünya için barış dolu 2019 dileklerinde bulundu. 2018 yılında “Anlam Yarat!” diyerek aktif vatandaşları harekete geçmeye çağıran JCI Kadıköy, 2019 yılında “Kendini Keşfet!” mottosu ile içimizdeki potansiyeli ortaya çıkaracak projelere imza atarak, yüksek fayda sağlayacak bir yıl hedefliyor.

YENİ YÖNETİM ŞEKİLLENDİ…

JCI Kadıköy’ün dinamik 2019 yönetim kadrosu ise şöyle belirlendi:

 • Fidan Aydın (Başkan)
 • Abdullah Demir (Genel Sekreter)
 • Furkan Gedik (Sayman)
 • Simge Gözcüler (Başkan Yardımcısı)
 • Nur Hilal Gerçek (Başkan Yardımcısı)
 • Baki Eser Özeke (Başkan Yardımcısı)
 • Ahmet Erem (Başkan Yardımcısı)
]]>
https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoy-subesinde-bayragi-fidan-aydin-devraldi/feed/ 0
KA.DER’den Demokratik Sol Parti’ye ziyaret https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/ https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/#comments Mon, 04 Feb 2019 20:26:02 +0000 /?p=49184 Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Demokratik Sol Parti Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. KA.DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu ve arkadaşları tarafından önceki gün gerçekleşen ziyaret sırasında DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile de görüşme fırsatı bulan Karaoğlu; “Son derece sıcak bir karşılama oldu. Sayın Genel Başkan Önder Aksakal, 31 Mart’taki yerel seçimlerde kadın adaylara kota koymadan daha çok yer vermek istediklerini bildirdi” açıklamasında bulundu.

MECLİS ÜYELİKLERİNDE KADINLAR SEÇİLEBİLİR SIRALARA…

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı ile yapılan görüşme sırasında, yerel seçimlerde meclis üyelikleri için kadınların seçilebilir sıralara yerleştirilmesini ön planda tuttuklarını öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Nuray Karaoğlu; “Bu konuda Sayın Önder Aksakal ve partisinin kararlılığına tanık olmaktan dolayı mutlu olduk. Teşekkür ediyoruz” dedi.

ORHAN YEŞİLYURT ZİYARETİ…

Ziyaret öncesinde ise Demokratik Sol Parti Parti Meclisi Üyesi Orhan Yeşilyurt, Kadın Adayları Destekleme Derneği’ni ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda DSP’nin yerel seçimlerde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Yeşilyurt; “Bu seçimleri kadınların oyları ve tutumları belirleyecek. Biz kadın adaylara en fazla destek veren parti olmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Demokratik Sol Parti
Nuray Karaoğlu, Beyhan Aydın, Orhan Yeşilyurt, Ayşe Şentürk…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/feed/ 1
Ona bir gömlek hediye etmeye ne dersiniz? https://www.kadikoylife.com/ona-bir-gomlek-hediye-etmeye-ne-dersiniz/ https://www.kadikoylife.com/ona-bir-gomlek-hediye-etmeye-ne-dersiniz/#respond Mon, 04 Feb 2019 09:38:32 +0000 /?p=49150 Yılın en romantik günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, sevdiğinize kalıcı ve anlamlı bir hediye olarak “Royal Breed” imzasıyla adını taşıyan bir gömlek hediye etmeye ne dersiniz?

Moda her geçen gün kendini yenilerken, binlerce marka size kendini beğendirmeye çalışırken; çılgın, klasik ya da nostaljik akımlar her sezon başka bir kimlikle hayatınıza girerken, siz hala kendinize uygun modeller bulamıyor olabilirsiniz. Çünkü siz özelsiniz, farklısınız, öyle hissediyorsunuz.

Gömlekevi
HAYALİNİZDEKİ GÖMLEĞİ YARATIN…

Her şeyi beğenmiyor olmanız çok doğal. Kendinize özel, hayalinizdeki gömleği arıyorsunuz; hatta onu kesiyor, biçiyor, zevkinize uygun hayalinizde siz dikiyorsunuz. “Ben olsam şuraya bir cep dikerdim. Şu manşetler keşke bu modelde olsa” demiyor musunuz? Artık hayalinizdeki gömleği tasarlamak ve ona sahip olmak çok kolay! Gömlekevi tamamen size özel, sizin tasarımınız gömleklere sahip olmanızı sağlıyor. İşte size sihirli bir adres; www.royalbreed.com.tr

Ona bir gömlek hediye etmeye ne dersiniz?
SADECE 15 DAKİKADA…

Bu adresle hayalinizdeki gömleği yaratmak sadece 15 dakika! Artık tasarıma geçebilirsiniz. Gömleğinizin kumaşını seçmekle işe başlıyorsunuz, tüm kumaşlar yüzde 100 pamuk olduğu için içiniz daha da rahatlıyor. Beden ölçünüzü nasıl alacağınız konusunda da link size yardım ediyor. İşte hayalinizdeki modelinizi yaratmaya başladınız bile. 14 çeşit yaka, 6 çeşit cep (tek ya da çift cepli), 5 çeşit ön patlar, 5 çeşit etek, 10 çeşit manşet ve 4 çeşit sırt modelinden beğendiklerinizi seçiyorsunuz.

KENDİNİZİ ÇOK ÖZEL HİSSEDECEKSİNİZ…

Aslında gömleğinizin yaka içine, cep üstüne veya manşete bir de yazı ilave etseydiniz ne güzel olurdu. Yüreğinizden geldiği gibi ne yazdırmak istiyorsanız, hangi renkte ve nereye yazılmasını karar verdikten sonra, işte sahip olmak istediğiniz ve hayalinizde tasarladığınız gömleğiniz hazır. Son aşama, kendinizi daha da özel hissetmenizi sağlıyor. Gömleğiniz size gelmek için yolculuğa çıkmadan önce paketlenme aşamasına geçiyor ve özel ahşap kutusu ile buluşuyor. Kutunuza ne yazılsın ve ne renk kurdele ile bağlansın? Yaratıcılığınızın ve hayal ettiklerinizin size bu kadar özel bir sunumla gelecek olması sizi heyecanlandırdı değil mi?

AKSESUAR KONUSUNDA DA YALNIZ DEĞİLSİNİZ…

Evet, gömleğiniz üç gün içinde size teslim edilmek üzere hazır. Gömlekevi, aksesuar konusunda da sizi yalnız bırakmıyor. 925 ayar gümüş kol düğmeleri ile size özel harflerle gömleğinizi süslemenizi de sağlıyor. Gömlekevi, sizinle başlayan bu özel beraberlikte her zaman yanınızda olmaya devam ediyor. Kilo aldınız ya da kilo verdiniz, gömleğiniz sizin yeni ölçülerinize göre ayarlanıyor. Yıpranan gömleğinizi çok seviyorsunuz, Gömlekevi sizin için yeniliyor. Hayal edin ve tasarlayın! Gömlekevi, hayal ettiğiniz gömleğe sahip olmanız için sizi bekliyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ona-bir-gomlek-hediye-etmeye-ne-dersiniz/feed/ 0
Mehmet Yalçın’dan Konyak Tadım Gecesi https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/#respond Sat, 02 Feb 2019 18:50:10 +0000 /?p=49072 Türkiye’nin ilk içki yazarı Gusto Mehmet Yalçın, “kadehteki alev” olarak nitelendirilen “Konyak Tadım Gecesi” düzenledi. Moda Deniz Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı etkinlikte, dünyanın en ünlü konyak markalarının tadımları yapıldı.

KAHRAMANLARIN VE AŞIKLARIN İÇKİSİ…

Katılımın sadece 60 kişi ile sınırlı tutulduğu gece, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın’ın “Hoşgeldiniz” konuşmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Mehmet Yalçın, İngiliz yazar Samuel Johnson’ın 1700’lerde “Kahramanlar konyak içer” diye yazdığını, bir başka yazarın ise konyağı “Kahramanların ve âşıkların içkisi” olarak nitelendirdiğine dikkat çekerek, konyağın bir şişesinde en az 10 kilo üzümün “ruhunu” sakladığını konuklara aktardı.

Mehmet Yalçın
Konyak Tadım Gecesi’ne katılan konuklar arasında, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Kadıköy Şubesi Başkanı Arzu Nizamoğlu da vardı. Ayla Zübeyde Ünal, Sema Özgür Aydın, Birnur Yenier Seber, Yasemen Avşar, Arzu Nizamoğlu ve Sabiha Çarmıklı…
Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen özel gecelerin hemen hepsine katılan Berna İkbal, oğlu Mehmet İkbal ile Konyak Tadım Gecesi’nde de yer aldı. Ressam Hülya Botasun ile konuştukları konu ise, resim ve konyak oldu…
Mehmet Yalçın
Moda Deniz Kulübü’ndeki Konyak Tadım Gecesi’nde, Mehmet Yalçın tarafından çoğunlukla Fransa’da yaygın olan bir gelenekten de örnek sergilendi. Espresso’nun son yudumunu fincanın dibinde bırakan Yalçın, içine az miktarda konyak damlatarak ve tek hareketle içerek, adeta geceye de nokta koydu…
Etkinliğin sonunda Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın tarafından katkıları nedeniyle Mehmet Yalçın’a bir plaket takdim edilerek, kulüp adına teşekkür iletildi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/feed/ 0
Fenerbahçe Gönüllüleri, Prof. Dr. Kemal Bayülkem’i ağırladı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-prof-dr-kemal-bayulken-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-prof-dr-kemal-bayulken-agirladi/#respond Sat, 02 Feb 2019 18:10:52 +0000 /?p=49057 Kadıköy’ün aktif sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Fenerbahçe Gönüllüleri, sosyal sorumluluk faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Alzheimer’dan sonra en çok görülen nörolojik hastalık Parkinson hakkında üyelerini bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenleyen Fenerbahçe Gönüllüleri, bu konuda en etkili isimler arasında gösterilen Prof. Dr. Kemal Bayülkem’i konuk etti.

Oldukça kalabalık bir izleyici grubuna hitap eden Kemal Bayülkem; Parkinson hastalığının belirtileri, başlangıcı, tanısı, devamı, genç ve yaş alan insanlarda tedavi şekilleri, cerrahi ve tedavinin başarı oranları, kullanılan ilaçların yan etkileri gibi hususları katılımcılarla paylaştı, akıcı konuşmasıyla hastalık hakkında bilgi verip soruları cevapladı.

Kemal Bayülkem
BAŞKAN AYTEN ÇOKDAN’DAN TEŞEKKÜR…

Etkinliğin sonunda Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan tarafından yapılan teşekkür konuşmasında; “Fenerbahçe Gönüllüleri olarak alanında uzman kişileri mahalle sakinlerimizle buluşturmaya ve bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan ve tecrübelerini aktaran değerli hocamız Prof. Dr. Kemal Bayülkem beyefendiye katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Gönüllüleri
Fenerbahçe Gönüllüleri, Parkinson hastalığı konusunda en etkili isimler arasında gösterilen Prof. Dr. Kemal Bayülkem’i konuk etti. ..
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-prof-dr-kemal-bayulken-agirladi/feed/ 0