GÜNDEM – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası. Haber Sitesi Tue, 21 May 2019 12:50:41 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1 https://www.kadikoylife.com/wp-content/uploads/2016/06/logo1-50x50.jpg GÜNDEM – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com 32 32 122080936 Bağdat Caddesi Derneği iftarda buluştu https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi-dernegi-iftarda-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi-dernegi-iftarda-bulustu/#respond Sun, 19 May 2019 15:58:55 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51886 Kuruluş çalışmaları geçtiğimiz ay tamamlanan ve Kadıköylülerin çok şey beklediği Bağdat Caddesi Derneği, ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Bostancı Tavacı Recep Usta’da iftar programı şeklinde düzenlenen etkinliğe 120 davetli katıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da katılanlar arasında yer adlığı iftar davetinde bir konuşma yapan Bağdat Caddesi Derneği Başkan Ali Güvenç Kiraz; “Bağdat Caddesi, Kadıköylü olmak bir ayrıcalıktır sözünün vücut bulduğu yerdir. Bizler bu bölgede yaşayanlar, sanatçılar, iş adamları, yazarlar olarak ona hak ettiği değeri yeniden kazandırmak, hatta daha da ötesine geçmek adına bu derneği kurduk. Sizlerden gelecek fikirlere de hep açık olacağız. Değerli desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

“HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Kiraz’dan sonra söz alan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da yaptığı konuşmada Bağdat Caddesi’nin bundan 5-6 yıl önce dünyanın en önemli alışveriş caddeleri arasında yer aldığını, son zamanlarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu özelliğinden hızla uzaklaştığını dile getirerek, Cadde’ye hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

“TÜM TARAFLARIN FEDAKÂRLIK YAPMASI GEREKİYOR”

Kadıköy Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Mukadder Çeyiz ile birlikte bir sunum da yapan Odabaşı; “Sorunlar o kadar farklı boyutlarda ki, çözüm için tüm tarafların fedakârlık yapması, özveride bulunması gerekiyor. Örneğin, kaldırımların kenarlarına dikilen babalar yayalar için engel teşkil ediyor. Bunları kaldırdığımızda ise hemen otoparka dönüşüyor. Esnafımızın imara aykırı çıkıntıları da bir başka sorun. Fakat burası bizim vitrinimiz, en güzel ve en doğru şekilde değerlendirmeliyiz. Bağdat Caddesi Derneği’nin bu yolda çaba harcayacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

*Bağdat Caddesi Derneği’nin çalışmaları ve Cadde için geliştireceği projeleri Kadıköy Life Dergisi sayfalarında, internet haber portallarımızda sizlerle paylaşacağız. Bizi takip edin, Kadıköy’den ve Bağdat Caddesi’nden habersiz kalmayın…

Bağdat Caddesi Derneği
Bağdat Caddesi Derneği’nin iftar davetine; Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Belediye Meclisi Başkanı Sait Yılmaz, Meclis Üyeleri Mesut Kösedağı ve Arif Kızılyalın ile birlikte Kentsel Tasarım Müdürü Mukadder Çeyiz ve Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu da katıldı…
Bağdat Caddesi Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ve AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu…
Derneğin konukları arasında TV programcıları, radyocular, bebek alışveriş koçları ve psikologlar da vardı. Didar Üstün, Pelin Akgün, Elmas Çakar, Ferda Saraçoğlu ve Gizem Kösoğlu Yılmaz…
Bağdat Caddesi Derneği’ne sanatçılarımızdan da büyük destek verileceği, her ortamda dile getiriliyor. Davete katılanlar arasında yer alan “Çukur” dizisinin iki ünlü ismi Barış Kılıç ve Erkan Avcı, “Her zaman yanınızda olacağız” mesajı verdiler…
Davetin konukları arasında biz de vardık. Derneğin başkan yardımcılığını yürüten aile dostumuz Tolga Şahlıoğlu ve Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi yöneticilerinden, bu dönem Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Arif Kızılyalın ile aynı masayı paylaştık. Tolga Şahlıoğlu, Arif Kızılyalın, Şebnem Kızılyalın, Canan Toprakkaya ve Kadir Toprakkaya…
]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi-dernegi-iftarda-bulustu/feed/ 0 51886
İstanbul Kadıköy Lisesi’nde 19 Mayıs şöleni https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-19-mayis-soleni/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-19-mayis-soleni/#respond Sun, 19 May 2019 14:48:30 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51869 Mustafa Kemal’in Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlattığı gündür 19 Mayıs… Halkıyla bütünleşerek kurtuluş mücadelesini gerçekleştiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’ya ayak basışının 100. yılı…

Bu anlamlı günde Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi de görkemli bir şölene imza attı. Konuşmalar, şiirler, türküler, şarkılar eşliğinde tam bir bayram havasında geçen törende İstanbul Kadıköy Lisesi öğretmenlerinden oluşan Öğretmenler Korosu, söylediği parçalarla güne çok farklı bir anlam yükledi. Bu arada Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nden Aziz Şasa, Samsun’a deniz yoluyla giden arkadaşlarıyla canlı bir bağlantı kurdu. Etkinlikte, Haydarpaşa Folklor Eğitim Merkezi’nin gösterisi büyük ilgiyle izlendi.

İstanbul Kadıköy Lisesi Basın Yayın ve İletişim kulübü de hazırladığı “Atatürk Şiirleri” adlı kitapçığı öğrencilere dağıttı ve bir de “100. Yıl Panosu” hazırladı. Ayrıca, Kültür ve Edebiyat Kulübü’nün düzenlediği 19 Mayıs konulu kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere, İstanbul Kadıköy Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mustafa Sağlık tarafından ödülleri verildi. Bu sene yapılan sınıflar arası spor turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ve okul öğretmenlerine de ödülleri ve plaketleri verildi.

19 Mayıs

Fotoğraflar: Fatih Yalçın & Miray Özdemir

]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-19-mayis-soleni/feed/ 0 51869
Kadıköy, 19 Mayıs’a hazır! https://www.kadikoylife.com/kadikoy-19-mayisa-hazir/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-19-mayisa-hazir/#respond Wed, 15 May 2019 11:00:18 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51789 Kadıköy Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. yılını coşkuyla kutlayacak. Gün boyu sürecek etkinliklerin doruk noktasını, Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek “100. Yıl Yürüyüşü” oluşturacak. Yüz binler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 19 Mayıs akşamı Bağdat Caddesi’nde “Her Şey Çok Güzel Olacak” mesajları ile yürüyecek.

100. YIL BİSİKLET TURU…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Kadıköy’de bisiklet turu ile başlayacak. Bu yıl da her yıl olduğu gibi her yaştan yurttaş, yaklaşık 12 kilometrelik bisiklet turunda pedal çevirecek. Tur, saat 11.00’de Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayarak aynı noktada son bulacak.

19 Mayıs
KALAMIŞ PARKI, BAYRAMIN ADRESİ OLACAK…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın merkez üssü Kalamış Atatürk Parkı olacak. DJ performansı ile renklenecek etkinlikte katılımcılar saat 11.00’den itibaren sportif aktiviteler, trambolin, tırmanma duvarı gibi etkinliklerle günün tadını çıkaracak.

19 Mayıs
BAĞDAT CADDESİ’NDE 100. YIL YÜRÜYÜŞÜ…

19 Mayıs’ta İstanbul’un kalbi Kadıköy Bağdat Caddesi’nde atacak. Milli Mücadele’nin 100. yılında Bağdat Caddesi’nde yüz binlerce kişi, ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleriyle yürüyecek. Yürüyüş, saat 18:00’de Suadiye Işıklar’dan başlayacak.

KALAMIŞ VE YOĞURTÇU PARKI’NDA MAÇ İZLEME KEYFİ…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın son etkinliği, Euro League 2019 Final Four maçları olacak. Final Four final maçı ile üçüncülük maçlarını hep birlikte izlemek için Kalamış ve Yoğurtçu Parkı’na dev ekranlar yerleştirilecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-19-mayisa-hazir/feed/ 0 51789
Yardımlaşmayı öğrenmek için Fikirtepelilere iftar yemeği dağıttılar https://www.kadikoylife.com/yardimlasmayi-ogrenmek-icin-fikirtepelilere-iftar-yemegi-dagittilar/ https://www.kadikoylife.com/yardimlasmayi-ogrenmek-icin-fikirtepelilere-iftar-yemegi-dagittilar/#respond Wed, 15 May 2019 10:26:53 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51786 Marmara Üniversitesi “Topluma Hizmet” yüksek lisans öğrencileri, Türkiye’nin profesyonel ilk Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu’nun önderliğinde 13 Mayıs Pazartesi günü Fikirtepeli halka iftar yemeği dağıtarak, yardımlaşma duygusunu uygulamalı olarak öğrendi. 30 öğrenci, evden çıkamayan yaşlı ve hastaların evlerine yemek götürürken, Fikirtepe Yeni Cami’nin önünde de aynı zamanda mahalleliye iftar yemeği dağıttılar.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2019 yılını “Gönüllülük Yılı” ilan etmesiyle daha da anlam kazanan gönüllülük kavramı üzerine üniversitelerde de eğitimler veriliyor. Uzun zamandır “Topluma Hizmet” adı altında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans dersi verilirken, dersin öğrencileri de öğrendiklerini uyguluyor. Bu anlamda Türkiye’nin ilk Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, 30 öğrencisine gönüllüğü daha iyi anlatabilmek, Ramazan ayıyla birlikte daha da anlam kazanan yardımlaşma duygusunu onlara yaşatabilmek için 13 Mayıs Pazartesi günü öğrencileri Fikirtepelilerle bir araya getirdi. Ramazan duygusunun maneviyatına uygun olarak öğrenciler, Fikirtepe Yeni Cami’nin önünden mahalleliye iftar yemeği dağıttı. Evden çıkamayan yaşlıların, hastaların ise bizzat evlerine giderek yiyecekleri verdiler.

ŞENLİK SOFRASI GİBİ…

Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Ramazan’ın rahmetini ve bereketini paylaşabilmek için bu camide toplandık. Fikirtepe, Kadıköy’ün ekonomik düzey olarak en altta kalan bölgesiydi. Burada halkımızla birlikte olmak, bir gönül birliğine ulaşabilmek, Ramazan’ın güzelliğini dostlarımızla birlikte paylaşabilmek istedik. Bunun için de Marmara Üniversitesi’nde ders verdiğim ‘Topluma Hizmet’ öğrencileri, mahalle halkına hizmet etmek üzere cami avlusuna geldi. 25’i aşkın öğrencim var. Çünkü onlar gönüllülük dersi okuyor, topluma hizmet etme dersi görüyorlar. Kendilerine bir görgü, bir eğitim alanı olarak seçtiler. Ben de onların varlığından, burada bulunmalarından, halkımızla birlikte olmalarından, onlara ikramda bulunmalarından, onların gönüllerini almalarından, aynı masada birlikte olmalarından büyük bir mutluluk duyuyorum. Böylece Ramazan’ın güzelliğini içimizde daha yakından hissediyoruz. Bereketi gönlümüzde daha yakından hissediyoruz. Bu bir yemek sofrası değil, şenlik sofrası gibi. Mahalleli gruplar halinde geliyor. Hem mahalleli kendi arasında bütünleşiyor, hem de bizim öğrencilerimiz onlarla birlikte olmanın sevincini ve kıvancını yaşıyor.”

“DAHA ÇOK İNSANA HİZMET İÇİN BURADAYIZ”

Öğrenciler adına açıklama yapan, aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde Sosyal Yardımlaşma Kulübü Başkanı Hakan Avinç ise; “Bu dersi aldıktan sonra bakış açımız ve çevreye duyarlılığımız çok değişti. Kulüp olarak Fikirtepeli arkadaşlarımızın durumunu göz önünde bulundurarak, onlara nasıl faydalı bir şey sunarız derken böyle bir organizasyonda yer alma kararını verdik. Şu an hem kendi sınıfımdan hem de kulübümden bir sürü arkadaşım burada. Umarım herkes için iyi olmuştur. İşi biz organize ettik ama finans noktasında bize destek olan tüm kurumlara ve özellikle hocamız İnal Bey’e teşekkür ediyoruz. Her zaman bizim ve kulübümüzün bir destekçisi oldu. Kulüp olarak aynı zamanda sosyal medya hesabımız üzerinden bize yazan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Daha çok insana hizmet etmek için buradayız” derken, insanların yüzündeki gülümsemeyi görünce yardımlaşmanın önemini bir kez daha anladıklarını vurguladı. İftara katılanlar da gençlerin böyle bir organizasyonda yer almalarından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, her zaman onların iyiliksever ve yardımsever olmalarını istediler. Öğrencilerin mahalleliye iftar yemeği dağıtımı sonrasında öğrenciler ve mahalleli hep birlikte iftar açtılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/yardimlasmayi-ogrenmek-icin-fikirtepelilere-iftar-yemegi-dagittilar/feed/ 0 51786
Michelin yıldızlı şef Michael Riemenschneider iftara katıldı https://www.kadikoylife.com/michelin-yildizli-sef-michael-riemenschneider-iftara-katildi/ https://www.kadikoylife.com/michelin-yildizli-sef-michael-riemenschneider-iftara-katildi/#respond Mon, 06 May 2019 21:55:16 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51703 Dünyanın en ünlü Michelin yıldızlı şefleri arasında gösterilen Michael Riemenschneider, 6 Mayıs Pazartesi akşamı Wyndham Grand Kalamış Hotel’de turizm basını için düzenlenen iftar davetine katıldı. Davet sonrası TOURMAG Turizm Dergisi ve “Çok Gezen Gurme” adıyla bilinen Akif Budak ile röportaja katılan Riemenschneider, Türk mutfağı için ilginç yorumlarda bulundu.

TUZ AZ, ŞEKER ÇOK…

Türk mutfağının hayli zengin olduğunu ve geleceğinin oldukça parlak olduğunu dile getiren Michael Şef; “Türk asıllı ve dünyalar güzeli bir kadınla evliyim. Yakında ikiz bebeklerimiz dünyaya gelecek. Kendimi bir taraftan da Türkiye’ye ait hissetmeye başladım. Türk mutfağını hızla tanımaya çalışıyorum. İlk edindiğim izlenimler tuzun az, şekeri fazla kullanıldığı yönünde” dedi.

Michael Riemenschneider ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajı TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısında sizlerle paylaşacağız…

Michael Riemenschneider
Michael Riemenschneider, Türk asıllı ve ikiz bebek bekleyen eşi Celine ile birlikte Wyndham Kalamış’ın teras katında en güzel selfie çekimini yaptı…
Wyndham Grand Kalamış Hotel Genel Müdürü Mustafa Alparslan ve Satış Direktörü Deniz Dikkaya, Michelin yıldızlı şef Michael Riemenschneider’e Türk mutfağı hakkında bilgi paylaşımında bulundu…
Kadir Toprakkaya, Nihat Başeğmez, Bahar Bilgili, Akif Budak, Michael Riemenschneider, Celine Riemenschneider, Canan Toprakkaya ve Hazal Budak…
]]>
https://www.kadikoylife.com/michelin-yildizli-sef-michael-riemenschneider-iftara-katildi/feed/ 0 51703
Kadıköy’de cinayet! https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-cinayet-2/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-cinayet-2/#respond Mon, 06 May 2019 16:29:21 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51700 Kadıköy’de tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı yakalandı. Kızıltoprak İstasyon Caddesi’ndeki evlerinde Türkay C. (51), sabaha karşı eşiyle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Türkay C., eşi Billur C.’yi bıçaklayarak öldürdü.

Evden valizini alarak kaçan şüpheli, daha sonra apartman görevlisini telefonla arayarak eşini öldürdüğünü söyledi. Görevlinin hemen polisi arayarak durumu bildirmesi üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Billur C.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Katil zanlısı Türkay C., Sarıyer’de yakalanarak gözaltına alındı. Billlur C.’nin cesedi incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-cinayet-2/feed/ 0 51700
Çengelköy Kokoreççisi, Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/#respond Sat, 04 May 2019 13:24:13 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51649 “Hopppp ne oluyor, bu da nereden çıktı şimdi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat hiç de öyle düşünmeyin… İstanbul’da en iyi kokoreç yapan yerlerin başında gelen “Meşhur Çengelköy Kokoreççisi”, Bağdat Caddesi’ne geldi.

Nam-ı diğer “Yediren Adam” olarak bilinen Mehmet Erözcan’ın Bağdat Caddesi’ne kazandırdığı mekân, geçtiğimiz hafta kapılarını açarak faaliyete başladı. 10 yılı aşkın süredir Halk Caddesi üzerindeki Üsküdar mekânları arasında yer alan Çengelköy Kokoreççisi, İstanbul’un her bölgesinden özel olarak gelen konuklarını ağırlamaktaydı.

CADDE’DE FARKLI KONSEPT…

Bağdat Caddesi’nde farklı bir konsept ile cadde sakinlerine hizmet vereceği bilgisini aldığımız Mehmet Erözcan; “Bağdat Caddesi’ne gelmemiz, dünyada tek olmak hedefimizin ilk basamaklarından biridir. Çengelköy Kokoreççisi zaten iyi bir markaydı, ‘Yediren Adam’ enerjisi ona da ruhunu katmaya başladı. Yediren Adam’ın renkli kişiliğini Bağdat Caddesi üzerinden dünyaya açmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bağdat Caddesi’nin Suadiye bölümünde kapılarını açan Çengelköy Kokoreççisi, açılış nedeniyle caddeden geçenlere lezzetlerinden ikram ederek “merhaba” dedi…
Açılışa katılanlar arasında bölgenin ünlü gayrimenkul danışmanlarından Recai Tanıtkan da vardı…
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Fahri Tekeşin, açılışın konukları arasındaydı. Mehmet Erözcan’ın yakın dostu da olan Tekeşin, davetlilere ev sahipliği de yaptı…
Ünlü futbol yorumcusu Ahmet Çakar da açılışta hazır bulundu. Mehmet Erözcan ve Ali Akhan ile birlikte TV’ye verdikleri röportajlarda, markanın özel lezzetlerini anlattılar…
çengelköy Kokoreççisi
Açılışa iş, spor ve magazin çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı. Ünlü magazinci Salih Keçeci de bu isimler arasındaydı. Tabi yanından hiç ayırmadığı mankenleri de onunla birlikteydi…
Çengelköy Kokoreççisi
Kokoreçin ayrılmaz bir parçası olan motorcular grubu da motorlarıyla birlikte Çengelköy Kokoreççisi’nin açılışını renklendirenler arasındaydı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/feed/ 0 51649
Balığın lezzetine doyacağınız mekân; Marina Balık https://www.kadikoylife.com/baligin-lezzetine-doyacaginiz-mekan-marina-balik/ https://www.kadikoylife.com/baligin-lezzetine-doyacaginiz-mekan-marina-balik/#respond Thu, 02 May 2019 20:51:10 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51603 Tüm zamanların en iyi balık mekânları arasında yer alan Çapari, Vino Surf & Turf ve Marea’nın işletme müdürlüğünü yapan ünlü Şef Recai Ayçiçek, “Artık yeter” diyerek kendi yerini açtı. Kozyatağı Can Sokak üzerinde hizmete giren küçük, bir o kadar da sevimli ve tam bir lezzet noktası olan mekânın adı “Marina Balık”…

Recai Ayçiçek’in uzun yıllar birlikte çalıştığı Mutfak Şefi Ali Asker Ataş ile birlikte yürüdükleri lezzet yolculuğunda dostları da onları yalnız bırakmıyor, çok uzaklardan da olsa gelip Marina Balık’ın lezzetlerini test ediyorlar.

Levrek ızgara, minekop pirzola, balık köftesi ve balık çorbası gibi mekânın özel lezzetlerini mutlaka denemenizi tavsiye ediyor, tatlı olarak da ayva tatlısı ile kabak tatlısını yanında kaymakla birlikte istediğinizde “Böyle de olmaz ki” diyeceğinizi garanti ediyoruz.

Marina Balık
Adres: Can Sokak No:2/A Kozyatağı – Kadıköy
Tel: 0216 362 39 21

Kozyatağı Mahallesi’nde Kozzy Alışveriş Merkezi’ne çok yakın olan Marina Balık’ın lezzetlerini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Ali Asker Ataş, Kadir Toprakkaya, Canan Toprakkaya ve Recai Ayçiçek…
Marina Balık
]]>
https://www.kadikoylife.com/baligin-lezzetine-doyacaginiz-mekan-marina-balik/feed/ 0 51603
Kadıköy’de Hıdırellez Şenliği https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-hidirellez-senligi-2/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-hidirellez-senligi-2/#respond Thu, 02 May 2019 18:22:17 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51593 Baharın gelişiyle birlikte Türk dünyasının geleneksel kutlamalarından Hıdırellez için de geri sayım başladı. Kadıköy Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras ve Kent Belleği Çalışma Grubu, 5 Mayıs Pazar günü Yoğurtçu Parkı’nda Hıdırellez Şenliği düzenliyor. Kadıköy Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlik kapsamında sivil toplum örgütleri ve Kadıköylüler, hep birlikte yazı karşılayacak.

Anadolu’nun “somut olmayan kültürel miras” değeri olarak kabul edilen Hıdırellez, kış mevsiminden sonra doğanın canlanması ile bolluk ve bereket beklentisini ifade ediyor. Şenlikte Agapia Dans Grubu ile Romanistanbul Müzik ve Dans Grubu’nun gösterilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları da kermes gerçekleştirecek.

Hıdırellez
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-hidirellez-senligi-2/feed/ 0 51593
Göztepe’nin çınarından hayata veda https://www.kadikoylife.com/goztepenin-cinari-mustafa-toprakkaya-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/goztepenin-cinari-mustafa-toprakkaya-vefat-etti/#respond Sat, 27 Apr 2019 18:37:37 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51458 Göztepe’nin asırlık çınarı, Toprakkaya Ailesi’nin büyüğü Hacı Mustafa Toprakkaya hayatını kaybetti. 26 Nisan Cuma akşamı, 101 yaşında hayata gözlerini kapayan Mustafa Toprakkaya, yaşlılığa bağlı solunum yetmezliği nedeniyle bir süredir Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

GÖZTEPE’NİN CANLI TARİHİYDİ…

Mustafa Toprakkaya, 1919 yılında Çankırı’da doğmuş, 1941 yılında yerleştiği Göztepe’den hiç ayrılmamıştı. İkinci Dünya Savaşı’nın Kadıköy ve Göztepe’deki etkilerine tanıklık etmiş, İstanbul’da yaşayan Rum azınlığa karşı 6-7 Eylül 1955’te gerçekleşen organize toplu saldırının Göztepe Çarşısı’ndaki faillerini sopayla kovalayan altı kişilik grubun içinde yer almıştı.

RIDVAN PAŞA’DAN NADİR AĞA’YA, ATLI MUAZZEZ’E…

Mustafa Toprakkaya, başta Kadıköy’ün Heredot’u olarak bilinen Dr. Müfid Ekdal olmak üzere, Göztepe hakkında ilk kitabı yazan Prof. Dr. Bedi Şehsuvaroğlu ile birlikte pek çok araştırmacıya anılarıyla kaynak olmuştu. İstanbul’un ilk belediye başkanı Rıdvan Paşa’dan, Sultan Abdülhamid’in harem ağalarından Nadir Ağa’ya, Atlı Muazzez Hanım’a kadar pek çok bilgi onda saklaydı.

Mustafa Toprakkaya
Mustafa Toprakkaya’nın cenazesi, 27 Nisan Cumartesi günü Sahrayıcedit Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı’na defnedildi.
Mustafa Toprakkaya

]]>
https://www.kadikoylife.com/goztepenin-cinari-mustafa-toprakkaya-vefat-etti/feed/ 0 51458
Gazeteci Cenk Şefik annesini kaybetti https://www.kadikoylife.com/gazeteci-cenk-sefik-annesini-kaybetti/ https://www.kadikoylife.com/gazeteci-cenk-sefik-annesini-kaybetti/#respond Fri, 26 Apr 2019 20:06:22 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51447 Kadıköy Life Ailesi’nin yakın dostlarından gazeteci ve iletişim uzmanı Cenk Şefik’in annesi Hatem Filiz Şefik, geçtiğimiz akşam vefat etti. Kızıltoprak Zühtüpaşa Camii’nde 26 Nisan Cuma günü ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kartal Merkez Mezarlığı’na defnedilen Hatem Filiz Şefik, son yolculuğuna büyük bir kalabalık tarafından uğurlandı.

“AİLEMİZDEN BİR ÇINAR DAHA DEVRİLDİ”

Taziyeleri Zühtüpaşa Camii’nde kabul eden ve son derece bitkin olduğu gözlenen Cenk Şefik; “Ailemizden bir çınar daha devrildi. Yaklaşık bir haftadır Tuzla Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Servisi’nde yaşam mücadelesi veren canım annem Hatem Filiz Şefik, geçtiğimiz akşam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, saat 20:40’da hayatını kaybetti. Çok üzgünüm” açıklamasında bulundu.

Cenk Şefik
]]>
https://www.kadikoylife.com/gazeteci-cenk-sefik-annesini-kaybetti/feed/ 0 51447
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu uygulama sorunlarını tartıştı https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-uygulama-sorunlarini-tartisti/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-uygulama-sorunlarini-tartisti/#respond Thu, 25 Apr 2019 09:11:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51404 İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu tarafından düzenlenen Çarşamba Buluşmaları’nın ikincisi 24 Nisan’da gerçekleşti. Komisyonun bu ayki konuğu, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Nomer Ertan oldu.

Katılımın oldukça yüksek olduğu sunumda Prof. Ertan, Fikri Mülkiyet ve Haksız Rekabet Hukuku ilişkisine değindi. Sınai Mülkiyet Kanunu’nda getirilen yeniliklerin Haksız Rekabet Hukuku bakımından sonuçlarının da anlatıldığı sunum sonrası, soru-cevap bölümünde avukatlar uygulamada karşılaştıkları sorunları anlattı. Komisyon Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer ise bilirkişilik görevi sırasında karşılaştığı uyuşmazlıklardan örnekler vererek, mahkemeler nezdinde sık karşılaşılan, avukatlar açısından zaman ve emek kaybına yol açan sorunlara değindi.

FİKİR VE SANAT ESERLERİ HUKUKU’NDA SEMPOZYUM DUYURUSU…

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Oğuz Müftüoğlu, yakında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun yasalaşmasını müteakip komisyon nezdinde bir sempozyum düzenleneceğini duyurdu.

İstanbul Barosu
Av. İrem Toprakkaya Babalık, Av. Ömer Şenoğlu, Av. Oğuz Müftüoğlu, Av. Müge Tekil, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, Av. Deniz Dinar, Av. Erdem Türkekul, Av. Burcu Aslan, Prof. Dr. Füsun Nomer Ertan, Av. Dr. R. Tamer Pekdinçer, Dr. Öğretim Üyesi Eda Giray, Dr. Öğretim Üyesi Gökmen Gündoğdu, Dr. Öğretim Üyesi Kadir Baş, Av. Ali Ozan Yıldız, Av. Ali Cem Bilgili, Av. Ahmet Ercan, Av. Ceren Gülal Karakuş, Av. Meliha Akbilek, Ceren Aytekin…
istanbul Barosu
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu eski Başkanı Av. Burcu Aslan, keyifli sunumu için Prof. Dr. Füsun Nomer Ertan’a teşekkür belgesi verdi. Burcu Aslan, Füsun Nomer Ertan, İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer…
KURUM İÇİ VEKİL GÖZÜYLE PATENT SUNUMU…

Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu’nun alt çalışma gruplarından Patent Grubu, Av. Müge Tekil başkanlığında ilk sunumunu “Kurum İçi Vekil Gözüyle Patent” konusunda gerçekleştirdi. Makine Mühendisi ve Avrupa Patent Vekili Volkan Hamamcıoğlu tarafından yapılan sunumda patent kavramı, patentlenebilir buluşlar ve istisnaları, yenilik ve buluş basamağı gibi Patent Hukuku’nun en temel kavram ve konuları tartışıldı. Patent vekillerinin yoğun katılım gösterdiği sunum sonrası, Av. Müge Tekil’den patent hakkına tecavüz konusunda bir toplantı için söz aldılar.

Av. Erdem Türkekul, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, Av. Oğuz Müftüoğlu, Av. Ömer Şenoğlu, Av. Deniz Dinar Uğur, Patent Vekili Volkan Hamamcıoğlu, Av. Müge Tekil, Dr. Öğretim Üyesi Eda Giray, Av. Selman Kılıç, Özden Bilgiç, Av. Ceren Gülal Karakuş, Av. Tuba Uçar, Av. Ceren Aytekin, Av. Kezban Alan, Av. Meltem Şengüder, Av. Banu Salazar, Dr. Öğretim Üyesi Kadir Baş…
]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-uygulama-sorunlarini-tartisti/feed/ 0 51404
Kadıköy’de karnaval gibi 23 Nisan https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-23-nisan/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-23-nisan/#respond Wed, 24 Apr 2019 10:28:36 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51361 Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Özgürlük Parkı’nda gerçekleşen şenlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı; “Ne olursunuz çocuk kalın. Dünün çocuklarıydık, bugünün büyükleriyiz. Ama çocuk kalalım ki dünya daha güzel olsun, Türkiye daha aydınlık olsun” dedi.

ÖZGÜRLÜK PARKI ŞENLİK ALANI OLDU…

Selamiçeşme Özgürlük Parkı, konserlerden atölyelere, pantomim sanatçılarından spor etkinliklerine kadar her yaştan çocuğun ilgisini çeken rengarenk bir programa ev sahipliği yaptı. Tahta bacaklı oyuncuların, jonglörlerin bando eşliğinde yaptığı geçit töreni ilgiyle izlendi. Çocuklar, cansız mankenler ve birbirinden ilginç kostümleri olan sahne sanatçıları ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi (ÇSM) tarafından hazırlanan “Ritmin Yıldızları” konseriyle başlayan şenlikte, performans sanatçıları 4-5 metre yükseklikten ip ve çemberler ile akrobatik hareketler sundu.

ODABAŞI: O GÜN DE BUGÜN DE TEK ADAMLIĞA ‘HAYIR’ DİYORUZ!

Çocuk Sanat Merkezi’nden eğitim almış Çocuk Sanat Merkezi Pop Orkestrası, Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da Barış Manço şarkıları söyledi. Keman, viyola, çello, flüt, obua, saksafon ve vurmalılardan oluşan orkestraya, ÇSM Çoksesli Çocuk Korosu ve Estryikas d’Estambol Sefarad Çocuk Korosu da eşlik etti. Çocukların verdiği konseri dinleyen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bugün hem çocukların bayramı hem de ulusal egemenlik bayramı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’yi açarken ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ demişti. O gün tek adamla monarşiye, padişahlığa ‘hayır’ demişti. Bugün de tek adamla monarşiye, padişahlığa ‘hayır’ diyoruz” şeklinde konuştu.

“NE OLURSUNUZ ÇOCUK KALIN”

Yerel seçim çalışmaları sırasında söylediği vaatleri gerçekleştirmeye başladığını ifade eden Odabaşı; “Birinci sözüm, kreşlerimizde artık çalışma saatleri 07:30-19:30’dur. İkinci sözüm, Özgürlük Parkı’nda bir Atatürk heykeli yapılmasıydı, bunu 30 Ağustos’a yetiştireceğiz. Üçüncüsü de, bu yıl 19 Mayıs 1919’un 100. yılını Kadıköy’de, Kadıköylüye yakışır bir şekilde kutlayacağız” açıklamasında bulundu. Başkan Odabaşı, sözlerine şöyle devam etti: “Ne olursunuz çocuk kalın. Dünün çocuklarıydık, bugünün büyükleriyiz. Ama çocuk kalalım ki dünya daha güzel olsun, Türkiye daha aydınlık olsun. Çocukluğumuzu kaybetmeyelim ve bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını unutmayalım.”

ÇOCUK MECLİSİ VE ÇOCUK HAKLARI ATÖLYESİ…

Özgürlük Parkı’na meclis mobilyaları ve kürsüsü yerleştirilerek, temsili olarak Çocuk Meclisi kuruldu. Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde yıl boyunca eğitim alan öğrenciler, çocuk haklarını konuşmak için mecliste söz aldı. Alanda ayrıca çocukların haklarını öğrenebilmeleri için Çocuk Hakları Bildirisi dağıtıldı. Meclis sıralarında yer alan isimlerden birisi de Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı oldu. Şenlik boyunca Odabaşı’na, eşi Rojvan Odabaşı ile çocukları Rona ve Asmin eşlik etti.

KÜÇÜK BİLİM ADAMLARI YETİŞİYOR…

Şenlik kapsamında katılımcıların kendi aerodinamik tasarımlarını yaptıkları, roket teknolojisi ile tanıştıkları Roket Bilim Atölyesi, inşa edilen ya da tasarlanan şeylerin nasıl çalıştıklarını görmek için Steam Bilim Atölyesi, bitki ve sebzelerden elektrik elde etmeyi öğreten Vejeteryan Elektrik Bilim Atölyesi, böceklerin incelenerek basit bir elektrik devresi kurularak yapılan Pil Böcek Bilim Atölyesi gibi bilime meraklı çocukların ilgisini çeken atölyeler de düzenlendi. Ayrıca, alanda yapılan arkeolojik kazı çalışması ile çocuklara arkeoloji, hiyeroglif yazı ve kilden üretim süreçleri gösterildi.

GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI…

Atölyelerin yanı sıra eski kuşakların özlemle andığı çocuk oyunları da şenlik alanındaydı. Çocuklar seksek, yakan top-istop, çuval yarışı, dokuz taş, ip atlama, ip çekme gibi oyunları keyifle oynadı.

23 Nisan
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde eğlence dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Şenlik kapsamında palyaçolar, oyun alanları, atölyeler, açık alan etkinlikleri, sahne şovları gibi sayısız eğlence ve sürpriz çocuklarla buluştu…
23 Nisan
BÜMED MEÇ Moda Okulu’nun 23 Nisan kutlamaları da renkli görüntülere sahne oldu. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, çocuklar hayli keyifli saatler geçirdi…
23 Nisan
Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-karnaval-gibi-23-nisan/feed/ 0 51361
Kadıköylüler, 23 Nisan’ı ziyafetle noktaladı https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-cocuk-bayramini-hayati-ocakbasi-ziyafetiyle-noktaladi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-cocuk-bayramini-hayati-ocakbasi-ziyafetiyle-noktaladi/#respond Tue, 23 Apr 2019 21:50:10 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51349 Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılını ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutladı. Kadıköy, Ankara’nın Çankaya ilçesiyle birlikte kutlamaların en yoğun olduğu merkezlerden biriydi.

23 Nisan akşamında ise aileler mekânlara akın ederek, bu önemli bayramı harika bir ziyafet ile noktaladı. Kozyatağı Hayati Ocakbaşı da bu mekânlardan biriydi. Günün anlam ve öneminin bilincinde olan mekân yöneticileri, mekânın girişine kocaman bir Türk bayrağı astı, masaları da balon şeklinde Türk bayrakları ile süslediler.

Hayati Ocakbaşı
“TETHEVA – Kozmik Şifa Frekansları” alanında ilk 3 seviyeyi geçerek ‘usta’ unvanına ulaşan Müjde Yaşaroğlu, ailesi ve dostları ile birlikte Hayati Ocakbaşı’nın konukları arasındaydı. Müjde Yaşaroğlu, Şule Yaşaroğlu, Emre Yaşaroğlu, Sinan Tan, Banu Öznalbant ve Ada Öznalbant…
İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği üyeleri arasında yer alan Göztepeli iki psikolog, Hayati Ocakbaşı’nın konukları arasındaydı. Gülnihal Salgın ve Buse Özyalçın ikilisi, zaman zaman Kadıköy Life sayfalarında bilgilendirme yazıları da yazma sözü verdi…
Compass Danışmanlık kurucularından Bahri Yağımlı, dostlarıyla birlikte aldığı ziyafet sonrası Hayati Demir’e teşekkürlerini iletti. Özge Serin, Mahir Yağımlı, Figen Kızıltaş, Bahri Yağımlı, Nergiz Kara ve Ayşe Kandemir…
1990’lı yılların en hızlı borsacıları arasında yer alan, son yıllarda ise dünyanın önde gelen ağaç işleme makinaları üreticisi İtalyan Biesse’nin Türkiye Bölge Satış Müdürü olarak faaliyet gösteren Dinçer Özyılmaz’a, sevgili eşi Elif Hanım ile birlikte Hayati Ocakbaşı’nda rastladık. Konukları ise yakın dostları olan Barış & Hilal Açıkgöz çiftiydi…
Kadıköy Life Ailesi’nin yakın dostları arasında yer alan Furkan Albayrak’ın, memleketi Samsun’dan konukları vardı. Türkiye’nin önde gelen perde sistemleri üreticisi AKPER’in sahiplerinden Hakan & Yeşim Akdemir çiftini Hayati Ocakbaşı’nda ağırlayan Albayrak’a, oğlu Emre ve dostları Kürşat & Çağatay Kehribar kardeşler eşlik etti…
Hayati Ocakbaşı’nda gecenin en neşeli masası, Tunalı çiftinin masası olarak dikkat çekti. Nissan otomotiv bayisi olan Serdar Tunalı ve eşi Ece Tunalı, kutlamaya hazırlandıkları 10. evlilik yıldönümü için planlarını da yaptılar. Bağdat Caddesi’nin yeni ve çağdaş diş kliniği Dentisland’ın İşletme Müdürü Ece Tunalı ile yapacağımız söyleşinin Kadıköy Life sayfalarında yer alacağını da şimdiden siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-cocuk-bayramini-hayati-ocakbasi-ziyafetiyle-noktaladi/feed/ 0 51349
Her 23 Nisan ve “Çocuk Biz” https://www.kadikoylife.com/her-23-nisan-ve-cocuk-biz/ https://www.kadikoylife.com/her-23-nisan-ve-cocuk-biz/#respond Tue, 23 Apr 2019 06:19:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=34232 Bir imparatorluk, cihan imparatorluğu; Osmanlı… Son yüz yılı çalkantılarla geçmiş o koca imparatorluğun Trablusgarp, Balkan ve 1. Dünya Savaşı sonrası emperyalist güçlerin istilasına uğraması ne hüzünlü ve acı verici bir durumdu. Birileri İngiliz himayesi ve Amerikan mandasını son çare olarak görüyorlardı. Bu daha da iç acıtıcıydı. Vatanseverlerin ise tek bir düşünceleri vardı; direnmek ve işgale karşı durmak… Lakin bir tek işaret ve bu işareti verecek bir lider bekliyorlardı.

İşte o işareti Samsun’da Mustafa Kemal veriyordu. Havza, Amasya Genelgeleri, Erzurum, Sivas ve yerel kongreler, Balıkesir, Alaşehir, Temsil Heyeti ile Ankara, Kuva-yı Milliye’den düzenli ordulara… Misak-ı Milli hedeflenmişti ve artık Ulusal Kurtuluş Savaşımızı yönetecek bir meclise gereksinim vardı. O meclis, yani “Gazi Meclis”, Sinop Milletvekili Şerif Bey’in başkanlığında açıldı. İlk anayasası Teşkilat-ı Esasiye’de “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” maddesi yer alıyordu.

İşte o meclis; yönettiği Ulusal Kurtuluş Savaşımız ile cephelerde zaferler kazanıyor, yeni bir devletin temellerini atıyor, inkılaplara temel oluşturuyor, saltanatı kaldırıyordu. İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı her 23 Nisan, bu sevinçle “Çocuk Ben”, “Çocuk Biz”…

mustafa kemal atatürk

Masmaviydi gözleri / Derin bakıyordu / “Geldikleri gibi gidecekler” diye haykırdı / Ve de gittiler / Egemenlik milletindi artık / Her 23’ünde Nisan’ın / Çocuklar eğlendiler   (Nusret Karaca)

23 Nisan, SENİN YERİN YÜREĞİM… Çocuklara kitap, çocuklara şiir olmaz mı? Atatürk’e armağan olmaz mı bir eğitimciden… “Yeni nesiller” diyor ya bizlere bir veciz sözünde; “Hepimizin bir atası var bu topraklar için cephelerde savaşan, hepimizin…” (Nusret Karaca)

23 Nisan

‘ÇOCUK BEN’den ‘ÇOCUKLARA’
Samsun’da doğdu ilk kez egemenlik güneşi
Yanıbaşında Havza
Bir adım ötesi Amasya
Türküler söyleniyor Ankara’nın taşlarına
Bir Meclis ki Anadolu’nun tam ortasında
Koşun, ışıklara koşun çocuklar
Aydınlık günler sizin
Bugün 23 Nisan
Öyle bir miras ki
Ata’nızdan armağan
(Nusret Karaca)

23 nisan

]]>
https://www.kadikoylife.com/her-23-nisan-ve-cocuk-biz/feed/ 0 34232
Başkan Odabaşı: Kadıköylülerle birlikte yöneteceğiz https://www.kadikoylife.com/baskan-odabasi-kadikoylulerle-birlikte-yonetecegiz/ https://www.kadikoylife.com/baskan-odabasi-kadikoylulerle-birlikte-yonetecegiz/#respond Sat, 20 Apr 2019 18:50:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51273 Kadıköy Belediye Meclisi, yeni döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı başkanlığında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis salonunda yapılan toplantıya muhtarlar, siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Odabaşı, bütün meclis üyelerine başarılar dileyerek şunları söyledi:

“Bir seçim dönemini Kadıköy’de herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan, Kadıköy’e yakışır bir biçimde bitirdik. Burada olan olmayan, seçime giren bütün siyasi partilerin temsilcilerine teker teker teşekkür ediyorum. Çok demokratik bir ortamda yarış oldu. Bu yarışın sonucunda Kadıköy halkı, beni Kadıköy Belediye Başkanı olarak seçti. Diğer aday arkadaşlarımla en kısa sürede bir araya gelip, onlarla Kadıköy’ü konuşmak istiyorum. Çünkü onlar da Kadıköy için bir iddia koydular. Kadıköy’de daha iyiyi, daha güzeli nasıl yaparız diye konuşmak için onlarla da görüş alışverişinde bulunmak istiyorum. Kadıköy Belediye Meclisi’nde Kadıköy halkının tercihleri doğrultusunda iki siyasi parti temsil ediliyor. Seçime giren veya girmeyen bütün siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret ederek, onların da bu sürece katkılarını isteyeceğim. Seçim dönemimdeki bütün konuşmalarımda Kadıköy’ü birlikte yönetmek vardı. Kadıköylülere sormadan, Kadıköylülere danışmadan karar almamak gibi niyetimizi, irademizi beyan ettik. Mümkün olduğu kadar bunun çabası içinde olacağım.”

Şerdil Dara Odabaşı
“KADIKÖY, TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ”

Kadıköy’ün Türkiye’nin gözbebeği olduğunu söyleyen Şerdil Dara Odabaşı; “Kadıköy’ün birçok problemi var. Bu problemleri hep beraber çözeceğiz. Muhalefet veya iktidar mantığı ile hareket etmenin çok doğru bir hareket tarzı olmayacağını düşünüyorum. Sorun Kadıköylülerin sorunlarıysa, muhalefet veya iktidar yok. Bunu tüm Kadıköylülerle beraber; kanaat önderleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber çözme niyeti içerisinde olacağım” dedi.

37 MECLİS ÜYESİ GÖREV YAPACAK…

CHP Grup Başkanvekili Fahrettin Kayhan ise yeni meclise başarı dileklerini ileterek; “CHP ve grubumuz adına seçilen tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kadıköy halkı, 37 meclis üyesini görevlendirdi. Kadıköy’e sağlıklı ve verimli hizmetler yapacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Koyunoğlu da konuşmasında “Belediye meclis üyelerini tebrik ediyorum. 2019-2024 dönemi yerel yönetimler meclisinin hayırlı işlere imza atmasını temenni ederim. Bu süre içerisinde Kadıköy’ün yararına ve ihtiyacı olan tüm projelere olumlu karar vereceğimizi, destek olacağımızı söylüyorum. Ancak Kadıköy’ün yararına olmayan ve partimizin prensiplerine ve tüzüğüne aykırı olan maddelere de muhalefet olacağız. Yeni başkandan Kadıköy için vaat ettiği projeleri hayata geçirmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DAHA ÇOK KADIKÖY”

Kadıköy’ün yeni belediye meclisinde dikkat çeken genç isimlerden biri olan Mimar Barış Antik, Kadıköy Life Dergisi’ne yeni döneme ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstleniyorum. Bu yeni dönemle beraber bir nesil değişikliği ve yepyeni bir siyaset dili olacak. Bütün genç arkadaşlarımızla beraber çok sayıda komisyonda görev aldık. ‘Daha Çok Kadıköy’ diye yola çıktık, Kadıköy’deki değerleri tüm İstanbul’a yaymak adına. Bundan sonra da mücadelemiz bu doğrultuda devam edecek.”

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ…

Meclisin ilk toplantısında “Meclis Divan Kâtipliği”, “Meclis Başkan Vekilliği” ve “Komisyon Üyelikleri” seçimleri yapıldı. Meclis Birinci Başkanvekili Sait Yılmaz, Meclis İkinci Başkanvekili olarak ise Ayşegül Deprem seçildi. Divan Kâtipliği Üyeleri de Ebru Hürcan Kumru, Berrak Sular Emiroğlu oldu. Belediye Encümeni Üyeliklerine Yener Kazak, Zeki İbişhükçü, Nurhan Zabcı seçildi. Oylamalar sonucunda kurulmasına karar verilen komisyonlar şöyle: Gençlik ve Spor Komisyonu, Tarife ve Ekonomi Komisyonu, Mesken ve Kentsel Yenileme Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Engelsiz Kadıköy Komisyonu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Hayvan Hakları Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre ve Enerji Verimliliği Komisyonu, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu, Doğal Afetleri Önleme ve Sonrası Önleme Komisyonu,Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu, Ulaşım ve Trafik İhtisas Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu. Her komisyonun beşer kişiden ve bir yıl süreyle görev yapmasına karar verildi.

İKİ PARTİLİ KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ…

Kadıköy Belediye Meclisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve AK Partili meclis üyelerinden oluşuyor. 37 meclis üyesinden oluşan Kadıköy Belediye Meclisi’nde 33 Cumhuriyet Halk Partili ve 4 AK Partili meclis üyesi bulunuyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/baskan-odabasi-kadikoylulerle-birlikte-yonetecegiz/feed/ 0 51273
TEV’den muhtarlara seçim tebriği https://www.kadikoylife.com/tev-den-muhtarlara-secim-tebrigi/ https://www.kadikoylife.com/tev-den-muhtarlara-secim-tebrigi/#respond Thu, 18 Apr 2019 14:57:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51239 Yakın zamanda Bağdat Caddesi Suadiye’de Anadolu Yakası Şubesi’ni açan Türk Eğitim Vakfı (TEV), Kadıköy’ün muhtarları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ilk buluşmadan sonra Kadıköy’ün diğer muhtarlarıyla çay-kahve eşliğinde sohbet eden TEV Anadolu Yakası Şubesi Müdürü Seda Ekincioğlu Oral, vakfın çalışmalarına dair bir sunum da yaptı.

Etkinlik hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Seda Ekincioğlu Oral, Kadıköy’deki çalışma ve hizmetlerine dair muhtarları bilgilendirdiklerini ifade ederek şunları aktardı: “Türk Eğitim Vakfı Anadolu Yakası Şubesi olarak geçen hafta Kadıköy ilçemize ait 10 muhtarımızı misafir etmiş, hem seçim sonuçlarını kutlamak hem de vakfımız hakkında kendilerine bilgi vermek amacıyla bir toplantı düzenlemiştik.

MUHTARLARIMIZA HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ…

Bu hafta da Kadıköy ilçemizin diğer muhtarlarıyla buluşarak, çalışmalarımız ve hizmetlerimiz hakkında onları bilgilendirdik ve desteklerini rica ettik. Zorlu bir seçim atlattıkları için kendilerini tebrik ettik. Muhtarlarımız da kendi bölgelerindeki vasiyet ve hibe bağışçısı kişilerle bizleri bir araya getirebileceklerini dile getirdi. Bizler de TEV olarak öğrencilere umut olabilmeleri için her zaman muhtarlarımıza destek olacağımızı tekrar belirtmek isteriz.”

TEV Anadolu Yakası Şubesi’nde düzenlenen etkinliğe şu muhtarlar katılım gösterdi: Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Gediz, Fikirtepe Mahallesi Muhtarı Halil Erdoğan, Fenerbahçe Mahallesi Muhtarı Tuba Aldeniz, Koşuyolu Mahallesi Muhtarı Eylem Bilir, Merdivenköy Mahallesi Muhtarı Nazan Gürkan, Hasanpaşa Mahallesi Muhtarı Ali Ekşi…
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ilk buluşmadan sonra Kadıköy’ün diğer muhtarlarıyla çay-kahve eşliğinde sohbet eden TEV Anadolu Yakası Şubesi Müdürü Seda Ekincioğlu Oral, vakfın çalışmalarına dair bir sunum da yaptı.
Türk Eğitim Vakfı TEV
]]>
https://www.kadikoylife.com/tev-den-muhtarlara-secim-tebrigi/feed/ 0 51239
Bağdat Caddesi’nde Ekrem İmamoğlu coşkusu https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesinde-ekrem-imamoglu-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesinde-ekrem-imamoglu-coskusu/#respond Thu, 18 Apr 2019 13:47:36 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51223 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geciken mazbatanın verilmesi, ülke genelinde büyük bir sevinç yarattı. Pek çok yerde insanlar, bireysel kutlamaların yanı sıra toplu kutlama etkinlikleri de düzenledi. Bağdat Caddesi de bu kutlamalardan birine ev sahipliği yaptı. En renkli etkinlik ise, Cadde’nin ünlü gayrimenkul danışmanlarından Recai Tanıtkan’ın mazbata sevincini davul zurna ekibiyle kutlaması oldu.

DOĞUŞTAN CHP’Lİ…

Doğuştan CHP’li olduğunu, 1970’li yıllarda CHP Gençlik Kolları’nda çalıştığını bizlerle paylaşan Tanıtkan’ın, Gaziantep’ten getirttiği davul zurna ekibiyle Bağdat Caddesi’nin Caddebostan ile Göztepe arasındaki bölümünde gerçekleştirdiği kutlamaya Kadıköy eski Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, Kadıköy Belediyesi Meclis Üyelerinden Fahri Tekeşin, Hasan Gökpınar ve Caddebostan Mahallesi Muhtarı Nihal Cengiz de katıldı.

Ekrem imamoğlu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geciken mazbatanın verilmesi, ülke genelinde büyük bir sevinç yarattı.
Ekrem İmamoğlu
]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesinde-ekrem-imamoglu-coskusu/feed/ 0 51223
Kadıköy Kaymakamı’ndan TEV’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kaymakami-ozarslandan-tev-ziyareti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kaymakami-ozarslandan-tev-ziyareti/#respond Mon, 15 Apr 2019 20:36:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51156 Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Anadolu Yakası Şubesi’ni ziyaret etti. Şubenin Kadıköy ilçe sınırları içerisinde olmasından dolayı ziyareti gerçekleştirdiğini dile getiren Özarslan; “Eğitim benim için en başta gelen önceliklerim arasındadır. Türk Eğitim Vakfı’na her zaman destek olacağım” şeklinde konuştu.

“DÜZGÜN ÇALIŞAN VAKIFLARI TERCİH EDİN”

TEV Anadolu Yakası Şubesi’nde Şube Müdürü Seda Ekincioğlu Oral ve TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdem tarafından karşılanan Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, ziyaretinden ayrılırken çoğu yaşlı kişilerin vasiyet ve hibe açısından kandırıldığını, bu nedenle Türk Eğitim Vakfı gibi düzgün çalışan vakıfların vasiyet ve hibe bağışları konusunda tercih edilmesini tavsiye etti.

Kadıköy Kaymakamı
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kaymakami-ozarslandan-tev-ziyareti/feed/ 0 51156
Fenerbahçe, Kadıköy derbisinde 1 puanı kaptı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-kadikoy-derbisinde-bir-puani-kapti/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-kadikoy-derbisinde-bir-puani-kapti/#respond Sun, 14 Apr 2019 19:01:54 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51136 Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Galatasaray ile uzun süre 10 kişi oynadığı ve geriye düştüğü derbide 1-1’lik skorla 1 puanı aldı. Sarı-lacivertliler, böylelikle puanını 33’e yükseltti ve haftayı 14. sırada tamamladı. Fenerbahçe-Galatasaray maçını, toplam 44 bin 612 taraftar izledi.

Fenerbahçe, bu sezon oynadığı dördüncü derbi maçta da geriye düşmesine rağmen sahadan mağlubiyetle ayrılmamayı başardı. Sezonun ilk yarısında Galatasaray’a karşı Türk Telekom Stadı’nda 2-0 geriye düşen Fenerbahçe, müsabakayı 2-2 tamamlamıştı. Beşiktaş’a karşı Kadıköy’de 1-0, Vodafone Park’ta ise 3-0 geriye düşen sarı-lacivertliler, ikinci yarılarda bulduğu gollerle birer puanı almıştı. Fenerbahçe, Galatasaray karşısında Kadıköy’de yine 1-0 geriye düşmesine rağmen sahadan 1 puanla ayrılmayı bildi.

GALATASARAY’A KARŞI 9 MAÇLIK SERİ…

Fenerbahçe, Galatasaray’a karşı Süper Lig’deki yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı. Sarı-lacivertliler, rakibi karşısında son lig yenilgisini 2014-2015 sezonunda, 18 Ekim 2014’te Türk Telekom Stadı’nda 2-1’lik skorla aldı. Ligde rakibine karşı yenilmezliğini 9 maça yükselten sarı-lacivertliler bu derbilerde 3 galibiyet alırken, 6 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı.

fenerbahçe
SON 4 DERBİ BERABERE…

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan son 4 derbi de berabere sona erdi. Geçen sezon iki maçta da 0-0 berabere kalan taraflar, bu sezon da eşitliği bozamadı. Sezonun ilk yarısında Türk Telekom Stadı’nda oynanan karşılaşma 2-2 bitmişti.

KADIKÖY’DE 19 YILLIK GALİBİYET HASRETİ…

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Galatasaray, rakibine karşı Kadıköy’de galibiyet hasretini sürdürdü. Fenerbahçe deplasmanında son galibiyetini 22 Aralık 1999’da 2-1’lik sonuçla alan sarı-kırmızılı takım, aradan geçen 19 yılı aşkın sürede rakibini deplasmanda yenmeyi yine başaramadı. Galatasaray, Fenerbahçe deplasmanında çıktığı son 23 müsabakada gol yollarında da büyük sıkıntı yaşadı. Sarı-lacivertli ekip karşısında bu müsabakalarda 15 gol atan sarı-kırmızılı takım, kalesinde ise 44 gole engel olamadı.

ekrem imamoğlu
EKREM İMAMOĞLU, DERBİYİ ŞERDİL DARA ODABAŞI İLE BİRLİKTE İZLEDİ…

Mazbatasını almayı bekleyen Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan derbi maçını önceki gün Kadıköy Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Av. Şerdil Dara Odabaşı ile birlikte izledi. İmamoğlu’na maç boyunca tribünlerden büyük sevgi gösterileri yapıldı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-kadikoy-derbisinde-bir-puani-kapti/feed/ 0 51136
Ekrem İmamoğlu, Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/#respond Sun, 14 Apr 2019 16:08:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51126 Fenerbahçe-Galatasaray kritik derbi maçı öncesinde Kadıköy’e gelen Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile Bağdat Caddesi’nde kısa bir yürüyüş yaptı. Şaşkınbakkal Boyner Mağazası önünden Erenköy Divan Pastanesi’ne kadar süren yürüyüşte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını bekleyen İmamoğlu’na büyük bir sevgi seli gerçekleşti.

DERBİ MAÇINI İZLEYECEK…

Şu sıralarda eşi Dilek Hanım ile birlikte Fenerbahçe-Galasaray arasında oynanancak derbi maçını izlemek üzere stada giren Ekrem İmamoğlu; “Çok güzel, kardeşçe bir maç olacak. Dostluk ve sevgi kazanacak” mesajı verdi.

Ekrem imamoğlu
Ekrem İmamoğlu
Fenerbahçe-Galatasaray kritik derbi maçı öncesinde Kadıköy’e gelen Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile Bağdat Caddesi’nde gövde gösterisi yaptı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/feed/ 0 51126
Nuhoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni Odabaşı’na teslim etti https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/ https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/#comments Fri, 12 Apr 2019 09:23:06 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51076 Kadıköy Belediyesi’nde devir teslim işlemi gerçekleşti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Av. Şerdil Dara Odabaşı, önümüzdeki 5 yıl boyunca Kadıköy için hizmet vereceği yeni döneme Kadıköy Belediye Binası önünde düzenlenen törenle başladı.

2 BİN KİŞİ KATILDI…

Devir teslim törenine büyük çoğunluğu CHP çevrelerinden olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı. CHP Milletvekilleri, Aykurt Nuhoğlu dönemi öncesinde dört dönem üst üste belediye başkanlığı görevini üstlenen Av. Selami Öztürk, CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş törende hazır bulundu.

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜM SİZLERE VE AİLEME”

Törende bir konuşma yapan Şerdil Dara Odabaşı; “Söze bugün burada olmama katkısı olan sizlere ve bana her anlamda destek olan aileme sonsuz teşekkürlerimi ileterek başlamak istiyorum. Ayrıca, şu anda iki önemli değerimizi kaybetmiş olmanın burukluğu içinde olduğumu da belirtmek isterim. Kadıköy’ün kurucu belediye başkanı Osman Hızlan ile Türk sporunun efsane ismi Can Bartu’yu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

“ROZETİMİ ÇIKARMIYORUM”

Bu tür törenlerde rozet çıkartmanın gelenek olduğunu ifade eden Odabaşı; “Ben bunu yapmayacağım, rozetimi çıkarmıyorum. Ancak, Gençlik Kolları Başkanımız Ali Yiğit Karaca’ya bu rozeti takıyorum. Ayrıca, Aykurt Nuhoğlu’na da yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Kendisine zaman zaman başvuracağımı, desteklerini esirgemeyeceğini biliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CHP Milletvekilleri, İstanbul İl Örgütü, Kadıköy İlçe Teşkilatı, Gençlik Kolları, Parti Meclisi üyeleri ve mahalle temsilcileri, Av. Şerdil Dara Odabaşı’nı ilk tebrik edenler arasında yer aldı…
Şerdil Dara Odabaşı
Kadıköy Belediye Başkanlığı görevini Aykurt Nuhoğlu’ndan devralan Şerdil Dara Odabaşı’nı, ailesi de bu özel gününde yalnız bırakmadı…
Şerdil Dara Odabaşı, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ali Yiğit Karaca’ya rozetini takarken…
Kadıköy Belediyesi, Şerdil Dara Odabaşı döneminin başlangıcında yaklaşık 2 bin kişiye ev sahipliği yaptı…
Tören sonrasında objektiflerimize takılan Kadıköy eski Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yürüyerek belediye binasından ayrıldı…
Kadıköy Belediyesi
]]>
https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/feed/ 1 51076
Kadıköy’ün ilk belediye başkanı Osman Hızlan’ı kaybettik https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-ilk-belediye-baskani-osman-hizlan-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-ilk-belediye-baskani-osman-hizlan-vefat-etti/#comments Tue, 09 Apr 2019 21:02:36 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51031 Kadıköy’ün seçimle işbaşına gelen ilk belediye başkanı Osman Hızlan vefat etti. 1984 yılında Turgut Özal liderliğindeki Anavatan Partisi’nin Kadıköy için belediye başkan adayı olarak gösterdiği Hızlan, o zamana kadar hep sol partilerin kalesi olan Kadıköy’de sağ partinin adayı olarak büyük oy farkıyla seçilmişti.

Osman Hızlan

Bir süredir kanser tedavisi gören Osman Hızlan, 9 Nisan Salı akşamı saat 20.00 sularında tedavi görmekte olduğu Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Hızlan’ın cenazesi, 12 Nisan Cuma günü Erenköy Galip Paşa Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy’de bulunan aile kabristanına defnedilecek.

KADIKÖY’E ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLERİ OLDU…

Osman Hızlan’ın görev yaptığı 1984-1989 yılları arasında Kadıköy’e çok önemli hizmetleri olmuştu. Kalamış Yat Limanı, Caddebostan-Bostancı Sahilyolu, Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Sabit Semt Pazarları Projesi, Yeledeğirmeni bölgesinin hiç olmayan altyapısının baştan sona yapılması, Hasanpaşa’da bulunan Kadıköy Belediye Başkanlığı binasının yapımı, Şehremaneti binasının kapsamlı restorasyonu, bunlardan sadece bazıları olarak biliniyordu.

Kadıköy Life Ailesi olarak o yıllarda ve sonrasında birlikte çalıştığımız Osman Hızlan’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bildiriyor, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-ilk-belediye-baskani-osman-hizlan-vefat-etti/feed/ 1 51031
Bağdat Caddesi’nde cinayet! https://www.kadikoylife.com/kadikoy-bagdat-caddesinde-cinayet/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-bagdat-caddesinde-cinayet/#respond Sun, 07 Apr 2019 16:38:30 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50997 Kadıköy Bağdat Caddesi’nde bir kişi, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kişinin, Naci Zindaşti isimli uyuşturucu baronu ile olan husumeti sonucu cezaevinde tutuklu bulunan Orhan Ünğan’ın kardeşi İlhan Ünğan olduğu belirlendi.

Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümünde saat 16.30 sularında meydana gelen olayda İlhan Ünğan, bir kafenin önünde bulunan arabasının yanında silahlı saldırıya uğradı. Şüpheli ya da şüpheliler olay sonrasında kaçtı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan inceleme sonucunda Ünğan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Görgü tanıkları, Ünğan’ın eşi ve çocuğunun olay sırasında arabada bulunduğunu, çevredekiler tarafından bölgeden uzaklaştırıldığını ifade etti.

FİRARİ SANIK OLARAK ARANIYORDU…

Bölgede inceleme yapan polis, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. İlhan Ünğan, 26 Eylül 2014’te Büyükçekmece’de trafik ışıklarında durdukları sırada Devrim Öztunç ve Arzu Sharifi Zindaşti’nin çapraz ateşe tutularak öldürülmesi davasında firari sanık olarak aranıyordu. Davada, Ünğan’ın ağabeyi Orhan Ünğan ise tutuklu olarak yargılanıyor.

Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümünde saat 16.30 sularında meydana gelen olayda İlhan Ünğan, bir kafenin önünde bulunan arabasının yanında silahlı saldırıya uğradı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-bagdat-caddesinde-cinayet/feed/ 0 50997
Türk-Amerikan ilişkileri Büyük Kulüp’te konuşulacak https://www.kadikoylife.com/turk-amerikan-iliskileri-buyuk-kulup-te-konusulacak/ https://www.kadikoylife.com/turk-amerikan-iliskileri-buyuk-kulup-te-konusulacak/#respond Sat, 06 Apr 2019 20:09:51 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51065 1882 yılında kurulan, İstanbul’un cemiyet ve sosyal hayatının önde gelen kurumlarından Büyük Kulüp (Cercle D’orient), Türk dış politikasının içinden geçtiği kritik süreçte önemli bir geceye ev sahipliği yapıyor. Uluslararası İlişkiler ve Kardeş Kulüpler Komitesi tarafından düzenlenen “Diplomatik ve Ekonomik Boyutlarıyla Türk-Amerikan İlişkileri” başlıklı etkinlik, 12 Nisan Cuma akşamı gerçekleşecek.

Etkinlikte; T.C. Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan, Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin ve Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Efe Sıvış konuşmacı olarak yer alacak. Düzenlenen gecede, Yrd. Doç. Dr. Efe Sıvış’ın Ötüken Neşriyat tarafından piyasaya sürülen “Türk Demokrasisinin Sıfır Noktası: ABD Dışişleri Belgeleri Işığında Türkiye’de Çok Partili Hayata Geçiş” isimli kitabının tanıtımı da yapılacak.

Büyük Kulüp
Büyük Kulüp (Cercle D’orient), Türk dış politikasının içinden geçtiği kritik süreçte önemli bir geceye ev sahipliği yapıyor.
]]>
https://www.kadikoylife.com/turk-amerikan-iliskileri-buyuk-kulup-te-konusulacak/feed/ 0 51065
Fenerbahçe’den dev kaynak oluşturma projesi: FENER OL https://www.kadikoylife.com/fenerbahceden-dev-kaynak-olusturma-projesi-fener-ol/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahceden-dev-kaynak-olusturma-projesi-fener-ol/#respond Thu, 04 Apr 2019 20:11:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50949 Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübü sürdürülebilir finansal bağımsızlığına kavuşturacak dev kitlesel kaynak hareketi “FENER OL” projesini Fenerbahçe TV’de yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 4 Nisan tarihinde başlatılan FENER OL, modern spor tarihinde bugüne kadarki en büyük kitlesel kaynak oluşturma projesi olma özelliğini taşıyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün sürdürülebilir mali bağımsızlığına yönelik oluşturulan “FENER OL” kitlesel kaynak oluşturma projesinin detaylarını Fenerbahçe TV’deki konuşmasında paylaştı. Dünya spor tarihinde bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük kitle kaynak projesi olan FENER OL’u bir taraftar hareketi olarak tanımlayan Ali Koç; “Fenerbahçe’nin yaşadığı en karanlık günlerin birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz. FENER OL, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşarak, gerçek ekonomik özgürlüğüne kavuşturmak için tasarladığımız en önemli projelerimizden biri” dedi.

FENER OL
YENİ BİR TARİHİ YAZMAK İÇİN…

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tarihindeki en karanlık günlerden birinde başlatılan projenin öncesinde dikkat çekmek adına kulüp Fenerium’ları kapattı, FBTV ve Fenerbahçe Radyosu’nun yayınını kesti, sosyal medya hesapları, resmi web sitesi, Alex de Souza ve Lefter Küçükandonyadis heykellerini kararttı. 4 Nisan tarihiyle ilgili olarak konuşan Ali Koç; “4 Nisan 2015’de Fenerbahçe’nin Rizespor deplasmanı dönüşü, 40 canını taşıyan takım otobüsü kurşunlandı. O kara günde Fenerbahçe’nin canına kıymak istendi, varlığına kast edildi. Biz bir 4 Nisan’da yok edilmek istendik ama bir başka 4 Nisan’da hep birlikte yeni bir tarihi yazmak için bir aradayız. 4 Nisan, artık bağımsız yarınlarımız için hep birlikte yazacağımız hikâyenin ilk günü” açıklamasında bulundu. Koç, sözlerine şöyle devam etti:

FENER OL
DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK…

Fenerbahçe Spor kulübü olarak yakın tarihimizde ilk kez bu kapsamda bir finansal destek kampanyası gerçekleştiriyoruz. Kampanyamızın sonuçlarının dünyada bir spor kulübünün gerçekleştirdiği en başarılı örnek olacağına inanıyorum. FENER OL kampanyası, uzun vadeli bir stratejinin en önemli ayaklarından biri. Kulübün geçmiş dönemlerden gelen ve yakın gelecekte karşılanması gereken yükümlülükleri için sıcak para girişine ihtiyacımız vardı. Yönetimi devraldığımızdan beri ana hissedar olarak kulübümüzün ve küçük hissedarlarımızın sermaye artışına katılımı, yönetim olarak şahsi kefaletlerimizle aldığımız düşük faizli kredi ve getirdiğimiz sponsorluklara 140 milyon dolarlık kaynakla acil ihtiyaçlarımızı karşıladık.”

AVRUPA KUPALARINA KATILIM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR…

“FENER OL” kampanyasının bir diğer kritik amacına dikkat çeken Ali Koç, projedeki başarının Şampiyonlar Ligi katılımına büyük etki edeceğini belirterek, UEFA ile gerçekleştirilmiş olan uzlaşma sözleşmesini gündeme taşıdı: “UEFA ile 2016’da yapılan ve 31 Mayıs’ta sona erecek FFP (Financial Fair Play) anlaşmasına göre, kulübün 3 yıllık süreçte hem yıllık bazda hem de anlaşma süresinde uyması gereken iki ayrı zarar seviyesi var. Buna göre, 2016-2019 arasında futbol faaliyetlerindeki zararın 30 milyon Euro’yu geçmemesi gerekiyor. Ancak sezon başında göreve geldiğimizde iki yıllık zarar toplamı 90 milyon Euro idi. 31 Mayıs’a kadar 60 milyon Euro’luk farkı kapatmazsak, UEFA yaptırımlarına maruz kalacağız. Kampanyamız başarılı olursa, Avrupa kupalarına katılma hakkımızı kormuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE, VEFA VE FEDAKÂRLIKLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ HAK EDİYOR”

Fenerbahçe’nin yükünü sırtlamak için 7’den 70’e tüm Fenerbahçelilerin tek yürek olması gerektiğini belirten Ali Koç; “Vefa ve fedakârlıkların en büyüğünü hak eden Fenerbahçe’dir. Çorbada hepimizin tuzunun olması gereken, hep birlikte kayıtsız şartsız Fenerbahçe’ye FENER OL’ma günüdür” mesajı verdi.

GÖNÜLLÜLER ARACILIĞIYLA TÜM TÜRKİYE’YE YAYILACAK…

FENER OL, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün binlerce kişiyi bulan gönüllü organizasyonu aracılığıyla tüm Türkiye’ye yayılacak. İlk etapta 38 ilde 3000’in üzerinde gönüllü, kulübe yaratılacak kaynağın istikrarlı bir şekilde artması için çalışmalarını sürdürecek. Bu harekete destek vermek isteyen taraftarlar, kulübün resmi sitesindeki kampanya sayfasında (www.fenerbahce.org/fenerol) yer alan ödeme şekillerinden (kredi kartı, banka hesaplarına havale veya EFT, PTT Posta çeki, SMS ile) katkıda bulunabilecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahceden-dev-kaynak-olusturma-projesi-fener-ol/feed/ 0 50949
Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu https://www.kadikoylife.com/savas-dincel-tiyatro-odulleri-sahiplerini-buldu/ https://www.kadikoylife.com/savas-dincel-tiyatro-odulleri-sahiplerini-buldu/#respond Wed, 03 Apr 2019 13:40:55 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50899 12 yıl önce kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in 77. yaşı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından seçilen ve ustanın vefatının ardından her yıl doğum gününde verilen Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ile kutlandı.

Baba Sahne’de 1 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşen özel davete Dinçel’in ailesinin, yakın dostlarının ve öğrencilerinin yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Sumru Dinçel, Haldun Dormen, Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Özge-Şevket Çoruh, Zuhal Olcay, Mazlum Çimen, Gani Müjde, Ozan Güven, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Mustafa Üstündağ, Murat Akkoyunlu, Ömür Arpacı, Emre Karayel, Nazlı Tosunoğlu, Betül Demir, Ahmet Saraçoğlu, Caner Güler, Fırat Doğruloğlu, Cem Cücenoğlu, Anta Toros, Özen Yula, Rıza Sönmez, Ruhi Sarı gibi isimler katıldı.

GECENİN SUNUCULUĞUNU İLKER AYRIK ÜSTLENDİ…

Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nde gecenin sunuculuğunu Dinçel’in eski öğrencilerinden biri olan İlker Ayrık üstlenirken; Şamil Yılmaz “En İyi Oyun Yazarı”, Yiğit Serdemir “En İyi Yönetmen”, Nezaket Erden “En İyi Kadın Oyuncu”, Murat Akkoyunlu ise “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Savaş Dinçel’in eşi Sumru Dinçel, Şevket Çoruh, eski öğrencileri, torunu ve torunları sayılan öğrencilerinin çocukları, bu yıl da sahnede bir araya geldiler.

Savaş Dinçel
DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞANDI…

Öğrencileri sahnede, Savaş Dinçel’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” oyununda seslendirdiği ve sözleri kendisine ait olan “Bir Sanatkâr Asla Ayı Değildir” şarkısını söylediler, ardından doğum günü pastası kestiler. Dinçel için özel olarak hazırlanan videonun gösterimi sırasında ise konuklar duygu yüklü anlar yaşadı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/savas-dincel-tiyatro-odulleri-sahiplerini-buldu/feed/ 0 50899
Kadıköy Belediyesi 35. yılını kutluyor https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-otuz-besinci-yasini-kutluyor/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-otuz-besinci-yasini-kutluyor/#respond Mon, 01 Apr 2019 19:32:46 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51010 Kadıköy Belediyesi, kuruluşunun 35. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Yeni seçilen belediye başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın ev sahipliğinde, 10 Nisan Çarşamba akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek kutlamaya, ünlü sanatçı Şevval Sam da şarkıları ile eşlik edecek.

Yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen etkinlik kapsamında bir de film gösterimi yapılacak. Kültür-sanat çevreleriyle iş ve siyaset dünyasından yoğun bir katılımın beklendiği buluşmada, Kadıköy’ün 15 yıl süreyle belediye başkanlığını yürütmüş olan Selami Öztürk ile son belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu da bulunacak.

Kadıköy Belediyesi
Kadıköy Belediyesi, kuruluşunun 35. yılını yeni seçilen belediye başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın ev sahipliğinde, 10 Nisan Çarşamba akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde kutlayacak…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-otuz-besinci-yasini-kutluyor/feed/ 0 51010
Fenerbahçe Gönüllüleri’nde doğum günü coşkusu https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinde-dogum-gunu-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinde-dogum-gunu-coskusu/#respond Sun, 31 Mar 2019 15:15:54 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50853 Kadıköy’ün sosyal faaliyetleriyle dikkatleri çeken sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Fenerbahçe Gönüllüleri, renkli bir etkinliğe daha imza attı. Her ayın sonunda o ay doğanların toplu doğum günü kutlamasına ev sahipliği yapan gönüllüler, bu kez mart ayında doğan Bilge Saraçoğlu, Gülay Tiryakioğlu, Osman Nasır (Merhum Remziye Nasır anısına) ve Sevinç Çolak için coşku dolu bir parti düzenledi.

Hafta sonu kahvaltısı şeklinde organize edilen ve keyifli anlara sahne olan etkinlik kapsamında ayrıca, edebiyatın bütün dallarında sekiz adet kitabı bulunan Fenerbahçe Gönüllüleri Kültür Komitesi Başkanı Yazar Cahide Yormaz Öz, kendi ölmüşleri adına gönüllü evinde hayır lokması dağıttırdı.

Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe Gönüllüleri, renkli bir etkinliğe daha imza attı…
Fenerbahçe Gönüllüleri
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinde-dogum-gunu-coskusu/feed/ 0 50853
Muhtar Nihal Cengiz: Yeni bir platform oluşturacağım https://www.kadikoylife.com/muhtar-nihal-cengiz-yeni-bir-platform-olusturacagim/ https://www.kadikoylife.com/muhtar-nihal-cengiz-yeni-bir-platform-olusturacagim/#respond Sat, 30 Mar 2019 09:25:03 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50841 Caddebostan Mahallesi Muhtarı Nihal Cengiz, yerel seçimler öncesinde Kadıköy Life Dergisi’ne konuştu. Yeniden muhtar olmak istediğini söyleyen Nihal Cengiz; “Mahallemi seviyorum. Buralıyım. Burada oturuyor, burada yaşıyorum. Daha önce de mahallemde esnaftım. Bir şarküterim vardı. Dolayısıyla mahalle halkını çok iyi tanıyorum, tabi onlar da beni. İletişimimiz çok kuvvetli, iletişim açısından herhangi bir sorun yaşamıyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MAHALLELERİNDEN BİRİ CADDEBOSTAN…

Tüm dünyanın gözünde Kadıköy’ün özel bir yeri olduğunu ifade eden Caddebostan Muhtarı Nihal Cengiz, sözlerine söyle devam etti: “Kadıköy mükemmel bir konumda. Mahalle olarak ise hiç tartışmasız Türkiye’nin en güzel mahallelerinden birinde yaşıyoruz. Caddebostan Mahallesi özgürce yaşayabildiğiniz, kendinizi ifade edebildiğiniz, insanların birbirlerine günaydın dediği, çok rahat ve güzel bir mahalle ama tabi ki sorunlarımız da var. Fakat yavaş yavaş hepsini hallediyoruz. Ben insanların problemlerini, sokakta yaşadığı sorunları dinleyip onlara yardımcı olmayı çok seviyorum. Elimden geldiği kadar tabi… Çünkü muhtarların bir bütçesi yok ne yazık ki. Belediyemiz bize çok yardımcı oluyor, destek alıyoruz ama keşke kendi bütçemiz olsa da sorunlarımızı daha hızlı çözebilsek. Yine de belediye ve mahalle halkı arasında köprü görevi üstlenerek, sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler bulmaya çalışıyorum.

Nihal Cengiz
GEÇTİĞİMİZ YAZ ÇOK İYİ ÇALIŞTIK…

Geçtiğimiz süreçte bazı sokaklarımızda sokak lambalarımızın elektrikleri yoktu. Bu aydınlanma konusuna çok dikkat ediyorum. Çünkü yaz aylarında bizim portföyümüzün birçoğu yazlıklarında oluyor. Dolayısıyla güvenlik açısından bir problem açığa çıkıyor. O sebeple şu an karanlık olan tüm sokakları aydınlattık. Bunun yanında bekçilerimizin sayısını yükselttik. Çünkü mahallemizde ne yazık çok sık rastladığımız araba hırsızlığı sorununa bir çözüm bulmamız gerekiyordu. Bekçi sayısının arttırılması bu anlamda işe yaradı. Yine yaz aylarında Caddebostan sahili, bizim nüfusumuzu neredeyse 5’e, 10’a katlıyor. Orada da yine aynı şekilde ciddi bir güvenlik açığa çıkıyor. Bu sebeple geçtiğimiz yaz bekçilerimiz ve polislerimizle beraber çok iyi çalıştık.

KAFAMIZDA PROJELER VAR, DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ…

Eğer seçimlerden sonra yola devam edecek olursam, yeni bir platform oluşturmayı düşünüyorum. Bu platform sayesinde mahallemizin tüm sorunlarını sakinlerimizle birlikte çözme şansı yaratmış olacağız. Bunlardan sadece birisinden bahsedeyim. Yaşlı nüfusumuz çok fazla. Bu yaşlı sakinlerimizin birçoğunun yakınları yurtdışında ya da il dışında yaşıyor. Sakinlerimizin çoğunun yanında yabancı uyruklu yardımcılar bulunuyor. Her konuda yardımcı olamayabiliyorlar. Yaşadıkları ve çözemedikleri bir problemde bize daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yeni bir platform oluşturmaya karar verdik. Bunun üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalışıyoruz. Yani hedefimiz, Caddebostan’da yaşayan her sakinimizin bize ulaşabileceği bir sistem kurmak. Böylece sorun odaklı çalışıp, doğru çözümleri bulmamız daha da kolaylaşacak.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/muhtar-nihal-cengiz-yeni-bir-platform-olusturacagim/feed/ 0 50841
Muhtar Zeynep Ayman: Mahalle sorunlarına duyarlı olmak gerekiyor https://www.kadikoylife.com/muhtar-zeynep-ayman-mahalle-sorunlarina-duyarli-olmak-gerekiyor/ https://www.kadikoylife.com/muhtar-zeynep-ayman-mahalle-sorunlarina-duyarli-olmak-gerekiyor/#respond Fri, 29 Mar 2019 11:39:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50799 Yerel seçimlerin gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı. Muhtar ve belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları ise devam ediyor. Kadıköy Life Dergisi olarak, Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman ile yeniden muhtar adayı olmasıyla ilgili görüştük.

“10 yıldır muhtarım. Profesyonel bir çalışma hayatından sonra emekli oldum ve emekli olduktan 4-5 ay sonra da böyle bir görevde 10 yıldır çalışıyorum. Muhtar olduğum yıl itibariyle muhtarlık artık eskiden olduğu gibi para kazanılan, maddi getirisi yüksek bir görev olmaktan çıkmıştı” şeklinde konuşan Muhtar Zeynep Ayman, sözlerine şöyle devam etti: “Sosyal ilişkileri kuvvetli, bireysel bir sivil toplum kuruluşu gibidir muhtarlar. Mahallenizin sorunlarına duyarlı olmanız gerekiyor. Bu sorunlar için de bir şeyler yapmanız gerekiyor. O yapacağınız şeyin de ucu açık ama burada olması gereken ile olmayanlar genelde işi zorlaştırıyor. Gönül ister ki burada yetkimiz olsun. Muhtarların yetkisi yoktur, yaptırım gücü yoktur. Bu önemli bir detay, çünkü var olduğu sanılıyor. Bu böyle değil.

OLAYIN TAM ORTASINDA YER ALIYORUZ…

Bizim mahallemizin sorunları genelde belediye bağlantılı sorunlar. Yani şehirlerdeki mahalle sorunları, belediye merkezli sorunlar. Yolumuz, ağacımız, çiçeğimiz, temizliğimiz gibi mahallenin gündelik sorunları. İBB’den kaynaklı sorunlar bunlar. Yeri geliyor Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık ile de sorunlar yaşanabiliyor. Onlar arasında bir köprü oluyor muhtarlar. Muhtarların yaptıkları bu. İyi ilişkilerimiz doğrultusunda sorunu önce kabul ettirmeniz gerekiyor karşı tarafa. Bu büyük bir şey de olabilir, çok küçük bir kaldırım düzenlenmesi de olabilir. Önce sorunun kabul edilmesi gerekiyor. Sonra çözümün var olabileceği konusunda ikna olunması gerekiyor. Çözüm konusunda da adım atılması gerekiyor ve bütün bu aşamalarda muhtarın hiçbir yetkisi yok. Sadece ikili ilişkiler üzerinden götürülen bir çözüm süreci var. İşin en zor tarafı burada. Yetkisiz, elemansız ama olayın tam ortasında ve mahallinin sizden çözüm beklediği bir noktada yer alıyoruz.

Zeynep Ayman
10 YILDIR BU ÇABANIN İÇİNDEYİZ…

Deprem toplanma alanı ile ilgili şunu yaptık; bu alanı çok katlı binaya vermedik. İnşaatın önüne geçmek ve otopark yaptırmamakla 10 yılımız gitti. 10 yıldır bu çabanın içindeyiz. Hakikaten burası çok katlı bir bina olmadan, yani imar planında bir değişiklik olmadan kendini koruyabildi. Son zamanlarda ‘Moda Huzursuz’ ve Gezi olayları sırasında ‘Gaz Silahtır’ adlarında iki tane basın duyurumuz olmuştu. Özellikle ‘Gaz Silahtır’ çalışmamızdan sonra biraz gaz atılması azaldı. Çocukların derse girmesi bile zorlaşmıştı, astım hastaları çok sıkıntılı dönemler geçiriyordu. Bu sıkıntılı dönemleri atlattık.

BÜTÜN MAHALLEYE AÇIK BİR MÜZİK TOPLULUĞU…

23 Nisan, 19 Mayıs gibi bütün bayramlarda mahallenin bütününün içine katılabileceği özel bazı kutlamalar yaptık. Sponsorlar bulduk, mahallelimiz sponsor oldu. Kendi içimizde bandoyla yürüyüşümüzü tamamladık. Sonra bütün mahalleye açık bir müzik topluluğu kurduk mesela. Bununla ilgili iki senedir Cumhuriyet Konserlerimiz gerçekleşiyor. Sakinlerimiz ücretsiz olarak hem dinleyebiliyor hem de katılabiliyor.

GENÇLER ÇOK MERAKLI DEĞİL…

Engelli Okulu’nun özel eğitim şenliğine üç sene boyunca sponsor bularak katkı sağladık. Sonrasında yine bizim mahallenin geneline yönelik sorunlarımız var. Kadıköy Meydanı’ndaki cami inşaatına karşı geliyoruz. Kurbağalıdere’deki atıl sürece müdahil olmaya çalıştık. Moda İskelesi’nin bütün süreçlerinde sürekli olarak yer aldık. Bütün bunlarda sadece muhtarlık olarak değil, birçok kuruluşla beraber yer aldık. Bunun haricinde Moda Gençlik Forumu düzenlemeye çalıştık, fakat olmadı. Ben etrafımdaki 5-6 genci çağırdım. Fakat işlemedi süreç. Gençler çok meraklı değil.

HER MAHALLE KENDİ POTLAÇ’INI YARATABİLİR…

‘Düş Sandığı’ adında bir proje gerçekleştirdik. Moda’da oturup evinde bir şeyler üreten kadınların mallarını satabilecekleri bir ortam oluşturdum. Sonrasında bir yaz boyunca İstanbul Kadıköy Lisesi’nin bahçesinde pazar açtık. Sonra iş büyüdü, iş büyüdükten sonra da çok kabul görmedi. Şu anda Potlaç yapıyor bunu. Düş Sandığı’nın büyütülmüş bir şekli oldu Potlaç. Bizden örnek aldılar demiyorum ama bizim de tasarrufumuz oydu. Elimizde imkân ve yetki olsa, her mahalle kendi Potlaç’ını yaratabilir.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/muhtar-zeynep-ayman-mahalle-sorunlarina-duyarli-olmak-gerekiyor/feed/ 0 50799
Muhtar Soner Arafal: Kadıköy’ün en güzel mahallesinde yaşıyoruz https://www.kadikoylife.com/soner-arafal-kadikoyun-en-guzel-mahallesinde-yasiyoruz/ https://www.kadikoylife.com/soner-arafal-kadikoyun-en-guzel-mahallesinde-yasiyoruz/#respond Fri, 29 Mar 2019 08:58:48 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50790 Seçime az bir zaman kala, 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal ile bir araya geldik. Yeniden aday oluşuyla ilgili açıklamalarda bulunan Arafal; “Mahallemiz Kadıköy’ün en sakin, en nezih, sosyo-kültürel ve refah seviyesi yüksek bir mahallesi. Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alana sahibiz. Bana göre Kadıköy’ün en güzel mahallesi” dedi. Muhtar Soner Arafal, konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

“1992’den bu yana, yani mahallemiz kurulduğundan beri muhtarlık yapıyoruz. 1992’den 2014 senesine kadar babam hizmet ediyordu. Ondan sonraki seçimlerde babamın rahatsızlığı nedeniyle ben aday oldum ve 2014’ten 2019’a kadar hizmet ettim. Bu süreç içerisinde mahallemizde eskiden günümüze gelmiş yeşil alanlar, o dönemde mücadele ile kazanılmış. Yapılaşma olmaması için mahalle sakinleriyle birlikte kazanılan yerleri koruyarak yenileme yaptık. Kadıköy Belediyesi ile birlikte bu 5 sene içerisinde 5 tane parkımız A’dan Z’ye yenilendi. Oyun gruplarının aydınlatmaları LED oldu. Artık gece vakti de gündüz olduğu gibi parklarımızda rahat rahat gezebiliyoruz.

Alzheimer Merkezi
UMARIM HER MAHALLEDE AÇILIR BÖYLE BİR MERKEZ…

Mahallemizde Alzheimer Merkezi ve Sosyal Yaşam Evi, yani şu anda muhtarlığın olduğu bina kuruldu ki, bu merkezde birlikte işler biraz değişti. Bu defa insanlar biz size ne katabiliriz diyerek gelmeye başladılar. Bu merkezin en büyük artılarından biri de bu. Çok da güzel gidiyor. Merkezde yaklaşık 80 tane Alzheimer hastası vatandaşa bakılıyor. Bu hastaların eskiye nazaran rehabilitasyonda iyiye gittiğini görüyoruz. Ailelerin geri dönüşleri çok güzel. Üst katta 65 yaş üstü Sosyal Yaşam Evimiz var. Orada da yaklaşık 1000’nin üzerinde üyemiz var. 1000 tane üyemiz buraya gelip, değişik sporları ve faaliyetleri yapıyorlar. Umarım her mahallede açılır böyle bir merkez.

KADIKÖY BELEDİYESİ İLE İYİ ORGANİZE OLDUK…

Mahallemiz Kadıköy’ün en sakin, en nezih, sosyo-kültürel ve refah seviyesi yüksek bir mahallesi. Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alana sahibiz. Bana göre Kadıköy’ün en güzel mahallesi. Bu 5 sene içerinde seçimden arda kalan zamanlarda birçok şey yapmaya çalıştık Kadıköy Belediyesi ile birlikte. Çünkü yaklaşık 5 senede 5 seçim yaşadık. Seçim, ülkemizi çok fazla oyaladı. Arda kalan zamanlarda da belediye ile ikili ilişkilerimiz iyi gelişti. Mahalledeki sorunları tespit edip, iyi organize olduk. Bence iyi bir dönem geçirdik Kadıköy Belediyesi ile. Şu anda da rakibim yok. Bu da onu gösteriyor. Bu yüzden başarılı bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum.

Soner Arafal
MEVCUDU KORUMAYA ÇALIŞACAĞIZ…

Önümüzdeki 5 senede de hangi başkan seçilirse, umarım bu 5 sene içerisinde yaşadığımız gibi, Aykurt Nuhoğlu’nda gördüğümüz gibi kamu arazilerini koruyarak, kamu arazilerini halka açarak, belediye yönetimi ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Şu anda büyük bir ihtimalle mevcudu korumaya çalışacağız. Hepimizin yaşadığı büyük bir ekonomik kriz var zaten. Seçimden sıkılmış durumda insanlar.

MAHALLEYE GİREN VE ÇIKANI BİLMEM GEREKİYOR…

Nüfus Müdürlüğü’nde yapılan her uygulamaya katılıyorum. Çünkü vatandaşın sistemde kaydı varsa, bir günde işlerini halledebiliyor. Eskiden bu böyle değildi. Fakat bu uygulamayı muhtarlıklarla entegreli bir şekilde yapabilseydik daha güzel olurdu. Mahalle kültürünü yaşatabilmek için mahalleye giren ve çıkanı bilmem gerekiyor. 30 bine yakın seçmenimiz var. 30 bine yakın kişinin oyunu almış bir kişi de bu sistemde bazı şeylere ulaşabilmeli.

SEVGİ, HER ŞEYİN BAŞINDA GELİYOR…

Bu 5 senelik yönetiminin başarılı olmasının en önemli sebebi ikili ilişkiler. Belediyenin personelleriyle, müdürlerimizle birlikte kurabildiğimiz ikili ilişkiler… Sevgi ve saygı çok önemliydi. Bu sevgi ve saygıyı gösterdiğimiz için de bu 5 seneyi böyle güzel ve başarılı geçirdik diyebilirim. İkincisi ise empati yapabilmek. Empati yaparak ve karşımızdakine sevgi ile bakarak sadece 5 seneyi değil, 1992’den bu yana bu işi sadece bu sebeple başardık. Çünkü biz her geleni ailemizden biri gibi gördük. Sevgi, her şeyin başında geliyor. İnsanlar severse, her şey daha kolay olacak diye düşünüyorum.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/soner-arafal-kadikoyun-en-guzel-mahallesinde-yasiyoruz/feed/ 0 50790
Emel Perk Afacan: Amacımız, halkımıza ve mahallemize hizmet! https://www.kadikoylife.com/emel-perk-afacan-amacimiz-halkimiza-ve-mahallemize-hizmet/ https://www.kadikoylife.com/emel-perk-afacan-amacimiz-halkimiza-ve-mahallemize-hizmet/#respond Thu, 28 Mar 2019 21:14:55 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50777 Yerel seçimler öncesinde Suadiye Mahallesi Muhtarlığı’na yeniden aday olan Emel Perk Afacan ile buluştuk. “25 yılın ardından rahmetli babacığımdan sonra 2009 ve 2014 yılındaki yerel seçimlerde mahalle sakinlerimizin destekleriyle muhtar adayı oldum. İki dönem (10 yıl), toplamda da 35 yıldır mahallemize yakışır hizmetler vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuşan Muhtar Afacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şükürler olsun ki sakinlerimizin kalbinde yer edinmişiz. Görev sürecimizde ‘Muhtar, mahallesinde her ailenin bir ferdidir’ ilkesini en temel prensibimiz olarak bildik. Muhtarlık kurumunu herkesin rahatlıkla her sorununu anlatabileceği; hepimizin acı tatlı, hüzünlü sevinçli anlarımızı birlikte paylaştığımız bir kurum olarak gördük. Böyle inandık, böyle davrandık. Allah kısmet ederse böyle de devam edeceğiz.

Emel Perk Afacan
HAYAT FELSEFEMİZ VE MUHTARLIK ANLAYIŞIMIZ: HİZMET

2007 yılı itibariyle Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ‘Mernis’ sistemine geçilmesiyle birlikte aslında muhtarlıkların pek bir işlevi kalmadı. Beni üzen tarafı da saygınlığının kalmaması. Atanmış memurun, seçilmiş muhtarın önüne geçirilmesi ve yetkilendirilerek tüm bilgilerin muhtarlıklarda değil de nüfus müdürlüklerinde toplanması. Muhtarların, mahallesinde yaşayan sakinleriyle ilgili bilgilerden ve durumlardan yoksun bırakılması. Amacımız, mahallemizin sorunlarını ve çözümlerini yakından bilen biri olarak, hedefleri tespit edip gerek kendi bilgi birikimimiz gerekse yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak mahallemize katkı sunmak ve sakinlerimizin ihtiyaçlarına çözüm bulup onlara destek olmak, onların hayır dualarını almak. Bizim en büyük kazancımız, hayat felsefemiz ve muhtarlık anlayışımız bu.

KADIKÖYLÜLER CEZALANDIRILIYOR…

Suadiye Mahallesi, daha önce yazlıkçıların yaz aylarında gelip yazlık olarak kullandıkları, çok güzel köşklerin ve bahçelerin olduğu, Kadıköy’ün en nezih mahallelerinden biriydi. Ne yazık ki rant yüzünden bunlar yok edildi ve sayfiye yeri olan Suadiye’de şu an sadece bir adet küçük çocuk parkı mevcut, başka yeşil alan yok. İBB’ye ait olan sahil kesiminde belediyeden gerekli yer tahsisinin yapılarak gençlerimizi bir araya getirecek, sportif etkinlikler içinde olmalarını sağlayacak oyun sahalarının ve çocuk parklarının yapılması için 2009 yılındaki seçimlerde sakinlerime söz vermiştim. O zaman İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş idi. Çok sayıda sakinimin imzalı dilekçeleriyle birlikte bu durumu anlatan güzel bir yazı yazdım. Olumlu bir geri dönüş alamadık. Fakat bu konunun peşini bırakmayacağım. Yeni seçilecek olan İBB Başkanımıza yine durumu anlatıp, yapılana kadar konunun takipçisi olacağım.

YOLA TERK OLAN YEŞİL ALANLAR BİLE İMARA AÇILDI…

Son 5-6 senedir kentsel dönüşümden dolayı var olan yeşil alanımızın da büyük bir bölümü yok edildi. Yola terk olan yeşil alanlar bile imara açıldı, yerine beton yığınları yapıldı. 5 katlı binalar yıkıldı, 30 katlı binalar dikildi. Ne yazık ki doğamızı, denizlerimizi, yeşillerimizi katlettik. Yaz tatillerinde temiz denize girebilmek için hepimiz 900-1000 km yol kat ediyoruz. Oysa bizler çocukluğumuzda Moda’dan, Fenerbahçe’den, Caddebostan’dan, Suadiye’den, Küçükyalı’dan, Maltepe’den girerdik denizimize, tertemizdi o zamanlar. Umarım bundan sonra seçilenler daha duyarlı davranır.

MAKAMLA, KOLTUKLA BİZİM İŞİMİZ YOK…

Bizler bugün varız ama yarın olmayabiliriz. Fakat yaşadığımız yer çocuklarımıza kalacak. Onlara kalacak her şeyi çok hoyratça kullandık, bozduk, yok ettik. Kendi adıma söylemem gerekirse yaşadığım sürece, gücüm yettiğince elimden geleni esirgemeyeceğim ve bu konuda ne gerekiyorsa yapacağım. Amacımız, halkımıza hizmet, yaşadığımız yere hizmet, mahallemize hizmet! En önemlisi de görevi bıraktığınızda geride hoş bir seda bırakmak ve güzel anılmaktır. Bugüne kadar hep yanımda olan ve ailem olarak gördüğüm değerli sakinlerime, desteklerinden ve her zaman yanımda olmalarından dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

Sizlerin aracılığıyla bir teşekkürüm daha olacak, hem şahsım hem sakinlerim adına. Mahalleme kazandırdıkları muhtarlık binası için, Mehmet Karamanca İlköğretim Okulumuza kazandırdıkları konferans salonu için ve bu 5 yıllık süre zarfında mahalleme verdikleri hizmetten dolayı Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Aykurt Nuhoğlu’na, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Şengün’e, diğer başkan yardımcılarımıza, birim müdürlerimize ve tüm belediye çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Mutlu, huzur dolu, aydınlık yarınlar için seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/emel-perk-afacan-amacimiz-halkimiza-ve-mahallemize-hizmet/feed/ 0 50777
Erenköy Muhtarı Necla Alpüstün: Sosyal projelere çok önem veriyorum https://www.kadikoylife.com/erenkoy-muhtari-necla-alpustun-sosyal-projelere-cok-onem-veriyorum/ https://www.kadikoylife.com/erenkoy-muhtari-necla-alpustun-sosyal-projelere-cok-onem-veriyorum/#respond Thu, 28 Mar 2019 11:44:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50602 Yerel seçimlere doğru gün sayarken, Erenköy Mahallesi Muhtarı Necla Alpüstün ile bir araya geldik. 2014 yılında Erenköy Mahallesi’nin ilk kadın muhtarı olan Alpüstün, yeniden adaylığı ile ilgili “Erenköy Mahallesi’ni çok seviyorum. Burada muhtar olarak görev yaptığım için onur ve gurur duyuyorum. Bu sebeple de yeniden seçilmek ve görevime devam etmek istiyorum” dedi. Muhtar Necla Alpüstün, konuşmasını şöyle sürdürdü:

EN BÜYÜK SORUN KENTSEL DÖNÜŞÜM…

“Sosyal projelere çok önem veriyorum. Yardımlaşma çok önemli. Erenköy halkı, çok yardımsever bir halk… Komşusuna yardım eder, herkese yardım eder, bir proje olduğu zaman bir araya gelirler. Biz burada Erenköy ve birtakım başka mahallelerden kullanılmayan temiz eşya ve kıyafetleri toplayarak, ihtiyacı olanlara aktarıyoruz. Bizim mahallemizin en büyük sorunu, kentsel dönüşümden kaynaklanan sorunlar. Sokaklarda birçok bina üst üste yıkıldı. Hal böyle olunca da çocuk ve yaşlılar yürümekte zorluk çekiyor. Bundan dolayı problemlerimiz var. Ayrıca bu sene ekonomik kriz ve kentsel dönüşümden dolayı mahallemizden taşınan birçok emekli kişi geri dönemedi. Çünkü müteahhitlerin çoğu işi yarıda bıraktı gitti. Tüm sorunların yakın zamanda çözülmesini umut ediyoruz.

Necla Alpüstün
VATANDAŞIN İLK ULAŞABİLECEĞİ YER MUHTARLIK…

Erenköy Mahallesi, Kadıköy Belediyesi ile ortaklaşa çevre, geri dönüşüm, atık toplama konularında pilot mahallelerden biriydi. İlk burada başladı çalışmalar. Mahallemiz buna çok duyarlı oldu, toplantılar yaptık. Ayrıca bizim muhtarlığımızda da atıklar, atık pil, geri dönüşüm için plastik ve kağıtlar da buraya gelmeye başladı. Biz vatandaşa kurumlarla iletişimi sağlıyoruz. Vatandaşın bir problemi olduğu zaman ilk ulaşabileceği yer muhtarlık. Yani biz muhtar olduktan sonra çok güler yüzlü ve ilgili olduğumuz için, mahalleli bizi evladı gibi gördü. Vatandaşımız gelir, derdini anlatır, çayını kahvesini içer, her türlü problemiyle ilgileniriz.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/erenkoy-muhtari-necla-alpustun-sosyal-projelere-cok-onem-veriyorum/feed/ 0 50602
Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’ün kanaat önderleriyle buluştu https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/#respond Wed, 27 Mar 2019 20:54:45 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50757 Ak Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’ün kanaat önderleriyle buluştu. Marmara Yelken Kulübü’nde 27 Mart Çarşamba günü gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ile Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın da katıldı.

Kadıköy’de gerçekleştirmek istedikleri projelerinin özetini kısa bir sunum ile konuklara anlatan Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyar liranın üzerinde bir yatırım yapıldığını, seçilmesi durumunda bambaşka bir Kadıköy yaratılacağını dile getirdi.

Özgül Özkan Yavuz
Ak Parti’den Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan Özgül Özkan Yavuz; “Seçilmemiz durumunda saat 16.45’te kapılarını kapatan belediye değil, hem kapıları hem gönülleri açık olan bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz” dedi…
Kadıköy’ün ünlü inşaat şirketlerinden Dervişoğlu İnşaat’ın kurucusu Fehmi Öztürk de etkinliğe katılanlar arasındaydu. Öztürk, Ak Parti’nin Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olan isimlerin masasında oturdu…
Kadıköy’ün kanaat önderleriyle gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ile Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın da katıldı. İki siyasetçi, yaptıkları konuşmalarda Kadıköy’ün belediyecilik yönünden hak ettiği yerde olmadığını dile getirdiler…
Marmara Yelken Kulübü salonlarında kahvaltı şeklinde düzenlenen programın mekân organizasyonunu, Ak Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı Eğitimci Ahmet Koyunoğlu yaptı. Özgül Özkan Yavuz’un Kadıköy için olabilecek en doğru aday olduğunu dile getiren Koyunoğlu, “Yavuz’un dopdolu CV’si ve deneyimi, çok farklı bir Kadıköy’ün yaratılmasına olanak sağlayacaktır” şeklinde konuştu…
ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ’UN KADIKÖY MANİFESTOSU…

• Kadıköy için yapacağım her işte, atacağım her adımda, gönüllerinde ne varsa Kadıköylülerin aynası olacağım. Kadıköy’ün müthiş potansiyelini kullanarak, daima her yaştan genç Kadıköylülerden ilham alarak, Kadıköy’ün kültürel zenginliğini koruyup, geliştireceğim.
• Kadıköyümüzü cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlayacağız. Kadıköy için yacağım her şeyin, hem burada doğan hem de burada yaşamaktan mutlu olacak tüm Kadıköylüler için olduğuna inanıyorum.
• Hedefimiz büyük: Sizlerle birlikte Kadıköy, İstanbul’un yaşam kalitesi en yüksek en mutlu ilçesi olacak.
• Hedefimize Kadıköylülere daha çok kulak vererek, İstanbul ve Kadıköy için çalışan her paydaşla daha iyi bir uyumla, daha yenilikçi yöntemler kullanarak ulaşacağım.
• Sizlerin teveccühleriyle Kadıköy Belediye Başkanı olarak ilk işim Kadıköylülerin gönlünde yer bulabilmek, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını belirleyip, Kadıköy’ün kaynaklarını Kadıköy’ün kalkınması için kullanmak, şeffaf biçimde sizin emanetlerinize sahip çıkarak, size en iyi şekilde hizmet etmek olacak.
• Gönüllere giren, tevazu sahibi, sanat ve estetiğe değer veren, ahlaklı, çalışkan, yaşamı tüm canlıları seven, hoşgörülü, yardımsever, yeniliğe meraklı, sportmen, özveriyle çok çalışan, güler yüzlü, modern, eğitimli bir kadro ile çalışacağım.
• Kadıköy’ü İstanbul’un en güzel ilçesi nasıl yaparız, bunu sizden daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle önce gönlünüze girip, aranıza karışıp size kulak vereceğim. Tek bir gerçek var; Kadıköy, Kadıköy’ü sevenlerin, Kadıköy’e hizmet edenlerin omuzlarında yükselecek.
• İleri görüşlü, hoşgörülü, çevreye duyarlı, irfan sahibi, kültürel değerlerine ve birbirine bağlı, medeni ve çağdaş Kadıköylüler ile İstanbul’un örnek gösterilen, ilham alınan ilçesi olacak.
• Sanatta, sporda, kültürel yaşamda, ulaşımda, teknolojide, planlamada, mimaride, çevrede, sporda lider bir Kadıköy için hazırım. Biliyorum ve inanıyorum, yenilenen Kadıköy çocuklarımıza yaşam standartları yüksek bir hayatın, mutlu bir geleceğin kapısını açacak. Çünkü Kadıköy hepimiziz.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/feed/ 0 50757
Kadıköy’de yangın paniği! https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-yangin-panigi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-yangin-panigi/#respond Wed, 27 Mar 2019 10:01:15 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50749 Kadıköy’de inşaat halindeki bir gökdelende çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Eğitim Mahallesi Hızırbey Caddesi’nde 3 bloktan oluşan ve inşaat halindeki sitede, 30 katlı binanın elektrik kablolarının bulunduğu enerji odası ve yanındaki malzeme deposunda yangın çıktı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kadıköy, Maltepe, Üsküdar ve Ümraniye’den yaklaşık 20 itfaiye takımının müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Ekiplerin binada duman tahliye çalışmaları sürüyor. Yangın nedeniyle polis ekipleri Hızırbey Caddesi’ni trafiğe kapatırken, sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bekletildi.

yangın
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-yangin-panigi/feed/ 0 50749
Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy’ü hoşgörü kenti yapacağım https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-hosgoru-kenti-yapacagim/ https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-hosgoru-kenti-yapacagim/#respond Mon, 25 Mar 2019 19:11:42 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50721 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, “Kültür ve Sanat Çevresi” olarak adlandırdığı bir grup ile bir araya geldi. Moda Kayıkhane’de 24 Mart tarihinde akşam yemeği şeklinde gerçekleşen buluşmaya ünlü yazarlar, tiyatrocular, sanatçılar ve gazetecilerden oluşan 150 kişilik bir grup katıldı.

“YARDIMINIZI İSTİYORUM”

Şerdil Dara Odabaşı, davetine gelen konukları CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte kapıda karşıladı. Daha sonra konuklara seçim kampanyası için hazırlanmış olan Baran Seyhan imzalı tanıtım filmi gösterildi. Ardından konuşmasını yapmak üzere mikrofonu eline alan Odabaşı; “Kültür ve sanat çevrelerinin değerli isimleriyle tanışmak için bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyorum. Davetimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kadıköy’de benim için en büyük proje, Kadıköy’ü bir hoşgörü kenti yapmak olacaktır. Bu uğurda hepinizin yardımını istiyorum. Lütfen bana değerli desteklerinizi esirgemeyin” dedi.

MODA’DA YILDIZLAR GEÇİDİ…

Şerdil Dara Odabaşı’nın davetine katılanlar arasında Müjdat Gezen, Enis Fosfotoğlu, Ahmet Ümit, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Buket Uzuner, Mario Levi, Irmak Zileli, Edip Akbayram, Burhan Şeşen, Zuhal Olcay, Mazlum Çimen, Metin Uca, Bülent Emrah Parlak, Çiçek Dilligil, Bora Öztoprak, Nur Sürer, Hüseyin Turan, Özcan Sapan, Onur Akın, Eşber Yağmurdereli, Vedat Kemer gibi isimler dikkat çekti.

Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman, gecede Moda’nın renkli simalarıyla birlikte Kadıköy Life objektiflerine yansıdı…
şerdil Dara Odabaşı
Şerdil Dara Odabaşı
]]>
https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-hosgoru-kenti-yapacagim/feed/ 0 50721
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu, Uğur Çolak’ı ağırladı https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-ugur-colaki-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-ugur-colaki-agirladi/#respond Thu, 21 Mar 2019 20:53:06 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50635 İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Çarşamba Buluşmaları’nın ilk konuğu; üretkenliği, özverili ve disiplinli çalışmaları ile tanınan Emekli Hakim Uğur Çolak oldu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 16. Hukuk Dairesi’nden emekli olan Çolak, 10 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanunu’nun üçüncü yılında marka hukukunun güncel sorunlarına değindi.

GÜNCEL SORUNLAR TARTIŞILDI…

Katılımın oldukça yüksek olduğu buluşmada, kullanmama sebebiyle marka tescili iptali, kötü niyetli marka tescil başvurusu, tütün mamullerinde düz paketleme düzenlemesi, paralel ithalat, sessiz kalma yoluyla hak kaybı, uluslararası tükenme, marka hukukunda dava şartı arabuluculuk uygulaması gibi güncel sorunlar tartışıldı.

ALANINDA UZMAN KONUŞMACILARLA DEVAM EDECEK…

Günümüz koşullarında uzmanlaşmanın önemine değinen İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer, hayatın içinden birçok alanda varlığını hissettiren fikri ve sınai mülkiyet hukukunun üniversitelerde ayrı bir anabilim dalı olarak yerini alması gerektiğini, komisyon nezdinde oluşturulan marka, haksız rekabet, fikir ve sanat eserleri, patent, coğrafi işaret çalışma gruplarının tüm meslektaşlara açık olduğunu belirtti. Avukatların mesleki gelişimi ve tecrübelerini paylaşması için oldukça verimli geçen buluşmaların, her ay alanında uzman konuşmacılarla sürdürülmesi planlanıyor.

Uğur Çolak
Av. Ali Cem Bilgili, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer, Emekli Hakim Uğur Çolak, Dr. Öğr. Üyesi Eda Giray, Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Gündoğdu, Dr. Öğr. Üyesi Kadir Baş, Dr. Av. Ozan Ali Yıldız, Av. İrem Toprakkaya Babalık…
Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Filiz Saraç, İstanbul Barosu adına Uğur Çolak’a teşekkür belgesi takdim ederken…
]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-ugur-colaki-agirladi/feed/ 0 50635
Özgül Özkan Yavuz, dernek başkanlarıyla buluştu https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/#respond Wed, 20 Mar 2019 21:54:41 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50557 AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, seçim çalışmaları kapsamında Dünya Basın Mensupları Derneği’nin Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirdiği etkinliğe katıldı. Etkinlikte 147 farkı dernekten 207 temsilciyle bir araya gelen Yavuz, Kadıköy için planladığı projelerini ve hedeflerini anlattı, dernek başkanları ve temsilcilerinin sorularını cevapladı.

Kadıköy’deki mevcut yönetimin kapılarını kapadığını ve yalnızlaştığını söyleyen Özgül Özkan Yavuz; “Kadıköy’ün yaşam kalitesini artırmak için her konuda odalar ve bakanlıklar başta olmak üzere tüm kurumlarla işbirliği içinde olacağız” dedi. İşbirliğinin gücüne inandıklarını ve güçlü bir sivil toplum için STK Destek Merkezi kuracaklarını belirten Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz; “Kuracağımız merkezde STK’lara çalışma mekanları tahsis edilecek. Konferans salonu, toplantı odası gibi ortak kullanım alanları olacak. Sivil toplumun gelişmesi, belediyemizin hizmetlerinin geliştirilmesi ve Kadıköy’ün sosyo-ekonomik gelişimi için kilit rol oynayacak” şeklinde konuştu.

kadıdköy belediye başkan adayı özgül özkan yavuz
Özgül Özkan Yavuz
]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/feed/ 0 50557
Bugün 21 Mart, bugün şiir konuşsun! https://www.kadikoylife.com/bugun-21-mart-bugun-siir-konussun/ https://www.kadikoylife.com/bugun-21-mart-bugun-siir-konussun/#respond Wed, 20 Mar 2019 20:22:18 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50623 Bugün, Dünya Şiir Günü… Şiir her yerde, her zaman… “Şiir yaşantının yüreği” der Mehrizat. Arif Damar ise; “Şiir depremdir, gök gürültüsüdür.”

Bugün şiir sokakta, şair yollarda… Bugün şiir dağıtacak Türkiye Yazarlar Sendikası şairleri Maltepe sokaklarında. Ve ben de buradan, bu sayfalardan katılacağım uzaktan da olsa.

Bugün yalnız şiir konuşsun. Şiir hayatın yansıması ise, dizelere ve şaire kulak vermeli bugün.

şiir

ŞAİR

Bir tek şiir seçti şair
Onca şiir arasından
Hepsi hepsi üç beş dizeydi
Birini ayırdı diğerlerinden
O dize kendisiydi
Çiçeği bir kez kokladı şair
Tomurcuklar açtı düşüncelerinde
Bahar geldi dallarına ağaçların
Her yanı şiir oldu
Tek dizeydi yine
Adı “Sevgi” idi
Bir kere tutuldu şair
Kalemini bir kere kullandı, sevdiği için
Yokluğunda bir kere ağladı
Bir kere düşündü
Yanındayken bir kere dokundu saçlarına
Bir kere sarıldı
Bir kere öptü dudaklarından
Yüreğinde bir yer de ona açtı
Yalnızca bir sözcük
O da “aşk” idi
Gökyüzünü bir kere tanıdı şair
Sonra uçtu gitti güvercin kanatlarından
Uçsuz bucaksız maviliklere
Kalemi de hala ütopyalar peşinde koşuyordu
Yeryüzünde kendince evlendi şair
Bir kızı, bir de oğlu oldu
Kızının adını “Sevgi”
Oğlunun adını da “Barış” koydu
Bir kere doğdu şair herkes gibi
Ama bin kere yaşadı doyasıya
Hep yanında taşıdı kağıdı kalemi
Hep koynunda sakladı
İsim vermedi yazdıklarına
Ne öykü dedi ne de şiir
Başkaları açtılar yüreğini
Baktılar, okudular
Dediler ki “Dolu dolu yaşamış adam”
Her anı şiir
Anladılar ki o “şair”

(Nusret Karaca)

* * * * * * *

PEMBE ZARF

Bir pembe zarf yolla bana
İçinde kurumuş gül yaprakları olsun
Ne bir resim çıksın içinden
Ne de üç-beş satır
Yeter ki ellerin güllere değmiş olsun

(Nusret Karaca)

]]>
https://www.kadikoylife.com/bugun-21-mart-bugun-siir-konussun/feed/ 0 50623
Fenerbahçe Mahallesi’ne Boğaziçili muhtar adayı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-mahallesine-bogazicili-muhtar-adayi-tuba-aldeniz/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-mahallesine-bogazicili-muhtar-adayi-tuba-aldeniz/#respond Mon, 18 Mar 2019 20:41:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50546 Yerel seçimlere sayılı günler kala muhtar adayları, mahalle sakinleriyle tanışmaya ve muhtar olmaları halinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri son hızla tanıtmaya devam ediyor. Fenerbahçe Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Aldeniz de “Vatandaşa, çevreye, dört ayaklı dostlara her koşulda güler yüzlü hizmet sözü veriyorum” sloganıyla adaylığını açıkladı.

1972 yılında dünyaya gelen Tuba Aldeniz, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü mezunu. Sırasıyla Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü Avrupa Birliği Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuku Sertifika Programı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkilapları Enstitüsü Kemalizm programında yüksek lisansı tamamlayan Aldeniz, “Seçilmem durumunda ‘sosyal muhtarlık’ anlayışını benimseyeceğim” diyor.

Tuba Aldeniz
“YAŞLI NÜFUSA DÖNÜK ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK”

Fenerbahçe Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Aldeniz’in gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler ise şöyle: “Öncelikle kıyafet ve eşya yardımına ihtiyacı olanları belirleyeceğim. Bu anlamda kullanmadığı eşya ve kıyafeti olan kişiler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturmayı hedefliyorum. Ayda bir mutlaka atölye çalışmaları düzenleyeceğiz. Mahallemizin yaşlı nüfusu çok fazla, onlara dönük çalışmalarımız da olacak. Bayram kutlamalarına ileri yaşın getirdiği sağlık problemleri nedeniyle katılamayan mahalle sakinlerimizle alternatif kutlamalar organize edeceğiz. Fenerbahçe Parkı’nda sosyalleşmeyi teşvik ederek gönüllü evimiz, belediyemiz ve yerel medya ile yakın ilişkiler kuracağım. Muhtarlık hizmetlerine dair tüm güncel bilgilere de aktif olarak kullanacağım facebook sayfamızdan ulaşılabilecek. Bunun yanında sokak hayvanlarının barınak ve gıda ihtiyacının karşılanması konusunda süreklilik yaratacağız. Hemen hemen herkesin akıllı telefon kullandığı günümüzde telefonlara yüklenen bir ‘Fenerbahçe App’ uygulamasıyla, tek bir tık sayesinde herkes adına muhtarlığa gelen bir evrak olup olmadığını kontrol edebilecek.”

“BAHARA BOYANSIN GÜLÜŞLERİNİZ”

Son olarak “Fenerbahçe’de bahar bir başka güzeldir. Bahara boyansın gülüşleriniz” mesajıyla mahalle sakinlerine seslenen Tuba Aldeniz; “Her ne olursa olsun hizmet esnasında güler yüzden asla ödün vermeyeceğim. Diyalog mekanizması her zaman açık ve sürekli olacak” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Aldeniz; “Vatandaşa, çevreye, dört ayaklı dostlara her koşulda güler yüzlü hizmet sözü veriyorum” sloganıyla adaylığını açıkladı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-mahallesine-bogazicili-muhtar-adayi-tuba-aldeniz/feed/ 0 50546
İstanbul Kadıköy Lisesi’nde 18 Mart etkinliği https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-18-mart-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-18-mart-etkinligi/#respond Mon, 18 Mar 2019 12:36:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50535 18 Mart Çanakkale Zaferi, şehitleri şükran ile anma günü… Çanakkale bir destandır ve bu destan yüreklere yazılmıştır; kan ile, gözyaşı ile… Bugünler için kendini feda etmiş, bedenleri toprağa karışmış, “vatan” olmuş Mehmetçiklerin destanıdır Çanakkale…

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde 18 Mart için geniş kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Beden Eğitimi Öğretmeni Elif Arifağaoğlu, Müzik Öğretmeni Gürcan Erdaş ve Hilal Su Özdemir koordinasyonundaki etkinlikte Tarih Öğretmeni Nayim Üngör, gün anısında anlamlı bir konuşma yaptı. Etkinlikte ayrıca müzik dinletisi sunuldu, şiirler okundu, tarihi anılar aktarıldı. Öğrenciler duygu yüklü anlar yaşayarak, gösteri sonunda etkinliği düzenleyen öğretmenleriyle etkinlikte yer alan arkadaşlarının performanslarına alkışlarla karşılık verdiler.

Sunuculuğunu Y. Çağatay Doğan’ın yaptığı 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği’nde Damla Kızılyer, Alper Mert, Aliisandros Gürbüz, Abdullah Begbağa, Derya Turan, Ayşe Alkan, Melisa Gül, Altay Örki performansları ile beğeni kazandılar.

18 Mart

Fotoğraflar: Semih Bozkurt – Dağhan Arslan – Gülsüm Yugurtçu

]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-kadikoy-lisesinde-18-mart-etkinligi/feed/ 0 50535
Bugün günlerden Çanakkale! https://www.kadikoylife.com/bir-asiri-asti-bu-destan-18-mart-canakkale-zaferi/ https://www.kadikoylife.com/bir-asiri-asti-bu-destan-18-mart-canakkale-zaferi/#respond Sun, 17 Mar 2019 20:48:13 +0000 /?p=43031 Yüreklerde yeri ayrı destan Çanakkale… Bugün, 18 Mart 2019… Tam 104 yıl oldu, bir asırı geçti bu destan yazılalı. Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan emperyalist güçler kapımıza aç kurtlar gibi dayanmış, yanlarında ne için, kimin için savaştıklarını bile anlayamamış sömürge askerleri…

Birine sormuşlar: “Niçin savaşıyorsunuz? Siz o kadar uzaklardan, buradakileri tanır mısınız?” Cevap ilginç: “Ben ülkemde boksörüm, kavga var dediler geldim.” Ya diğerleri; savaştıklarıyla sigaralarını, yiyeceklerini paylaşanlar, yaralı düşmanını taşıyanlar? Osmanlı’nın zor döneminden yararlanmaya çalışanlar birlik olmuş avını parçalamaya, paylaşmaya çalışıyor. Savaştan savaşa koşuşturan, cepheden cepheye yetişmekten ailelerini unutan gencecik insanlar… Ya Mustafa Kemal olmasaydı, ya bu gencecik çocuklar direnmeseydi, ya Seyyidler kaldıramayacakları yükün altına girmeseydi? Bugün kalemimin ucuna takıldı yine Koca Seyyid. Hani o yokluk içinde ölen, miras olarak ailesine yalnızca giysilerini bırakabilen Seyyid Onbaşı.

18 mart Çanakkale zaferi

1889 yılında Balıkesir’in Havran/Çamlık Köyü’nde doğan Seyyid, fakir bir ailenin çocuğudur. Hayvan güderek, zeytin toplayarak geçimini sağlar. Mektep görmez ama iyi kötü meramını anlatacak kadar okur-yazar bir eğitimi vardır. Güzel Kur’an-ı Kerim okur. Pehlivan yapılıdır, ona “Koca” lakabını yakıştırır çevredekiler. Balkan Harbi derken kendini Çanakkale’de bulur. Kilitbahir Mecidiye tabyasında görev alır. İngiliz, Fransız Çanakkale’ye yüklenir. Yanlarında Avustralyalı, Yeni Zelandalı sömürge güçleri. Siperlerimiz zorlanır, adeta göğe yükselir. “Ocean” ve “Queen Elizabeth” zırhlıları Kilitbahir önlerine gelir. Yoğun ateş… Koca Seyyid, gözünü açtığında bir sıhhiyelinin yanında bulur kendini. Kırık bir top vardır. Seyyid, 276 kiloluk mermiyi gözüne kestirir, kavrar ve yanındaki Niğdeli Ali’nin yardımıyla sırtına atar. 6 basamak çıkar ve mermiyi namluya koyar.

çanakkale destanı

Sonrasına gelince… Atılan top mermilerinden biriyle Ocean’ın dümen tertibatı devreden çıkar. Nusret’in döşediği mayınlardan birine toslar. Kumandan Cevat Paşa, Koca Seyyid’i alnından öper, onbaşı rütbesi takar. Seyyid Onbaşı izin ve para tekliferini kabul etmez. İlerde o mermiyi nasıl kaldırdığı sorulur, “Cenab-ı Hakk’ın yardımıyla” der. Çünkü Seyyid, o ağırlıktaki bir mermiyi o günün koşullarında nasıl kaldırmıştır; belki kendi bile bu soruya verdiği cevabın dışında bir cevap bulamamıştır düşündüğünde. Koca Seyyid, 1918’de terhis olur. Yunanlılar, Ayvalık ve Edremit’e girer. Silahını kapar, dağlara çıkar, çarpışır. Sonraları köyüne döner. Dal budak toplayarak, odun kömürü yaparak geçinir. 1939 yılında vefat eder.

Bugün 18 Mart, bugün günlerden tarih, bugün günlerden Çanakkale… Bugün acıyla ve gözyaşıyla, zaferin sevincin birbirine karıştığı gün… Bugün günlerden Koca Seyyid, bugün günlerden Mehmetçik, bugün günlerden Çanakkale Kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk…

]]>
https://www.kadikoylife.com/bir-asiri-asti-bu-destan-18-mart-canakkale-zaferi/feed/ 0 43031
Kadıköy’ün acı kaybı: Dr. Jirayr Kaynar vefat etti https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-aci-kaybi-doktor-jirayr-kaynar-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-aci-kaybi-doktor-jirayr-kaynar-vefat-etti/#respond Sat, 16 Mar 2019 21:05:58 +0000 /?p=50516 Kadıköy’ün efsane isimlerinden Dr. Jirayr Kaynar hayatını kaybetti. Tarihi Kadıköy Çarşısı’ndaki muayenehanesinde pek çok Kadıköylünün derdine deva olan, insanlığı doktorluğunun çok daha önünde olan bir Kadıköy orijinalinin aramızdan ayrılmasından dolayı çok üzgünüz. Tüm Kadıköy’ün başı sağolsun…

Moda’da uzun yıllar muhtarlık yapan bir başka duayen isim Oğuz Sarıcaoğlu, Dr. Jirayr Kaynar ile ilgili şu satırları yazdı: “Çok sayıda adayla yaptığımız 1984 muhtar seçimlerinde Dr. Jirayr Kaynar, benim listemi delerek Caferağa Mahallesi İhtiyar Heyeti Azası olmuştu. Adayların çoğu sevgili doktorumuzu listesine alınca, bir rekor çıkmıştı ortaya. Tabii baştan düşünemediğim için kendime hayli kızmıştım. Bir sonraki seçimde listemde yer vermek için iznini istediğimde, kibarca ‘Beni affet’ demişti. Meğer hiç sorulmadan aday gösteriliyormuş.

Jirayr Kaynar
HEPİMİZİN O’NUNLA BİR İYİLİK HİKÂYESİ VARDIR…

Jirayr Kaynar, muhtarlığımı hiç onurlandırmadı. Gerek olduğunda hep zarif eşi gelirdi. Şikayetim neydi hatırlamıyorum, Dr. Jirayr Kaynar’a gitmiştim. Beni tepeden tırnağa muayene ederek ilaç yazmıştı. Ödeme ısrarıma rağmen vizite ücreti almamıştı. Ara sıra telefon eder, hal hatır sorar ve her seferinde maddi durumu iyi olmayan hastalarımızı kendisine göndermemi hatırlatırdı. Hepimizin O’nunla bir ‘iyilik hikâyesi’ vardır. Ruhu şad olsun!”

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-aci-kaybi-doktor-jirayr-kaynar-vefat-etti/feed/ 0 50516
Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’in seçim klibi yayınlandı https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/#respond Tue, 12 Mar 2019 09:28:44 +0000 /?p=50356 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’in seçim klibi yayınlandı. İşte, Erbil’in “Zor Günler İçin Varız. Gülümse Kadıköy, Biz Yaparız” isimli seçim klibi:

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/feed/ 0 50356
ÇYDD Kadıköy Şubesi, Büyük Kulüp’te buluştu https://www.kadikoylife.com/cydd-kadikoy-subesi-buyuk-kulupte-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/cydd-kadikoy-subesi-buyuk-kulupte-bulustu/#respond Tue, 12 Mar 2019 09:02:19 +0000 /?p=50348 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kadıköy Şubesi, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Büyük Kulüp’te bir kahvaltı düzenledi. Etkinliğe katılan üyeler ve burslu öğrenciler, Cumhuriyet’in kazandırdığı hakları koruma bilincine sahip kadın-erkek her yurttaşın, bu hakların kullanılmasını sağlamak amacıyla birlikte mücadele etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.

ABD’de 8 Mart 1857 tarihinde, daha iyi çalışma koşulları istedikleri için hayatlarını kaybeden kadınları anmak ve bir arada olmanın gücünü hissetmek amacıyla düzenlenen kahvaltıda kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi hakları konuşuldu. Atatürk Devrimleri ile kazanılan hakların hayata geçirilemediği, kadınların iş gücüne katılmalarının engellendiği, sosyal baskının devam ettiği, şiddetin önlenemediği, eşit işe eşit ücret alınamadığı, siyasette yer alamadıkları, çocuk yaşta evlendirilmelerin devam ettiği, eğitim politikaları nedeniyle kız çocukların eğitim hayatına devam edemediği vurgulandı. Bu engellere ve zorluklara rağmen kadınların bilim, iş, siyaset, sanat ve spor alanlarında kazandıkları başarılar dile getirildi.

ÇYDD
]]>
https://www.kadikoylife.com/cydd-kadikoy-subesi-buyuk-kulupte-bulustu/feed/ 0 50348
Sakine Güvenç: Daha temiz, güvenli ve huzurlu bir Acıbadem için! https://www.kadikoylife.com/sakine-guvenc-daha-temiz-guvenli-ve-huzurlu-bir-acibadem-icin/ https://www.kadikoylife.com/sakine-guvenc-daha-temiz-guvenli-ve-huzurlu-bir-acibadem-icin/#comments Thu, 07 Mar 2019 17:12:46 +0000 /?p=50215 Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde muhtar adaylarını da kıyasıya bir yarış telaşı sardı. Kadıköy’ün Acıbadem Mahallesi’nden aday olan emekli bankacı Sakine Güvenç, tam 25 yıldır Kadıköy’de yaşamını sürdürüyor. Muhtar olmasının ardından “Acıbadem Günleri” adı altında kermes düzenleme fikri olduğunu ifade eden Güvenç, böylelikle Acıbadem’in marka değerini yükseltmeyi hedefliyor.

Öncelikle sizi tanıyalım?

1968 yılında Kars’ta doğdum. İlkokulu İstanbul’da, ortaöğretim ve bankacılık eğitimimi Amerika’da tamamladım. Sekiz yıl Amerika’da, devamında da İstanbul’da bankacı ve yönetici olarak çalıştım. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Sakine Güvenç

Muhtar adayı bir kadın olarak, kadınların siyasetteki yeri konusunda neler söylersiniz?

Demokrasi, eşitlik ve özgürlük temelli bir yönetim anlayışıdır. Dolayısıyla ana ve eş olarak toplumun yarısını oluşturan kadınların sadece seçmen olarak değil, aynı zamanda yönetici olarak demokrasideki yerini alması gerektiğine inanıyorum. Türk kadınının haklarına sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Türk kadınının haklarına sahip çıkması ve koruyabilmesi için siyasetteki ağırlığının mutlaka artması gerektiğini düşünüyorum.

Peki, neden Acıbadem Mahallesi?

25 yıldır Acıbadem’de yaşıyorum. Acıbadem’i çok seviyorum. Kadıköy’ün en güzide semtlerinden birisi. İnsanlarının kültür düzeyi, çağdaş düşünce yapısı övgüye değer.

Muhtarlıktaki öncelikleriniz ve amaçlarınız nelerdir ?

Öncelikle güleryüzlü, tarafsız ve adaletli bir hizmet anlayışı… Kolayca ulaşılabilen, güvenilir muhtar azaları ile birlikte şeffaf, dürüst, katılımcı bir yönetim anlayışı… Amacımız, Acıbadem’in çağdaş kimliğinin, çevre ve insan bilincinin, mahalle kültürünün korunması.

Acıbadem Mahallesi’nin problemleri nelerdir? Sorunların çözüm yollarına yönelik projelerinizden bahseder misiniz?

Yasaların muhtarlığa tanıdığı yetkiler içerisinde ve belediyelerden alabileceğimiz desteklere dayanarak; Acıbadem’deki yaşlı, engelli, yardıma muhtaç komşularımızın hakkaniyet içerisinde yardımlardan yararlandırılması, yeşil alanların mutlaka korunması, tarihi ahşap yapıların yok olmaktan kurtarılması için ilgili kurumlar nezdinde girişimler, kadın potansiyelinin harekete geçirilerek Acıbadem’in temizliği, gençlerimizin kötü alışkanlıklara karşı uyarılması çalışmaları, deprem hazırlık çalışmalarının planlanması öncelikli hedeflerimizden.

]]>
https://www.kadikoylife.com/sakine-guvenc-daha-temiz-guvenli-ve-huzurlu-bir-acibadem-icin/feed/ 1 50215
Vatan Partisi Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’na üye oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/#respond Wed, 06 Mar 2019 21:59:11 +0000 /?p=50188 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’nın toplantısında çevrecilerle bir araya gelerek; Kadıköy’ün daha yaşanabilir, doğayla barışık bir kent olması için nelerin yapılabileceğiyle ilgili TEMA Vakfı yöneticileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal ise toprağı, ağacı, denizi sevmenin vatanı sevmek kadar önemli olduğunu, çocuktan yaşlıya her yaştaki insanımızda doğa sevgisi bilincinin kazandırılmasını için gönüllüler ile birlikte çalıştıklarını ifade etti, yürüttükleri çalışmaları Osman Erbil’e aktardı.

Erbil, doğayla barışık bir kentleşme için beton ve taşıtın değil, insan ve doğanın ön planda olması gerektiğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu: “Belediyeleri yönettiğimizde, öncelikle TEMA gibi doğa dostu kurumlarımızla birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Belediyenin binalarını TEMA gibi kamu çıkarı için çalışan dernek ve vakıflara tahsis edeceğiz. Kira ödemek zorunda olanları kiradan kurtaracağız. Kadıköy’de kentsel yenilenme dedikleri rant dönüşümünü mutlaka azaltmalıyız. Yeşili korumadan yapılan imara karşı çözüm yaratacağız.

TEMA Vakfı
DENİZDE HAYAT VAR, RANT YOK!

Eğer tarımı teşvik etmezsek, insanlar metropollere akmaya devam eder. Bunu önlemek için merkezi planlama şart. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İlker Yücel’in açıkladığı ‘Mavi İstanbul’ projesiyle, toplu taşımacılıkta deniz yolunun oranını artırmayı dile getiren sadece Vatan Partisi oldu. Denizde hayat var, rant yok! O yüzden karayolu değil, deniz yolu diyoruz. Kadıköy’de de aynı şeyi yapacağız. Eskiden olduğu gibi Kadıköy’ün mahalleleri arasındaki ulaşımı deniz dolmuşları ile sağlayacağız.”

DAHA YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY İÇİN…

“Daha yaşanabilir bir Kadıköy’ü ancak TEMA gibi kurumlarımızla yaratabiliriz” diyen Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA ile ortak projelerde buluşacaklarının sözünü vererek, toplantı sonunda TEMA Vakfı’na üye oldu. Erbil’in rozetini, TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal taktı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/feed/ 0 50188
TEV, Büyükada Maratonu’na hazırlanıyor https://www.kadikoylife.com/tev-buyukada-maratonuna-hazirlaniyor/ https://www.kadikoylife.com/tev-buyukada-maratonuna-hazirlaniyor/#respond Wed, 06 Mar 2019 15:04:41 +0000 /?p=50171 Yeni nesil bağışlarda önemli girişimler başlatan Türk Eğitim Vakfı (TEV), bireysel bağışçılık kulvarında her yıl büyüyerek ilerliyor. TEV, en son 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda her yaş ve meslek grubundan kişinin katıldığı 700’ü aşkın gönüllü koşucusu ile 1 milyon TL’yi aşan rekor bir bağışa imza atmıştı. TEV Anadolu Yakası Şubesi, bu kez 10 Mart Pazar günü gönüllü koşucularla “Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar” projesi için Büyükada Maratonu’na katılmaya hazırlanıyor.

Bu maraton için TEV ile koşacak ilk kurum olan MG International Fragrance Company’nin 20 kişiden oluşan gönüllü koşu takımı, çevrelerinden topladıkları bağışlarla şube bünyesinde açtıkları fonları destekleyecekler. Sizler de Büyükada Maratonu‘nda koşmak ya da yürümek için Türk Eğitim Vakfı Umut Takımı’na katılarak destek olmak veya proje hakkında bilgi almak isterseniz, 0216 361 10 31 no’lu telefondan TEV İstanbul Anadolu Yakası Şubesi’ne ulaşabilirsiniz.

Büyükada Maratonu
]]>
https://www.kadikoylife.com/tev-buyukada-maratonuna-hazirlaniyor/feed/ 0 50171
Osman Erbil kadınlarla birlikte Özgürlük Parkı’ndaydı https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadinlarla-birlikte-ozgurluk-parkindaydi/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadinlarla-birlikte-ozgurluk-parkindaydi/#respond Mon, 04 Mar 2019 22:26:02 +0000 /?p=50135 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Emekçi Kadınlar Günü için Özgürlük Parkı’nda stant açan kadın derneklerini ziyaret etti. Ekibiyle birlikte bütün dernekleri gezen Erbil, kadınların satmak için sergiledikleri el işi çanta, şal, bileklik, örgü vb. ürünleri inceledi.

Hem dernek yöneticileri hem de standa uğrayan vatandaşlarla sohbet eden Osman Erbil, “Mustafa Kemal’in askeri” olarak Kadıköy Belediyesi Başkanlığı’na aday olduğunu vurguladı. 3 Mart 1924’te devrim yasalarının çıkarılmasının yıldönümünü de kutlayan Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, “3 Mart kanunlarıyla Cumhuriyetimizin laik sisteminin temelleri atıldı” dedi. Erbil ayrıca sohbet ettiği herkese 3 Mart’ın önemi adına, üzerinde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin yer aldığı kitap ayraçlarını hediye etti. Vatan Partisi adayına teşekkür eden Kadıköylüler, Osman Erbil’e seçim için başarı dilediler.

Osman Erbil
]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadinlarla-birlikte-ozgurluk-parkindaydi/feed/ 0 50135
Saadet Partisi seçim ziyaretlerini sürdürüyor https://www.kadikoylife.com/saadet-partisi-secim-ziyaretlerini-surduruyor/ https://www.kadikoylife.com/saadet-partisi-secim-ziyaretlerini-surduruyor/#respond Mon, 04 Mar 2019 22:10:17 +0000 /?p=50122 Saadet Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için temaslarına aralık vermeksizin devam ediyor. Kadıköy İlçe Teşkilatı olarak oldukça gayretli bir performans sergileyen Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz ve çalışma arkadaşları, “Kadıköy’de ayak basmadık yer bırakmayacağız” mesajı verdi.

Saadet Partisi
KADIKÖY KAYMAKAMI ZİYARETİ…

Bu kapsamda Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’a da bir ziyaret gerçekleştiren Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz’a; Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adaylarından Fethi Engin ve Ali Alptekin, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali Rıza Erdoğrual ile İlçe Başkan Yardımcıları Mehmet Kahya ve Ebubekir Babalı eşlik ettiler.

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI…

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar ile birlikte Fikirtepe’ye bir ziyaret gerçekleştiren Saadet Partililer, burada kentsel dönüşüm mağdurları ile görüşerek sorunlarını dinledi.

MUHTARLAR İLE KARŞILIKLI İSTİŞARE…

Aynı gün bazı mahallelerin muhtarlarını da ziyaret kapsamına alan Saadet Partililer; Acıbadem, Koşuyolu ve Rasimpaşa Muhtarları ile buluştu. Mahallelerdeki sorunlar hakkında bilgi alan Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz; “Kadıköylüllerin teveccühlerini almamız durumunda tüm sorunları çözmek için gerekli altyapıya sahibiz” açıklamasında bulundu.

“EMEKLİLERİN YANINDA OLACAĞIZ”

Emekliler Derneği’ni de bir ziyaret eden Recep Yılmaz; “Öncelikle çözüm listemizde onlar yer almaktadır. Onların huzurlu bir yaşam sürmeleri için hazırladığımız programı önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Saadet Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için temaslarına aralık vermeksizin devam ediyor.
]]>
https://www.kadikoylife.com/saadet-partisi-secim-ziyaretlerini-surduruyor/feed/ 0 50122
Avrupa Radyoloji Kongresi’nden yenilikler https://www.kadikoylife.com/avrupa-radyoloji-kongresinden-yenilikler/ https://www.kadikoylife.com/avrupa-radyoloji-kongresinden-yenilikler/#respond Sun, 03 Mar 2019 16:43:28 +0000 /?p=50074 Her yıl Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen Avrupa Radyoloji Kongresi’nde yeni gelişmeler masaya yatırıldı, cihazların tanıtımı yapıldı. Tüm dünyadan binlerce radyoloji uzmanı ve tıbbi görüntüleme firmasının katıldığı organizasyonda Türkiye de vardı.

Önde gelen markalarımızdan Kadıköy merkezli Sonomed’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Ayhan Cingi, Avrupa Radyoloji Kongresi’ni hem kendi firması hem de Kadıköy Life Dergisi adına izledi. Aynı zamanda yazarımız da olan Cingi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bu kongreye Sonomed olarak her yıl düzenli bir şekilde katılmaktayız. Deneyimli uzmanlar ve meslektaşlarımızla bir araya gelip, dikkatlice panelleri izlemekteyiz.”

Ayhan Cingi
“KONGREDEN BÜYÜK YARAR SAĞLIYORUZ”

Avrupa Radyoloji Kongresi boyunca uzmanlarla dünyanın farklı bölgelerindeki vakaları da inceleme ve tartışma fırsatı bulduklarını dile getiren Dr. Ayhan Cingi; “Bununla birlikte dünyanın en gelişmiş cihazlarını öncelikle görerek, bu kongreden büyük yarar sağlıyoruz. Ayrıca, burada yeni geliştirilmiş cihazları da inceleme ve öncelikli sipariş verme şansı da elde edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa Radyoloji Kongresi
Her yıl Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen Avrupa Radyoloji Kongresi’nde yeni gelişmeler masaya yatırıldı, cihazların tanıtımı yapıldı. Tüm dünyadan binlerce radyoloji uzmanı ve tıbbi görüntüleme firmasının katıldığı organizasyonda Türkiye de vardı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/avrupa-radyoloji-kongresinden-yenilikler/feed/ 0 50074
Kadıköy’e “çılgın projeler” mi? https://www.kadikoylife.com/kadikoye-cilgin-projeler-mi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoye-cilgin-projeler-mi/#respond Sat, 02 Mar 2019 17:03:44 +0000 /?p=50032 Kadıköy’e çılgın projeler mi geliyor? Tüm Türkiye olarak 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere kilitlenmişken, rastladığımız iki isim bu soruyu sormamıza neden oldu. Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) üyesi olarak Malta’da iki Türk turizmciye verilen anlamlı ödülün kutlaması için bulunduğumuz Büyük Kulüp’te, ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp ve CHP’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı ile karşılaştık.

Kadıköy

İkilinin Kadıköy hakkında olduğunu tahmin ettiğimiz heyecan dolu konuşmalarına “yazmamak” koşuluyla sonradan dahil olduk ve çok şey öğrendik. Daha sonra buluşmaya Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın kuzenlerinden Cenk Odabaşı da dahil oldu. Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’in özellikle ulaşım konusundaki çözüm projelerine, inşaat sektörünün deneyimli ismi olarak Cenk Odabaşı da “Olur” verdi.

Olgun Çiçek, Mehmet Kılıçel, Delal Atamdede, Kadir Toprakkaya, Hüseyin Kurtoğlulları, Ülkü Kurtoğulları, Esra Atamdede, Yonca Atamdede ve Dilara Çiçek…

FIJET TÜRKİYE’DEN KUTLAMA…

Malta’da düzenlenen Akdeniz Turizm Forumu’nda FIJET Türkiye (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede’ye turizme katkılarından dolayı Büyük Akdeniz Ödülü, duayen turizmci Hüseyin Kurtoğulları’na da Yaşam Boyu Onur Ödülü verilmişti. Bu iki değerli ödülü kutlamak için Delal Atamdede tarafından verilen yemekte bir araya gelen ATURJET üyeleri, “Durmak yok yola devam” mesajı verdiler.

Ahmet Vefik Alp
Ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Av. Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoye-cilgin-projeler-mi/feed/ 0 50032
Özgül Özkan Yavuz’da mesai 16 saate çıktı https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/#respond Sat, 02 Mar 2019 16:40:00 +0000 /?p=50022 Ak Parti’nin “şehir plancı, işletmeci” kimlikli Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, şubat sonuna kadar planladığı 12 saatlik çalışma mesaisini 1 Mart itibariyle 16 saate çıkardı. Çok hızlı bir ziyaret trafiği içerisinde bulunan Yavuz’a, asistanları dahil kimse yetişemiyor.

Özgül Özkan Yavuz’un Mart ayının ikinci günündeki ziyaret programı listesinde, Bağdat Caddesi’nin ilk 5 yıldızlı butik oteli BROYT Suites de vardı. Oteli inceleyen Yavuz, BROYT’un Cadde’ye çok yakışacağını ancak çok iyi pazarlanması gerektiğini söyledi.

SÜRYANİ ORTODOKS METROPOLİTİ ZİYARETİ…

Özgül Özkan Yavuz’un Bağdat Caddesi’ndeki BROYT Suites ziyareti sonrasındaki randevusu, Moda Cem Sokak’ta bulunan İstanbul Süryani Ortodoks Metropoliti Yusuf Çetin’e oldu. Burada Kadıköy için geliştirdiği projeler hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Yavuz; “Olmazsa olmazımız Kadıköy’ün kültürel zenginliğini korumak, geliştirmek ve daha ileriye taşımak” mesajı verdi.

HAYAT BOYU ÖĞRENMEYE DEVAM…

Özgül Özkan Yavuz’un bir başka ziyareti, Kozyatağı Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK’e oldu. Burada el emeği göz nuru ile yoğurularak işler çıkaran kursiyerlerle sohbet eden Yavuz; “Kadıköy’ün üreten kadınlarının güzel ürünlerini e-ticaret sitesi kurup, alıcılarla buluşturacağım” vaadinde bulundu.

Özgül Özkan Yavuz
Bağdat Caddesi’nin gelecek ay kapılarını açacak olan ilk beş yıldızlı butik oteli BROYT Suites’i ziyaret eden Özgül Özkan Yavuz, oteli Cadde’ye kazandıran Hüseyin Gündüz ve oğlu Yücel’e işletme ve turizm değerleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu…
]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/feed/ 0 50022
Kalamış İncir’de eğlence doludizgin https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-eglence-doludizgin/ https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-eglence-doludizgin/#respond Fri, 01 Mar 2019 22:47:21 +0000 /?p=50006 Kadıköy’ün önde gelen canlı müzik mekanlarından Kalamış İncir’de eğlence doludizgin sürüyor. Güçlü sesi ve yılların deneyimiyle büyük bir sahne gücüne sahip olan Nuri Şekerciler’in seslendirdiği şarkılar, konuklar tarafından uzun süre alkışlanıyor.

Şarkıların arasında zaman zaman stand-up performansı da sergileyen Şekerciler; “Bu mekanda neredeyse tüm konuklarımızla sanki yıllardır birlikteymişiz gibi bir atmosfer altındayız. Bu da iyi müzik, iyi sahne ve iyi sonuç olarak yansıyor” şeklinde konuştu.

Kalamış İncir
İZMİR’DEN KONUK AĞIRLADI…

Kalamış İncir’in bu başarısında önemli bir paya sahip olan İşletme Müdürü Simla Halıcıgil’in İzmir’den konuğu vardı. İzmir’in önde gelen şirketlerinden Kadoma Orman Ürünleri’nde çalışan, ancak sosyal sorumluluk projelerindeki faaliyetleriyle öne çıkan Müge Canözden; “Biz İzmir’in eğlencesiyle övünüyoruz ama burası da İzmir’i aratmayacak kadar var” yorumunda bulundu.

NİCE YILLAR AYLA ERKOÇAK…

Kalamış İncir, geçtiğimiz akşam Ayla Erkoçak’ın 41. yaş gününe de ev sahipliği yaptı. Dostlarıyla birlikte yeni yaşını İncir’de karşılayan Erkoçak; “Mekanın özel lezzetlerine bir de Nuri Şekerciler’in lezzetli performansı eklenince, harika bir doğum günü oldu benim için” dedi. Ayla Erkoçak’a dostları Yasemin Tüylü, Yeşim Aydın, Özlem Yılmaz, Derya Tüylü, Özlem Arslantürk, Oğuzhan İğrek, Nurgül Çakır, Müzeyyen Kaya ve Gülbeyaz İğrek eşlik etti.

Kadıköy’ün önde gelen canlı müzik mekanlarından Kalamış İncir’de eğlence doludizgin sürüyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-eglence-doludizgin/feed/ 0 50006
Akif Güztoklusu: DSP’nin seçimlere girmesi bir hava yarattı https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/ https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/#respond Fri, 01 Mar 2019 09:30:35 +0000 /?p=49992 DSP’den Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Akif Güztoklusu, Demokratik Sol Parti‘nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde “Ben de varım” demesinin büyük hava yarattığını dile getirdi.

“KADIKÖY’DE DOĞDUM, FİKİRTEPELİYİM”

Kadıköy Belediyesi tarafından yayınlanmakta olan Gazete Kadıköy’de uzun yıllar yerel gazetecilik yapan Güztoklusu, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Gazeteciyim. Kadıköy’de doğdum, Fikirtepeliyim. Kadıköy’ün 21 mahallesini de iyi bilirim” dedi.

Akif Güztoklusu
“ECEVİT’Çİ BİR AİLEDEN GELİYORUZ”

1974 yılı CHP Kadıköy Gençlik Kolu Üyesi, CHP Fikirtepe Mahalle Temsilciliği gibi görevlerde bulunan, Ecevit’çi bir aileden gelen Akif Güztoklusu; “Kadıköy’de AKP’nin karşılığı yok. CHP’de partiye gönül verenler ise hızla yönetimlerden uzaklaştırıldı. DSP’nin seçimlere girmesi, sol kesimde büyük bir hava yarattı. Çift kutuplu arayış birbirinin kopyası, karşılıklı olarak birbirlerinden besleniyorlar. Ne Cumhur İttifakı, ne de Millet İttifakı’nı oluşturan partiler tek başlarına hareket edemiyor. DSP’nin seçimleri alması, ülkemize demokrasiyi getirmesi kadar partilere de demokrasi getirecektir” açıklamasında bulundu.

“BİR OY HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR”

DSP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli’nin üç kuşak Kadıköylü olduğuna da değinen Güztoklusu; “Kadıköy’de odunu koysak kazanırız söyleminde olanlara DSP olarak ‘Dur orada’ diyeceğız. Kadıköylü yurttaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Bir oy kutsaldır. Bir oy özgürlüktür. Bir oy her şeyi değiştirir” mesajı verdi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/feed/ 0 49992
Demokrat Parti Kadıköy’den FİKENTDER’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyden-fikentdere-ziyaret/ https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyden-fikentdere-ziyaret/#respond Wed, 27 Feb 2019 23:11:02 +0000 /?p=49976 Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan, yerel seçimlere sayılı zaman kala çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Öncelikli olarak sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeyi ve projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmayı hedeflediğini belirten İnan, şunları ifade etti:

“Bu doğrultudaki ziyaretlerimden birini, sorunların hayli fazla olduğu Fikirtepe’ye yaptım. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği (FİKENTDER) Başkanı Yasin Bektaş ile bölgenin mevcut durumu ve geleceği üzerine kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunduk. Tabi en çok da Fikirtepe için neler yapabileceğimizi ve projelerimizi anlattık. Verimli bir görüşme oldu.”

Demokrat Parti
“SORUNLARIMIZ ÇOK, KALICI ÇÖZÜMLER BEKLİYORUZ”

Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan’ın ziyaretinden son derece memnun olduğunu dile getiren Yasin Bektaş ise; “Kadıköy’ü önümüzdeki 5 yıl boyunca yönetmeye talip olan adaylarımızla görüş alışverişinde bulunmak son derece faydalı oluyor. Sorunlarımız çok, bir an önce kalıcı çözümler sağlanmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyden-fikentdere-ziyaret/feed/ 0 49976
Mehmet Günyeli ile Moda’da iki saat https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/ https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/#respond Wed, 27 Feb 2019 21:41:32 +0000 /?p=49967 Demokratik Sol Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli, önceki akşam partinin Kadıköy ilçe yöneticileriyle birlikte yaşadığı semt Moda’ya konuk oldu. İlk özel röportajı salı günü piyasaya çıkacak olan Kadıköy Gazetesi’nde yayınlanacak olan Günyeli ve Kadıköy hakkındaki düşüncelerini çok beğenecek, bir o kadar da şaşıracaksınız.

Mehmet Günyeli
OĞUZ SARICAOĞLU YAZIYOR…

İşte, Kadıköy’ün bir başka değeri Oğuz Sarıcaoğlu’nun sosyal medya hesabında kaleme aldığı yazı: “Bugün Mehmet Günyeli ile Moda’da beş çayında birlikte olduk. Mehmet Bey, Moda’nın çocuğu. Annesi Moda İlkokulu’nu bitirmiş, babası Kadıköy’de doğmuş. Ressam Şeref Akdik Sokak’ta aile apartmanları var. Saint-Joseph Fransız Lisesi mezunu, çok donanımlı bir kimlik. Bizim de grup üyemiz. Ara sıra eski Moda ile ilgili paylaşımları oluyor. Meğer bir Moda kitabının da hazırlığı içindeymiş.

İÇİMİZDEN BİRİ…

Uzun lafın kısası; çakma değil, gerçek anlamda ‘içimizden biri’. Sorunlarımıza ilişkin çözümleri beni tatmin etti. Çok akılcı önerileri var. Onların odağında da kuralların ve kaçan ölçülerin yeniden egemen kılınması var. Kadıköy için düşündükleri de çok ilginç. Onlar arasında ilçemizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınması bile var. Mehmet Günyeli çok iyi niyetli, Kadıköy’e yakışan bir kişilik. Etkili mavi gözlerini nereden aldığını sormadım. Sosyal medyada kullanılan dilden şikayetçi. Bir de oyların bölünmesi konusundaki uyarıları haksız buluyor ve ekliyor: ‘Yoksa demokrasi nasıl işleyecek?’ Umarım başarılı olur…”

]]>
https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/feed/ 0 49967
Osman Erbil: CHP-HDP arasındaki ittifak açıktır! https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/#respond Tue, 26 Feb 2019 20:29:57 +0000 /?p=49933 Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Yarışın hız kazandığı bu dönemde CHP-HDP ittifakını eleştiren Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Erkan Yücel Kültür Merkezi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Türkiye’yi bölme emellerinde olan HDP/PKK ve CHP arasındaki ittifak açıktır. HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde üç büyük il başta olmak üzere Türkiye’nin çok sayıda il ve ilçesinde aday çıkarmayarak, CHP-İYİ Parti ittifakını destekliyor. Yani ‘Millet İttifakı’ dedikleri ortaklığın üçüncü partisi HDP’dir” mesajı veren Erbil’in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“HDP, İzmir’de olduğu gibi kendisine kürsülerden açık açık destek veren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i adayı olarak ilan etmiştir. İstanbul ve Ankara için de aday çıkarmayarak, Ekrem İmamoğlu’nu CHP ve İYİ Parti ile birlikte büyükşehir belediye başkan adayı olarak desteklemektedir. HDP, Ankara’da da ülkücü kökenli CHP adayı Mansur Yavaş’ı desteklemektedir. 2015 seçiminde HDP’yi Meclis’e sokan, Adalet Yürüyüşü’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’lileri kol kola yürüten güç ABD; şimdi de CHP, İYİ Parti ve HDP’yi birlikte seçime sokmaktadır. ABD, Türkiye’yi ekonomik krizden faydalanarak dizayn etme hedefinde, kontrolündeki bu üç partiye önemli misyonlar yüklemiştir.

Osman Erbil
HDP DESTEĞİNİN PERDELENMESİ, İTTİFAK PLANININ ÖNEMLİ BİR PARÇASI…

HDP desteğinin İzmir gibi bazı il ve ilçeler haricinde perdelenmesi, inkâr edilmesi, ittifak planının önemli bir parçasıdır. Vatansever seçmenin önemli bir bölümünü ürkütmemek için ‘HDP ile ittifakımız yok’ demeçlerinin, hem CHP hem de İYİ Parti kanadından sıklıkla verilmesi gereklidir. Zaten veriliyor da… Ancak ayrıca HDP tarafına da düşen önemli bir görev var. Geçtiğimiz gün olduğu gibi Selahattin Demirtaş’tan ittifakı inkâr eden ve hatta CHP ve İYİ Parti’yi eleştiren beyanatlar alınıyor. Çünkü, ‘HDP yönetiminin CHP ve İYİ Parti merkezleriyle anlaşma yapmadığı ve seçmenlerini serbest bıraktığı’ yalanı inandırıcı olmalıdır. İnandırıcı olmalı ki, daha önceki belediye seçimlerinde her yerde aday çıkaran HDP’nin bu kez neden aday çıkarmadığının yanıtı bulunmasın. Aday çıkarmama yoluyla CHP ve İYİ Parti adaylarını desteklediği anlaşılmasın.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

Ne yaparlarsa yapsınlar, cümbür cemaat hangi senaryoyu oynarlarsa oynasınlar, güneş balçıkla sıvanmaz! İşte, Feriköy’de bir düğünde ortaya çıkan rezil manzara, bu üçlü ittifakın işlerinin kolay olmadığını kanıtladı. CHP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’le birlikte sahneye çıkan HDP İlçe Başkanı Mutlu Öztürk, CHP’li adaya oy isterken Türkiye’nin güneydoğusundan Kürdistan diye bahsetti. Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafının önünde açıkça bölücü ifadeler kullanan Öztürk; “Muammer Bey, Şişli demokrasi cephesinin adayıdır. Halkların Demokrasi Partisi’nin bu konudaki tavrı çok net. Kürdistan’da kayyumun el koyduğu belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız’ dedi. Bu ifadelere HDP’li Öztürk’ün yanı başında duran CHP Şişli adayının en küçük bir itirazı olmadı. İtirazı olmadığı gibi, konuşmasında da Mutlu Öztürk’ü onayladı ve şu ifadeleri kullandı: ‘Şişli’de de gerek HDP’li dostlarımız gerekse de bizimle birlikte yol yürüyen siyasi aktörlerle zaferin işaretini beraber vereceğiz.’

HDP’NİN DEMOKRATİK ÖZERKLİK PLANINA SESİNİZ ÇIKMAYACAK MI?

Biri, Kandil’den aldığı talimatla siyaset yapan bir HDP’li ilçe başkanı… PKK’nın siyasi hedefi olan Türkiye’yi parçalayıp Kürdistan kurma amacını pervasızca zikrediyor, CHP’yle yaptıkları seçim ortaklığından övgüyle bahsediyor. Diğeri, Şişli Belediyesi’ni yönetmeye aday ve Kürdistan’a itiraz etmeyen bir CHP’li siyasetçi… Başta CHP’lilere ve İYİ Parti’lilere soruyoruz: Ülkemizde Kürdistan diye bir yer var mı? Türkiye tarafı neresi? Türkiye ikiye mi bölündü? HDP’nin demokratik özerklik planına sesiniz çıkmayacak mı? Yapılanlar, CHP-İYİ Parti-HDP ittifakında nasıl bir görev paylaşımı yaptıklarının dışa vurumudur. Görev paylaşımında CHP ve İYİ Parti’ye düşen, Türkiye’nin batısındaki merkezleri almak… PKK’nın siyasal kolu HDP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki illeri sözüm ona ele geçirecek. Feriköy’de ayyuka çıkan bu kirli ittifak, Türkiye’ye bir uyarı mesajıdır. Bütün vatanseverlere erken bir uyarıdır aslında. Demek ki HDP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP-İYİ Parti adaylarına oy vermeyi hesaplaması, aslında güneydoğuda yeniden yerel otorite kurma amaçları için! Akılları fikirleri yerel yönetimlerde özerklik ilanında.

VATAN PARTİSİ OLARAK BU TUZAĞI TÜRK MİLLETİNE GÖSTERİYORUZ…

Bakın HDP, Şişli’de olduğu gibi Kadıköy’de de CHP’nin yüksek oy aldığı yerlerde aday çıkarmıyor ve CHP’yi destekliyor. Şişli’de Kürdistan sözüne itiraz etmeyen bir aday var. HDP, CHP’li adaydan daha iyisini mi bulacak? Kadıköy’de de CHP’nin adayı Şerdil Dara Odabaşı, HDP çizgisinde. PKK’lıların 2013’te Lice’deki kışkırtmasını destekleyen bir aday, ondan da daha iyisi olmaz tabii… Vatan Partisi olarak bu tuzağı Türk milletine gösteriyoruz. CHP-İYİ Parti-HDP ortaklığına giden her oy, HDP’nin meşruiyet kazanması ve güneydoğuda özerkliğe taş döşemeye yardım etmek demektir. HDP asla Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi değildir, çok açık bir şekilde PKK’nın siyasi koludur. Vatan Partisi, kimsenin ifade edemediği bu gerçeği cesaretle dile getirmektedir. Yalnızca dile getirmemiş, partimiz kanıtlarıyla birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’nin kapatılması için başvurmuştur. HDP ittifak yapılacak bir meşru bir güç değil, kapatılması ülke güvenliği için zorunlu olan bir partidir. Bunu tespit eden yalnızca Vatan Partisi değildir. Yargıtay da PKK-KCK yargılamasında HDP’li belediye başkanları için verdiği gerekçeli kararda aynı saptamayı yapmıştır. Yani Yüksek Yargı da HDP’nin PKK’nin hizmetinde olduğunu tespit ediyor.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/feed/ 0 49933
Recep Yılmaz: Dürüstlük ana hedefimiz olacak https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/ https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/#respond Sun, 24 Feb 2019 13:25:12 +0000 /?p=49865 Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Recep Yılmaz, hedeflerini ve projelerini açıklayan bir toplantı düzenledi. Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Salonu’nda 22 Şubat Cuma akşamı gerçekleşen buluşmaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar da katıldı.

Kadıköy’ün önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamlarından oluşan bir grubun da davetliler arasında yer aldığı programda bir konuşma yapan Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Recep Yılmaz; “Kadıköy’ün yönetimine talibiz. Bu yolda önce dürüstlük diyoruz” dedi. Dürüstlük ve iyi niyetin her şeyden önce geldiğini dile getiren Yılmaz; “Dürüstlüğün olmadığı hiçbir işin sonu hayırlı değildir. Bu nedenle dürüstlüğü ana hedefimiz, hatta olmazsa olmazımız olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Recep Yılmaz
“HER ANLAMDA ENERJİYE YÖNELECEĞİZ”

Kadıköy’de belediye yönetimine gelmeleri durumunda içinde bulunduğumuz çağın enerji çağı olduğundan yola çıkarak her anlamda enerjiye yöneleceklerini de sözlerine ekleyen Recep Yılmaz; “Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm Kadıköylülerin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşam sürmelerini sağlamak için projeler hazırladık. Bunların başında yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek geliyor. Böylece Kadıköy daha temiz, daha ekonomik ve daha güvenli olacak” ifadelerini kullandı.

RecSaadet Partisi Recep Yılmazep Yılmaz
“GÜVENLİ BİR KADIKÖY YARATACAĞIZ”

İnsan yaşamında güvenliğin en başta gelen unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz; “Maalesef Kadıköy’ün bazı cadde ve sokaklarında yıllardan beri güvenlik sorunu yaşanmaktadır. Bu bölgeler çok net bilindiği halde bir türlü önlem alınamamıştır. Bizim yapacağımız öncelikli işlerden biride ilgili birimlerle yapacağımız ortak çalışmalar ile Kadıköy’ün her metrekaresinin tertemiz, güvenli ve huzurlu bir Kadıköy olması yolunda olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/feed/ 0 49865
Ünlü mimar Ahmet Erkurtoğlu’nu Beykoz’a kaptırdık https://www.kadikoylife.com/unlu-mimar-ahmet-erkurtoglunu-beykoza-kaptirdik/ https://www.kadikoylife.com/unlu-mimar-ahmet-erkurtoglunu-beykoza-kaptirdik/#respond Fri, 22 Feb 2019 11:30:58 +0000 /?p=49818 Kadıköy’de yaşayan ve Kadıköy’ü seven gerçek Kadıköylülerin yıllardır “Kadıköy için mutlaka mimar bir belediye başkanı gerekli” şeklinde taleplerde bulunmalarına rağmen, bu istek bir türlü karşılanamadı. Kadıköy Belediye Meclisi üyelikleri için de müthiş bir karmaşanın yaşandığı CHP’de, 193 aday adayı arasında mimar olmaması da dikkatleri çekti.

Kadıköy’de 1000’den fazla projeye imza atan AE Mimarlık’ın kurucusu Ahmet Erkurtoğlu‘nun ise, CHP dışındaki tüm partilerin ideal belediye başkan adayı listesinde olmasına rağmen CHP dışında hiçbir partiye sıcak bakmayacağını açıklaması Kadıköy için umut olmuştu. Ancak açıklanan listelerde, Erkurtoğlu’nun CHP Beykoz’dan 1. sıra meclis üyesi adayı olduğu görüldü.

Ahmet Erkurtoğlu
KADIKÖY İÇİN KAYIP, BEYKOZ İÇİN KAZANÇ…

Son yıllarda kentsel dönüşümün gündemdeki yeri, Ahmet Erkurtoğlu’nun da bu konuda hayli deneyimli isimler arasında yer alması nedeniyle Kadıköy için kayıp, ancak Beykoz için önemli bir kazanım olacağı fikrinde olan dostları, “Seçilmesi durumunda hep birlikte göreceğiz” yorumunda bulundu. Kadıköy Life Ailesi’nin de bir üyesi olan Ahmet Erkurtoğlu’nu kararından dolayı kutluyor, hayırlı olması dileklerimizi paylaşıyoruz…

]]>
https://www.kadikoylife.com/unlu-mimar-ahmet-erkurtoglunu-beykoza-kaptirdik/feed/ 0 49818
Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Meclisi üye adayları belli oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/#respond Fri, 22 Feb 2019 09:42:30 +0000 /?p=49905 Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Meclisi üye adayları belli oldu. Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı, aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti.

İşte, Vatan Partisi Kadıköy’ün aralarında mühendis, avukat, mimar, eczacı, öğretmen ve hemşirelerin olduğu, 4’ü kontenjan toplam 37 kişilik aday listesi:

Vatan Partisi Kadıköy
]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/feed/ 0 49905
SKAL Marmara, Elite World Asia’da buluştu https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/ https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/#respond Thu, 21 Feb 2019 21:21:06 +0000 /?p=49799 SKAL International Marmara Kulübü, şubat ayı buluşmasını Anadolu Yakası’nın en yeni oteli Elite World Asia’da gerçekleştirdi. Geceye katılanlar arasında SKAL Dünya Şeref Üyesi Somer Özkök ve Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik Alsaç da vardı.

Elite World Hotel Asia Genel Müdürü Ahmet Korkut’un ev sahipliğinde düzenlenen buluşmada, 15-17 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu hakkında bilgi paylaşamında bulunan USDF Genel Sekreteri Orhon Atameriç, “Bu toplantıya tüm üyelerin katılmalarını arzu ediyorum” dedi.

Elite World
SEVGİLİLER GÜNÜ VE ERKAN ERDEM SÜRPRİZİ…

Etkinlik kapsamında 14 Şubat Sevgiler Günü de bir hafta gecikmeyle kutlandı. Merih Kırlı’nın hazırlattığı kalp şeklindeki çikolatalar ve sahneye yerleştirilen güllerden işlenmiş kocaman bir kalp panosu, geceyi renklendiren unsurlar arasındaydı. Ancak gecenin en önemli sürprizi, SKAL Marmara’nın kurucu üyelerinden Erkan Erdem’in sergilediği müthiş performans oldu. Elinde gitarı ile seslendirdiği şarkılar, üyeleri 1970’li ve 80’li yıllara götürdü. Erdem’in sergilediği stand-up performansı da ayrıca görülmeye değerdi.

SKAL International Marmara Kulübü’nün şubat ayı toplantısına ev sahipliği yapan Elite World Hotel Asia Genel Müdürü Ahmet Korkut’a, Başkan Mert Okan tarafından kuübün bayrağı hediye edildi…
Gecenin sonuında Elite World Hotel Asia’nın mutfak ve servis personeline teşekkür edildi…
Erkan Erdem performansı öncesi aralarında Emin Güde’nin de yer aldığı ve Galatasaraylı olmaları ile dikkat çeken bazı üyeler, Fenerbahçe’nin Zenit ile oynadığı maçı cep telefonlarından takip etti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/feed/ 0 49799
Moda Gönüllüleri usta sanatçı Göksel Arsoy’u konuk etti https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/ https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/#respond Wed, 20 Feb 2019 21:54:46 +0000 /?p=49765 Moda Gönüllüleri, Sevgililer Günü’nde Moda Gönüllü Evi’nde sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u ağırladı. Söyleşi havasında geçen etkinlikte Arsoy, geçmişte yaşadığı eğlenceli anılarını ve zorlu süreçlerini anlattı.

Etkinliği organize eden Moda Gönüllüleri Başkanı Estella Eskenazi, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Değerli sanatçımız Göksel Arsoy’a bizleri kırmayarak konuğumuz olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Bizlerle anılarını paylaşan, ‘Altın Çocuk’ adlı kitabını imzalayan Arsoy’un 14 Şubat’ta Modalılarla buluşması çok hoş bir etkinlik oldu. Tarihin 14 Şubat olması da tesadüfen gelişen bir durum oldu” dedi.

Göksel Arsoy
GÖKSEL ARSOY: BİR ŞİRKET KURDUM VE PARAMI SİNEMAYA YATIRDIM…

Usta sanatçı Göksel Arsoy ise şunları söyledi: “Benim bütün hayatım sporla geçti. Küçüklüğümden beri basketbol hariç bütün sporları yaptım. Haydarpaşa Lisesi’nde okurken burada Modaspor’un diğer kolu olan Yeldeğirmeni Gençlik Spor’da voleybol oynuyordum. Ardı ardına film çekip para da kazanınca, diğerleri gibi parayı alıp gitmedim. Bir şirket kurdum ve paramı tekrar sinemaya yatırdım. 12 tane film yaptım. Hepsi de çok değişik ve sinemaya hizmet eden hikâyelerdi.”

Moda Gönüllüleri, Sevgililer Günü’nde Moda Gönüllü Evi’nde sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u ağırladı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/feed/ 0 49765
CHP Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları belli oldu https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-adaylari-belli-oldu/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-adaylari-belli-oldu/#respond Tue, 19 Feb 2019 21:05:27 +0000 /?p=49680 Toplamda 193 aday adayının yer aldığı ve büyük merakla beklenen CHP Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları açıklandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde CHP, Kadıköy’de Şerdil Dara Odabaşı’nı belediye başkan adayı olarak gösterdi. Odabaşı ile birlikte Kadıköy’de yarışacak CHP Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları da belli oldu.

KONTENJAN ADAYLARI…

Listede ilk dört sıra kontenjan adayı olarak ayrıldı. Bu isimlerden Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayfer Yazgan Kubal ilk sırada yer alırken, Trabzonspor yönetiminden bankacı Altan Şentürk ikinci sırada, Fenerbahçe İletişim Koordinatörü Can Gebetaş ise üçüncü sırada yer aldı. Dördüncü sıra ise açıklanmadı. İşte, CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın İlçe Seçim Kurulu’na verdiği liste:

 1. Fahrettin Kayhan
 2. Hatice Ülkü Özer
 3. Mesut Kösedağı
 4. Hasan Gökpınar
 5. Nevzat Gül
 6. Ediz Zeyrek
 7. Soydan Alkan
 8. Cahide Eşrefoğlu
 9. Nurhan Zabcı
 10. Arif Kızılyalın
 11. Sait Yılmaz
 12. Barış Antik
 13. Burcu Kara
 14. Yener Kazak
 15. Namık Kemal Ceylan
 16. Nesrin Tibet
 17. Mustafa Günalp
 18. Ayşegül Deprem
 19. Sami Can Okakın
 20. Zeki İbişhükçü
 21. İrfan Gümrah
 22. İpek Demirtaş
 23. Ayhan Çakas
 24. Ebru Kumru
 25. Berrak Sular Emiroğlu
 26. Turanay Gelirli
 27. Süleyman Şahin
 28. Nuray Aşçı
 29. Fahri Tekeşin
 30. Gülsüm Aksiray
 31. Hüseyin Göze
 32. Muharrem Söker
 33. Günay Önalan
Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek’in ağabeyi olan Mali Müşavir Ediz Zeyrek de Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği için 6. sıradan aday gösterildi…
Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği’nde beşinci döneme girerken arka arkaya ilk 5 sıra içinde yer alan Hasan Gökpınar, seçilmesi durumunda bir rekora da imza atmış olacak…
Fenerbahçe Kongre Üyesi ve Karadeniz İşadamları Derneği Geçmiş Dönem Başkanı Sait Yılmaz, Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği için CHP listesinde 11. sırada yer aldı…
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi
CHP kadrolarının en deneyimli isimleri arasında yer alan ve geçtiğimiz yıllarda İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı da olan ünlü eğitimci Yener Kazak da Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayları arasında yer aldı. Hâlihazırda Meclis Üyesi olan Kazak’ın sırası 14…
]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-adaylari-belli-oldu/feed/ 0 49680
Demokrat Parti, Kadıköy’de Ali İnan ile seçime gidiyor https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/ https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/#respond Mon, 18 Feb 2019 13:18:47 +0000 /?p=49632 Demokrat Parti, yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanlığı için Ali İnan’ı aday gösterdi. Kadıköy’de uzun yıllardır mali müşavirlik yapan İnan, Demokrat Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

Kadıköy’de mahalleler arası eşitliğin sağlanacağını, tek bir mahalleye değil bütün ilçeye hitap edeceğini söyleyen Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan; “Ekonomi ve kültürel alanlar başta olmak üzere her anlamda güzel bir ilçe hayal ediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de azimli ve kararlıyız” dedi. İnan, konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

Ali İnan
BÜTÜN CANLILARIN BELEDİYESİ…

“Kentsel dönüşüm ile ilgili öncelikli hedefimiz, bu durumu çözüme kavuşturmak. Şu anda kangren haline geren sorunu masaya yatırmamız lazım. Bunun haricinde biz sadece insanların değil, hayvanların da bütün canlıların da belediyesi olacağız. Onların yaşam alanlarını daha kolay hale getirecek, sokak hayvanlarını koruyacağız. İnsanların sokak hayvanlarına bağış yapabilmeleri için ufak alanlar oluşturacağız. Her mahalleye kadın sığınma evleri oluşturmak istiyoruz.

TEKNOLOJİK VE MEKANİK GELİŞMİŞLİK…

Ayrıca, belediyemize ait kadınların evlerinde yapmış olduğu el emeği ürünlerini paraya dönüştürecek bir pazar oluşturacağız. Bunun haricinde gençler ve çocuklar bizler için çok önemli. Özellikle gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan korunmaları için zaman geçirecekleri mekânlar oluşturmak istiyoruz. Bu alanlarda hem teknolojik hem de mekanik anlamda gelişmişlik sağlanacak.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/feed/ 0 49632
Osman Erbil apartman görevlileriyle buluştu https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/#respond Mon, 18 Feb 2019 11:18:06 +0000 /?p=49610 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, apartman görevlileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan’ın da katıldığı buluşmada Erbil, görevlilerin sorunlarını kendilerinden dinledi.

Apartman görevlileri sigortalarının yapılmadığını, çalışma saatlerinin belirsiz olduğunu, apartman işleri dışında bazı özel işlerin dayatıldığını, horlanmaya maruz kaldıklarını, sendikaya üye olmada baskı hissettiklerini belirtterek, yaşadıkları olayları aktardı. Sorunları dinleyen Osman Erbil, apartman yönetimi ve apartman görevlileri arasındaki iş ilişkisinin hukuki sözleşmelere bağlı olmasının önemine dikkat çekerek; “Eğer yasal haklarımızı bilir ve sendika hakkımızı kullanırsak, karşılıklı olarak iş sınırları net bir şekilde çizilir. Apartman yönetimlerinin hatalı uygulamalarından kaynaklanan istismarı da önlemiş oluruz. Belediye başkanı olduğumuzda sizlerin yaşamış olduğu problemleri dinlemeye ve çözüm bulmaya açık olacağız. Öncelikle de barınma hakkınızın insani koşullarda kullanılmasını özellikle sağlayacağız” dedi.

Osman Erbil
“SENDİKALI OLMA BİLİNCİ YÜKSELİYOR”

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan da gelecek ve iş güvencesi kaygısının apartman görevlilerinde yoğun bir şekilde yaşandığını kaydederek; “Apartman görevlilerimizin haklarını bilmesi ve çalışma koşullarının iyileşmesi için sendika çok önemli. Sendikalı olma bilinci yükseliyor. Vatan Partisi‘nin mücadelemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, daha öncesinde Kayhan’ı da ziyaret ederek, apartman görevlilerinin yaşadığı sıkıntılar hakkında görüşmüştü.

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/feed/ 0 49610
Osman Erbil, Kadıköy’ün sorunlarını dinlemeye devam ediyor https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/#respond Mon, 18 Feb 2019 09:32:34 +0000 /?p=49731 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy’ün sorunlarına ilişkin çözümleri yerinde değerlendirmek için mahalle muhtarlarıyla görüşmelerine devam ediyor. Erbil’in bu seferki ziyareti Koşuyolu Mahalle Muhtarlığı’na oldu. Koşuyolu Muhtarı Taşkın Tuna ile görüşen Osman Erbil, mahallenin sorunlarını dinledi.

Koşuyolu Kavşağı’nın uzun süredir çözüme kavuşturulmadığını, bu yüzden trafikte yaşanan sıkışıklığın sürdüğünü belirten Taşkın Tuna, ayrıca Avrasya Tüneli’nin açılmasından sonra yol düzenlemesinin yapılmaması nedeniyle, mahalleden E5 karayolu Tuzla yönü çıkışında ulaşımın zorlaştığını aktardı. Tuna’nın önerilerini dinleyen Erbil; “Seçildiğimizde sorunları izleyen bir belediyecilik yapmayacağız. Büyükşehir ise büyükşehir, karayolları ise karayolları… Muhataplarımızla konuyu bizzat görüşüp, halkın taleplerini karşılamak için muhtarlarımızla, halkımızla birlikte çözene kadar çalışma yürüteceğiz” dedi. Görüşmenin sonunda Tuna, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’e başarılar diledi.

Osman Erbil
]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/feed/ 0 49731
Gazanfer Özcan, Kadıköy’de anılacak https://www.kadikoylife.com/gazanfer-ozcan-kadikoyde-anilacak/ https://www.kadikoylife.com/gazanfer-ozcan-kadikoyde-anilacak/#respond Tue, 12 Feb 2019 19:09:00 +0000 /?p=49578 Yıllarını tiyatroya adamış usta sanatçı Gazanfer Özcan, aramızdan ayrılışının onuncu yılında Kadıköy’de anılacak. Özcan, 17 Şubat Pazar günü saat 20:00’de Kozyatağı Kültür Merkezi’ndeki Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan sahnesinde “Matruşka” oyunuyla anılacak.

İBB Şehir Tiyatroları tarafından sahneye konulan oyunun yönetmeni Bora Seçkin, yazarı Tuncer Cücenoğlu, oyuncuları ise Cem Karakaya ve Derya Yıldırım. Bir kadın-erkek ilişkisinden yola çıkarak, varoluştan bugüne değişmeyen rutine, iki insanın birbirini tanıma, anlama, bir arada yaşama mücadelesine yeniden ve farklı bir yorumla yaklaşan Matruşka’da ilişkilerde ideali arama uğraşısı mercek altına alınıyor.

Kadıköy Belediyesi, ustanın ölümünün ardından Kozyatağı Kültür Merkezi içindeki sahneye Gazanfer Özcan ve tiyatro sanatçısı eşi Gönül Ülkü’nün ismini vermişti.

Gazanfer Özcan
]]>
https://www.kadikoylife.com/gazanfer-ozcan-kadikoyde-anilacak/feed/ 0 49578
Eğitim çınarı Cevher Karakayalı vefat etti https://www.kadikoylife.com/egitim-cinari-cevher-karakayali-vefat-etti/ https://www.kadikoylife.com/egitim-cinari-cevher-karakayali-vefat-etti/#respond Mon, 11 Feb 2019 21:28:22 +0000 /?p=49544 Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yapan ve çok kısa bir süre önce emekliliğe ayrılan Cevher Karakayalı, 10 Şubat Pazar günü vefat etti. Karakayalı’nın cenazesi, Bağlarbaşı İlahiyat Fakültesi Camii’nde 11 Şubat Pazartesi günü öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Kabristanı’nda defnedildi.

Cevher Karakayalı’nın cenaze törenine başta Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan olmak üzere; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Akkaş ve diğer ilçelerimizin Milli Eğitim Müdürleri ile eğitim camiasının her kademesinden öğretmen, müdür yardımcısı ve müdürler, son görevlerini yapmak için katılım gösterdiler. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İBB Meclis Üyesi ve Yeşilay Kadıköy Şube Başkanı Ömer Şahan, Foto Yurt ve birçok kurum da çelenk göndererek, ailenin ve eğitim camiasının acısını paylaştılar.

Kadıköy Life Ailesi olarak eğitim camiasının değerli ismi Cevher Karakayalı’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz…

Cevher Karakayalı
]]>
https://www.kadikoylife.com/egitim-cinari-cevher-karakayali-vefat-etti/feed/ 0 49544
LUVOCO Corner, Tasarım Parkı’nda! https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/#respond Sun, 10 Feb 2019 18:02:27 +0000 /?p=49492 Dünyanın en büyük organik Ganoderma ve kahve üreticisi Gano Excel tarafından üretilen LUVOCO, yeni şubesini Yoğurtçu Parkı’nın karşısında 2010’dan bu yana tasarım ve kültür-sanat etkinlikleriyle faal olan Tasarım Parkı bünyesinde açtı. LUVOCO’nun en gurme kahve severleri bile memnun edebilecek mükemmellikte bir kahve keyfi sunduğunu söyleyen Tuğba Görenli Başar ve Hakan Yolagelen; “Kahvelerimiz çok özeldir. İçtiğinizde kahvelerden sağlık bulduğunuz bir noktadadır. İçimleri son derece keyifli, son derece lezzetli ve tadımları harika olan kahvelerimizle Türk kahve severleri bir araya getirmek amacındayız” mesajı verdi.

Başar ve Yolagelen, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “Malezya’dan Gano Excel firmasının bir projesi bu. Coffee corner ve kiosklar ile başlayıp, daha sonra kafelere dönüşecek bir çalışmadır. Bizim için önemli olan, çok özel ve sağlıklı kahvelerimizin sunumudur. Dileyenler bayilik haklarını alarak, kendi yerlerini kendileri açabilirler.

Luvoco
TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA YAYILACAK ÖZEL BİR PROJE…

Daha yeni başladığımız bu projede 50 yere şube açtık, 51. yerimiz de bitmek üzere. Yoğurtçu Parkı’nın karşısında bugün açılışını yaptığımız Tasarım Parkı LUVOCO Corner da projemizin bir örneği. Eşsiz lezzetteki kahvelerimizi herkese sunuyoruz. Yola çıkış sebebimiz ise kahve tüketiminde insanları sağlıklı kahvelerle buluşturarak, bir kahveyi içerken midelerinin rahatlaması, lezzetin hoşluğu, sizi taşıyacağı yerler ve bunları tadarak içmeleri. LUVOCO, çok özel bir proje ve devamlı gelecek. İlk başta Türkiye’de açılmış olmakla birlikte buradan dünyaya yayılacak bir proje.”

Tasarım Parkı, artan etkinlikler ve gelen yoğun talep üzerine cafe alanını daha profesyonel bir hale getirerek, LUVOCO Corner ile bir yeniliğe imza attı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/feed/ 0 49492
İyi Parti’nin Kadıköy adayı kim olacak? https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/ https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/#respond Sun, 10 Feb 2019 15:24:30 +0000 /?p=49475 “Türkiye İYİ olacak” sloganı ile Meral Akşener önderliğinde Türk siyasi hayatına katılan İyi Parti’nin bir türlü belirlenemeyen Kadıköy Belediye Başkan Adayı’nın 12 Şubat Salı günü netleşmesi bekleniyor.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak kapsamında aday çıkarıp çıkarmama konusunda çalışmalar yaptıkları bilinen İyi Parti’de alınan son karar, aday çıkarma yönünde olmuştu. Bu nedenle gecikme olduğunu dile getiren parti yönetimine yakın isimler, son olarak iki adayın belirlendiğini, hangisinin İyi Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı olacağına ise 12 Şubat Salı günü karar verip, akabinde hemen açıklanacağı bilgisini paylaştılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/feed/ 0 49475
Binali Yıldırım’ın Kadıköy sevgisi https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/ https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/#respond Sun, 10 Feb 2019 11:47:36 +0000 /?p=49443 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği TBMM Başkanı Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta geldiği Kadıköy’ü tekrar ziyaret etti.

“VAPURDA ÇAY SİMİT SOHBET” PROGRAMINA KATILDI…

Kadıköy ziyareti öncesinde yapımcılığını ve sunuculuğunu Ömer Öztürk’ün üstlendiği “Vapurda Çay Simit Sohbet” programının konuğu olan Binali Yıldırım’ın içinde bulunduğu vapur Kadıköy’e yanaştığında, vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

KADIKÖY ADAYI ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ KARŞILADI…

Beşiktaş-Adalar İskelesi’nden Kadıköy’e ayak basan Yıldırım’ı, iskelede seçilmesi durumunda birlikte çalışacağı ve Kadıköy’e sürpriz hizmetler planlayan partisinin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz karşıladı. Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan ve Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın’ın da katıldığı karşılama sonrasında dolmuşçularla bir süre sohbet eden Binali Yıldırım, daha sonra Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda esnaf ziyaretinde bulundu.

Binali Yıldırım
“TUTKU YALÇIN TUTKUMUZ OLDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her programını takip eden Tutku Yalçın, bu defa Binalı Yıldırım’ı karşılamak için Kadıköy’deydi. Onunla bir süre sohbet eden Yıldırım; “Tutku artık bizim tutkumuz oldu. Sonuna kadar onunlayız” dedi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/feed/ 0 49443
By Mezedaki’nin Cantina’sına uğradınız mı? https://www.kadikoylife.com/by-mezedaki-cantina-ugradiniz-mi/ https://www.kadikoylife.com/by-mezedaki-cantina-ugradiniz-mi/#comments Sat, 09 Feb 2019 10:27:38 +0000 /?p=49420 2019 yılı ile birlikte Kadıköy’ün gastronomi kültürüne katılan Cantina by Mezedaki’ye yolunuz düşmediyse, mutlaka düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Bahariye Caddesi’ni Kadıköy İskelesi’ne doğru kesen sokaklardan biri olan Nail Bey Sokak üzerindeki bu mekân, tek kelime ile harikalar yaratıyor.

200 YILLIK KÜLTÜRÜN LEZZETLERİ…

Mekânda başta İstanbul Rum mutfağı olmak üzere, pek çok kültürün lezzetlerini bugün ile buluşturan Mery Simyonidis; “Kaybolmaya yüz tutmuş 200 yıllık bir kültürün lezzetlerini yaşatmak, yeni kuşaklarla buluşturabilmek benim için büyük mutluluk kaynağı” diyor.

DOSTLARI YALNIZ BIRAKMIYOR…

Ulusal ve uluslararası gastronomi kültürüne belgesel niteliği de taşıyan kitaplar kazandıran Simyonidis’i, dostları da yalnız bırakmıyor. İstanbul dışından bile Cantina by Mezedaki’ye gelen konuklar, hem onunla sohbet edebilme hem de özel lezzetlerini test edebilme fırsatı elde ediyor. Merak edenler için Meri Çevik Simyonidis’in kitaplarından bazılarının isimleri şöyle: “Tadı Damağımda Kaldı”, “İstanbul Kokulu Mutfaklar”, “İstanbulum Tadım-Tuzum (Bir Varmış Bir Yokmuş)”.

Mezedaki
HEM DOSTLUK HEM LEZZET, DAHA NE OLSUN

Cantina by Mezedaki’nin konukları arasında objektiflerimize takılan Simyonidis’in dostları Hayriye Tuncer, Silva Pesen, Anna Maria Poridis, Hülya Çalışır, Hande Korkmaz ve Türkan Eker; “Hem dostluk hem lezzet, daha ne olsun” der gibiydiler.

Mezedaki’nin konukları arasında yer alan bir başka ikili ise, Göztepeli İpek Tuna Bilgeman ve Niko Yovannidis idi. Meri Çevik Simyonidis’e böylesine güzel bir mekân kazandırdığı için teşekkürlerini ileten ikili, “Bundan böyle buraya sık sık geleceğiz” dediler…
Cantina by Mezedaki için Tarabya’dan gelen Anastasia Aslanoğlu; “Sadece buraya sık sık uğrama imkânım olsun diye, gitar derslerimi Kadıköy Halk Eğtim Merkezi’ne aldım. Böylece ders sonrası uğradığım Cantina’da hem değerli dostumuz Simyonidis ile sohbet edebilme imkanı buluyor, hem de hiçbir yerde bulamadığım lezzette kahve içebiliyorum” yorumunda bulundu…
]]>
https://www.kadikoylife.com/by-mezedaki-cantina-ugradiniz-mi/feed/ 1 49420
Dinç Çoban, Odabaşı’nın basın danışmanı oldu https://www.kadikoylife.com/dinc-coban-odabasinin-basin-danismani-oldu/ https://www.kadikoylife.com/dinc-coban-odabasinin-basin-danismani-oldu/#respond Fri, 08 Feb 2019 22:13:19 +0000 /?p=49410 Gürsel Tekin, Kadir Gökmen Öğüt gibi CHP’nin önde gelen isimlerinin basın danışmanlığını yapan deneyimli gazeteci Dinç Çoban, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı’nın basın danışmanı oldu.

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarında çalışan ve partinin vizyonu hakkında büyük bilgi birikimi olan Dinç Çoban’ın bu görevi üstlenmiş olmasının son derece yerinde bir karar olduğunu paylaşan bazı CHP’liler; “Arkadaşımız CHP’ye gönül vermiş, hayli donanımlı bir gazetecidir. Kadıköy’ü de çok iyi bilen bir kimlik olması, belediye başkan adayımız Şerdil Dara Odabaşı’nın tanıtımında etkili olacaktır” yorumunda bulundu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/dinc-coban-odabasinin-basin-danismani-oldu/feed/ 0 49410
Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’den mahalle muhtarlarına ziyaret https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/#respond Fri, 08 Feb 2019 21:34:30 +0000 /?p=49398 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy mahallelerinin durumunu konuşmak için muhtarlara gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor. Osman Erbil, heyetiyle birlikte Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman ve Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Ali Ekşi ile görüştü.

Caferağa Muhtarlığı’na yapılan ziyarette Ayman; mahallede uyuşturucu satışı, gürültü kirliliği, açık hava meyhanesine dönüşme, kriminal suçların artması, güvenlik sorunu gibi problemlerin ciddi boyutlarda olduğunu söyledi. Uzun süredir sorunlara çözüm bulmak için yoğun çaba harcayan Muhtar Ayman, Kadıköy Kaymakamlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikleri şikayetlerin sonuçsuz kaldığını kaydetti.

Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman
“BELEDİYE-HALK BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, sorunları dinledikten sonra partisinin çözümlerini paylaşarak, Kadıköy Belediyesi’nin imkânlarını mahalle sorunlarını çözmeye odaklamasının, halkı seferber etmesinin önemli olduğunu belirtti. Erbil; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili çözümsüz kalan meselelerde, belediye-halk birliğini sağlamak çok önemli. Kamuoyu oluşturmada belediyeye büyük bir görev düşüyor. Güvenlik de dahil tüm sıkıntıları bu şekilde aşarız” diye konuştu.

Osman Erbil
“HASANPAŞA’DA SOSYAL ALANLARA İHTİYAÇ VAR”

Hasanpaşa Muhtarı Ali Ekşi’ye yapılan ziyarette de mahallenin güncel durumu ele alındı. Ekşi, tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin açılmasının önemli olduğunu dile getirerek; “Mahallemizde park ve çocuk oyun alanı gibi sosyal alanlara ihtiyacımız var. Gazhane, mahallelinin söz konusu ihtiyacını karşılamakta faydalı olacaktır. Ayrıca, kaldırılan tanzim satış merkezlerini de arıyoruz. Satış noktası olarak kullanılan alan, şimdi belediye otoparkı yapıldı” dedi.

“UCUZ VE SAĞLIKLI GIDA TEMİN EDİLECEK”

Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil, projelerinin başında tanzim satış merkezlerini yeniden kurmak olduğunu kaydederek; “Aracıları devreden çıkarıp, belediye personeliyle doğrudan üreticiye ulaşacak, ucuz ve sağlıklı gıdayı vatandaşımızın sofrasına ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. Görüşmelerin sonunda iki mahallenin muhtarları da Osman Erbil‘e başarılar diledi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/feed/ 0 49398
Fenerbahçe Gönüllüleri’nden “Manuel Terapi” etkinliği https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/#respond Thu, 07 Feb 2019 20:32:03 +0000 /?p=49330 Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe Gönüllüleri’nin sosyal sorumluluk faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Fenerbahçe Mahallesi ve çevresinde yaşayan Kadıköylüler tarafından yoğun ilgi gören gönüllülerin aktivitesi, bu defa “Manuel Terapi” üzerineydi. Fizik Tedavi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Elmira Seferli’yi konuk eden Fenerbahçe Gönüllüleri, bu konuya ilgi duyan üyelerini ayrıntılı biçimde bilgilendirdi.

EKLEM KİREÇLENMESİ, OMURGA RAHATSIZLIKLARI…

Azerbaycan asıllı Dr. Elmira Seferli tarafından gerçekleştirilen sunumun konusu, eklem kireçlenmesi ve omurga rahatsızlıkları üzerineydi. Manuel Terapi’nin bu rahatsızlıklarda son derece başarılı sonuçlar verdiğini dile getiren Seferli; “Hayat enerjinizde saklıdır. Bu nedenle enerjinizi kaybetmeyin” mesajı verdi.

Fenerbahçe Gönüllüleri
Fenerbahçe Gönüllüleri’nin Fenerbahçe Yarımadası girişindeki lokalinde gerçekleşen “Manuel Terapi” etkinliğinin sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektiren üyeler, Dr. Elmira Seferli’ye teşekkürlerini iletti…
manuel terapi
Dr. Elmira Seferli, Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan ve üyelere kendisine böyle bir fırsat sağladıklarından dolayı teşekkür etti…
Elmira Seferli
Dr. Elmira Seferli, yakın dostu olan ve buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan Fenerbahçe Gönüllüevi Üyesi Necla Kargılı ile hatıra fotoğrafı çektirdi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/feed/ 0 49330
Şerdil Dara Odabaşı’ndan Vatan Partisi Kadıköy’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/ https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/#respond Thu, 07 Feb 2019 19:56:39 +0000 /?p=49318 CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, siyasi ziyaretlerinden ilkini Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı’na yaptı. CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte Yeldeğirmeni’nde bulunan Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı’na giden Odabaşı, burada aynı zamanda Kadıköy Belediye Başkan Adayı da olan rakibi Osman Erbil ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. Yerel seçimler üzerine karşılıklı değerlendirmelerde bulunan iki belediye başkan adayı, birbirlerine şans dileklerini ilettiler.

TV’DE AÇIK OTURUM ÖNERİSİ…

Bu arada Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’in TV’de açık oturum önerisine de sıcak bakan Şerdil Dara Odabaşı; “Kadıköy için tüm partilerin adayları belli olsun, sonrasında bunu gerçekleştirelim” dedi. Buluşmanın sonunda Osman Erbil ve Vatan Partisi Kadıköy İlçe Yönetimi tarafından Şerdil Dara Odabaşı‘na Atatürk’ün “Nutuk” kitabı ve “Andımız” hediye edildi.

Şerdil Dara Odabaşı
]]>
https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/feed/ 0 49318
İşletmelerde @tavsiyecini dönemi başladı https://www.kadikoylife.com/isletmelerde-tavsiyecini-donemi-basladi/ https://www.kadikoylife.com/isletmelerde-tavsiyecini-donemi-basladi/#respond Wed, 06 Feb 2019 13:16:14 +0000 /?p=49260 Onlar en iyi yemek, en güzel mekan, en iyi hizmet, en iyi ürün, en iyi mesaj, en iyi fiyat ve en iyilerin duyurulmasıyla amacı ve tüketicinin zarar görmemesi için dürüst ve korkusuzca izleme yapıyor. Bir avukat, bir iç mimar, bir diyetisyen ve bir gazetecinin bir araya gelmesiyle oluşan fahri denetleme ve sonuç değerlendirme organizasyonu, günlük hayat içinde yaptıkları değerlendirmeleri sosyal medya üzerinden yayınlıyor. Kendilerine “@tavsiyecini” adını veren ekip, bu çalışmayı yaparken olabildiğince yorumsuz yansıtmaya çalışıyor.

Bugüne kadar bin 500 mekan, ürün ve hizmeti değerlendiren @tavsiyecini ekibi, sonuçlarını sosyal medya hesaplarından yayınladı. Ekip, değerlendirmelerini fiyat, kalite ve hizmet kriterlerini göz önüne alarak yapıyor. Amaçlarının her alanda tüketiciyi uyarmak ve bilinçlendirmek olduğunu belirten @tavsiyecini organizasyonu sözcüsü Serdar Şahin; “Uğradığımız mekan veya aldığımız bir hizmeti, ürünü dört kişilik ekip olarak tek tek deneyerek değerlendiriyoruz. Ortaya çıkan sonucu, internet üzerinden kendi aramızda raporlayarak paylaşıyoruz. Sonrasında ekip üyeleri, yaptıkları oylama sonucu çıkan sonucu sosyal medyadaki takipçilerimizle ve internet sitemizle paylaşıyoruz” dedi.

tavsiyecini
MICHELIN YILDIZI BENZERİ BİR UYGULAMA…

Ekibin verdiği not ve raporlamayı fotoğraflarıyla birlikte @tavsiyecini adlı sosyal medya hesabından duyurduklarını anlatan Şahin; “Yaptığımız bu çalışmanın benzerlerini dünyanın farklı yerlerinde görmek mümkün. Avrupa’daki Michelin Restorant bunun en güzel örneği. 1900’lü yılların başında Michelin lastiklerinin sahibi Andre Michelin, müşterilerine fayda sağlamak için hazırladığı rehber ile müşterilerine konaklayabilecekleri, yemek yiyebilecekleri, araçlarını tamir ettirebilecekleri ve benzin alabilecekleri yerleri tavsiye eder. İlk yıllarında yalnızca mekan tavsiyesinde bulunurken, ardından bu mekanları kalitesine göre puanlama yapmaya başladılar. Şimdilerde Michelin Yıldızı olarak bilinen uygulamanın benzerini biz sosyal medya ve internet sitemiz üzerinden yapıyoruz. Yeni açılan mekanları da duyuruyoruz, kapananları da. Ekibimiz bugüne kadar bin 500 mekan, ürün ve hizmeti değerlendirdi” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR EDEN DE VAR, TEHDİT EDEN DE…

@tavsiyecini sözcüsü Serdar Şahin, fikrin ortaya çıkış nedenini ise şöyle anlattı: “Biz bu işe uğradığımız haksızlıklar sonrası başladık. Maalesef ülkemizde birçok işletmede ödediğiniz ücretin hizmet karşılığını alamıyorsunuz, haksızlığa uğruyorsunuz. Bazen iyi hizmet vermesine rağmen çok iyi bir mekan müşterisiz kalabiliyor. Bu gibi nedenlerden dolayı dört arkadaş; ürünleri, hizmetleri, işletmeleri yakın takibe aldık. Amatörce başladığımız bu çalışmayı yaklaşık bir yıldır sürdürüyoruz. Ulaştığımız sonuçları sosyal medyadan yayınlıyoruz. İşletme sahipleri yayımladığımız sonuçlardan dolayı bazen teşekkür ediyor, bazen de tehdit. Mesela Kadıköy’de bir çorbacı ile ilgili değerlendirmemizden dolayı yoğun tehdit aldık ama önemli değil. Çünkü sonuçta biz görevimizi yaptık ve objektif değerlendirmemizle tüketiciye yol gösterdik. Sosyal medya takipçilerimiz ise sonuçlardan oldukça memnun, çünkü bir değerlendirmeden dolayı yüzlerce teşekkür aldığımız da oluyor.”

TAMAMEN ÜCRETSİZ…

@tavsiyecini çalışmalarını ücretsiz olarak sürdürüyor. Her üyenin 25 puanla sınırlı oy hakkı var. 80’in üstünde puan alan işletmenin kapısına “tavsiye rozeti” takılıyor. Yapılan değerlendirmeler, Instagram’da @tavsiyecini hesabından ve diğer sosyal medya hesapları üzerinde yine @tavsiyecini adıyla yayımlanıyor. Ayrıca www.tavsiyerotasi.com sitesi üzerinden de tüketicilerin en iyi yemek, en güzel mekan, en iyi hizmet, en iyi ürün, en iyi mesaj ve en iyi fiyat gibi en iyilerden haberdar olmaları mümkün.

]]>
https://www.kadikoylife.com/isletmelerde-tavsiyecini-donemi-basladi/feed/ 0 49260
JCI Kadıköy’de bayrağı Fidan Aydın devraldı https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoy-subesinde-bayragi-fidan-aydin-devraldi/ https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoy-subesinde-bayragi-fidan-aydin-devraldi/#respond Tue, 05 Feb 2019 12:08:35 +0000 /?p=49210 Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Kadıköy Şubesi, 2018-2019 Devir Teslim Töreni’ni Hotel Suadiye’de gerçekleştirdi. JCI Kadıköy 2018 Başkanı Emrah Tezcan, başarıyla geçen senenin sonunda başkanlık görevini Fidan Aydın’a devretti.

JCI Türkiye 2019 Başkanı Burcu Erol, Başkan Yardımcıları İrem Güllüoğlu, Cihan Güzel ve Selahattin Yakın ile JCI Türkiye bünyesindeki şubelerin başkan ve üyelerinin yoğun katılım gösterdiği gece, Başkan Emrah Tezcan’ın “Anlam Yarat!” mottosuyla çıktığı JCI başkanlığı yolculuğunu paylaştığı konuşmasının ardından, yönetim kurulu ve direktörlerine plaket takdimiyle devam etti.

JCI Kadıköy
10. YILA ÖZEL VİDEO…

2019 JCI Kadıköy Başkanı Fidan Aydın, başkanlık konuşmasıyla birlikte yönetim kurulunu JCI ailesine tanıttı. Geçmiş başkanların JCI Kadıköy’ün hayatlarındaki yerini anlattıkları “10. Yıl Özel Videosu” büyük ilgi görürken, 10. yılındaki şube ikinci senatörünü de bu özel gecede açıkladı.

KENDİNİ KEŞFET!

2018 ve 2019 JCI Kadıköy başkanları, gökyüzüne bıraktıkları balonlarla ülkemiz ve dünya için barış dolu 2019 dileklerinde bulundu. 2018 yılında “Anlam Yarat!” diyerek aktif vatandaşları harekete geçmeye çağıran JCI Kadıköy, 2019 yılında “Kendini Keşfet!” mottosu ile içimizdeki potansiyeli ortaya çıkaracak projelere imza atarak, yüksek fayda sağlayacak bir yıl hedefliyor.

YENİ YÖNETİM ŞEKİLLENDİ…

JCI Kadıköy’ün dinamik 2019 yönetim kadrosu ise şöyle belirlendi:

 • Fidan Aydın (Başkan)
 • Abdullah Demir (Genel Sekreter)
 • Furkan Gedik (Sayman)
 • Simge Gözcüler (Başkan Yardımcısı)
 • Nur Hilal Gerçek (Başkan Yardımcısı)
 • Baki Eser Özeke (Başkan Yardımcısı)
 • Ahmet Erem (Başkan Yardımcısı)
]]>
https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoy-subesinde-bayragi-fidan-aydin-devraldi/feed/ 0 49210
KA.DER’den Demokratik Sol Parti’ye ziyaret https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/ https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/#comments Mon, 04 Feb 2019 20:26:02 +0000 /?p=49184 Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Demokratik Sol Parti Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. KA.DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu ve arkadaşları tarafından önceki gün gerçekleşen ziyaret sırasında DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile de görüşme fırsatı bulan Karaoğlu; “Son derece sıcak bir karşılama oldu. Sayın Genel Başkan Önder Aksakal, 31 Mart’taki yerel seçimlerde kadın adaylara kota koymadan daha çok yer vermek istediklerini bildirdi” açıklamasında bulundu.

MECLİS ÜYELİKLERİNDE KADINLAR SEÇİLEBİLİR SIRALARA…

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı ile yapılan görüşme sırasında, yerel seçimlerde meclis üyelikleri için kadınların seçilebilir sıralara yerleştirilmesini ön planda tuttuklarını öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Nuray Karaoğlu; “Bu konuda Sayın Önder Aksakal ve partisinin kararlılığına tanık olmaktan dolayı mutlu olduk. Teşekkür ediyoruz” dedi.

ORHAN YEŞİLYURT ZİYARETİ…

Ziyaret öncesinde ise Demokratik Sol Parti Parti Meclisi Üyesi Orhan Yeşilyurt, Kadın Adayları Destekleme Derneği’ni ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda DSP’nin yerel seçimlerde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Yeşilyurt; “Bu seçimleri kadınların oyları ve tutumları belirleyecek. Biz kadın adaylara en fazla destek veren parti olmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Demokratik Sol Parti
Nuray Karaoğlu, Beyhan Aydın, Orhan Yeşilyurt, Ayşe Şentürk…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/feed/ 1 49184
Ona bir gömlek hediye etmeye ne dersiniz? https://www.kadikoylife.com/ona-bir-gomlek-hediye-etmeye-ne-dersiniz/ https://www.kadikoylife.com/ona-bir-gomlek-hediye-etmeye-ne-dersiniz/#respond Mon, 04 Feb 2019 09:38:32 +0000 /?p=49150 Yılın en romantik günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, sevdiğinize kalıcı ve anlamlı bir hediye olarak “Royal Breed” imzasıyla adını taşıyan bir gömlek hediye etmeye ne dersiniz?

Moda her geçen gün kendini yenilerken, binlerce marka size kendini beğendirmeye çalışırken; çılgın, klasik ya da nostaljik akımlar her sezon başka bir kimlikle hayatınıza girerken, siz hala kendinize uygun modeller bulamıyor olabilirsiniz. Çünkü siz özelsiniz, farklısınız, öyle hissediyorsunuz.

Gömlekevi
HAYALİNİZDEKİ GÖMLEĞİ YARATIN…

Her şeyi beğenmiyor olmanız çok doğal. Kendinize özel, hayalinizdeki gömleği arıyorsunuz; hatta onu kesiyor, biçiyor, zevkinize uygun hayalinizde siz dikiyorsunuz. “Ben olsam şuraya bir cep dikerdim. Şu manşetler keşke bu modelde olsa” demiyor musunuz? Artık hayalinizdeki gömleği tasarlamak ve ona sahip olmak çok kolay! Gömlekevi tamamen size özel, sizin tasarımınız gömleklere sahip olmanızı sağlıyor. İşte size sihirli bir adres; www.royalbreed.com.tr

Ona bir gömlek hediye etmeye ne dersiniz?
SADECE 15 DAKİKADA…

Bu adresle hayalinizdeki gömleği yaratmak sadece 15 dakika! Artık tasarıma geçebilirsiniz. Gömleğinizin kumaşını seçmekle işe başlıyorsunuz, tüm kumaşlar yüzde 100 pamuk olduğu için içiniz daha da rahatlıyor. Beden ölçünüzü nasıl alacağınız konusunda da link size yardım ediyor. İşte hayalinizdeki modelinizi yaratmaya başladınız bile. 14 çeşit yaka, 6 çeşit cep (tek ya da çift cepli), 5 çeşit ön patlar, 5 çeşit etek, 10 çeşit manşet ve 4 çeşit sırt modelinden beğendiklerinizi seçiyorsunuz.

KENDİNİZİ ÇOK ÖZEL HİSSEDECEKSİNİZ…

Aslında gömleğinizin yaka içine, cep üstüne veya manşete bir de yazı ilave etseydiniz ne güzel olurdu. Yüreğinizden geldiği gibi ne yazdırmak istiyorsanız, hangi renkte ve nereye yazılmasını karar verdikten sonra, işte sahip olmak istediğiniz ve hayalinizde tasarladığınız gömleğiniz hazır. Son aşama, kendinizi daha da özel hissetmenizi sağlıyor. Gömleğiniz size gelmek için yolculuğa çıkmadan önce paketlenme aşamasına geçiyor ve özel ahşap kutusu ile buluşuyor. Kutunuza ne yazılsın ve ne renk kurdele ile bağlansın? Yaratıcılığınızın ve hayal ettiklerinizin size bu kadar özel bir sunumla gelecek olması sizi heyecanlandırdı değil mi?

AKSESUAR KONUSUNDA DA YALNIZ DEĞİLSİNİZ…

Evet, gömleğiniz üç gün içinde size teslim edilmek üzere hazır. Gömlekevi, aksesuar konusunda da sizi yalnız bırakmıyor. 925 ayar gümüş kol düğmeleri ile size özel harflerle gömleğinizi süslemenizi de sağlıyor. Gömlekevi, sizinle başlayan bu özel beraberlikte her zaman yanınızda olmaya devam ediyor. Kilo aldınız ya da kilo verdiniz, gömleğiniz sizin yeni ölçülerinize göre ayarlanıyor. Yıpranan gömleğinizi çok seviyorsunuz, Gömlekevi sizin için yeniliyor. Hayal edin ve tasarlayın! Gömlekevi, hayal ettiğiniz gömleğe sahip olmanız için sizi bekliyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ona-bir-gomlek-hediye-etmeye-ne-dersiniz/feed/ 0 49150
Mehmet Yalçın’dan Konyak Tadım Gecesi https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/#respond Sat, 02 Feb 2019 18:50:10 +0000 /?p=49072 Türkiye’nin ilk içki yazarı Gusto Mehmet Yalçın, “kadehteki alev” olarak nitelendirilen “Konyak Tadım Gecesi” düzenledi. Moda Deniz Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı etkinlikte, dünyanın en ünlü konyak markalarının tadımları yapıldı.

KAHRAMANLARIN VE AŞIKLARIN İÇKİSİ…

Katılımın sadece 60 kişi ile sınırlı tutulduğu gece, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın’ın “Hoşgeldiniz” konuşmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Mehmet Yalçın, İngiliz yazar Samuel Johnson’ın 1700’lerde “Kahramanlar konyak içer” diye yazdığını, bir başka yazarın ise konyağı “Kahramanların ve âşıkların içkisi” olarak nitelendirdiğine dikkat çekerek, konyağın bir şişesinde en az 10 kilo üzümün “ruhunu” sakladığını konuklara aktardı.

Mehmet Yalçın
Konyak Tadım Gecesi’ne katılan konuklar arasında, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Kadıköy Şubesi Başkanı Arzu Nizamoğlu da vardı. Ayla Zübeyde Ünal, Sema Özgür Aydın, Birnur Yenier Seber, Yasemen Avşar, Arzu Nizamoğlu ve Sabiha Çarmıklı…
Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen özel gecelerin hemen hepsine katılan Berna İkbal, oğlu Mehmet İkbal ile Konyak Tadım Gecesi’nde de yer aldı. Ressam Hülya Botasun ile konuştukları konu ise, resim ve konyak oldu…
Mehmet Yalçın
Moda Deniz Kulübü’ndeki Konyak Tadım Gecesi’nde, Mehmet Yalçın tarafından çoğunlukla Fransa’da yaygın olan bir gelenekten de örnek sergilendi. Espresso’nun son yudumunu fincanın dibinde bırakan Yalçın, içine az miktarda konyak damlatarak ve tek hareketle içerek, adeta geceye de nokta koydu…
Etkinliğin sonunda Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın tarafından katkıları nedeniyle Mehmet Yalçın’a bir plaket takdim edilerek, kulüp adına teşekkür iletildi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/feed/ 0 49072
Fenerbahçe Gönüllüleri, Prof. Dr. Kemal Bayülkem’i ağırladı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-prof-dr-kemal-bayulken-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-prof-dr-kemal-bayulken-agirladi/#respond Sat, 02 Feb 2019 18:10:52 +0000 /?p=49057 Kadıköy’ün aktif sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Fenerbahçe Gönüllüleri, sosyal sorumluluk faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Alzheimer’dan sonra en çok görülen nörolojik hastalık Parkinson hakkında üyelerini bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenleyen Fenerbahçe Gönüllüleri, bu konuda en etkili isimler arasında gösterilen Prof. Dr. Kemal Bayülkem’i konuk etti.

Oldukça kalabalık bir izleyici grubuna hitap eden Kemal Bayülkem; Parkinson hastalığının belirtileri, başlangıcı, tanısı, devamı, genç ve yaş alan insanlarda tedavi şekilleri, cerrahi ve tedavinin başarı oranları, kullanılan ilaçların yan etkileri gibi hususları katılımcılarla paylaştı, akıcı konuşmasıyla hastalık hakkında bilgi verip soruları cevapladı.

Kemal Bayülkem
BAŞKAN AYTEN ÇOKDAN’DAN TEŞEKKÜR…

Etkinliğin sonunda Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan tarafından yapılan teşekkür konuşmasında; “Fenerbahçe Gönüllüleri olarak alanında uzman kişileri mahalle sakinlerimizle buluşturmaya ve bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan ve tecrübelerini aktaran değerli hocamız Prof. Dr. Kemal Bayülkem beyefendiye katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Gönüllüleri
Fenerbahçe Gönüllüleri, Parkinson hastalığı konusunda en etkili isimler arasında gösterilen Prof. Dr. Kemal Bayülkem’i konuk etti. ..
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-prof-dr-kemal-bayulken-agirladi/feed/ 0 49057
Ahmet Vefik Alp’e “DSP’den aday ol” baskısı! https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-dsp-den-aday-ol-baskisi/ https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-dsp-den-aday-ol-baskisi/#comments Thu, 31 Jan 2019 21:30:07 +0000 /?p=49040 Ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e, Kadıköy Belediye Başkanlığı için “DSP’den aday ol” baskısı sürüyor. Geçtiğimiz aylarda da gündeme gelen konu için sıcak bakmadığı açıklamasında bulunan Alp; “Maalesef kentlerin yönetiminde uzmanlık ön planda tutulmuyor. Bu nedenle düşünmüyorum” demişti.

SARIGÜL FAKTÖRÜ…
Ahmet Vefik Alp

Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanı Adaylığı için CHP’den aday gösterilmemesi üzerine istifa edip DSP’ye geçmesi, Kadıköy ilçesinde de DSP’nin gündemde olacağına işaret ediyor. Konu hakkında çok iyi bir aday ile DSP’nin de seçime ortak olabileceği fikrinde birleşen uzmanlar; “En azından Kadıköy için yeni fikirler, yeni projeler ortaya çıkar” diyor.

MİMAR, KENTBİLİMCİ, KADIKÖYLÜ…

Ahmet Vefik Alp’in Kadıköy’ün önde gelen değerlerinden biri olduğunu düşündüğümüzde, her kesimden Kadıköylünün Alp’in belediye başkanı adaylığına sıcak bakacağını ve oy vereceğini düşünüyoruz. Geniş vizyonu ile uluslararası ödülleri olan çok başarılı bir mimar olması, kentbilimci kimliği yanında Kadıköylü olması, ona olan ilgiyi beraberinde getiriyor. Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp‘in bir başka özelliği ise, doktorasını ABD’de “Şehirlerin Psikolojisi” üzerine yapmış olması.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-dsp-den-aday-ol-baskisi/feed/ 2 49040
Barış Manço sevgiyle anılacak https://www.kadikoylife.com/baris-manco-sevgiyle-anilacak/ https://www.kadikoylife.com/baris-manco-sevgiyle-anilacak/#respond Wed, 30 Jan 2019 14:47:43 +0000 /?p=49030 Unutulmaz sanatçı Barış Manço, vefatının 20. yılında çeşitli etkinliklerle anılacak. Manço’nun ölüm yıldönümü olan 1 Şubat tarihinde Kadıköy Belediyesi tarafından Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek “Barış Manço’yu Sevgiyle Anıyoruz” etkinliğinde, pop-rock müziğin sevilen sanatçılarından Aydilge konser verecek. Barış Manço’nun ailesi, dostları, sevenleri bir araya gelecek ve onun şarkılarını söyleyecek. Manço’nun 81300 posta kodu ile bilinen adresi de etkinlik adreslerinden biri olacak.

Barış Manço
‘ADAM OLACAK ÇOCUK’UN MİNE ABLASI PİYANO BAŞINDA…

Kadıköy Belediyesi’nin Manço ailesi ve Halkbank’ın desteğiyle 2010 yılında müze haline dönüştürdüğü, Barış Manço’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği Moda’daki 81300 posta kodlu evi, 31 Ocak günü saat 24:00’e kadar açık olacak. 1 Şubat günü ise müze, kapanış saati olan 17:00’ye kadar görülebilecek. Barış Manço’nun heykelinin yanı sıra eşyalarının görülebileceği müze evinde, ‘Adam Olacak Çocuk’ programında Manço’ya piyanosu ile eşlik eden Mine Mucur, yine piyanosunun başında Barış Manço parçaları çalacak, solist Nebi Birgi de şarkılarını söyleyecek.

BARIŞ MANÇO ANISINA İLLÜSTRASYON KİTABI…

Etkinliklerin yanı sıra Kadıköy Belediyesi, Barış Manço’nun anısına sanatçının şarkılarının çizimlerinin yer aldığı bir illüstrasyon kitabını da okuyucu ile buluşturacak. 10 bin adet basılan ve karikatür sanatçısı Gökçe Akgül tarafından çizilen illüstrasyonlarda; Barış Manço’nun ‘Arkadaşım Eşek’, ‘Nane Limon Kabuğu’, ‘Ayı’, ‘Süper Babaanne’, ‘Domates, Biber, Patlıcan’ gibi dilden dile, kuşaktan kuşağa dolanan 13 parçasının çizimleri yer alıyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/baris-manco-sevgiyle-anilacak/feed/ 0 49030
Osman Erbil: Vatanımızı seven insanların oyuna talibiz! https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-vatanimizi-seven-insanlarin-oyuna-talibiz/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-vatanimizi-seven-insanlarin-oyuna-talibiz/#respond Wed, 30 Jan 2019 12:26:40 +0000 /?p=48980 Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Tuğrul Kihtir’in adaylığını sonlandırmasının ardından partinin Kadıköy İlçe Başkanı ve Merkez Karar Kurulu Üyesi Osman Erbil, Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldu. Yoğun çalışma temposundan dolayı siyasi faaliyetlerine devam etmeme kararı alan Kihtir’e hizmetlerinden ötürü teşekkürlerini sunan Osman Erbil, seçim dönemine ilişkin Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Halkımızın genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerine baktığımızda, halk bir değişim istiyor. Bu değişim için de özellikle acil ihtiyaçlarını çözebilecek ehliyette, bu birikimde yöneticiler arıyor” şeklinde konuştu.

Kadıköy’de bu sorunun çok net bir şekilde gözlemlendiğini ve insanların kamusal anlamda yerine getirilmesi gereken hizmetler noktasında çok ciddi ve çözülemeyen problemlerinin olduğunu söyleyen Erbil; “Bunlar bir kentlinin yaşamını zora sokan ve hızlı bir şekilde çözüldüğü andan itibaren insanların yaşamını kolaylaştırabilecek meseleler” dedi. Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

Osman Erbil
ÜRETEN BELEDİYECİLİK, GÜLÜMSEYEN KADIKÖY!

“Türkiye’nin üretmeye, üretim odaklı bir yönetim ve anlayış inşa etmeye yerel yönetimlerden başlayarak ilerlemesi gerekiyor. Biz 31 Mart’ta tercihimizi yaparken, aynı zamanda hangi belediyenin kamu eliyle üretme potansiyelini ortaya çıkarabildiğini tercih edeceğiz. Bizim bu soruya verdiğimiz yanıt şu; Türkiye’de şu anda maalesef küresel sistemin bir parçası olarak kamu ekonomisi, kamu belediyeciliği bitirildi. Onun yerine rant belediyeciliğinin gelmesiyle insanlarımızı, yaşam alanlarımızı, doğamızı, çevremizi, bunları yıkan ve tahrip eden bir sonuçla karşı karşıya bırakıldık. O zaman bunları tersine çevirebilmek için üretim odaklı bir belediyecilik inşa etmemiz lazım. Sloganlarımızdan biri de bu durumu açıklar nitelikte: Üreten belediyecilik, gülümseyen Kadıköy!

ATATÜRK’ÜN İLKELERİ YOL GÖSTERİCİ OLMALIDIR…

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri, aynı zamanda belediyeleri yönetmemiz için de yol gösterici olmalıdır. Cumhuriyetçilik olmazsa, gerçek bir yerinden yönetim, halkın yönetime katılması olmaz. Devrimcilik olmazsa, küresel sistemin belediyeler üzerindeki yıkıcı etkisini değiştiremeyiz. Laiklik olmazsa, kadınlarımızın üretime katılması olmaz. Milliyetçilikte bizim anlayışımız, yurdumuza yönelik tehditleri göğüslemektir. Kadıköy’ün büyük bir çoğunluğu vatanseverdir. Halkçılık olmazsa, belediye hizmetlerinden vatandaşların büyük çoğunluğu yararlanamaz, halkın yereldeki sorunları çözülemez. Devletçilik olmazsa, mevcut belediyelerdeki taşeron sistemi devam eder. Kâr getirmeyen bir hizmet yararlı da olsa hayata geçirilemez.”

“KADIKÖY, BU VATANIN BİR PARÇASI”

Siyasi olarak duruş ve ilkelerinden ödün vermediklerini dile getiren Osman Erbil; “Bizim milliyetçilik duygumuz, bulunduğumuz toprağı sevmek ve yaşadığımız coğrafyada bize kasteden düşmana karşı göze alınması gereken riskleri almak ve tehlikeleri göğüslemek. Kadıköy’de yaşayan insanlarımızın büyük bir çoğunluğu, vatanı için bedel ödemeye hazır insanlar. Kadıköy de bu vatanın bir parçası. Kadıköy vatandır, biz vatanımızı seven insanların oyuna talibiz. Çünkü o insanlarla birlikte bu sistemi değiştireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

OSMAN ERBİL HAKKINDA…

1985 yılında Burdur’da doğdu. Isparta Fen Lisesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Lise döneminde Vatan Partisi ve siyasal mücadeleyle tanıştı. Hacettepe Üniversitesi İktisat (İngilizce) bölümünde okudu. Üniversitede okuduğu dönemde Vatan Partisi’nin Gençlik Kolları Öncü Gençlik Üyesi olarak üniversitenin Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı görevini yürüttü. Üniversite dönemi boyunca Öncü Gençlik Ankara Sekreterliği, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Ankara Başkanlığı, TGB Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, Öncü Gençlik Genel Sekreterliği ve Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2011 yılında üniversiteden mezun oldu.

Vatan Partisi Öncü Gençlik ve Türkiye Gençlik Birliği’ndeki yöneticilik görevlerini 2013 yılında devrederek Aydınlık Gazetesi’nde gazeteciliğe adımını attı, editör olarak görev yaptıktan sonra gazetenin gece sorumlusu olarak çalıştı. 2014 yılından 2015 yılına kadar Ulusal Kanal’ın Ankara Haber Müdürlüğü’nü yaptı. 2015 yılında bu kez İstanbul’da Ulusal Kanal’da gazeteciliği sürdürdü. 2016 yılında Vatan Partisi’nin Kadıköy İlçe Başkanı seçildi. Bu göreve 3 yıla yakın bir süredir devam etmekte olan Osman Erbil, Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi’dir. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Vatan Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. Evlidir.

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-vatanimizi-seven-insanlarin-oyuna-talibiz/feed/ 0 48980
Flaş iddia: CHP’nin Kadıköy adayı değişebilir! https://www.kadikoylife.com/flas-iddia-chp-nin-kadikoy-adayi-degisebilir/ https://www.kadikoylife.com/flas-iddia-chp-nin-kadikoy-adayi-degisebilir/#respond Tue, 29 Jan 2019 14:42:51 +0000 /?p=48946 CHP’de geçtiğimiz gün açıklanan İstanbul’un ilçe belediye başkan adayları arasında en çok tartışmalara neden olan Kadıköy için bomba etkisi yaratabilecek bir iddia gündeme geldi. CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın programında sarf ettiği parti meclisi yapısıyla ilgili bir ayrıntı, CHP’nin Kadıköy için belirlemiş olduğu Şerdil Dara Odabaşı isminin değişebileceği iddiasının gündeme oturmasına neden oldu.

31 OY OLMASI GEREKİYOR…

Adayların belirlendiği 18 saat süren parti meclisi oylamasında üye sayısı olan 60 üyenin salt çoğunluğunun 31 oy olması gerektiğine değinen Barış Yarkadaş, “Oysa yapılan oylamada Şerdil Dara Odabaşı için 30 oy çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Aykurt Nuhoğlu
AYKURT NUHOĞLU: OYLAMADAN ÇIKMADI…

Öte yandan, Kadıköy’ün mevcut belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada Şerdil Dara Odabaşı için “Kadıköy ile ilgili yapılan oylamadan çıkmadı. 4 Şubat’ta parti meclisi tekrardan toplanıp karar verecek” diye konuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/flas-iddia-chp-nin-kadikoy-adayi-degisebilir/feed/ 0 48946
Kadıköy’de denizde ceset bulundu https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-denizde-ceset-bulundu/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-denizde-ceset-bulundu/#respond Tue, 29 Jan 2019 09:14:26 +0000 /?p=48928 Kadıköy İskelesi’nde belediyenin temizlik görevlileri tarafından denizde hareketsiz duran bir kişinin fark edilmesi üzerine, durum polise bildirildi. Denizde bulunan erkek cesedi, deniz polisleri tarafından karaya çıkartıldı.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, güvenlik güçlerince iskele etrafına şerit çekildi. Deniz polislerince sudan çıkartılan kişi, Kadıköy İskelesi’nin yanında bulanan Kıyı Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaptan Fahrettin Aksu Kılavuzluk İstasyonu’na ait iskeleye götürüldü. Sağlık ekiplerinin yaptığı ilk inceleme sonucu şahsın yaşamını yitirdiği tespit edilirken, cesedin üzerinden kimlik çıkmadı. Ceset, savcının incelemesinin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

denizde ceset
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-denizde-ceset-bulundu/feed/ 0 48928
Acıbadem Lions ve Gökhan Sezen’den eğitime destek https://www.kadikoylife.com/acibadem-lions-ve-gokhan-sezen-den-egitime-destek/ https://www.kadikoylife.com/acibadem-lions-ve-gokhan-sezen-den-egitime-destek/#respond Sat, 26 Jan 2019 21:20:03 +0000 /?p=48851 Anadolu Yakası’nda örnek sosyal sorumluluk projeleriyle dikkatleri çeken Acıbadem Lions Kulübü, eğitime destek amaçlı Gökhan Sezen konseri düzenledi. Sanatçının hiçbir ücret talep etmediği konser, Caddebostan Kültür Merkezi’nde hayli keyifli geçti.

Acıbadem Lions Kulübü Başkanı Fatma Ok ile Lions 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Ertuğrul Yıldız, anlamlı desteğinden dolayı Gökhan Sezen’e teşekkürlerini ileterek plaket takdim etti. Sanatçı Gökhan Sezen ise sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu, özellikle eğitim gibi temel bir konuda elinden gelen tüm desteği her zaman göstereceğini ifade etti.

Gökhan Sezen
]]>
https://www.kadikoylife.com/acibadem-lions-ve-gokhan-sezen-den-egitime-destek/feed/ 0 48851
Capitol AVM’de Sherlock Holmes Gecesi https://www.kadikoylife.com/capitol-avmde-sherlock-holmes-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/capitol-avmde-sherlock-holmes-gecesi/#respond Fri, 25 Jan 2019 22:19:29 +0000 /?p=48808 Anadolu Yakası’nın ilk çağdaş alışveriş merkezlerinden Capitol, son derece özel bir geceye ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda “Türkiye’nin ilk Sherlock Holmes Gecesi” olma özelliği de taşıyan etkinlik büyük ilgi gördü.

Doğum günü bilinen tek kurgu karakter Sherlock Holmes’ün 165. yaşı, Capitol’de özel bir geceyle kutlandı. Türkiye’nin ilk polisiye dergisi olan ve adını Sherlock Holmes’ün ev adresinden alan 221B Dergisi’nin işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe katılan davetliler, heyecan dolu bir gece yaşadı.

Sherlock Holmes
GİZEMLİ VE POLİSİYE DOLU BİR GECE…

Capitol Spectrum Sineması’nda buluşan davetlilerin salona girdiklerinde gizemli ve polisiye dolu bir gece yaşayacaklarından habersiz olmaları, heyecanı artıran unsur oldu. Salonun girişinde sergilenen afişler ve aksesuarlara ünlü dedektifin odasının benzeri ve eşyalarının da yerleştirilmiş olması, konukları adeta geçmişte yolculuğa çıkardı.

İSMİM SHERLOCK HOLMES, ADRESİM 221B BAKER STREET…

Tüm zamanların en tanınmış dedektifi hakkındaki çalışmalarıyla tanınan 221B Dergisi editörlerinden Fulya Turhan’ın “İsmim Sherlock Holmes, Adresim 221B Baker Street” konulu sunumu ile başlayan etkinlikte, konuklar “Sherlock Holmes – Bohemya’da Skandal” filmini de ilgiyle izledi. Etkinlik alanında Sherlock Holmes’a ait tüm ayrıntılar titizlikle düşünülmüştü. Davetliler duvar kağıtlarından çalışma masasına, daktilosundan bastonları ve pipolarına kadar tarih ve gizem kokan odada keşfe çıktı. Holmes’ün çalışma masasından özel eşyalarının kullanımına kadar her deneyimi yaşayan davetliler, açık büfe olarak kurulan masalarda onun sevdiği yemeklerin de tadına baktı.

KATİL KİM?

Gecenin büyük sürprizi ise, Fulya Turhan ve Özlem Özdemir’in senaryosunu birlikte yazdıkları “Katil Kim?” oyunuydu. Davetliler, Bahar Çebi’nin yönetiminde Serhat Parıl, Tevfik Şahin ve Ada Alize’nin rol aldığı interaktif oyuna katılarak, Sherlock Holmes ve Dedektif Lestrade ile ipuçlarını takip edip katili buldu.

SHERLOCK HOLMES 165 YAŞINDA…

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan 221B Dergisi Editörü Fulya Turhan; “Dünyanın en çok okunan ve en meşhur dedektifi, sinemaya ve diziye en çok uyarlanan kurgu karakter Sherlock Holmes’ün doğum günü 6 Ocak. Biraz gecikmeyle de olsa dergimize ilham veren dedektifi, 165. yaş gününde polisiye yazarları, oyuncular ve gazetecilerin davetli olduğu seçkin bir toplulukla anmak istedik” dedi.

Gecenin ev sahibi konumunda olan isimlerden biri de, Capitol Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Üyesi Selda Eremsoy’du. O yılların kıyafetlerini büyük bir başarı ile taşıyan ve konuklarla tek tek ilgilenen Eremsoy; “İlk kez düzenlenen böyle bir geceye ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.
Sherlock Holmes Gecesi’ne katılanlar arasında Güneri Cıvaoğlu, Hande Kazanova, Dilara Koçak, Ayşe Erbulak, İzzet Öz, Aykut Gürel, Çağatay Yaşmut, İpek Durkal gibi isimler objektiflerimize takılanlar arasındaydı.
Gecenin davetlileri arasında Kadıköy Life Dergisi’ndan Canan Toprakkaya ve Kadir Toprakkaya da vardı. Ünlü dedektifin odasında incelemelerde bulunan Toprakkaya’lar; “İlk defa düzenlenen bu etkinliğe Anadolu Yakası’nın ev sahipliği yapmış olmasından Selda Hanım kadar bizler de memnun olduk” açıklamasında bulundu.
]]>
https://www.kadikoylife.com/capitol-avmde-sherlock-holmes-gecesi/feed/ 0 48808
Hotel Suadiye Genel Müdürü Murat Yumak görevinden ayrıldı https://www.kadikoylife.com/hotel-suadiye-genel-muduru-murat-yumak-gorevinden-ayrildi/ https://www.kadikoylife.com/hotel-suadiye-genel-muduru-murat-yumak-gorevinden-ayrildi/#respond Tue, 22 Jan 2019 23:08:19 +0000 /?p=48726 Türk turizminin tarihi otellerinden Hotel Suadiye’nin 15 yıllık başarılı genel müdürü Murat Yumak, yeni ufuklara doğru yolculuk için görevinden ayrıldı. Görev aldığı süre içerisinde birçok başarıya imza atan Murat Yumak‘ın ayrılmasıyla İstanbul turizmi değerli bir genel müdürünü kaybederken, Yumak’ın gerçekleştireceği yeni projelerle Türk turizmine yeni değerler kazandıracağı bildirildi.

“BİRİKİMLERİMİ DAHA GENİŞ ALANDA DEĞERLENDİRECEĞİM”

Murat Yumak, aileden turizmci olarak verdiği hizmetleri uluslararası alana taşımak için yeniliklerin peşinde olduğunu belirterek; “Türkiye’nin otel yöneticileri, dünyaya ‘Türk tipi’ otel yöneticiliğini öğretti. Bu çalışmada hepimizin olduğu kadar benim de payım olduğunu ve otel yönetimindeki birikimlerimizi daha geniş alanda tanıtırken, Türk turizminin tanıtımına katkımız da olacağını düşünüyorum” dedi.

Murat Yumak
“HOTEL SUADİYE, AYRILSAK DA BENİM İÇİN DEĞERLİDİR”

Murat Yumak, 15 yıl boyunca çalıştığı İstanbul’un tarihi Suadiye Oteli’nden ayrılışını duyururken şu ifadelere yer verdi: “Hotel Suadiye, Türk turizmi için olduğu kadar benim için de çok değerli bir yuvadır. Hotel Suadiye’nin Türk turizminin yıldızı olarak yaşaması ve gelişmesi için ayrılsak da beraberliğimiz sürecektir. Ben her zaman kendimi Hotel Suadiye ailesinin bir ferdi olarak görüyorum. Meslek yaşantımın çok büyük bir dönemini geçirdiğim, ‘beni ben yapan’ ve birçok kazanımımı borçlu olduğum Hotel Suadiye ailesine, bu uzun yolculukta beni ve ekibimi her zaman destekleyen, başta Erkan Sadıkoğlu olmak üzere Sadıkoğlu Ailesi’ne, benimle birlikte yaklaşık 15 yıldır çalıştığım arkadaşlarıma ve bu uzun yolda yanımda olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kontrolörler Kurulu’na, ayrıca değerli camianın takdirleriyle görev aldığım turizmin çok değerli sivil toplum kuruluşları, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TÜROYD), turizmin profesyonellerini bir çatı altında toplayan uluslararası kuruluş SKAL bünyesinde birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma ve sektörün diğer paydaşlarına sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunarım.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/hotel-suadiye-genel-muduru-murat-yumak-gorevinden-ayrildi/feed/ 0 48726
Usta gazeteci Uğur Mumcu, Kadıköy’de anılacak https://www.kadikoylife.com/usta-gazeteci-ugur-mumcu-kadikoyde-anilacak/ https://www.kadikoylife.com/usta-gazeteci-ugur-mumcu-kadikoyde-anilacak/#respond Tue, 22 Jan 2019 19:02:49 +0000 /?p=48717 24 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu, 26. ölüm yıldönümünde Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği etkinlikle anılacak. Uğur Mumcu ve tüm basın şehitlerine atfedilen “Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Kalmak” etkinliği, 24 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayacak etkinlikte tiyatro sanatçıları Tilbe Saran ve Levent Üzümcü, Uğur Mumcu’nun makalelerini seslendirecek. Gazeteci-akademisyen Gökmen Karadağ moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşide ise Gazeteci-Yazar Altan Öymen, T24 Yayın Yönetmeni Doğan Akın, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Gazeteci-Yazar Orhan Erinç, Birgün Gazetesi Yayın Danışmanı Semra Kardeşoğlu, PEN Türkiye Başkanı Zeynep Oral, Türkiye’de gazeteci olmayı ve medya sektörünün içinde bulunduğu durumu tartışacak. Etkinlik; Dilek Türkan, Güvenç Dağüstün ve Burçin Büke’nin müzik dinletisiyle son bulacak.

Uğur Mumcu
Usta gazeteci Uğur Mumcu, 26. ölüm yıldönümünde Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği etkinlikle anılacak…
]]>
https://www.kadikoylife.com/usta-gazeteci-ugur-mumcu-kadikoyde-anilacak/feed/ 0 48717
Kadıköylü kadınlara meslek, yaşlılara destek! https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-kadinlara-meslek-yaslilara-destek/ https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-kadinlara-meslek-yaslilara-destek/#respond Tue, 15 Jan 2019 18:16:45 +0000 /?p=48622 Kadıköy Belediyesi ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) arasında, yaşlı bakımı alanında alternatif iş alanları oluşturmaya ve yerinde yaşlı bakımı hizmet modelini geliştirmeye yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

YAŞLI BAKIMI İÇİN KADIN İŞBİRLİĞİ

İstanbul’da en yüksek yaşlı nüfusa sahip olan Kadıköy’de nüfusun yüzde 17’si 65 yaş üzerinde. Kadıköy’deki yaşlı nüfusun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan protokole göre, bir yandan yaşlıların evde bakım hizmeti alması sağlanırken, diğer yandan da kadınlar için yaşlı bakımı alanında alternatif iş alanları yaratılacak. Öncelikle üç mahallede başlayacak proje ile o mahallede yaşayan yaşlılar belirlenerek, ihtiyaçları tespit edilecek. Kadıköy sınırları içinde, yerinde yaşlı bakım hizmetleri vermek üzere bir kadın kooperatifi kurulacak. Verilen hizmetler ise belediye tarafından denetlenecek.

Kadıköy
AYKURT NUHOĞLU: KADIKÖY, ÖNEMLİ BİR ÖRNEK TEŞKİL EDECEK…

Konuyla ilgili Belediye Başkanlık Binası’nda düzenlenen protokol törenine, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Genel Müdürü Şengül Akçar katıldı. Protokol töreninde konuşan Başkan Nuhoğlu; “Kadıköy’de çok fazla yalnız yaşayan insan var. Ekonomik durumunuz iyi olsa bile, para her zaman sorunları çözemiyor. İnsanın insana ihtiyacı var ve yerel yönetimler olarak insanların yanında olmamız gerekiyor. Bu güven ortamını yaratacak olan yerel yönetimlerdir. Nüfusun yaşlanması ile birlikte bu ihtiyaç sürekli artacak. Eğer kamu bu konuyla ilgilenmezse, gelecekte daha çok sorun yaşanır. Kadıköy, bu alanda önemli bir örnek teşkil edecektir” dedi.

ŞENGÜL AKÇAR: NÜFUS GİDEREK YAŞLANIYOR…

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Genel Müdürü Şengül Akçar ise; “Kadıköy’de yerinde yaşlı bakım hizmetlerine ilişkin model geliştirmek istiyoruz. Nüfus giderek yaşlanıyor. 2014 yılında yüzde 8,5 olan yaşlı nüfusunun 2030’da yüzde 12’ye çıkacağı söyleniyor. Kadın kooperatifleri açısından bakım hizmetlerini önemli bir istihdam alanı olarak görüyoruz. 65 yaş üstü insanların çok çeşitli ihtiyaçları oluyor. Aktifleşmeleri ve üretkenliklerinin devam etmesi gerekiyor. Belediyenin de bu konuda çok kuvvetli bir iradesi var” şeklinde konuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-kadinlara-meslek-yaslilara-destek/feed/ 0 48622
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanlığı’na Tamer Pekdinçer seçildi https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-baskanligina-kadikoylu-tamer-pekdincer-secildi/ https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-baskanligina-kadikoylu-tamer-pekdincer-secildi/#respond Tue, 15 Jan 2019 08:15:14 +0000 /?p=48602 Dünyanın en kalabalık barolarından İstanbul Barosu’nda Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu seçimleri, kurumun konferans salonunda oldukça kalabalık bir katılım oranı ile gerçekleştirildi. Komisyon başkanlığına Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ticaret Hukuku ile Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanlarında uzun yıllardır uzman akademisyen olarak bilirkişilik görevlerini yürüten Kadıköylü Öğretim Üyesi Av. Dr. Remzi Tamer Pekdinçer seçilirken, komisyonun başkan yardımcılığına ise Telif Hukuku alanında uzun yıllardır emek veren Av. Hasan Oğuz Müftüoğlu seçildi.

Komisyon başkanlığını Av. Burcu Aslan’dan devralan Av. Dr. R. Tamer Pekdinçer, özellikle genç meslektaşlardan katkı beklediğini vurgulayarak yeni dönemde eğitim, seminer ve sempozyum faaliyetlerine ağırlık verileceğini duyurdu. Av. Hasan Oğuz Müftüoğlu da Fikri Mülkiyet Hukuku’nun diğer alanlara göre daha yeni bir hukuk dalı olarak meslektaşlarının daha çok katkı verebileceği bir alan olduğunun altını çizerek, komisyonun yeni dönemde de oldukça aktif çalışacağını belirtti. İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu’nda diğer görevler ise şu şekilde belirlendi: Başkan Yardımcısı Vekili Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Av. Dr. R. Eda Giray, Genel Sekreter Av. Deniz Dinar, Genel Sekreter Vekili Av. Deniz Merve Ersoy Pınar.

Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, marka, patent, haksız rekabet başta olmak üzere Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanlarında avukatlık mesleğini geliştirmek, meslek mensuplarının birbirleri ve meslekleriyle ilgili ilişkilerini güçlendirmek amacıyla kurulan komisyonun üyelerine yeni dönemde başarılar diliyoruz…

Tamer Pekdinçer
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Öğretim Üyesi Av. Dr. Remzi Tamer Pekdinçer…
]]>
https://www.kadikoylife.com/istanbul-barosu-fikri-ve-sinai-haklar-komisyonu-baskanligina-kadikoylu-tamer-pekdincer-secildi/feed/ 0 48602
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayları buluştu https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-aday-adaylari-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-aday-adaylari-bulustu/#respond Mon, 14 Jan 2019 19:58:35 +0000 /?p=48581 Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı’na aday olan CHP’li üyeler, düzenlenen tanıtım toplantısında bir araya geldi. Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşma, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in davetiyle yapıldı. Toplantıya katılan aday adayları, kendilerine ayrılan üçer dakikalık zaman diliminde projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı için 187 başvuru kayıtlara geçerken; buluşmaya aralarında Tolga Şahlıoğlu, Soydan Alkan, Mesut Kösedağ, Ferah Diba Yeğin, Zübeyde Polatlı, Fahri Tekeşin gibi isimlerin bulunduğu 103 aday adayı katıldı. Aday adayları arasında engelli listesinden Mert Güney ile İrfan Güran da vardı. Toplantıyı, Kadıköy Belediye Başkanı ve adayı Aykurt Nuhoğlu ile 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve Kadıköy Belediye Başkan Adayı Kadir Gökmen Öğüt de izledi.

Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi
Kadıköy belediyesi Meclis üyesi
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı’na aday olan üyeler, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in davetiyle düzenlenen tanıtım toplantısında bir araya geldi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-aday-adaylari-bulustu/feed/ 0 48581
Ali Koç’tan taraftara anlamlı ziyaret https://www.kadikoylife.com/ali-koc-tan-taraftar-soner-ergene-anlamli-ziyaret/ https://www.kadikoylife.com/ali-koc-tan-taraftar-soner-ergene-anlamli-ziyaret/#respond Sat, 12 Jan 2019 17:13:47 +0000 /?p=48550 Fenerbahçe’nin 17 Aralık 2018 tarihinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynadığı Spor Toto Süper Lig maçı öncesinde tribünden düşerek ciddi şekilde yaralanan taraftar Emre Soner Ergen, Medicana Kadıköy Hastanesi’ndeki tedavisinin başarıyla tamamlanması sonrasında taburcu edildi. Ergen’in taburcu olacağını duyan Fenerbahçeli taraftarlar ve Başkan Ali Koç ile birlikte bazı kulüp yöneticileri, Medicana Kadıköy Hastanesi önünde toplanarak coşku dolu bir kutlama gerçekleştirdi.

Ali Koç
“HASTANENİN YAKIN OLMASI ŞANSIMIZDI”

Kutlamaya, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç da katıldı. Talihsiz olayın yaşandığı ilk günden beri hastanede Emre Soner Ergen ile yakından ilgilenen Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: “Bu sabah mutlu uyandık. Soner, feci bir kaza geçirdi. Maçtan sonra buraya geldiğimizde durum vahimdi. Yaşayıp yaşamayacağı, yaşarsa ne şartlarda yaşayacağı belli değildi. Doğrusunu söylemek gerekirse pek umutlu değildik. Buraya binlerce taraftar geldi, ailesi geldi. Ondan sonra şans bize gülmeye başladı. Hastanenin bu kadar yakın olması şansımızdı. Buna rağmen ilk 3-4 gün ne olacağını hiçbirimiz bilmiyorduk. Bugünü hiç tahmin etmiyorduk.

FECİ BAŞLAYAN SERÜVENDE MUTLU SON…

Ben öncelikle Medicana Sağlık Grubu’na teşekkür etmek istiyorum, mükemmel bir iş yaptılar. İlk gün Soner’in buradan sağlıklı bir şekilde yürüyerek çıkmasını beklemiyorduk. Dolayısıyla ne kadar mutlu olduğumuzu tahmin edebilirsiniz. Tabii burada Soner’i de kutlamamız lazım. Onun azmi, mücadelesi, hayata tutunma arzusu… Tüm bunları bir araya getirdiğiniz zaman, feci başlayan bu serüven çok mutlu bir şekilde tamamlanıyor. Herkese geçmiş olsun diyorum.”

FENERBAHÇE CAMİASI VE SONER’İN MOTİVASYONU…

Emre Soner Ergen’in taburcu olması nedeniyle hastane bünyesinde bir de basın toplantısı düzenlendi. Burada bir konuşma yapan Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım; “Yaklaşık 8-9 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından yoğun bakım ve tedavi süreci bugün itibariyle tamamlanmış olup, Emre Soner’i taburcu ediyor olmanın mutluluğu içindeyiz. Sevgili Soner’in bugün aramızda olmasında, elbette başta ailesi olmak üzere bu büyük spor camiasının duaları ve destekleri önemli olmuştur. Tabi Fenerbahçe’nin değerli başkanı Sayın Ali Koç‘un da beni sürekli arayarak bilgi alması, hastamızın motivasyonunu ve iyileşme sürecini hızlandırmıştır. Hastamıza ve tüm sevenlerine tekrar geçmiş olsun diyor, bundan sonra kendisini siz sevenlerine emanet ediyoruz” dedi.

Emre Soner Ergen’in taburcu edileceği haberini duyan Fenerbahçeli taraftarlar, Medicana Kadıköy Hastanesi önünde toplanarak pankartlar ve havai fişekler eşliğinde sevgi gösterilerinde bulundu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ali-koc-tan-taraftar-soner-ergene-anlamli-ziyaret/feed/ 0 48550
Moda Kayıkhane Gazinosu’nda Taş Plak Gecesi https://www.kadikoylife.com/moda-kayikhane-gazinosunda-tas-plak-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/moda-kayikhane-gazinosunda-tas-plak-gecesi/#respond Thu, 10 Jan 2019 12:51:15 +0000 /?p=48505 Moda Kayıkhane Gazinosu, uzun yıllar unutulmayacak bir geceye daha ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de müzik denince akla gelen efsane isimler, Taş Plak Gecesi’nde buluşuyor. Moda Kayıkhane’nin eşsiz deniz manzarası eşliğinde gerçekleştirilecek bu büyük organizasyonun tekrarı yok, bu nedenle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Moda Kayıkhaen GazinosuModa Kayıkhane Gazinosu
NEŞE KARABÖCEK’TEN İSKENDER DOĞAN’A…

Moda Kayıkhane’de 16 Ocak Çarşamba akşamı gerçekleşecek olan muhteşem gecede tam 10 efsane isim sahne olacak. Neşe Karaböcek’in assolist olarak hayranları ile buluşacağı etkinlikte, ünlü Şef Osman Nar yönetimindeki orkestra da sanatçılara eşlik edecek. Neşe Karaböcek ile birlikte ardı ardına Moda Kayıkhane Gazinosu’nda sahne alacak diğer efsane isimler ise şu şekilde: Gökben, Semiha Yankı, Rana Alagöz, Funda, Salim Dündar, Ersan Erdura, İskender Doğan, Bilgen Bengü ve Kartal Kaan.

Taş Plak
Moda Kayıkhane Gazinosu’nda nostaljik gazino günlerinin göz kamaştıran yıldızlarıyla Taş Plak Gecesi’nde yeniden buluşmak için biletleri, tüm Biletix ve Moda Kayıkhane gişelerinden temin edebilirsiniz. Bilgi ve VIP rezervasyon için; (0541) 286 30 15
Taş Plak Gecesi
]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-kayikhane-gazinosunda-tas-plak-gecesi/feed/ 0 48505
Kalamış İncir’de Nuri Şekerciler rüzgarı https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-nuri-sekerciler-ruzgari/ https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-nuri-sekerciler-ruzgari/#comments Sun, 06 Jan 2019 20:30:53 +0000 /?p=48378 Anadolu Yakası’nın eğlence hayatına geçtiğimiz aylarda katılan Kalamış İncir’de Nuri Şekerciler ile renkli geceler devam ediyor. Yüksek kaliteli canlı müzik yanında Girit mutfağı lezzetleriyle de konukların öncelikli tercihi olan mekân, her akşam İstanbul’un çeşitli ilçelerinden misafirlere ev sahipliği yapıyor.

Mekanın bir başka özelliği ise işletmecisi. Yaz sezonunda Marmaris’in Orhaniye bölgesinde işletmekte olduğu “İncir” adındaki butik otelin sahibi de olan Hakan Özalp; “Başarımızın tek sırrı var, o da özveri ile çalışıyor olmamız” açıklamasında bulunurken, mekânın konuklarından gelen olumlu tepkiler de onu teyit ediyor.

Nuri Şekerciler
NURİ ŞEKERCİLER’DEN MÜTHİŞ PERFORMANS…

Kalamış İncir’de sahne alan Nuri Şekerciler’in, Özalp’in değindiği özveri kavramına uygun kişiliğiyle sergilediği performans kısa zamanda karşılık bulunca, yılbaşı ertesinde bile mekânın adeta full çekmesinin de yollarını açmış. Yine önceki akşam uğradığımız mekanda içerideki konuklar kadar, yer olmaması nedeniyle rezervasyonu kabul edilemeyen konuk listesi ve iletişim bilgileri vardı. Bu konuklar için bir sonraki akşam gecenin tekrarı düzenleneceği bilgisini öğrendik.

GÜÇLÜ ORKESTRA KATKISI…

Geçtiğimiz gece mekanda tanık olduğumuz performans için Hakan Özalp’in başarısının sırrına kaynak gösterilen unsurlardan biri de orkestra olarak dikkat çekti. Türkiye’nin yetiştirdiği en ünlü keman ustaları arasında gösterilen, pek çok dizi ve filmin müziklerinde keman çalan Sercan Birol, Azerbaycanlı baterist Ruşen Abudullayev, klavyede Cem Uzer ve buzukide Selahattin Birol, konuklara uzun süre unutulmayacak bir gece yaşattılar.

KONUK SANATÇI SEVDA GÜRAY…

Gecede bir de konuk sanatçı vardı. Seslendirdiği “Dilek Taşı” isimli şarkıya çektiği klip ile büyük bir izlenme rekoru elde eden Sevda Güray, Nuri Şekerciler’in davetiyle çıktığı sahnede dört şarkı seslendirerek konuklardan büyük alkış aldı. 

GALATASARAY İKTİSAT VE İŞLETMECİLİK YÜKSEKOKULU MEZUNLARI…

Gecenin konukları arasında Galatasaray İktisat ve İşletmecilik Yüksekokulu 1974 yılı mezunlarından bir grup da vardı. Her yeni yıl başlangıcında buluşmalarını mutlaka gerçekleştiren mezunlar, “İyi ki burayı tercih etmişiz” dedi. Grup üyeleri arasında şu isimler yer aldı: İskender Çimen, Muhteşem Süha Tarçın, Mihriban Simli, İnci Yılmazer, Osman Çotuksöken, Zati Uzuner, Aziz Önderol, Zehra Önderol, Zeki Onar, Nilgün Çelikbaş, aydın Zaloğlu, Muhittin Toycan, Kekik Üçok, Tahir Güneş ve Ahmet Özkan… 

İSTANBUL ERKEK LİSESİ MEZUNLARINDAN 30. YIL KUTLAMASI…

İstanbul Erkek Lisesi 1988 yılı mezunları da mezuniyetlerinin 30. yılını Nuri Şekerciler ile kutlamak için “Kalamış İncir” diyenler arasındaydı. Geçtiğimiz Ekim ayında Beyoğlu Litera’da buluşan grup, “Bundan sonra burası öncelikli tercihimiz olacaktır” açıklamasında bulundu. Konuklar arasında yazar Verda Anıl’ın da bulunduğu gecenin organizasyonunu İlker Ayman yaptı.

Nuri Şekerciler
ŞAŞKINBAKKAL TOLGA HAN DANS OKULU’NDAN SİRTAKİ ŞOV…

Gecenin konukları arasında Şaşkınbakkal Tolga Han Dans Okulu’nda dans öğrenen konuklar da vardı. İşte onlardan ikisi, buzukide Selahattin Birol eşliğinde sirtaki performansı sergilediler. Mekanın diğer konuklarından da büyük alkış alan dansçılara, performansı izleyen dans okulunun sahibi Feray Hanım da tam not verdi.

AYDAN ALKIM, ÖZLEM ÖZKAN VE TUNÇ SALMAN…

Gecenin konukları arasında STORKS Mücevherat Satış Direktörü Aydan Alkım, Özlem Özkan ve Borsa İstanbul’un en yavaş ve buna bağlı olarak sıfır hatayla çalışan rekoru sahibi Tunç Salman da vardı. Nuri Şekerciler’i uzun süre ayakta alkışlayan üçlü, “Kalamış İncir bizim tutkumuz oldu” yorumunda bulundular.

ERTUNÇ CÜNDÜBEYOĞLU’NUN DOĞUM GÜNÜ…

Gecede sinema ve dizi oyuncusu Ebru Cündübeyoğlu’nun ağabeyi Ertunç Cündübeyoğlu da vardı. Su arıtma sistemleri başta olmak üzere sanayi sektöründe çalışan Cündübeyoğlu’nun aynı zamanda doğum günüydü. Aralarında ünlü diş hekimi Dirim Bozok Demir ve Bersan Güney, Halil Güney, Yelda Kadayıfçı, Becen Demir’in olduğu arkadaşları ile oldukça eğlenen Ertunç Cündübeyoğlu’na, Nuri Şekerciler de nice yıllar dileklerini sahneden iletti.

SEVDA GÜRAY, IŞIL ATAY, ŞANSEL UZUN VE FERAY ŞEKERCİLER…

Gecenin solisti Nuri Şekerciler’in konukları arasında yer alan ve seslendirdiği dört şarkı ile geceyi renklerinden Sevda Güray; Işıl Atay ve Şansel Uzun ile birlikte Şekerciler’in eşi Feray Hanım’ın masasındaydı.

ERDOĞAN & ZUHAL TABAK, BERNA SEYHUN…

Gecede önemli bir davete katılmak yerine “Kalamış İncir” diyenler arasında ünlü borsacı Erdoğan Tabak da vardı. Tabak çiftinin konukları ise Modalı Berna Seyhun idi. Berna Hanım’a fotoğraf çekimi sırasında “Moda için ne diyorsunuz?” diye sorduğumuzda, derin bir “Ahhh” işittik.

FİGEN YANIK TEK BAŞINA…

Geceye bayanlar da yoğun ilgi gösterdi. Tek başına, ikili, üçlü, dörtlü gruplar halinde mekanı dolduran bayan grupları içinde yer alan Figen Şahin objektiflerimize gülümserken, diğer iki isim fotoğraf karesinde yer almak istemedi.

Ses renginin büyük usta Cem Karaca’ya çok benziyor olması nedeniyle Cem Karaca hayranlarının da özellikle takip ettiği Nuri Şekerciler, seslendirdiği “Tamirci Çırağı” adlı şarkısı ile gönülleri fethetti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kalamis-incirde-nuri-sekerciler-ruzgari/feed/ 1 48378
100 yıl öncesinin Kadıköy’ü kapak oluyor https://www.kadikoylife.com/100-yil-oncesinin-kadikoyu-kapak-oluyor/ https://www.kadikoylife.com/100-yil-oncesinin-kadikoyu-kapak-oluyor/#comments Sat, 05 Jan 2019 13:09:34 +0000 /?p=48323 Kadıköy Life derginiz, bundan tam 100 yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya olacak ya olacak” kararlılığıyla başlattığı Kurtuluş Savaşımızın 100. yılı nedeniyle özel bir sayı hazırladı. 1919 yılının Kadıköy’ünden 1960’lı yılların Kadıköy’üne uzanan önemli olayların hatırlanacağı dergi sayfalarında; İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı Haydarpaşa’dan Kadıköy İskelesi’ne, bugünün Cihangir’i kabul edilen Yeldeğirmeni’nden Moda’ya kadar pek çok özel haber yer alacak.

KADIKÖY’DE İNGİLİZ İŞGALİ YILLARI…
Sertaç Kayserilioğlu

Kapak dosyası içinde öylesine önemli bir haber bulacaksınız ki, İngiliz işgali yılları olarak anılan 1920’lerin Kadıköy’ünü köşe yazarımız, ünlü koleksiyoner Dr. R. Sertaç Kayserilioğlu sizler için kaleme aldı; büyük bir özveriyle oluşturduğu çok değerli belge ve fotoğrafları siz Kadıköy Life okurları için paylaştı.

SERTAÇ KAYSERİLİOĞLU, KADIKÖY VE KADIKÖYLÜLÜK…

Atasözlerimiz içerisinde “İnsanlar yaşadıkları süre içinde ‘iz’ bırakmadan giderlerse, onlara bahşedilen yaşamın hakkını vermemiş olurlar” diye bir söz vardır. İşte bu söze fazlasıyla sadık kalan ender isimlerden biridir Dr. R. Sertaç Kayserilioğlu. Kadıköy ve Kadıköylülük sevgisine yüklediği sorumluluk, bunun değerini kavrayabilen her Kadıköylünün kendisini ayrıcalıklı hissetmesini sağlamıştır. Belki de bu yüzden Kadıköy, ‘ilk’ ve ‘tek’lerin en fazla bulunduğu yerdir.

Kadıköy
ATATÜRK İLE BAŞLADIĞIMIZ KURTULUŞ SAVAŞI’NIN 100. YILI…

Bundan 15 yıl önce yayın hayatına başlayan Kadıköy Life Dergisi’nin ilk sayısından bugüne kadar her sayısında büyük emekler harcayarak siz değerli okurlarımıza Kadıköy ve Kadıköylülük üzerine yazılar yazan, eski yıllara ait bilgi, fotoğraf ve belgelerle sizleri geçmişe götüren Kayserilioğlu, bu özel sayı için şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda, 19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Atatürk ile başladığımız Kurtuluş Savaşı’nın 100. yılını kutlamaya hazırlanıyoruz şimdilerde. Kadıköy’ümüzün bu mücadelede ne denli önemli bir rol aldığının yanı sıra Haydarpaşa Mekteb-i Tıbbiye öğrencilerinin Haydarpaşa Lisesi eski binasında başlattığı ilk eylemlerden, ‘Kuvvayi Milliye’nin bir koludur’ suçlamasıyla kapısına aylarca kilit vurulan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, Kadıköy Meydanı’nda yer alan Kadıköy Şehremaneti binası balkonundan Halide Edip Adıvar’ın halkı işgalcilere karşı birlik ve beraberliğe çağırdığı büyük mitingden, Selimiye Kışlası’ndan kaçırılan silahların Kurbağalıdere’den mavnalarla Anadolumuza cephelere kaçırılmasına kadar, özel koleksiyonum ve arşivlerimde yer alan ve konu ile ilgili olarak kuytularda kalmış birçok bilgi ve belgeyi, Kadıköy Life olarak bu yazı dizimiz içinde siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaktan gurur duyacağız. Tıpkı, bu mücadelede verdiği üstün hizmetler için Kadıköylülüğümüz ile ne denli gurur duyacağımız gibi…”

Kadıköy Life derginiz, bundan tam 100 yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya olacak ya olacak” kararlılığıyla başlattığı Kurtuluş Savaşımızın 100. yılı nedeniyle özel bir sayı hazırladı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/100-yil-oncesinin-kadikoyu-kapak-oluyor/feed/ 1 48323