'Güneş Umuttur' gönüllülerinden örnek dayanışma
 Sedef Turan

“Güneş Umuttur” gönüllülerinden örnek dayanışma

“Güneş Umuttur” gönüllülerinden örnek dayanışma
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

2015 yılının sonunda Kadıköylü Billur Güven tarafından kurulan “Güneş Umuttur” grubuyla ilgili ilk haber, Kadıköy Life internet portalında yayınlanmıştı. Önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirildikten sonra medyada ilgi görmüş, televizyon kanallarında izleyicilerle buluşmuş, 8 Nisan 2018 günü “Ne Güzel İnsanlar” başlığıyla Hürriyet Gazetesi’ne manşet olmuşlardı.

Facebook sayfasında yaklaşık 9 bin üyesi olan “Güneş Umuttur” grubu; doğu, batı, kuzey, güney, ırk, din ayırt etmeden şimdiye kadar 36 şehrimizdeki 400’den fazla ilkokula ulaştı. Gönüllüler, köy öğretmenlerinin istekleri doğrultusunda yardım gönderiyor, okulları ziyaret ediyor. Kitap, kırtasiye, giysi, oyuncak, spor malzemesi yollamakla kalmıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda binlerce çocuğa teker teker paketlenmiş hediyeler iletiyorlar. Mardin ve Bitlis’te birer prefabrik anasınıfı inşa ettirerek içlerini donatıyor, Kilis’te fen laboratuvarı kuruyor, birçok okulun tadilat ve onarım işleri için yardımcı oluyorlar. Van Devlet Hastanesi’nde doğan bebekler ve yatan çocuk hastalar için biberondan battaniyeye, giysiden tekerlekli sandalyeye kadar her türlü malzeme gönderiyorlar.

İSTANBUL’DA GEZİP GÖRMEDİK YER BIRAKMADILAR…

“Güneş Umuttur” grubu, üç yıldır ise yaz tatilinde köy öğretmenlerini İstanbul’da ağırlayarak görgülerini, kültürlerini geliştirmelerine aracılık ediyorlar. Kimisi ilk kez uçağa bindi, kimisi ilk kez deniz gördü. İstanbul’u gezip, olağanüstü anılarla köylerine döndüler. Bu yıl Van, Muş, Hakkari, Batman’dan gelen öğretmenler, geçen yıl ağırlanan meslektaşları gibi Kadıköy’de muhteşem manzaralı Deniz Otel’de kaldı. İstanbul’a ilk kez gelen gençler, güzel şehrimizin her iki yakasında da gezip görmedik yer bırakmadı. Caddebostan sahilinde 31 Temmuz akşamı düzenlenen piknik ile İstanbul’daki dostlarına veda ettiler. Ertesi sabah gidenler de kalanlar da buruktular ama birlikte geçirilen güzel günler ve perçinlenen dostluklarla tekrar bir araya gelme planlarına başlamışlardı.

Güneş Umuttur
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir