Günışığı Kitaplığı'ndan yeni eser; Cankurtaran Kibele
 Cenay Toprakkaya

Günışığı Kitaplığı’ndan yeni eser; Cankurtaran Kibele

Günışığı Kitaplığı’ndan yeni eser; Cankurtaran Kibele
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yazar-senarist Sevgi Saygı’nın yazdığı, başarılı illüstratör Merve Atılgan’ın desenlediği 4 kitaplık “Yasemin ve Lavanta” dizisi, Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanan Cankurtaran Kibele ile sonlanıyor. Okuma serüvenine yeni başlayanların çok sevdiği rengârenk ve muzip dizinin dördüncü kitabında, günümüz çocukları mitolojik kahramanlarla aynı gemide buluşuyor. Heyecanın dozu yükselirken, barışın önemine vurgu yapılıyor.

Yasemin’in bulut hikâyeleriyle güzel başlayan günü, yağmur ve oğlanlar çetesi yüzünden berbat olur. Üstelik, antik kent gezisinde de ufak bir kaza yaşanır. Yasemin, kendini eski tekne Kibele’nin burnunda, hayranı olduğu Simirna’nın yanında bulur. Efsanevi Amazonlar’la çete arasında barış olacak mıdır? Yoksa bu da mı bir rüyaydı?..

Günışığı Kitaplığı

4 kitaplık “Yasemin ve Lavanta” dizisi, Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanan Cankurtaran Kibele ile sonlanıyor…

SEVGİ SAYGI HAKKINDA…

1957’de İzmir’de doğdu. 1981’de Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü, 1985’te Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Atıf Yılmaz’ın filmlerinde yönetmen asistanı olarak görev aldı. TRT İstanbul Radyosu’nun Arkası Yarın, Radyo Tiyatrosu ve Çocuk Bahçesi kuşakları için kaleme aldığı oyunların yanı sıra Tiyatro Ti için “Hayalet ve Başkan” oyununu yazdı. 2009’da yayımlanan ilk çocuk romanı “Babam Nereye Gitti?” adlı eseri, devam kitapları “Amcama Neler Oluyor ?” ve “Gizemli Günler” izledi. 2010’da “Şimugula” adlı çocuk romanıyla da dikkati çeken Saygı, “Babaannemin İçine Uzaylı Kaçtı!” eserinin (2016) ardından son olarak, dört kitaplık “Yasemin ve Lavanta” dizisini (2017) kaleme aldı. “Bebek” adlı öyküsüyle Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) 2013 Gio Ödülleri’nde dereceye girmiş olan yazarın 2014 ’teki kitabı, “Peri Efsa (ON8)” adlı bir gençlik romanı. İlk kez 2004’te yayımlanmış olan ünlü kitabı “Gezgin” de 2015 ’te ON8 tarafından aynı adla yenilendi. Sevgi Saygı, İzmir yakınındaki Gencelli’de köpeği ve kedileriyle birlikte yaşıyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir