Gürsel Tekin: “Aykurt Bey’e güvenin…”
 Kadir Toprakkaya

Gürsel Tekin: “Aykurt Bey’e güvenin…”

Gürsel Tekin: “Aykurt Bey’e güvenin…”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bölgenin nabzını tutan Kadıköy Life’a gündemi değerlendirdi. CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu’na yönelik düşüncelerini de paylaşan Gürsel Tekin, iktidarın kentsel dönüşüm çalışmalarına ise sert tepki gösterdi.

Suadiye Hotel’de Editör Adem Giden’e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı; “Ben de Kadıköy çocuğuyum. Öyle bir tablo görüyorum ki, Ak Parti’yi Kadıköy’de barajın altında bırakabiliriz” diyerek gözdağı verdi. İşte Gürsel Tekin’in çok özel mesajları ve ayrıntıları:

SELAMİ ÖZTÜRK, UZUN YILLARDIR DÖNÜŞÜM TEKLİFİ SUNMUŞTU…

“İktidar partisi aslında her şeyin farkında… Dikkat ederseniz adayları, bu nedenle sadece kendi isimlerini kullanıyor. Kadıköy’ün kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğu süreçte kullandıkları tek arguman bu… Uzun yıllardır Kadıköy’e hizmet eden Belediye Başkanı Selami Öztürk, defalarca kentsel dönüşüm teklifi sunmuştu. Peki neden adım atılmadı?

BİZLER YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ SAVUNUYORUZ…

İktidar partisinin bugün Fikirtepe’de gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm değil, kentsel sürgündür. Biz, buna iktidarımızda müsaade etmeyeceğiz. Biz, yerinde dönüşümü savunuyoruz. Parası olanın yasadan faydalanırken, parası olmayanın İstanbul’un çeperlerine, TOKİ’nin kafeslerine sürgün edilmesini kabul etmemiz mümkün değil… Bu konuda her türlü direnci göstereceğiz. Dönüşümün ‘yerinde’ olmasını sonuna kadar savunuyoruz. Yerinde dönüşümün de olanakları vardır. Yine Fikirtepe, Eğitim ve Dumlupınar Mahallelerinde kamuya ait araziler dönüşüme dahil edilebilseydi, her şey daha kolay olurdu. Maalesef bunlar olmadı. Ancak, bundan sonraki süreçte kamuya ait yerlerin dönüşümde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

HASANPAŞA, RASİMPAŞA, TÜM KADIKÖY DÖNÜŞECEK…

Kentsel dönüşüm tüm Kadıköy’de gerçekleşecek. Hasanpaşa, Rasimpaşa, tüm Kadıköy dönüşecek, buna ihtiyaç var. Kadıköy, çok eski yerleşik bir şehir… Burada mülkiyet sahibi ve mülk edinen insanlar söz konusu… Araziler işgal edilerek değil; mülk edinilerek, yasal hakkın olduğu bir merkezdir Kadıköy… İnsanlar, kendi olanakları ve imkanlarıyla kendi mülklerini almışlardır. Devlete karşı olan bütün sorumluluklarını yerine getirmişlerdir. Emlak Vergisi’ni, Çevre Vergisi’ni itina ile ödeyen bir ilçedir Kadıköy… Burada kentsel dönüşümün ‘yerinde dönüşüm’ olması gerekmektedir. Parası olan ile olmayanın ayrıcalıklı olmadığı, hak sahipliğinin öne çıktığı bir dönüşüm olmalı. Yerinde dönüşümün olanakları var…

HERKES AYKURT NUHOĞLU’NA GÜVENEBİLİR…

Aykurt Bey, gerek kentsel dönüşüm gerekse siyasal açıdan son derece duyarlı ve aynı zamanda teknik bir insandır. Kadıköy’ü alma gibi bir sorunumuz elbette yok. Yüzde 80 bekliyoruz, asgari ve mütevazi davranmak gerekirse… Ancak bunun rehavet ortamı oluşturmadığını görmek de son derece güzel…

Aykurt Nuhoğlu, uzun süredir partinin her kademesinde görev yapmış, sosyal demokrat yapısıyla ailesinin de sol gelenekten geldiği bir isimdir. Son derece teknik ve iş dünyasında da başarılıdır. Belediye Başkanlığı görevinde de çok başarılı olacağı inancı içerisindeyim. Şeffaf belediyeciliğin, hesap verilebilir belediyeciliğin örneğini gösterecektir.

Öyle bir tablo görüyorum ki, CHP olarak,Ak Parti’yi Kadıköy’de barajın altında bırakabiliriz. Herkes Aykurt Bey’e güvenebilir.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir