Gürsel Tekin İBB adaylığını Kadıköy’de açıkladı…
 Kadir Toprakkaya

Gürsel Tekin İBB adaylığını Kadıköy’de açıkladı…

Gürsel Tekin İBB adaylığını Kadıköy’de açıkladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı Kadıköy Rıhtım Meydanı’nda düzenlenen ve miting havasında geçen açıkhava toplantısında açıkladı.

Hükümetin birçok politikasını eleştiren Tekin, başta kentsel dönüşüm ve trafik sorunu olmak üzere önemli başlıkların altını çizdi. Kadıköy LIFE, seçim atmosferini yaşatan açıkhava toplantısını anı anına takip etti.

“KENDİMİ SİZLERE EMANET EDİYORUM…”

Kentsel Dönüşüm Yasası’nı eleştiren Gürsel Tekin; “Yüz yıllık Sultan Mahallesi’nde oturan Roman kardeşlerimizi 60 kilometre öteye sürgün ettiler. Tarlabaşı’ndaki yoksulları sürgün ettiler. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, yerinde dönüşümü ve mülkiyet sorununu uzun vadede değil, İstanbul’da mülkiyet sorunu yaşayan bütün yurttaşların sorunlarını sadece iki yıl içerisinde çözeceğiz. Hiçbir yurttaşımız sürgüne tabi tutulmayacak” şeklinde konuştu.

“İKİ PLANI DA İPTAL EDECEĞİM…”

İmar planlarına da dikkat çeken Tekin; “İnşallah belediye başkanı olursam, ilk iş olarak her iki planı da iptal edeceğim. Fikirtepe Eğitim Mahallesi ve Dumlupınar’ın dönüşümü için size tahsis etmek benim boynumun borcu olacaktır” diyerek kentsel dönüşümü işaret etti.

“İKİ YILDA 24 SAAT YAŞAYAN İSTANBUL…”

İstanbul’un Tarihi Yarımada’sını 24 saat yaşanabilir hale getireceklerini dile getiren Tekin; “Paris’te olduğu gibi, Londra’da olduğu gibi, gelişmiş bütün şehirlerde olduğu gibi milyonlarca turiste ev sahipliği yapabilecek bir duruma getirmek için sadece iki yıl gerekiyor. İki yıl içinde 24 saat yaşayan, İstanbul’un Tarihi Yarımadası bir şehir haline dönecektir. Kısacası, İstanbul’un birikmiş sorunlarını saatlerce anlatabilirim. En önemlisi ulaşım sorunu, çok kısa süre içinde çözülebilecek bir sorundur” diyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Size şunu vaat ediyorum; Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Gürsel Tekin’in belediye başkanlığı döneminde şeffaf, hesap verebilir, arınmış, yandaşlara yoldaşlara değil, vatandaşa hizmet olacaktır. Bütün bu projelerin çözümü için paramız hazır, kadromuz hazır, örgütümüz hazır…

İnşallah sayın genel başkanımızın ve parti yöneticilerimizin alacağı her türlü karara; ön seçimse ön seçim, kamuoyu yoklamasıysa kamuoyu yoklaması, tamamına biz varız… Bizim birinci önceliğimiz, İstanbul’da sosyal demokrat bir iktidar oluşturmaktır. Ve sosyal demokrat bir belediye yaratmaktır. İnşallah ben de bugün burada ilan ediyorum, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı’yım. Kendimi sizlere emanet ediyorum. Hazır olarak çıkacağız.

En kısa süre içerisinde İstanbul’un tamamının sorunlarını çözüp, İstanbul’da iktidar olacağız. Sadece klasik bir belediye başkanı seçimi değil, Türkiye’nin geleceğine karar vereceğiz. Biz, bu kentin sahibiyiz, ancak yönetimde söz sahibi değiliz. İşte bu yüzden diyoruz ki, sizden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yönetme iznini istiyorum. Yetki verin ki, yaşanabilir bir şehir yaratalım…”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir