Güven Sanat ve Liquitex'ten sanatçılara özel lansman
 Deniz İhsan Taşdelen

Güven Sanat ve Liquitex’ten sanatçılara özel lansman

Güven Sanat ve Liquitex’ten sanatçılara özel lansman
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sanat, hobi ve maket malzemeleri tedariğinde tek adres olma yolunda ilerleyen ve Kadıköy merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren Güven Sanat, sanatçılara yönelik özel bir workshop düzenledi. DoubleTree by Hilton Moda’da gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören etkinliğe katılanlar arasında Erol Evgin, Burhan Özer ve Bahri Genç de yer aldı.

Sanatçı Tim A Shaw’ın moderatörlüğünde organize edilen workshop kapsamında, sanatseverlerin kendilerine has teknikleri geliştirmeleri ve sanatın özgür ruhunu yakalamaları hedefiyle, maksimum kalitede üretilen Liquitex ürünleriyle mükemmel bir sunum yapıldı. Etkinlik hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan Güven Sanat’tan Sanat Bölümü Sorumlusu Cengiz Şanlı, workshop’un amacının Türkiye’de yeni bir akrilik markasının oluşumu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

TÜRKİYE’DE YENİ BİR AKRİLİK MARKASI; LIQUITEX…

“Türkiye’ye daha önce hiç gelmemiş bir akriliğin yoğun, konsantre oluşumunun lansmanı için bir araya geldik. Buradaki sanatçılarımızı iki gruba ayırdık; üst seviyedeki sanatçı grubumuz ve günlük kullanan sanatçı grubumuz. Onlara Liquitex’in tanıtımı yapılırken, sanatçımız Tim A Shaw da bize ürünleri anlatacak. Bütün ürünlerin bireysel kullanımı sağlanacak. İlk etkinliğimize ilişkimizin olduğu bütün sanatçıları çağırdık, onların sayesinde Liquitex’in diğer bütün akrilik kullanıcılarına ulaşmasını istiyoruz.”

DÜNYANIN EN ÇOK SATAN AKRİLİK BOYASI…

Güven Sanat Şirket Müdürü Salih Malbeleği ise, etkinliğe dair “Güven Sanat olarak Liquitex’in Türkiye Distribütörüyüz. Liquitex aslında Colart’ın alt markası, onun haricinde birçok markası var. Biz, Liquitex ile ilgili olarak buradayız. Liquitex denilince aklımıza akrilik boya gelir ve dünyanın en çok satan akrilik boyasıdır. Türkiye’de çok tanınmamış bir ürün, onu tanıtma amaçlı buradayız. Bu etkinlikten sonra daha fazla satışını umuyoruz. Güven Sanat olarak tüm şubelerimizde bu ürünler mevcut. Boyanın haricinde sanatsal yardımcı ürünler de var. Onların da tanıtımı olacak” şeklinde konuştu.

TIM A SHAW: ÇOK SICAKKANLI VE GÜZEL BİR ORTAM…

Etkinliğin moderatörlüğünü yapan İngiliz sanatçı Tim A Shaw, workshop sonrasında İstanbul ve Liquitex markası ile ilgili izlenimlerini şöyle aktardı: “İlk defa geldim İstanbul’a. Londra’da yaşarken Türk bölgelerini biliyordum, orada yemekleri tadıyordum. İlk fırsatta da gelmiş oldum. Zaten Londra’da yaşarken birçok Türk sanatçıyla bir araya geldim. Onların yaşadığı şehri görmek, ülkeyi görmek benim için ayrıca ilginç oldu. Çok sıcakkanlı ve güzel bir ortam. Bana göre Liquitex, çok geniş yönlü bir marka. Çok farklı yönü var. Bunu görebilmek bizim için büyük bir gurur.”

STEPHAN LA FONTAINE: ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ GÖSTEREREK DAHA İYİ ANLAŞILIYOR…

Liquitex markasının Türkiye Sorumlusu Stephan La Fontaine de etkinlikle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Liquitex, akrilik boyalar üreten bir firma ve bunun yardımcı malzemeleri de var. Bu yardımcı malzemelerin ne anlama geldiği ve ne şekilde kullanıldığıyla ilgili geniş bilgi vermek istedik. Bu da ancak göstererek oluyor. Böylelikle bu organizasyonu düzenlemiş olduk.”

Liquitex

Erol Evgin, Burhan Özer ve Bahri Genç gibi sanatçıların da yer aldığı ve beğeniyle karşılanan etkinlikte Özer; “Liquitex’in tanıtımıyla ilgili bir etkinlik. Benim alanım suluboya, ama malzemenin tanıtımı söz konusu olunca işin içinde oluyor ve anlamaya çalışıyorum” değerlendirmesinde bulundu…

Güven Sanat Şirket Müdürü Salih Malbeleği, Sanatçı Erol Evgin, Güven Sanat Sanat Bölümü Sorumlusu Cengiz Şanlı…

   

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir