Hamm'dan Kadıköy'e gençlik köprüsü
 Haber Merkezi

Hamm’dan Kadıköy’e gençlik köprüsü

Hamm’dan Kadıköy’e gençlik köprüsü
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, Almanya’nın Hamm şehrinde eğitim gören 14 öğrenciyi bir hafta boyunca İstanbul’da ağırladı. Hamm Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi arasında geliştirilen proje kapsamında Besuch Schülerinnen Gençlik Merkezi’nden yararlanan 14-18 yaş arasındaki öğrenciler, farklı kültürleri tanımak ve kültürel alışverişi sağlamak amacıyla İstanbul’a geldi.

Bir hafta süren etkinlik, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile başladı. Kadıköy Kalamış Parkı’nda düzenlenen şenliklere katılan öğrenciler, hem Kadıköylü gençlerle tanışma fırsatı buldu hem de onlarla birlikte frizbi oynadı. 19 Mayıs kutlamalarını izleyen öğrenciler, Türkiye’nin milli bayramına katılmış olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Hamm

BAŞKAN AYKURT NUHOĞLU’NA ZİYARET… 

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Almanya’nın Hamm şehrinden gelen 14 öğrenciyi makamında ağırladı. Konuklarıyla yakından ilgilenen Nuhoğlu, Kadıköy’de kültür sanat alanında yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Kentlerin birbirini tanımasının ve kültür alışverişinin önemine dikkat çeken Başkan Nuhoğlu; “Kültür sanatın kentlere iyilik, güzellik ve demokrasi getireceğine inanıyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERLE ORTAK ATÖLYE…

Hafta boyunca Karikatür Evi, Gençlik Sanat Merkezi, İDEA Kadıköy gibi Kadıköy’ün önemli kültürel mekanlarında çeşitli faaliyetlerde bulunan öğrenciler, Türk öğrencilerle bir araya gelerek karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular. Gençlik Sanat Merkezi’nden yararlanan öğrencilerle beraber atölye çalışmalarına da katılan Alman konuklar, İstanbul’un güzelliklerini Boğaz turu ile gördüler. Türk ve Alman iki pedagogun eşlik ettiği gezi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde düzenlenen Su İdil Trio Caz konseriyle son buldu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir