Haydarpaşa Köprüsü'nün kapanması sıkıntı yarattı
 Kadir Toprakkaya

Haydarpaşa Köprüsü’nün kapanması sıkıntı yarattı

Haydarpaşa Köprüsü’nün kapanması sıkıntı yarattı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün en önemli giriş noktalarından biri olan Haydarpaşa Köprüsü’nün trafiğe kapatılması, çevrede büyük sıkıntı yarattı. Araç ve yaya trafiğinin en yoğun yaşandığı dönemde böyle bir uygulamanın yapılmasının yerinde olmadığını dile getiren Kadıköylüler; “Müthiş bir koordinasyonsuzluk var. Bunu pek çok uygulamada görüyoruz” yorumunda bulundu.

Anadolu Yakası’nda Haydarpaşa-Gebze güzergahında süren banliyö hattı yenileme çalışması kapsamında, Tıbbiye Caddesi’ndeki karayolu köprüsü de yıkılıp yeniden yapılacak. Bir yıl sürmesi planlanan bu çalışmadan dolayı bölge trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için alternatif güzergahlar belirlendi. Buna göre, Tıbbiye Caddesi’nden Kadıköy Rıhtım Caddesi’ne araç trafiği Behiçbey Sokağı’ndan Dr. Eyüp Aksoy Caddesi istikametine tek yönlü sağlanacak. Daha önce ulaşımın tek yönlü sağlandığı Orgeneral Şahap Gürler Caddesi de çift yönlü bölünmüş yol olarak yeniden düzenlendi.

Haydarpaşa Köprüsü

YENİ YAYA YOLU DÜZENLENECEK…

Dr. Eyüp Aksoy Caddesi’nden Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’ne yeni açılan yolla araçların Tıbbiye Caddesi’ne paralel olarak Kadıköy Rıhtım Caddesi’ne ulaşmaları sağlanacak. Ancak bu güzergahı sadece otobüs, minibüs, taksi, servis gibi toplu taşıma araçları kullanabilecek. Rıhtım Caddesi’ne gitmek isteyen diğer araçlar ise, Taşköprü Caddesi ve Söğütlüçeşme Caddesi’ni kullanarak Rıhtım Caddesi’ne ulaşabilecek. Tıbbiye Caddesi ve Rıhtım Caddesi’ni kullanan yayalar için de yeni yaya yolu düzenlenecek.

Falih Özgür

İKİ AY DAHA BEKLENEBİLİRDİ…

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz isimlerden biri de Falih Özgür oldu. Aynı zamanda Kadıköy’ün kanaat önderleri arasında yer alan Özgür; “Haydarpaşa Köprüsü ve bağlantı yolu, UKOME kararı ile Marmaray Projesi kapsamında trafiğe kapatıldı. Bu kadar önemli ve bu kadar işlevsel bir giriş yolunun en yoğun olduğu dönemde kapanması elbette doğru değildir. İki ay sonra okullar tatil edilecek, insanlar yaz tatili için bölgeden ayrılacaklar. Uygulamanın böyle bir zamanda yapılması daha doğru ve yerinde olurdu. Ayrıca 6 aydan fazla süreceği söyleniyor. Bu da mantıklı değil, zira önemli bir geçiş yolu. Bu tür projelerde zamanla yarışılır ve olabilecek en hızlı sürede bitirilmesi planlanır” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir