Hazır olun, kar kapıda!
 Haber Merkezi

Hazır olun, kar kapıda!

Hazır olun, kar kapıda!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Beyaz örtü yeniden geliyor. Sibirya üzerinden Türkiye’ye giriş yapan soğuk hava kütlesi, bu akşam saatlerinde (25 Ocak Çarşamba) tamamen kara dönüşecek. Sadece yükseklerde değil; Kadıköy, Maltepe ve Kartal gibi sahil ilçelerinde de 10-20 cm kar kalınlığının oluşması bekleniyor. Kar yağışının cumartesi gününe kadar aralıklarla yer yer etkili olacağı belirtilirken, hava sıcaklıklarının Şubat ayının ilk haftasına kadar 5 derecenin üzerine çıkmayacağı tahmin ediliyor.

Yeni yağışlı sistemin, üç hafta önce İstanbul’u kuzey kutbuna çeviren şiddetli soğuklar kadar etkili olması beklenmiyor ancak, İstanbul genelinde dek (deniz etkisi) kar yağışları nedeniyle ilçe ilçe lokal yoğun kar kümelenmeleri oluşabileceği öngörülüyor. Bir anlamda Kadıköy’de kardan göz gözü görmezken, aynı dakikalarda Maltepe’de güneşli bir hava etkili olabilecek. Kar bulutlarından tüm ilçeler etkilenecek.

kar

KİMSESİZ VATANDAŞLARI VE SEVİMLİ DOSTLARIMIZI UNUTMAYIN!

Aslında sadece kara kışta değil, her zaman hatırlanması ve mağduriyetlerinin kalıcı olarak giderilmesi gereken sokakta kalan kimsesiz yurttaşlarımız için kar, hayatta kalma mücadelesi demek. Bunun için AKOM (444 2 566), ALO 153, gerektiğinde 122 Hızır Acil ve 155 Polis İmdat numaralarından yetkilire ulaşıp yardım istenebiliyor, evsizler bildirilebiliyor. Beraberinde birkaç saat su içmeyip yemek yememesi halinde hayatını kaybetme gerçeği ile yüz yüze kalan sokak hayvanları için de aynı iletişim numaraları üzerinden yardım talep edilebiliyor.

KADIKÖYLÜLER, SOKAK HAYVANLARI İÇİN SEFERBER OLMUŞTU…

6-7-8 Ocak tarihlerinde Kadıköy’de son yılların en şiddetli kışı yaşandığı saatlerde hayvanseverliği ile dillere destan Kadıköylüler; tüm sokak kedilerini, köpekleri ve kuşları elleriyle beslemiş, gece-gündüz nöbeti tutmuştu. Arşivlere “unutulmaz anlar” olarak kazınan Kadıköy Life Dergisi görüntüleri, sosyal medyanın da en çok konuşulanları arasında yerini almıştı. Yetkililer tarafından sokakta yaşayan bütün kimsesiz vatandaşlar koruma altına alındığı için, geriye kalan sevimli dostlarımıza da vatandaşlar sıcak kucaklarını açmıştı.

BU MANZARALAR GERİ DÖNÜYOR…

İşte Kadıköy Life Dergisi’nin 6-7-8 Ocak 2017 tarihlerinde görüntülediği “Kadıköy’de kış” manzaralarından bazı ayrıntılar…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir