Hemşirelik Haftası kutlanıyor
 Kadir Toprakkaya

Hemşirelik Haftası kutlanıyor

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası, Anadolu Yakası’nın çeşitli sağlık kurumlarında da bir dizi etkinlikle kutlanıyor.

Hemşirelik Haftası

Bayındır İçerenköy Hastanesi, bu kutlamalara düzenlediği mini bir farkındalık konferansı ile katılırken; İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ise “Değişimin Yüzü Hemşirenin Gücü” temalı bir sempozyum düzenledi. 

Hemşirelik Haftası
Hemşirelik Haftası kutlamalarına katılmak üzere Ankara’dan gelen Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin: "Hemşirelik tüm insanların sağlığını korumayı, sürdürmeyi, bozulan sağlığın tedavi ve iyileştirilmesinde destek sağlamayı amaçlayan kutsal bir meslektir. Kutluyorum."

HOŞGÖRÜ, SABIR VE ÖZVERİ…

Kadıköy Life Ailesi olarak kutlamalar kapsamında konuk olduğumuz Bayındır İçerenköy Hastanesi’ndeki farkındalık temalı konferans, son derece etkiliydi. Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin’nin de katıldığı buluşmada bir konuşma yapan grubun Hemşire Hizmetleri Müdürü Gülizar Göl; “Bizler Bayındır Sağlık Grubu hemşireleri olarak profesyonel sağlık hizmeti sunumu gerekliliklerini önemsiyor ve uyguluyoruz. Bu bağlamda hoşgörü, sabır, özveri gösterip emek veren bütün hemşireleri kutluyor, haftamız kutlu olsun diyorum” dedi.

Hemşirelik Haftası
Bayındır Sağlık Grubu Hemşire Hizmetleri Müdürü Gülizar Göl: "Bizler profesyonel hemşireler olarak doğumdan ölüme tüm insanların yaşamını hissediyor, gereksinimlerine göre bakım hizmeti veriyoruz."

KENDİN OL, HAYATI KEŞFET…

Sunuculuk görevini Mine Ramadanoğlu’nun üstlendiği etkinliğin bir de konuşmacı konuğu vardı; Davranış Bilimleri Uzmanı Polat Doğru. Sosyoloji alanında yüksek lisans mezunu olan ve özel ilgi alanına giren davranış bilimleri konusunda uzmanlaşarak eğitim danışmanlığı yapan Doğru’nun mutluluk üzerine yaptığı 40 dakikalık konuşması büyük ilgi gördü. “İletişim becerileri üzerinde çalışıp, kadın-erkek ve ana-baba ilişkilerinde kendimizi geliştirince öfke ve stresle nasıl başa çıkacağımızı fark ediyoruz” şeklinde konuşan Polat Doğru; “Böylece özgüvenimiz sağlamlaşıyor ve başarıya ulaşmanın önü açılıyor. Yaşamda dengemizi bulunca da mutlu olmak için özgür kalıyoruz” diyerek, konuklara bir anlamda “anahtar” verdi.

hemsirelik-haftasi-kutlaniyor (6)
Polat Doğru’nun 40 dakika süren konuşması, konuklardan tarafından büyük bir dikkatle izlendi…
hemsirelik-haftasi-kutlaniyor (7)
"Dünyada farklı ülkelerde yapılan sayısız çalışmada, insanların hayattaki olmazsa olmazının mutluluk olduğu saptanmıştır" diyen Polat Doğru, "O halde neden bu uğurda çaba harcamıyoruz?" sorusunu sordu…
hemsirelik-haftasi-kutlaniyor (3)
Bayındır İçerenköy Hastanesi’nin 6. katındaki konferans salonunda gerçekleşen etkinlik, hemşireler kadar doktorlar tarafından da ilgiyle izlendi…
hemsirelik-haftasi-kutlaniyor (5)
Hemşirelik Haftası kutlamaları kapsamında Bayındır İçerenköy Hastanesi hemşirelerinden Ahmet Salim Özkaya, "Hemşirelikte İlkler" başlıklı bir sunum yaptı..
hemsirelik-haftasi-kutlaniyor (8)
Davranış Bilimleri Uzmanı Polat Doğru’nun 40 dakika süren "Mutluluk" başlıklı sunumunun ardından, kendisine Gülizar Göl tarafından bir plaket verildi…
Hemşirelik Haftası
Programın sonunda hemşirler ve yöneticiler, Kadıköy Life objektifleri için bu hatıra karesinde buluştu…
Hemşirelik Haftası
“Değişimin Yüzü Hemşirenin Gücü” temalı sempozyum, Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sempozyuma Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Hasta, Çalışan Hakları ve Güvenliği Daire Başkanı Fatıma ŞAHİN, İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah ORHAN, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbı Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Memet Taşkın EGİCİ, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aşkın AYVAZ, İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Yakup ÇAĞ, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Yavuz BAŞTUĞ, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkan V. Dr. Mustafa Önder TURA, Adalar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güliz ÜLKÜ, birçok sağlık yöneticisi ve sağlık çalışanı katıldı…
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir