Hurşit Yıldırım'dan Bağdat Caddesi için dilekçe
 Kadir Toprakkaya

Hurşit Yıldırım’dan Bağdat Caddesi için dilekçe

Hurşit Yıldırım’dan Bağdat Caddesi için dilekçe
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bağdat Caddesi’nde trafik terörünün sona ermesi için Kadıköylü Milletvekili Hurşit Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne dilekçe gönderdi. Bağdat Caddesi’nin artık trafik kazalarıyla gündeme gelmemesi ve daha çok canın yanmaması için başlatılan girişimde, kalıcı ve caydırıcı önlemlerin önemine dikkat çekiliyor.

AMAÇ, BAĞDAT CADDESİ’Nİ ÖLÜM CADDESİ OLMAKTAN ÇIKARMAK…

Ak Parti İstanbul Milletvekili Av. Hurşit Yıldırım; “Amacım alışveriş, yaşam ve kültürel bir cadde olan Bağdat Caddesi’ni ‘Ölüm Caddesi’ adı ile anılmasından çıkarmak ve trafik terörüne karşı toplumsal duyarlılık oluşturmak. Göz göre göre kuralları çiğneyip, insanların hayatlarını tehlikeye atanlara, caddeleri hız pisti olarak kullananlara ve trafik magandalarına karşı tedbirler artırılmalı. Bu anlamda özel önlemler almalıyız” diyerek, Bağdat Caddesi pilot bölge olmak şartıyla büyükşehirlerimizdeki benzer caddeler için de özel ve caydırıcılığı yüksek önlemler alınmasına vurgu yaptı.


TRAFİK TERÖRÜNE KARŞI TOPLUMSAL DUYARLILIK…

Yıldırım, bundan sonra da sorunun yakın takipçisi olacağını, ilgili birimlerle beraber çalışacağını, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır’ın da konuyu ilgili birimlere  havale ettiğini, çalışmayı yakından takip ve desteklediğini ifade ederek; “Bu çalışma ile amacımız aynı zamanda trafik terörüne karşı toplumsal duyarlılığın gelişmesine de yardımcı olmak” mesajı verdi. Milletvekili Yıldırım’ın açıklamaları şöyle devam etti:

BAĞDAT CADDESİ’NDEKİ SORUNU ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIDIK…

“Bölgede yaşayan, bölgeyi bilen bir vatandaş ve bir milletvekiliyim. Burada yaşayan vatandaşlarımızın, esnaflarımızın, işletmecilerimizin düşünceleri, beklentileri doğrultusunda; özellikle başta İstanbul Bağdat Caddesi pilot bölge olmak üzere, diğer büyükşehirlerimizdeki işlek caddelerde uygulanmak üzere kalıcı ve caydırıcı tedbirlere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda vatandaşlarımızın da önerileri doğrultusunda bu soruna çözüm bulmak için TBMM Dilekçe Komisyon Başkanlığı’na dilekçemizi verdik. Konuyu ülke ve TBMM gündemine taşıdık.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir