İBB’den kış hazırlıkları…
 Kadir Toprakkaya

İBB’den kış hazırlıkları…

İBB’den kış hazırlıkları…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz yıllarda İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın önerdiği “Kış lastiği” uygulaması kanunlaştı. 933 araç ve iş makinesi, 3 bin 320 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele edilecek. 255 bin ton tuz ile 1.760 ton solüsyon ise hazır bekletiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış mevsimi hava koşullarıyla mücadele hazırlıkları çerçevesinde, 43’ü birinci öncelikli olmak üzere 255 güzergâhta, toplam 3 bin 500 km uzunluğundaki yol ağı ve meydanlardaki çalışma programı değerlendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı depolarında, 2014 kış sezonu için 255 bin 7 ton tuz depolandı. İlçe belediyelerine ihtiyaçları durumunda tuz takviyesi yapılacak. 82 ayrı noktada ise 1.760 ton solüsyon depolandı. İhtiyaç halinde saatte 25 ton kapasiteli solüsyon tesislerinde üretim yapılacak.

AKOM Koordinasyonunda yürütülecek çalışmalara, İtfaiye 45 adet Afet Müdahale ve Kurtarma Aracı ve 135 personeli ile katılacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Kadıköy, Taksim, Saraçhane, Yenikapı, Eminönü, Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Göztepe ve Kartal Meydanlarında 230 personel ve 31 araç ile kış mücadele çalışması yapacak.

Karla mücadele toplam 933 araç 3 bin 320 personel, İstanbul halkına hizmet edecek. Her bölgenin öncelikli güzergâhları belirlenerek ve istasyonlar oluşturularak, yağış öncesi ve yağış anında ana arterler, katılım noktaları, kavşaklar ve E-5’e müdahale edilecek şekilde hazırlıklar tamamlandı.

İstanbulluların sorunsuz bir kış geçirmeleri için tüm tedbirleri alan Büyükşehir Belediyesi, son model karla mücadele araçları ve ana arterlerde 28 ayrı noktaya yerleştirilen BEUS (Buzlanma erken uyarı sistemi) sistemleri kullanacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir