İBB, Fenerbahçe sahilini panellerle kapattı
 Cenay Toprakkaya

İBB, Fenerbahçe sahilini panellerle kapattı

İBB, Fenerbahçe sahilini panellerle kapattı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe Yoğurtçubaşı Sokağı paralelinde bulunan sahil hattına 7 tenis kortu ve tesis yapmak için harekete geçti. Etrafı sarılmaya başlanan alanda 250’den fazla ağaç bulunuyor. Kadıköylülerin bisiklet yolu ve park olarak kullandığı alanla ilgili Kadıköy Belediyesi’ne herhangi bir görüş sorulmadı.

Fenerbahçe sahilinde yapılacak yaklaşık 12 bin metrekarelik projede 7 adet tenis kortu, idari birim ve kafeterya yer alıyor. Hazırlıklarına başlanan proje nedeniyle alan panellerle çevrilirken; İBB’den bir yetkili projenin iptal edildiğini, sahile taşınması planlanan kortlar için metro inşaatı bitimine kadar daha uygun bir yer bulunacağını söyledi.

İBB, Fenerbahçe sahilini panellerle kapattı

AYKURT NUHOĞLU: PROJEYE İTİRAZ EDECEĞİZ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, söz konusu projeden hiçbir şekilde haberdar edilmediklerini belirterek; “Projeden Kadıköylülerin, meclis üyelerinin, yani tek bir bireyin bile haberi yok. Bu tür projelerin halka açılıp, halkın görüşlerinin alınması gerekir. Böyle bir alana ihtiyaç var mı? Bu ihtiyacı kim nasıl belirledi? Bir yandan kamu arazileri satılıyor, diğer yandan da var olan yeşil alanlara bu tür yapılar yapılıyor. Bu tür yapılara ihtiyaç varsa, kamu arazilerini neden satıyorlar? Ne belediyenin, ne de Kadıköylülerin görüşü alınmadan yapılmaya çalışılan bu projeye itiraz edeceğiz” dedi.

İBB: PROJE İPTAL EDİLDİ, DAHA UYGUN BİR YER BULUNACAK…

Herhangi bir bilgilendirme notu veya şantiye levhası konulmadan başlanan çalışmanın İBB tarafından yürütüldüğü, Göztepe-Ataşehir-Ümraniye metro hattı kapsamında Göztepe 60. Yıl Parkı’na yapılacak metro durağı için Gülbahçe Spor Tesisleri’nde hizmet veren 7 adet tenis kortunun iptal edileceği, bu kortların sahile taşınacağı iddia edilmişti. İBB’den bir yetkili iddiayı doğrulayarak, sahile taşınması planlanan kortlar için metro inşaatı bitimine kadar daha uygun bir yer bulunacağını söyledi. Öte yandan, Göztepe-Ataşehir-Ümraniye metro hattının tamamlanması ile birlikte Göztepe 60. Yıl Parkı’nda bulunan 7 adet tenis kortunun da aynen eski yerlerine konulacağı bilgisini paylaştı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir