Kadir Toprakkaya

İftara saatler kala evleri kül oldu!..

İftara saatler kala evleri kül oldu!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü Altuntaş Ailesi, Ramazan’ın ortasında yangın faciasıyla yıkıldı. Yatak odasında henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın bir anda tüm evi sarınca, henüz 5 yaşındaki Fatih ve Yavuz kardeşler, hayatlarının en korku dolu gününü yaşadı.

Kadıköy LIFE’ın anı anına takip ettiği olayda, tam bir aile dramı yaşandı. Hasanpaşa, Sarayardı Caddesi Moralı İbrahimpaşa Sokak üzerindeki Küçüktaşhane Apartmanı’nda meydana gelen yangın, yürekleri ağza getirdi.

FATİH ve YAVUZ’A KOMŞULARI KOL KANAT GERDİ…

Yangından bir hayli etkilendikleri görülen Fatih ve Yavuz kardeşler, komşuları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Çocukların olay esnasında anneleri ile birlikte olduğu evlerinde olayı yara almadan atlatmaları, komşuları teselli etti.

RUKİYE TEYZE’LERİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU…

Olay esnasında yanan hane sakinlerinin komşusu “Rukiye Teyze”, uzun süre gözyaşlarına boğuldu. Koltuk değnekleri ile Fatih ve Yavuz’un çevresinden ayrılmayan yaşlı kadını yine komşuları sakinleştirdi.

“YATAK ODASINDA GARDROP YANMAYA BAŞLADI” İDDİASI…

Yangının, yatak odasında gardrobun alev alması ile birlikte çıktığı öne sürüldü. Camı açarak içeri giren Kadıköy İtfaiye ekipleri,  alev ve dumanların tüm evi sardığını görünce birkaç kez oksijen tüpü değiştirerek, yangını kontrol altına alabildi. Ramazan ayının ortasında felaketi yaşayan dört kişilik Altuntaş Ailesi ve yakınları büyük üzüntüye boğulurken, yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kıyafetleri üzerlerinde olmadığı görülen Fatih ve Yavuz kardeşler, olaydan etkilenmemeleri için apartmandan uzaklaştırıldı…
 
 
Rukiye Teyzeleri, komşularının acısını gözyaşları içerisinde paylaştı…
 

Çocuk, her yerde çocuk… Minik komşusu, evi yanan arkadaşlarına yine yüzündeki masum tebessüm ile işte böyle seslendi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir