II. Minimal İnvaziv Lomber Disk Cerrahisi Sempozyumu yapıldı...
 Kadir Toprakkaya

II. Minimal İnvaziv Lomber Disk Cerrahisi Sempozyumu yapıldı…

II. Minimal İnvaziv Lomber Disk Cerrahisi Sempozyumu yapıldı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Memorial Ataşehir Hastanesi’nde görev yapmakta olan Prof. Dr. Murat İmer’in önderlik etiği ve ilki geçtiğimiz yıl gerçekleşen “Lomber Disk Cerrahisi Sempozyumu”nun ikincisi, 16 Şubat’ta Wyndham Kalamış Hotel’de yapıldı.

Dr. Sang-Ho Lee ile Dr. Fujio Ito katıldı…

Sağlık kuruluşları ve ilgili tıp çevrelerinin yoğun ilgi gösterdiği II. Minimal İnvaziv Lomber Disk Cerrahisi Sempozyumu’na, dünyaca tanınmış iki önemli bilimadamı da katıldı. Bu isimler, ISMISS (International Society for Minimal Intervention in Spinal Surgery) Dünya Başkanı Dr. Sang-Ho Lee ile ACMISST 2013 (The 2nd Asian Congress of Minimally Invasive Spine Surgery and Techniques) Başkanı Dr. Fujio Ito olarak kayıtlara geçti.

İlk defa canlı cerrahi aktarımı yapıldı…

Buluşmada gerçekleşen ilklerden biri de, “Canlı Cerrahi Aktarımı” sisteminin tanıtılması oldu. Katılımcıların yoğun isteği ile gerçekleşen bu uygulamanın büyük yarar sağladığı, dile getirilen konuların ilk sıralarını oluşturuyordu. Sempozyum boyunca konularının uzman isimleri, görüş ve tecrübelerini katılımcılara aktararak, bir başka ilki de gerçekleştirmiş oldular.

Bilimsel açıdan doyurucu, sosyal açıdan keyifli bir buluşma oldu…

Sempozyumun kapanışında bir konuşma yapan Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Murat İmer; “Mesleğimizin gereği olarak bilgilerimizi sürekli arttırmak ve tecrübelerimizi paylaşmak, önemli sorumluluklarımızdandır. Konu ile ilgili farklı disiplinlerin birarada olduğu, yine bilimsel açıdan doyurucu, sosyal açıdan da keyifli bir toplantı düzenlemeyi hedeflemiştik. Gördük ki, büyük ölçüde başarıya ulaştı. Bu sempozyumun gerçekleştirilmesinde katkısı olan herkese ve özellikle kurumsal anlamda desteklerini sürdüren ISMISS ve Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği’ne teşekkür ederim” dedi. Sempozyumun organizasyonunu ise SEMTUR Turizm firması yaptı.

Memorial Ataşehir Hastanesi’nde hizmet vermekte olan Prof. Dr. Murat İmer, sempozyumun gerçekleşmesi için yoğun çaba harcayan isimlerin başında geliyordu…

 

 

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir