İkinci el kıyafetler çöpe değil, kumbaraya!
 Cenay Toprakkaya

İkinci el kıyafetler çöpe değil, kumbaraya!

İkinci el kıyafetler çöpe değil, kumbaraya!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Üzerinize olmayan, giymekten bıktığınız, eskiyen kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı eskidi diye çöpe atmayın; artık ikinci el kıyafetler için de bir kumbara var. Kadıköy Belediyesi; ikinci el kıyafet, tekstil ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir projeyi hayata geçirdi. İlçede 52 noktaya yerleştirilecek kumbaralardan toplanan kıyafetler, kullanılabilir hale getirilerek ihtiyacı olanlara dağıtılacak.

İlçede belirlenen 52 noktaya konulacak olan kumbaralardan ilki, Kadıköy Belediyesi’nin bahçesine yerleştirildi. Kumbaralara bırakılan kıyafetler, bu iş için tahsis edilen iki adet toplama aracıyla toplanacak. Toplanan kıyafetler, daha sonra kullanılabilir olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrılacak. Kullanılabilecek olanlar, ihtiyacı olanlara ulaştırılacak. Kullanılacak durumda olmayanlar ise geri dönüşüme gönderilecek.

AÇIK GARDIROP, 17 YILDIR HİZMET VERİYOR…

Kadıköylüler, ayrıca ikinci el kıyafet bağışlamak istediklerinde de ilgili iletişim numaralarından bu konuda çalışan görevlilere ulaşabilecek. Kadıköy Belediyesi’nin 444 55 22 numaralı Çağrı Merkezi’ne giysi, ayakkabı ya da tekstil eşyası bağışlamak için başvurulabiliyor. Bu arada Kadıköy Belediyesi, 17 yıldır uyguladığı Açık Gardırop 2. El Giysi Mağazası ile Kadıköylülerin verdiği destekle binlerce malzemeyi ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Açık Gardırop 2. El Giysi Mağazası, salı günleri erkek evsizlere, çarşamba günleri ise ihtiyaç sahibi ailelere dağıtım yapıyor. Açık Gardırop’un adresi ise şu şekilde: Eğitim Mahallesi Ahsen Çıkmazı Sok. Sadıkoğlu Plaza 4 No: 2/3 Kadıköy

ikinci el kıyafet

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir