İKOD, Sunay Akın ve Nihat Sırdar'ı ağırladı
 Haber Merkezi

İKOD, Sunay Akın ve Nihat Sırdar’ı ağırladı

İKOD, Sunay Akın ve Nihat Sırdar’ı ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), Kadıköy’de bulunan merkezlerinde usta şair, yazar ve araştırmacı Sunay Akın ile ünlü radyocu Nihat Sırdar’ı “Bir Zamanlar İstanbul” temalı söyleşi kapsamında konuk etti.

Bir döneme damgasını vurmuş, günümüzde klasikleşmiş araçları koruyarak ve yaşatarak geleceğe taşıma misyonuyla hareket eden İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, klasik araçlı aktivitelerinin yanı sıra “Yeşilçam’a Saygı” temalı aktiviteler kapsamında Türk sinemasına yıllarca büyük emekler vermiş oyuncularla da çeşitli organizasyonlar ve ünlü sinemacılarımız adına anma programları düzenliyor.

istanbul klasik otomobilciler derneği

ETKİNLİK ALANINA 1962 MODEL CHEVROLET IMPALA İLE GELDİLER…

İKOD, bugüne kadar Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, İzzet Günay, Göksel Arsoy gibi Yeşilçam’ın çok önemli isimlerini konuk etti ve Zeki Alasya, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Kemal Sunal, Hulusi Kentmen gibi unutulmaz sinema oyuncularımız için de anma programları hazırladı. 11 Haziran Pazar günü Kadıköy’de gerçekleşen farklı bir etkinlikte ise İKOD; usta şair, yazar ve araştırmacı Sunay Akın ile ünlü radyocu Nihat Sırdar’ı “Bir Zamanlar İstanbul” temasıyla bir araya getirdi. Birlikte sahne şovları gerçekleştiren sempatik ikili, etkinlik alanına aynı zamanda İKOD’un da üyesi olan usta radyocu Nihat Sırdar’a ait olan 1962 model Chevrolet Impala ile geldiler.

Nihat Sırdar

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKİP, FANLARI İLE PAYLAŞTILAR…

İKOD üyelerine ait rengarenk klasik araçlarla tek tek ilgilenen Sunay Akın ve Nihat Sırdar, bazı araçların içinde 45’lik plak dinlediler. Klasiklerin günümüz araçlarından çok farklı olduklarını ifade eden iki isim, İKOD’un davetinden çok memnun olduklarını ve kendileri için çok renkli bir gün yaşadıklarını belirttiler. 1950’li ve 1960’lı yılların artık nadide olmuş modelleriyle fotoğraflar çektiren Akın ve Sırdar, kendilerinin bizzat çektiği fotoğraf ve video görselleri kendi sosyal medya mecralarında fanlarıyla paylaştılar.

Sunay Akın

BİR ZAMANLAR İSTANBUL…

Daha sonra dernek merkezinde gerçekleşen “Bir Zamanlar İstanbul” temalı söyleşide, her iki isim de İKOD üyeleriyle eski İstanbul’a dair anılarını paylaştılar. İKOD’un dernek merkezinde bulunan Ayhan Işık, Hulusi Kentmen ve Sadri Alışık’a ait balmumu heykelleri gören her iki isim de, Yeşilçam Sineması’na büyük emekler veren usta aktörleri çok özlediklerini ifade ettiler.

Sunay Akın

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, Kadıköy’de bulunan merkezlerinde usta şair, yazar ve araştırmacı Sunay Akın ile ünlü radyocu Nihat Sırdar’ı konuk etti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir