Sonra bakarız demeyin, bir gün size de lazım olur!
 Haber Merkezi

“Sonra bakarız” demeyin, bir gün size de lazım olur!

“Sonra bakarız” demeyin, bir gün size de lazım olur!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kazalar, sakatlanmalar, ani kalp krizleri ve şoklar! Günlük hayatta her an kendi başımıza ya da sevdiklerimize gelebilecek üzücü olaylarda ilkyardım bilgisi hayat kurtarıyor. İlçede 215 kurumun temsilci gönderdiği Kadıköy Kent Konseyi’nin Spor Çalışma Grubu, ilkyardım hamlesi başlatarak alanında uzman doktorları kitlelerle buluşturuyor ve toplumun bilinçlenmesini sağlıyor. İlkyardımı öğrenmeyi istemek en önemli aşaması; sonrası ise gözlem ve uygulama ile bilinçli bir vatandaşlığa dönüşüyor.

Bazen bir saniyenin bile çok büyük önem taşıdığı ve hayat kurtardığı olağanüstü durumlarda, çevrede doğru ilkyardım eğitimini bilen bir kişinin bulunması büyük önem taşıyor. Özellikle spor faaliyetleri esnasında görülen bayılma, kalp krizi ve travma gibi olumsuzluklara yönelik doğru müdahalede bulunabilmek gerektiği için spor camiası, eğitimleri ilgiyle takip ediyor. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim seminerinde İstanbul Tabipler Odası Kadıköy Kent Konseyi Temsilcisi Dr. Mustafa Sülkü, ilginç ayrıntıların da yer aldığı sunumunu gerçekleştirdi.

ilkyardım

İstanbul Tabipler Odası Kadıköy Kent Konseyi Temsilcisi Dr. Mustafa Sülkü…

KADIKÖY KENT KONSEYİ, İLK ETAPTA ONBİNLERCE KİŞİYİ EĞİTİYOR…

Kadıköy Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu, konseyin 215 temsilci üyesini ilkyardım hakkında bilgilendirdikten sonra ardı ardına kitlelere yönelik organizasyonlarını gerçekleştiriyor. Önümüzdeki süreçte onbinlerce kişinin, ilkyardım konusunda aktif eğitilmiş olması hedefleniyor. Kadıköy Life Dergisi’ne değerlendirmelerde bulunan Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer; “Unutmayalım, bu üzücü anlar bir gün bizim de başımıza gelebilir. Bu yüzden öğrenelim, çevremize de öğretelim. Sadece basit bir bilgi bile sevdiklerimizin kurtarılmasını sağlayabilir. Kulaktan dolma, yanlış uygulamalar ise kriz anlarını daha da kötü duruma çevirebilir. Bunun için herkes ilkyardım bilmeli” mesajı verdi. Kadıköy Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu Başkanı Baki Nedim Baltacı da, ilkyardım bilgilendirme seminerlerinin devam edeceğini belirtti.

Kadıköy Kent Konseyi

Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer…

AZ ZAMAN AYIRAN, ÇOK ZAMANI KURTARIYOR…

Uzman doktorlar tarafından sadece bir saatlik eğitime bile, birçok hayat kurtaran teknik sığdırılabiliyor. Kişilerin boş zamanlarında ayıracağı az zamanda öğreneceği değerli bilgiler ise, hayatların kurtarılması anlamına geliyor.

Kadıköy Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu Başkanı Baki Nedim Baltacı…

İlkyardımı öğrenmeyi istemek en önemli aşaması; sonrası ise gözlem ve uygulama ile bilinçli bir vatandaşlığa dönüşüyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir