İnal Aydınoğlu'nun 12. kitabı
 Kadir Toprakkaya

İnal Aydınoğlu’nun 12. kitabı “İçsel Yaşam Üzerine” çıktı

İnal Aydınoğlu’nun 12. kitabı “İçsel Yaşam Üzerine” çıktı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

1978’den bu yana gönüllülük yolculuğunun yaşamına kattıklarını okuyucularına aktaran, Türkiye’de gönüllülüğün lideri olarak da bilinen Kadıköylü yazar ve gönüllülük eğitmeni İnal Aydınoğlu, 12. kitabı İçsel Yaşam Üzerine’yi Büyük Kulüp’te okuyucuları ile buluşturdu.

İş, sanat ve cemiyet hayatının önemli isimleriyle renklenen imza gününde kısa bir konuşma yapan Aydınoğlu, yeni kitabı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Öncelikle 12. kitabımın imza gününde beni yine yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Dünyaya geldiğimizde içimizde yalnızca sınırsız sevgi, şefkat, merhamet ve masumiyet vardır. Yeni kitabımda sizleri bu kavramlar üzerine düşündürmek ve bu kavramları hayatınıza dahil ettiğinizde huzuru ve mutluluğu yakalayabileceğinizi anlatmak istedim. Kısaca sizi, bu kitabımla içsel yolculuğa davet ediyorum.”

inal aydınoğluÖĞRENCİLERİ VE SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI…

Son kitabı İçsel Yaşam Üzerine’nin tanıtımını, gönüllüğü artık yaşam felsefesi haline getiren coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştiren İnal Aydınoğlu; bu kitabı sevgisizliği sevgiye, hasisliği cömertliğe, kini bağışlayıcılığa, kıskançlığı takdire, alma duygusunu vermeye dönüştürebilmek arzusu uyandırma amacıyla yazdığını ifade etti. “1978’den bu yana sevgi, hizmet ve gönüllülük yolunda gösterdiğim çabaları, yaşadığım deneyimleri başka insanlarla paylaşma arzusu içinde olan bir amatörüm. Dünyasal isteklerimiz öyle ağır basıyor ki, içimizdeki güçlere ve değerlere ulaşmadan yüzeysel yaşıyoruz. Nefsine odaklı, yüzeysel yaşayan insan, içsel zenginliklerine uzak kalır. Ancak akılla yüreğin, güçle bilgeliğin dengesi ufkumuzu açar” diyen İnal Aydınoğlu’nun şimdiye kadar gönüllülük, sevgi, mutluluk gibi konular üzerine yazdığı 11 kitabı daha bulunuyor. Neredeyse 39 yıldır hayatlarına bir şekilde dokunduğu gönüllüler ile gönüllülük üzerine ders alan üniversite ve yüksekokul öğrencileri de, imza gününde Aydınoğlu’nu yalnız bırakmadılar.

Inal Aydınoğlu

Kadıköy’ün yeni Kaymakamı Tuncay Sonel de, İnal Aydınoğlu’nu imza gününde yalnız bırakmayan isimler arasında yer aldı…

İnal Aydınoğlu

İnal Aydınoğlu; son kitabını sevgisizliği sevgiye, hasisliği cömertliğe, kini bağışlayıcılığa, kıskançlığı takdire, alma duygusunu vermeye dönüştürebilmek arzusu uyandırma amacıyla yazdığını ifade etti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir