İngiliz efsanesi Lotus, Kadıköy'de!
 Kadir Toprakkaya

İngiliz efsanesi Lotus, Kadıköy’de!

İngiliz efsanesi Lotus, Kadıköy’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sıradışı otomobil sektörünün 65 yıllık markası Lotus, Türkiye pazarına Kadıköy’den giriş yaptı. Royal Motors’un yeni markası olarak lanse edilen Lotus Cars Türkiye, Ortadoğu ortaklığı ve Lotus Cars’ın bölgedeki distribütörlüğü ile birlikte Türkiye’deki otomobil tutkunlarına bu özel markayı deneme fırsatının kapılarını açmış oldu. Caddebostan’da, Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde açılışı yapılan showroomda, markanın en çok tercih edilen modelleri sergilenmeye başladı.

Royal Motors Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal

HİLAL AYSAL: HEYECAN VE GURUR DUYUYORUZ…

Markanın Türkiye’ye gelişi ve showroom açılışı, 8 Aralık Cuma günü düzenlenen bir törenle yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Royal Motors Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal, dünyaca bilinen marka Lotus’u bu pazarda temsil etmekten heyecan ve gurur duymakta olduklarını dile getirerek; “Otomotiv endüstrisinde donanımlı bilgi birikimi ve tecrübemiz ile kendimizi kabul edilir müşteri memnuniyetine adadık. Bu yeni showroom Lotus’un Türkiye’ye dönüşünü göstererek, Royal Motors’un ürünlerini teşhir edecek ve müşterilerimize en iyi kalitede destek verecek. Hepimiz, uzun vadeli ortaklık ve başarıdan umutluyuz” dedi.

DİZAYN VE ÜRETİMDE KALICI İZLER BIRAKTI…

Lotus Cars Ortadoğu Bölge Müdürü Jonathan Stretton da açılışa katıldı. Royal Motors Lotus’un markayı bu bölgede temsil etmesiyle büyümek adına atılan önemli bir adım olarak gördüğünü dile getiren Stretton; “Bizler Royal Motors ile çalışmaktan ve Lotus spor arabalarının Türkiye pazarında tanıtılmasından son derece memnuniyet duyuyoruz. Lotus, her zaman kurucusu olan Colin Chapman’in bıraktığı mirasa bağlı kaldı. Son yetmiş yıldır, spor arabalarda gerek dizayn gerek üretimde kalıcı izler bıraktı” şeklinde konuştu.

AĞIRLIĞI AZALTMAK, HER YERDE DAHA HIZLI YAPAR…

Lotus otomobillerinin mühendislik tekniğine bakıldığında, kullanılan son teknoloji ve ileri düzey materyeller ile donanmış aerodinamik yapısının ilk olarak göze çarpmakta olduğunu dile getiren Jonathan Stretton; ”Öncü ve eklemli alüminyum şasimiz güçlü, sert, güvenli ve hafiftir. Bu şasi sıklıkla kopyalanmıştır, ancak rakiplerimiz tarafından hiçbir zaman iyileştirilmemiştir. Kuvvetli fakat hafif, aynı zamanda sürüşü kolay olması, diğer araçlara kıyasla Lotus’un sıradışı yaklaşımını odak noktası haline getirir. Lotus’un kurucusu Colin Chapman, şöyle ifade etmiştir: ‘Düz yolda gaza basmak seni daha hızlı yapar, ancak ağırlığı azaltmak her yerde daha hızlı yapar.’ Bu düşünce, Lotus’a Formula 1 Constructors şampiyonluğunda yedi, Formula 1 Drivers şampiyonluğunda altı defa birincilik getirmiştir” açıklamasında bulundu.

ROYAL MOTORS HAKKINDA…

Royal Motors, 1982 yılında kurulmakla beraber lüks araba ithalatı, pazarlaması ve saygı duyulur müşteri memnuniyeti servisiyle 35 senelik tecrübesini devam ettirmekte. Royal Motors, aynı zamanda dünyanın en prestijli araba markası olan Rolls-Royce Motors Cars’ın Türkiye Distribütörlüğü ile yeni Lotus markasının distribütörlüğünü de sürdürüyor.

Lotus arabaları, firmanın mühendisliğinden mükemmelliğe, yapımından dizaynına kadar tüm süreçte titiz çalışmaya kendini adamasından faydalanır. Saf sürüş tecrübesini sağlayan yaklaşımı ile mükemmel bir biçimde şekillendirilmiştir…

Royal Motors Lotus Cars

Sadece düz çizgi performansını artırmaktan ziyade bir arabanın ağırlığını azaltmak, süspansiyonun doğru kalibrasyonunu sağlar. Bu net kullanım daha iyi gövde ve hız kontrolü sağlar, ancak sürüş konforu ve rahat hissetme duygusundan ödün vermez. Ağırlığın genel olarak azaltılması da ağırlık dağıtımının optimize edilmesine, yüksek hızda virajlarda bir spor otomobilin duruşuna ve dengesine büyük katkıda bulunur…

Her bir Lotus el yapımıdır ve Norfolk’daki meşhur Hethel Fabrikası’nda her sene iki bin spor araba üretimi yapılmaktadır. Kültüründen son derece gurur duyan Lotus, kenar kesim dizaynları ile müşteriye eşsiz deneyim sunmayı amaçlayarak, tüm İngiliz zanaatkarlığını gözler önüne serer. Kendisini sadece araba kullanma deneyimine adayan Lotus, eşi benzerine az rastlanır deneyimler ile otomobil dünyasında fark yaratmaya devam etmektedir…     

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir