Haber Merkezi

İnsan aşk üzeredir; AŞKZADE

İnsan aşk üzeredir; AŞKZADE
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mürsel Ferhat Sağlam’ın merakla beklenen yeni kitabı AŞKZADE, raflardaki yerini aldı. “Aşkın hiç bilinmeyen öyküsü” vurgusuyla ve “İnsan aşk üzeredir” sloganıyla kitap tutkunlarının karşısına çıkan Aşkzade’nin en dikkat çeken yönü ise, Âdem ile Havva’dan sonraki ilk aşkı betimliyor oluşu.

Eser, yazılış tarzı itibariyle hikâyeleştirilmiş deneme özelliği taşıyor. Bu yönüyle hem bir olay örgüsü barındırması açısından, hem de kurgunun subjektif anlatıyla birbirini tamamlıyor olması bakımından dikkat çekiyor. Ancak Aşkzade’nin ilgi çeken yönleri bununla sınırlı değil; Âdem ile Havva’dan sonraki ilk aşk ve kavuşma hikâyesini tasvir ediyor olmasıyla da kitapseverlerin beğenisini kazanıyor.

AşkzadeAŞKI FARKLI BİR BOYUTTA YORUMLUYOR…

Âdem ile Havva, Yusuf ile Züleyha, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ve Kerem ile Aslı’nın ardından efsane aşklar literatürüne Hâkim ile Sultan’ı da ekleyen Aşkzade, aşkın farklı bir boyutta yorumlandığı ve duyguların farkındalığına dikkat çeken bir eser olma özelliği taşıyor.

MÜRSEL FERHAT SAĞLAM HAKKINDA…

16 Nisan 1989 İstanbul doğumlu olan Mürsel Ferhat Sağlam, aslen İskilipli. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapan yazar, akademik kariyerine Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık doktorası yaparak devam etmekte. Yazar 2012’de Ajans Paradise’ı, 2014’te ise popüler edebiyat & sanat blogu Şilep Dergi’yi kurdu. Dijital pazarlama, sosyal medya, dijital marka yönetimi, online itibar yönetimi ve içerik pazarlaması alanlarında kurumsal markalara danışmanlık yapmakta. Ayrıca, bu ve benzeri konularda üniversite ve belediyelerde konferanslar ve seminerler vermekte. Yazarın roman, hikâye ve deneme türlerinde yayınlanmış eserleri bulunmakta. Aşkzade, yazarın yayınlanmış 4. kitabı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir