İranlı Ressam Arezou Behrang, portre resimleriyle Kadıköy'de!
 Erol Ünal

İranlı Ressam Arezou Behrang, portre resimleriyle Kadıköy’de!

İranlı Ressam Arezou Behrang, portre resimleriyle Kadıköy’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İranlı Ressam Arezou Behrang’ın “İz Bırakan Kadınlar” Portre Resim Sergisi, 14. Uluslararası Marmaris Kadın Sanat Festivali’nin İstanbul etkinlikleri kapsamında Kadıköy Sineması Kültür ve Sanat Galerisi’nde seçkin davetlilerin katılımıyla açıldı. 2014’ten sonra çalışmalarına Türkiye’de devam eden sanatçının sergide yer alan portre çalışmaları büyük beğeni topladı.

Sergi açılışına katılan davetliler, Arezou Behrang’ın suluboya ve yağlıboya tablolarını hayranlıkla izledi. Günün en hoş sürprizi ise, Behrang tarafından yapılan Selma Sonat portresinin sergide yer alması oldu. Sergi, 17 Mart Pazar gününe kadar 14.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Arezou Behrang
ORTAK KÜLTÜRE SAHİP İKİ ÜLKENİN TARİHİNE İZ BIRAKAN PORTRELER…

Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat, sergi açılışında yaptığı konuşmada “Bu mekâna yakışan bir sergiyi daha sanatseverlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eserleri ile festivalimizi renklendiren Ressam Arezou Behrang’a emekleri için teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi. Festival tarafından takdim edilen teşekkür plaketini Kıbrıslı Ressam Salih Mustafa Çizel’in elinden alan Arezou Behrang, ortak kültüre sahip iki ülkenin tarihine iz bırakan portrelerini heyecan içinde oluşturduğunu, bu heyecanın izlerinin tablolarında fark edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, bu özel günde yanında oldukları için tüm dostlarına ve festivale emeği geçen herkese teşekkür etti.

“YAZAR YAĞMURU” ETKİNLİKLERİ FESTİVAL SÜRESİNCE DEVAM EDECEK…

Festival katılımcısı ve basın danışmanı Erol Ünal’ın teşekkür plaketini Neslihan Yazıcılar’ın elimden aldığı etkinlikte; Kültür Kentleri Birliği standında kitaplarını imzalayan Gülsüm Öz, İlknur Yaylımateş ve Betül Eren de okurları ile buluşarak sohbet ettiler. Hakkı Gümüştaş tarafından organize edilen “Yazar Yağmuru” imza etkinliklerinin festival boyunca devam edeceğini söyleyen Kalimerhaba Derneği Proje Koordinatörü Umur Özlüer; “Etkinliklerimizi ziyaret ederek ve Kadıköy Sineması’nın sunduğu birbirinden güzel filmleri izleyerek hayatınıza renk katın, katmaya devam edin” ifadelerini kullandı.

İranlı Ressam Arezou Behrang’ın “İz Bırakan Kadınlar” Portre Resim Sergisi, 14. Uluslararası Marmaris Kadın Sanat Festivali’nin İstanbul etkinlikleri kapsamında Kadıköy Sineması Kültür ve Sanat Galerisi’nde seçkin davetlilerin katılımıyla açıldı.
Bunu paylaş:
  • 130
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir