Irmak Konserleri, Barış İçin Müzik Yaylı Sazlar Beşlisi'ni ağırlıyor
 Cenay Toprakkaya

Irmak Konserleri, Barış İçin Müzik Yaylı Sazlar Beşlisi’ni ağırlıyor

Irmak Konserleri, Barış İçin Müzik Yaylı Sazlar Beşlisi’ni ağırlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitim olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak için faaliyetlerini sürdüren Barış İçin Müzik Vakfı, 20 Şubat Salı akşamı Irmak Konserleri’nde sahne alacak. Barış İçin Müzik Yaylı Sazlar Beşlisi’nin film ve Latin müziklerinden oluşan programı öncesinde Ali Pınar, çalınacak eserler hakkında kısa bilgiler verecek. Konserin ardından grup üyeleri, Barış İçin Müzik ile yaşamlarında nelerin değiştiğini anlatacak.

2005 yılında mimar Mehmet Selim Baki ile eşi Dr. Yeliz Baki’nin önderliğinde İstanbul Edirnekapı’da, bir okulun bodrum katında çalışmalarına başlayan Barış İçin Müzik Vakfı, bugün artık kendi binasında, semtin sosyal dokusuyla bütünleşerek büyük bir aile oluşturmaya ve daha çok çocuğu müzikle buluşturmaya devam ediyor. Çocukların özel bir yetenek sınavından geçirilmeden müzik yapabildikleri, grup ve orkestralarıyla yurt içinde ve dışında konserler verdikleri Barış İçin Müzik Vakfı, bugüne dek 6 binden fazla çocuğa ulaştı. Her çocuğun sanata ve müziğe erişim hakkını savunan Vakıf; İstanbul Edirnekapı ve Adalar, Bursa, Eskişehir ve İzmir’deki merkezleriyle çocuklara yaşamlarında yeni ufuklar açıyor.

Irmak Konserleri barış için müzik vakfı

GELİRLER, İLKOKUL ÖĞRETMEN ADAYLARINA BURS OLARAK VERİLECEK…

Barış İçin Müzik Yaylı Beşlisi, bu konserde de müziğin ve gençlerin enerji veren gücü ile seyircilerinin karşısında olacak. Diğer konserlerde olduğu gibi bu konserin de geliri ilkokul öğretmen adaylarının bursu için kullanılacak. Biletler, biletix ile Caddebostan Migros Biletix gişesinden veya konser öncesi Irmak Kültür Merkezi’nden alınabilir.

IRMAK KONSERLERİ…

Kasım ayında efsane keman virtüozü Ayla Erduran ile piyanist İris Şentürker’i, Aralık ayında istisnai bir Chopin yorumcusu olan Gülsin Onay ve müzisyen ailesi Erkin-Elif Onay ve Eren Kuştan’ı, Ocak ayında her biri usta müzisyenlerden kurulu TangoNEVA ve vokalde Ali Pınar’ı sahnesinde ağırlayan Irmak Konserleri, Şubat ayında Barış İçin Müzik Orkestrası’nı, Mart ayında ise Borusan Quartet’i konuk ediyor.

Irmak konserleri

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir