Irmak Konserleri ikinci sezona başlıyor
 Kadir Toprakkaya

Irmak Konserleri ikinci sezona başlıyor

Irmak Konserleri ikinci sezona başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gençlik Kültür Vakfı’nın öncülüğünde, Irmak Okulları Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Irmak Konserleri’nin açılışının yapılacağı Boğaziçi Caz Korosu ve Gençlik Korosu konserinde, Irmak Ortaokul Korosu öğrencileri de sahne alacak.

2017-2018 sezonunda Ayla Erduran, İris Şentürker, Gülsin Onay, Erkin Onay, Elif Onay, Eren Kuştan, Tango Neva, Barış için Müzik ve Borusan Quartet, Irmak Konserleri’nin ilk konukları olmuştu. 2018-19 sezonunda da Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu, Piatango & Oya Küçümen, Kerem Görsev Trio, Ayangil Acappella Korosu ve Borusan Quartet, yepyeni repertuvarları ile Irmak Konserleri kapsamında sahne alarak sanatseverlerle buluşacak. 27 Kasım Salı akşamı saat 20.30’da Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu konserinin sonunda, Irmak Ortaokul korosu öğrencileri de koroya dahil olarak şarkılar seslendirecek. Irmak Ortaokul Korosu öğrencileri, yaşayacakları bu unutulmaz deneyim için şimdiden çok heyecanlı.

Irmak Konserleri Boğaziçi Caz Korosu

ÖĞRENCİLERİN İYİ BİRER MÜZİK DİNLEYİCİSİ OLMASI HEDEFLENİYOR…

Irmak Okulları’nda, anaokulundan lise son sınıfa kadar etkin bir biçimde uygulanan müzik derslerinde öğrencilerin öncelikle iyi birer müzik dinleyicisi ve yüksek bir müzik beğenisine sahip olmalarını hedefleniyor. “Irmak Okulları’ndan mezun olan her öğrenci en az bir enstrüman çalabilir” ilkesinden yola çıkarak, öğrencilerin en az bir enstrümanı iyi düzeyde çalabilme becerisi kazanmaları, müzik yoluyla duygu ve düşüncelerini öğrenmiş oldukları enstrümanla ifade edebilmeleri, bireysel olarak veya müzikal gruplara katılarak bilgi ve becerilerini paylaşmaları ve girdikleri sosyal ortamlarda müzik üzerine duygu ve düşüncelerini doğru şekilde ifade edebilmeleri temel amaç olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte öğrenciler, farklı yaş gruplarında oluşturdukları korolarla etkinliklerde aktif olarak da rol alıyor.

KONSER GELİRLERİ, ÖĞRETMEN ADAYLARINA BURS OLARAK VERİLECEK…

Özgün bir eğitim veren Irmak Okulları, bu konserler vasıtasıyla 400 kişilik salonunu sanatseverlerin hizmetine sunarak, bölgede bir kültür mekanı olmayı amaçlıyor. Biletix tarafından satışa sunulan biletlerden elde edilecek gelir, Gençlik Kültür Vakfı tarafından öğretmen adaylarına burs olarak verilecek.

Konser biletleri www.biletix.com/etkinlik-grup/133966967/TURKIYE/tr sayfasında satışa sunuldu.

Irmak Konserleri ile ilgili tüm bilgilere www.irmakkulturmerkezi.com adresinden de ulaşılabiliyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir