Irmak Konserleri, yeni yılı 'Aile Boyu Müzik' ile karşıladı
 Kadir Toprakkaya

Irmak Konserleri, yeni yılı “Aile Boyu Müzik” ile karşıladı

Irmak Konserleri, yeni yılı “Aile Boyu Müzik” ile karşıladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nda yepyeni bir klasik müzik etkinliği olan Irmak Konserleri, 19 Aralık’ta bu kez dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay ile birlikte keman sanatçısı Erkin Onay, Eren Kuştan ve viyolacı Elif Onay’ı ağırladı. Gençlik Kültür Vakfı’nın öncülüğünde, Irmak Okulları’nın ev sahipliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen Irmak Konserler Dizisi’nin ikincisi olan “Aile Boyu Müzik”, 19 Aralık akşamı Irmak Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Konser öncesinde Irmak Okulları öğrencileriyle buluşan Gülsin Onay ve ailesi, her biri aynı zamanda müzik eğitimi alan ve bir enstrüman çalan öğrencilerle buluştu. Üç torunu olan piyanist, öğrencilerin müzik ile ilgili sorularını cevapladı ve müzisyenlerle ilgili fıkralar anlattı. Söyleşi, öğrencilerin müzik yaşamı ile ilgili farkındalık kazanması açısından hayli önemliydi.

Irmak Konserleri

SEVENLERİ İÇİN CD’LERİNİ İMZALADI…

Dünya çapında istisnai bir Chopin yorumcusu olarak kabul edilen Onay, konserine Chopin’in eserleriyle başladı. Keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile A. Adnan Saygun ile Rachmaninof’un eserlerini yorumladı. Viyola sanatçısı Elif Onay ve kardeşi Eren Kuştan’ın da katılmasıyla ilk kez ailece yer aldıkları bir konser veren sanatçılar, Gülsin Onay’ın Chambridge Üniversitesi’nde matematik profesörü olan eşi Tony Scholl’un düzenlemesini yaptığı Elgar’ın eseriyle bis yaptılar. Ali Pınar’ın sanatçılarla sohbetiyle devam eden geceye, besteci Yalçın Tura ve Yüksel Koptagel ile piyanist Metin Ülkü de katıldı. Gülsin Onay, gecenin sonunda CD’lerini imzaladı.

Irmak Konserleri

GELİRLER, İLKOKUL ÖĞRETMEN ADAYLARINA BURS OLARAK VERİLECEK…

Gençlik Kültür Vakfı ile Irmak Okulları’nın birlikte düzenlediği Irmak Konserleri’nin biletlerinden elde edilecek gelir, ilkokul öğretmen adaylarının bursu için kullanılacak. Konserlerin biletleri, biletix ile Caddebostan Migros Biletix gişesinden ve konser öncesi Irmak Kültür Merkezi’nden alınabilir.

Irmak Konserleri

IRMAK KONSERLERİ HAKKINDA…

Her ay yapılacak etkinliğin üçüncü konseri, 16 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek. Usta müzisyenlerden kurulu Tango Neva, “Tango Aşkına” başlıklı konserde solist Ali Pınar’a Arjantin tangolarında eşlik edecek. Müzik bölümünün ardından tangonun neden aşkın ve tutkunun müziği olduğunu konuşulacak. 20 Şubat akşamı Irmak Konserleri, çok genç ve yetenekli konuklarını ağırlayacak. Her çocuğun müziğe erişim hakkının olduğunu savunan ve altı bine yakın çocuğa müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik üyeleri, Vivaldi’nin çok sevilen “Dört Mevsim” adlı eserini yüksek enerjileriyle yorumlayacak. Irmak Konserleri‘nin bu yılki son konseri 27 Mart akşamı olacak. “Sıradışı bir dahi: Mozart” başlığını taşıyan konserde, bestecinin eserlerini büyük bir hayran kitlesine sahip olan Borusan Quartet yorumlayacak. Ali Pınar, sanatçılarla Mozart’ın saray bestecisi Salieri ile çekişmeli ilişkisini ve gizemli ölümünü “Amadeus” filmi eşliğinde konuşacak.

Irmak Konserleri

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir