Irmak Konserleri, yeni yılı 'Aile Boyu Müzik' ile karşılıyor
 Kadir Toprakkaya

Irmak Konserleri, yeni yılı “Aile Boyu Müzik” ile karşılıyor

Irmak Konserleri, yeni yılı “Aile Boyu Müzik” ile karşılıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gençlik Kültür Vakfı’nın öncülüğünde, Irmak Okulları Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Irmak Konserleri, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda sanatseverleri bir araya getirmeye devam ediyor. Irmak Konserleri, 19 Aralık’ta bu kez dünyada istisnai bir Chopin yorumcusu olarak tanınan piyanist Gülsin Onay, oğlu keman sanatçısı Erkin Onay, gelini viyolacı Elif Onay ve kardeşi Eren Kuştan’ı ağırlıyor.

Annesi piyanist, babası kemancı olan sanatçı Gülsin Onay, bu kez ailesinin üçüncü kuşak müzisyenleriyle sahnede olacak. Ali Pınar’ın çalınacak eserlerle ilgili bilgi verdiği bölümün ardından Onay Ailesi’nin ikinci ve üçüncü kuşak müzisyenleri bir dinleti sunacak, ardından sanatçılarla sohbet bölümü yer alacak.

Irmak Konserleri

AYLA ERDURAN İLE MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ…

Irmak Konserleri‘nin ilki, 21 Kasım akşamı efsanevi kemancı Ayla Erduran ve kuşağının önde gelen piyanistlerinden İris Şentürker’in konseriyle başladı. Tarihi bir konsere tanık olan ve dinletiyi büyük bir duygusallıkla izleyen seyirciler, sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı. Ali Pınar’ın sanatçılarla sohbet ettiği bölümde ise Ayla Erduran, müzik hayatı boyunca yaşadığı komik hikayeleri anlatarak, seyircileri müzik dünyasının arka sahnesine götürdü ve kendine has esprili anlatımıyla hafızalarda yer edecek bir gece yaşattı.

GELİRLER ÖĞRETMEN ADAYLARINA BURS OLARAK AKTARILACAK…

Gençlik Kültür Vakfı ile Irmak Okulları’nın birlikte düzenlediği Irmak Konserleri’nin biletlerinden elde edilecek gelir, ilkokul öğretmen adaylarının bursu için kullanılacak. Konserin biletleri, Biletix ile Caddebostan Migros Biletix gişesinden ve konser öncesi Irmak Kültür Merkezi’nden alınabilir. Detaylar için: www.irmakkulturmerkezi.com

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir