Irmak Okulları öğrencilerinden 'Michelangelo' oyunu
 Kadir Toprakkaya

Irmak Okulları öğrencilerinden “Michelangelo” oyunu

Irmak Okulları öğrencilerinden “Michelangelo” oyunu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Öğrencilerine akademik, sosyal ve kültürel anlamda zengin öğrenme ortamları sunan Irmak Okulları, Lise Tiyatro Kulübü öğrencilerinin hazırladığı “Michelangelo” oyunu ile sanatseverlerden tam not aldı. Şimdiye kadar farklı oyunlarla seyirci karşısına çıkan ve büyük beğeni toplayan Irmak Lisesi Tiyatro Kulübü, 15 Şubat Perşembe günü Irmak Kültür Merkezi’nde “Michelangelo” adlı oyunu sahneledi.

Irmak Okulları Tiyatro Kulübü, hazırladığı oyunlarda tarih bilinci yaratma amacı da taşıdığından, prova sürecini eğitimsel anlamda da yapılandırdı. Oyun aynı zamanda gençlik tiyatro festivallerine katılım için hazır hale getirildi. “Michelangelo” oyunu, Irmak Okulları Drama Öğretmeni Zeynep Erdemsel tarafından yönetildi.

Michelangelo

YAZARINA BİRÇOK ÖDÜL KAZANDIRDI…

Oyunun yazarı Irmak Bahçeci’ye hem Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nden hem de Tiyatro Dergisi’nden “Yılın En Başarılı Oyun Yazarı” ödülünü kazandıran “Michelangelo” oyunu, Rönesans’ın en önemli sanatçılarından biri olan heykeltıraş, ressam ve mimar Michelangelo Buanorotti’nin, Roma’daki Sistine Şapeli’ni resimleme sürecindeki birkaç haftayı konu alıyor. Oyunda Michelangelo, bir yandan sanatın iktidarla yaşadığı çatışmalarla boğuşurken; bir yandan da dehasının bir sonucu olarak yaşadığı yalnızlık ve güvensizlikleriyle, yüzyıllar boyunca insanlık tarihinin en büyük hazinelerinden biri olarak anılacak olan büyük eserini tamamlamaya çalışıyor.

Irmak Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri, şimdiye kadar farklı oyunlarla çıktığı seyirci karşısına, bu defa da büyük bir emek ve ciddiyetle hazırlandığı “Michelangelo” ile çıkmanın ve büyük beğeni almanın haklı gururunu yaşadı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir