Irmak Okulları Ülkemaket Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu
 Kadir Toprakkaya

Irmak Okulları Ülkemaket Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Irmak Okulları Ülkemaket Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“En az iki yabancı dil” anlayışıyla yola çıkan Irmak Okulları’nda yabancı dil eğitimi, yalnızca gramer kurallarını öğretmenin çok ötesinde, deneyimleyerek ve yaşayarak içselleştirmeyi temel alıyor. Irmak Okulları, öğrencilerin öğrendikleri ikinci yabancı dilde (Almanca, İspanyolca ve Fransızca) farklı kültürler arasında bağlantı kurmalarını, yabancı dil bilgilerini kullanarak duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamak amacıyla iki yılda bir Ülkemaket Yarışması düzenliyor.

Irmak Okulları Modern Diller Bölümü tarafından gelenekselleşen ve iki senede bir yapılan Ülkemaket Yarışması’nın ödül töreni, 23 Şubat Cuma günü Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 273 Almanca, 117 Fransızca ve 98 İspanyolca olmak üzere İstanbul, İzmir Eskişehir, Kayseri, Manisa, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Marmaris, Muğla, Adana, Trabzon, Kocaeli, Sakarya, Konya, Denizli, Elazığ, Antalya, Bodrum, Aydın, Kuşadası, Isparta, Adapazarı, Şanlıurfa, Samsun, Rize ve Uşak’tan gelen 488 ülke maketi, öncelikle her dilden ön seçici kurulun kararıyla ön elemeye girdi. Ön elemeyi geçen 25’er maket, finalde yarışmaya girmeye hak kazandı. Goethe Enstitüsü, Cervantes Enstitüsü ve Fransız Kültür Merkezi’nden gelen jüri üyeleri, her dilden ödül almaya hak kazanan 16’şar maketi belirledi.

Irmak Okulları

488 ÜLKE MAKETİ YARIŞTI…

Gerçekleşen ödül törenine kültür merkezi temsilcileri, yarışma sponsorları ve davetli 30 okuldan toplam 160 kişi katıldı. İlk 4 büyük ödülün yanı sıra kültür merkezi ödülleri, uluslararası sınav ödülleri ve jüri ödülleri ile beraber mansiyon ödülleri de verildi. Irmak Okulları öğrencilerinin katılmadığı yarışmada birinciliği “İspanyolca” kategorisinde Bahçeşehir Koleji Kuşadası Kampüsü, “Fransızca” kategorisinde MEF Okulları ve “Almanca” kategorisinde ise İzmir Türk Koleji aldı.

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir