İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanlığı'na Tamer Pekdinçer seçildi
 İrem Toprakkaya

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanlığı’na Tamer Pekdinçer seçildi

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanlığı’na Tamer Pekdinçer seçildi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünyanın en kalabalık barolarından İstanbul Barosu’nda Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu seçimleri, kurumun konferans salonunda oldukça kalabalık bir katılım oranı ile gerçekleştirildi. Komisyon başkanlığına Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ticaret Hukuku ile Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanlarında uzun yıllardır uzman akademisyen olarak bilirkişilik görevlerini yürüten Kadıköylü Öğretim Üyesi Av. Dr. Remzi Tamer Pekdinçer seçilirken, komisyonun başkan yardımcılığına ise Telif Hukuku alanında uzun yıllardır emek veren Av. Hasan Oğuz Müftüoğlu seçildi.

Komisyon başkanlığını Av. Burcu Aslan’dan devralan Av. Dr. R. Tamer Pekdinçer, özellikle genç meslektaşlardan katkı beklediğini vurgulayarak yeni dönemde eğitim, seminer ve sempozyum faaliyetlerine ağırlık verileceğini duyurdu. Av. Hasan Oğuz Müftüoğlu da Fikri Mülkiyet Hukuku’nun diğer alanlara göre daha yeni bir hukuk dalı olarak meslektaşlarının daha çok katkı verebileceği bir alan olduğunun altını çizerek, komisyonun yeni dönemde de oldukça aktif çalışacağını belirtti. İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu’nda diğer görevler ise şu şekilde belirlendi: Başkan Yardımcısı Vekili Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Av. Dr. R. Eda Giray, Genel Sekreter Av. Deniz Dinar, Genel Sekreter Vekili Av. Deniz Merve Ersoy Pınar.

Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, marka, patent, haksız rekabet başta olmak üzere Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanlarında avukatlık mesleğini geliştirmek, meslek mensuplarının birbirleri ve meslekleriyle ilgili ilişkilerini güçlendirmek amacıyla kurulan komisyonun üyelerine yeni dönemde başarılar diliyoruz…

Tamer Pekdinçer
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Öğretim Üyesi Av. Dr. Remzi Tamer Pekdinçer…
Bunu paylaş:
  • 128
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir