İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu, Uğur Çolak'ı ağırladı
 İrem Toprakkaya

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu, Uğur Çolak’ı ağırladı

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu, Uğur Çolak’ı ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Çarşamba Buluşmaları’nın ilk konuğu; üretkenliği, özverili ve disiplinli çalışmaları ile tanınan Emekli Hakim Uğur Çolak oldu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 16. Hukuk Dairesi’nden emekli olan Çolak, 10 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanunu’nun üçüncü yılında marka hukukunun güncel sorunlarına değindi.

GÜNCEL SORUNLAR TARTIŞILDI…

Katılımın oldukça yüksek olduğu buluşmada, kullanmama sebebiyle marka tescili iptali, kötü niyetli marka tescil başvurusu, tütün mamullerinde düz paketleme düzenlemesi, paralel ithalat, sessiz kalma yoluyla hak kaybı, uluslararası tükenme, marka hukukunda dava şartı arabuluculuk uygulaması gibi güncel sorunlar tartışıldı.

ALANINDA UZMAN KONUŞMACILARLA DEVAM EDECEK…

Günümüz koşullarında uzmanlaşmanın önemine değinen İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer, hayatın içinden birçok alanda varlığını hissettiren fikri ve sınai mülkiyet hukukunun üniversitelerde ayrı bir anabilim dalı olarak yerini alması gerektiğini, komisyon nezdinde oluşturulan marka, haksız rekabet, fikir ve sanat eserleri, patent, coğrafi işaret çalışma gruplarının tüm meslektaşlara açık olduğunu belirtti. Avukatların mesleki gelişimi ve tecrübelerini paylaşması için oldukça verimli geçen buluşmaların, her ay alanında uzman konuşmacılarla sürdürülmesi planlanıyor.

Uğur Çolak
Av. Ali Cem Bilgili, Av. Deniz Merve Ersoy Pınar, İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu Başkanı Av. Dr. Tamer Pekdinçer, Emekli Hakim Uğur Çolak, Dr. Öğr. Üyesi Eda Giray, Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Gündoğdu, Dr. Öğr. Üyesi Kadir Baş, Dr. Av. Ozan Ali Yıldız, Av. İrem Toprakkaya Babalık…
Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Filiz Saraç, İstanbul Barosu adına Uğur Çolak’a teşekkür belgesi takdim ederken…
Bunu paylaş:
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir