Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası...

“İstanbul benim” diyenler, 41. İstanbul Maratonu’nda koştu

Yazar: Kadir Toprakkaya

“İstanbul senin, durma koş” sloganıyla koşulan 41. İstanbul Maratonu, 3 Kasım Pazar günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakasından start aldı. Gişelerin yaklaşık 200 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı’nda sona eren 42 kilometrelik maratonda, atletlere tempo veren “tavşan atlet” olarak başlayan Kibet, yarışı birincilikle tamamladı.

Peykan Türkçüoğlu
SAĞLIKÇILARDAN BÜYÜK İLGİ VARDI…

Maratona İstanbul ve İstanbul dışından çok yoğun bir katılım oldu. Katılanlar arasında sağlık sektöründe çalışanların ağırlıkta olması dikkat çekti. 41. İstanbul Maratonu’nda koşanlar arasında, Medicana Çamlıca Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu da vardı. Bu tür aktivitelere katılmayı son derece yararlı ve anlamlı bulduğu bilgisini aktaran Türkçüoğlu; “Koşununu hem fiziken hem de ruhen sağladığı faydalar, uzmanlar tarafından sık sık dile getirilmektedir” dedi.

ALS-MNH DERNEĞİ, ADIMLARINI ALS HASTALARI İÇİN ATTILAR…

“Adım Adım Hayata Bağla” sloganı ile ALS hastaları için de 41. İstanbul Maratonu Halk Koşusu’nda koşuldu. ALS hastalığına farkındalık yaratmak ve bu çok zor hastalıkla mücadele eden ALS hastalarının yaşam kalitelerini artırmak için ALS-MNH Derneği, 41. İstanbul Maratonu’nda Adım Adım’ın desteklediği sivil toplum kuruluşları arasında yerini aldı.

DEĞERL İSİMLERDEN ANLAMLI DESTEK…

Türkiye’de yaşayan ALS-MNH hastalarının tek derneği olan ALS-MNH Derneği, 2008’de yurt dışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu olan Adım Adım’ın üyeleri arasına katıldı. “Adım Adım Hayata Bağla” projesiyle ALS hastası olan 300 kişinin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla, ALS-MNH Derneği adına Türkiye’nin önde gelen kurumları ve gönüllüleri ile 1.455 bağışçı koştu. Bu anlamlı koşuda, deniz taşımacılığının Türkiye’deki öncü ve yenilikçi kuruluşu Zihni Şirketler Grubu’nun yöneticileri ve çalışanları da maratonda ALS-MNH Derneği adına koştular. Uzun yıllardır ALS-MNH Derneği’ne ve hastalarına maddi-manevi desteğini esirgemeyen Zihni Şirketler Grubu, ALS-MNH hastalığı ile yaşayan hasta ve ailelerinin yaşamını ALS-MNH Derneği ile birlikte değiştirmek için çabalıyor. Zihni Şirketler Gurubu’nun katkıları ile ALS-MNH Derneği adına 750 bin TL bağış toplanması planlandı. Şimdiye kadar toplanan yardım miktarı ise 268.546 TL oldu. 41. İstanbul Maratonu’nda eski futbolcu ve ALS-MNH Derneği Başkanı İsmail Gökçek ile birlikte dernek üyeleri, futbol, iş ve sanat dünyasından değerli isimler koşuya destek oldu.

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et