İstanbul Dostları, darbecilere karşı tek yürek
 Kadir Toprakkaya

İstanbul Dostları, darbecilere karşı tek yürek

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Beş yıl önce temeli atılan, iş dünyasının saygın isimlerini tek çatı altında toplayan İstanbul Dostları Grubu, 15 Temmuz darbe girişimine karşı dik duruş sergileyen anlamlı bir toplantı düzenledi. Elde edilen gelir ile mağdur bir ailenin ihtiyaçlarının karşılandığı buluşmaya, darbe gecesi Türkiye’nin kaderini değiştiren isimlerden Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci konuşmacı olarak katıldı. İstanbul Dostları çatısı altında iş dünyası; “Biz buradayız, hangi zorlukta olursa olsun yatırımlarımız devam edecek. Türkiye bölünmez!” mesajı verdi.

DoubleTree by Hilton Moda’da gerçekleşen ve Kadıköy Life Dergisi’nin nabzını tuttuğu davette 15 Temmuz gecesini anlatan barkovizyon gösterimi, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Kadını erkeği ile darbecilere karşı direnen vatandaşların çektiği acılar, tankları durdurmak için kendini altına atanlar, göğüslerini kurşunlara siper edenler, helikopterden açılan ateşlere maruz kalan topluluklar… Dakikalarca 15 Temmuz gecesinde yaşananları iliklere kadar hissettiren gösterimde, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin onbinleri çok kısa sürede örgütleyerek İstanbul’un çeşitli noktalarında bir arada topladığı, saatlerce sokaklarda yürüdüğü o anlar da gösterildi. Birkaç dakika sonra ise Temurci, İstanbul Dostları’nın karşısında belirerek kürsüden seslenmeye başladı.

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-23

SELİM TEMURCİ NET KONUŞTU: HANGİ GÖRÜŞTEN OLURSA OLSUN, O GÜN TEK VÜCUT OLDUK…

15 Temmuz darbe girişiminin Türk tarihinde ilk olmadığını, yüzyıllar önce birçok yöneticinin yabancı ülkelerin provokasyonu ve sinsi planlarıyla katledildiği, sürüldüğü ve etkisiz hale getirildiğine dikkat çeken Selim Temurci, 15 Temmuz’da uzun yıllardır Türk halkına layık görülen darbeci zihniyetin sisteminin çökertildiğine vurgu yaptı. 15 Temmuz’un sadece püskürtülen bir darbe girişimini sembol etmediğine, yeni bir Türkiye’nin de başlangıcı olduğuna vurgu yapan Temurci; “O gece her görüşten vatandaşlar bir oldu, dünya Türk milletinin destanını bir kere daha gördü. Farklı görüşler unutuldu, tek kaygı vatandı” dedi.

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-10

HER KESİM TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI…

Bundan sonraki süreçte Türkiye’nin sorunlarından arınarak her zamankinden daha güçlü olması gerektiğine dikkat çeken Temurci, bunun için her kesimin taşın altına elini koymasının önemini ifade etti. 15 Temmuz gecesinin ancak yaşanabilerek anlaşılabileceğine dikkat çeken Başkan Temurci; Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milyonları sokağa çağırmaması ya da halkın bu yönde refleks göstermemiş olması halinde darbecilerin amacına ulaşacağını, Türkiye’nin kısa sürede kukla yönetimle yabancı devletlerin önüne servis edileceğini belirtti. Gelinen noktada darbenin püskürtülmesiyle şerden hayır doğdunu belirten Selim Temurci, dünyadada sömürgecilik anlayışının devam ettiği sürece darbe riskinin bulunduğunu açıkladı.

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-8

İŞADAMLARINDAN TAM DESTEK, BİR DE İSTEK…

İstanbul Dostları Kurucu Başkanı Kemal Akar ile birlikte ünlü işadamları Emrullah Turanlı ve Ahmet Erkutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Şahan gibi kamuoyunun önde gelen birçok ismi, “Darbeye hayır” diyerek birliktelik mesajı verdi. İnşaat sektörünün tanınmış ismi Emrullah Turanlı, Temurci ile sohbetinde kendisinin ve tanıdığı birçok işadamının ciddi yatırımlar yapmaya hazır olduğunu, ancak bu süreçte karşılarına çıkan bürokratik engellerin süreci zorlaştırdığına dikkat çekti. Turanlı, işadamlarının yatırım yapmasını sağlayacak teşviklerin acil önem taşıdığına vurgu yaptı.

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-3

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-15

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-16

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-6

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-7

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-2

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-4

İstanbul Dostları

İstanbul Dostları

istanbul-dostlari-darbe-magdurlari-destek-selim-temurci-emrullah-turanli-mimar-ahmet-erkutoglu-kadikoy-life-dergisi-17

İstanbul Dostları

İstanbul Dostları

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir