İstanbul GOVJAM 2017, Kadıköy'de yapılacak
 Cenay Toprakkaya

İstanbul GOVJAM 2017, Kadıköy’de yapılacak

İstanbul GOVJAM 2017, Kadıköy’de yapılacak
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünya genelinde 30’dan fazla kentten insanların eşzamanlı olarak ortak bir tasarım teması üzerinde çalıştığı Global GovJam etkinliğinin Türkiye ayağı İstanbul GOVJAM, bu yıl Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşecek. İstanbul GovJam, bu küresel etkinlikteki diğer kentlerle Skype ve sosyal medya aracılığıyla iletişim sağlayacak. İki günlük etkinlik, kamusal hizmet tasarımı ile ilgilenen ve diğer insanlarla çalışarak kendi yeteneklerini geliştirmek isteyen herkese açık olacak.

Birey ya da grup olarak katılımın mümkün olduğu etkinlikte, katılımcıların herhangi bir kamu sektörü deneyimine ihtiyacı yok. Kamu sektörü çalışanları, sosyal girişimciler, dijital teknoloji çalışanları, şehir plancıları, mimarlar, sosyal hizmet uzmanları gibi pek çok farklı alandan insanların katılacağı etkinlik ile katılımcılar, birbirleriyle işbirliği halinde verimli ve sürdürülebilir hizmetler tasarlamayı ve prototiplemeyi öğrenecek. Bu küresel etkinliğin bir parçası olan dünyanın dört bir yanından insanlarla etkileşim halinde olan katılımcılara, alanında uzman kişiler öncülük edecek.

GLOBAL TEMA ÜZERİNDEN HİZMET TASARIMI…

Global GovJam’in genel sosyal medya hesabından, 16 Mayıs Salı akşamı etkinliğin global teması açıklanacak. 17 Mayıs Çarşamba günü 10:00 ile 18:00 saatleri arasında deneyimli moderatörler, insan odaklı hizmet tasarımı hakkında katılımcılara çeşitli metotlar öğretecek ve takımlara global temadan ilham alarak oluşturacakları hizmet tasarımı süreçlerinde destek olacak. Etkinliğin ilk günü, saha araştırmaları ve tasarım keşifleri ile geçecek. Takımlar ayrıca, kendi süreçlerini diğer ülkelerdeki katılımcılarla da paylaşacak.

TAKIMLARIN ÇÖZÜMLERİ DÜNYA İLE PAYLAŞILACAK…

18 Mayıs Perşembe günü ise 10:00 ile 18:00 saatleri arasında, takımlar kendi oluşturacakları hizmetlerin tasarımı, prototiplemesi ve test edilmesi süreçlerine kaldıkları yerden devam edecek. Etkinliğin sonunda, takımlar kendi çözümlerini video olarak Global GovJam’in websitesine yükleyecek ve böylece dünya ile paylaşmış olacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir