İstanbul Kadıköy Lisesi'nde Kitap Şenliği
 Nusret Karaca

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde Kitap Şenliği

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde Kitap Şenliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yıllardır baharın gelişiyle birlikte artık geleneksel hale gelen bir Kitap Şenliği daha gerçekleşti İstanbul Kadıköy Lisesi’nde. Çoğunlukla Kadıköylü eğitimci-yazarların yer aldığı etkinlik, okul kütüphanesinde gün boyu devam etti. Yazarlar, kendilerine hazırlanan stantlarda öğrencilerin seçtikleri kitapları imzaladı, öğrencilerle söyleşti.

Etkinlik kapsamında daha önceki yıllarda okula konuk olmuş M. Tanju Akerman da anıldı, kendisi için hazırlanan bir slayt izletildi. İstanbul Kadıköy Lisesi Müzik Kulübü’nün bir dinleti gerçekleştirdiği Kitap Şenliği; Basın Yayın İletişim Kulübü, Okul Öğrenci Meclisi, Okul Aile Birliği ve Mezunlar Derneği tarafından organize edildi. Etkinlikte “İstanbul ve Şiir”, “Haliç” temalı slayt gösterisini, okul öğrencilerinden Çağatay Doğan ve Yunus Emre Aktaş izletti.

istanbul kadıköy lisesi

DAHA NİCE YILLARA…

Kitap Şenliği’ne uzun yıllardır katılan yazar Nurullah Can, gün hakkındaki görüşlerini şöyle özetledi: “Yıllardır İstanbul Kadıköy Lisesi Tarih Öğretmeni Nusret Karaca’nın düzenlediği bu kültür günlerine katılmaktan onur duymaktayım. Öğrencilerle ve öğretmenlerle tanışıp kaynaşıyor ve güzel saatler geçiriyoruz. Daha nice yıllara…”

kitap şenliği

BİRÇOK YAZAR KATILIM GÖSTERDİ…

Okul yönetiminin de destek verdiği Kitap Şenliği’ne Hikmet Kurter, Elçi Bey, Nurullah Can, Tekin Gönenç, İnci Ponat, Mehrizat, Fatma Başural, Melahat Babalık, Sevim Yazar, Türkay Korkmaz, Mustafa Yılmaz, Hayrettin Taylan, Süleyman Dama adlı yazarlar katıldı. Okul Aile Birliği Başkanı Huriye Şimşek ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşegül Saylar ve Necati Gürbüz, konuklarla yakından ilgilendiler.

Kitap Şenliği

Fotoğraflar: Çağatay Doğan

Bunu paylaş:
  • 26
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir