İstanbul kışa hazır
 Kadir Toprakkaya

İstanbul kışa hazır

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların sorunsuz bir kış geçirmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) yapılan hazırlıklarla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

İstanbul’da kış mevsiminin sorunsuz bir şekilde atlatılması için İBB ekiplerinin 7/24 mesaisiyle çalıştığını ifade eden Hayri Baraçlı; “6 bin 921 personel, 1.347 araç ve iş makinası ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Ülke özelliği gösteren İstanbul’un her köşesine hizmet götürmek için çabaladıklarını ve vatandaşların kış mevsiminde mağdur olmaması için tüm önlemleri aldıklarını anlatan Baraçlı, şunları ifade etti:

istanbul-kisa-hazir-1

VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİ ÖN PLANDA…

“İstanbul’da 4 bin kilometre ana arter, 7 bin 373 kilometre de tüm güzergahlarımızda kışla mücadele çalışması devam edecek. Amacımız, vatandaşımızın memnuniyetini daha da artırmak ve ortaya çıkabilecek problemlerin tekrarını önleyecek tedbirleri almak. Kışın her yıl farklı bir şekilde geleceği beklentisi içerisindeyiz ama, bu sene de sert bir kış beklentimiz var. Bunu da Allah bilir ancak, bununla beraber tedbirlerimizi de alıyoruz.”

EVSİZLERE HER İKİ YAKADA BARINMA YERLERİ HAZIRLANDI…

Kış dönemlerinde karşılaşılan önemli bir problemin de sokak hayvanları olduğunu hatırlatan Genel Sekreter Baraçlı, bu kapsamda Sağlık ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları’nın gerekli tedbirleri aldıklarının altını çizdi. Sokakta barınmaya çalışan evsiz vatandaşlarla ilgili olarak da hem Anadolu hem de Avrupa yakalarında barınma yerlerinin hazırlandığını ifade eden Baraçlı; “Onların huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için de hem sağlık problemlerini çözebilmek hem bulundukları ortamda rahatlıklarını sağlayabilmek için iki noktada mekan oluşturduk. Ayrıca tüm bilgi birikimlerimizi İstanbul’daki tüm ilçelerle de paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

istanbul-kisa-hazir-2

43 NOKTAYA BEUS SİSTEMİ KURULDU…

Yaklaşan kış mevsimi ile birlikte tüm sürücülerin kış lastiği kullanmaları konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Baraçlı, şöyle devam etti: “8 derecelik eğimin üzerindeki yerlerde ortaya çıkabilecek buzlanmalarla ilgili tedbir aldık. İSFALT AŞ’nin bu noktada teknoloji çalışmaları sürüyor. Bu anlamda 43 noktada Buzlanma Erken Uyarı Sistemi’ni (BEUS) uygulanırken, Haramidere bölgesindeki metrobüs hattında da buzlanmaya karşı okomatik spreyleme sistemi kuruldu. Çalışmalardan verim alınması durumunda sistemi kentin çeşitli noktalarında uygulayacağız.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir