"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

İstanbul Kitapçısı’nda anlamlı tanıtım

Yazar: Pınar Baltacı

Kadıköy İskelesi’nin üst katında bulunan İstanbul Kitapçısı, İBB iştiraki Kültür A.Ş.’nin yayına hazırladığı “Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk” kitabının tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı. Yenilenerek kitapseverlerin kullanımına açılan İstanbul Kitapçısı’nda düzenlenen toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın’ın yanı sıra tarihçi ve yazar Sinan Meydan ile Ahmet Ümit de katıldı.

İstanbul Kitapçısı
EKREM İMAMOĞLU: BU ÜLKE BİR ANDA VAR OLMADI…

Erzurum Kongresi’nin yıldönümü olan 23 Temmuz’da, “Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk” kitabının tanıtım toplantısında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; “Bu ülke büyük bir çöküntünün, büyük bir sıkıntının içinden ortaya çıktı. Şu anda Kadıköy İskelesi’ndeyiz. Bu suların hemen birkaç yüz metre ilerisinde ATA’mızın, istimbotun içerisinde ‘Geldikleri gibi giderler’ mesajını vermesiyle başlayan bir mücadele söz konusu. Kadim İstanbul, muazzam İstanbul, gurur duyuyoruz” dedi.

PROJE DANIŞMANLIĞINI TARİHÇİ SİNAN MEYDAN ÜSTLENDİ

Projenin danışmanlığını yürüten tarihçi Sinan Meydan ise, özel seri kitapla ilgili tarihi ve teknik bilgiler paylaştı. İBB iştiraki Kültür A.Ş. tarafından hazırlanan “Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk” kitabının yazımında 1927 Osmanlıca baskısı, 1934 ve 1938 yeni Türk harfleri baskısı temel alındı; bugüne kadar yapılan belli başlı Nutuk çevirileri gözden geçirildi. Daha önceki çevrilerde göze çarpan eksikler giderildi, yanlışlar düzeltildi. Osmanlıca metin, büyük bir dikkatle günümüz Türkçesine aktarıldı. Böylece arı, duru Nutuk metni ortaya çıktı.

Nutuk
NUTUK” RAFLARDA YERİNİ ALDI

Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk’un bez ciltli versiyonu, 23 Temmuz 2020 tarihinde 135 TL’den satışa sunulurken; Nutuk’un bu özel baskısını çok daha geniş kitlelerle buluşturacak yumuşak kapaklı versiyonu da Ağustos ayında 56,25 TL satış fiyatı ile raflardaki yerini alacak.

İstanbul Kitapçısı
Kadıköy İskelesi’nin üst katında bulunan İstanbul Kitapçısı, İBB iştiraki Kültür A.Ş.’nin yayına hazırladığı “Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk” kitabının tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı…
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et